Úvod
Magazín
Nenechte inkontinenci rozhodovat o vašem životě

Nenechte inkontinenci rozhodovat o vašem životě

Není snad problém, který by byl tak rozšířený, a přitom se o něm tak málo mluvilo. Inkontinence neboli samovolný únik moči je příkladem toho, jak ještě dnes ve společnosti figurují určitá tabu. Únik moči může velice negativně ovlivnit kvalitu našeho života. Kvůli obavě z nenadálé „nehody“ se stahujeme do ústraní a vyhýbáme se aktivitám, kterým jsme se dříve rádi věnovali.

První pravidlo vždy zní:

  • neodkládejte návštěvu lékaře, ať už je to praktický lékař, gynekolog, nebo urolog. Ten vám problém objasní a poradí, co dál. Při lehké formě inkontinence je dobré zařadit do denního režimu posilování svalů pánevního dna pomocí Kegelových cviků. Pomoct může také redukce váhy, úprava pitného režimu nebo snížení denní dávky kofeinu.

Při úniku moči je důležité:

  • používat speciálně k tomuto účelu určené absorpční pomůcky. Některé ženy dělají tu chybu, že sáhnou po klasických menstruačních vložkách. Použití menstruačních vložek při úniku moči je ale zcela nevhodné. Moč je řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky.
    Bakterie obsažené v moči vytvářejí navíc při svém rozkladu silný zápach, jehož pohlcení vyžaduje použití speciálních technologií. Můžete vyzkoušet například inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné v různých absorpcích, velikostech nebo také s křidélky. Tyto produkty vám poskytnou trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí vám tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete.
403