Úvod
Magazín
Ploché bříško během měsíce? Vyzkoušejte třicetidenní výzvu

Ploché bříško během měsíce? Vyzkoušejte třicetidenní výzvu

Plavková sezóna se nezadržitelným tempem blíží a vás ještě stále trápí kila, která jste nabrali v období Vánoc? Nevadí! Během jednoho měsíce se tukových polštářů na břiše můžete velmi snadno zbavit. Jak na to? Zkuste třicetidenní výzvu.

Co je třicetidenní výzva?
Je to velký hit, na který narazíte na Facebooku i jinde na internetu. Ačkoliv třicetidenní výzva může vzbuzovat u těch, kteří nejsou zvyklí pravidelně sportovat pochybnosti, rozhodně není čeho se bát. Základem je vždy pouze jeden cvik. Není tak nutné provádět složité sestavy a úkony, na které není netrénované tělo zvyklé. Tento jeden cvik pak provádíte po dobu třiceti dní. Nejprve začínáte s několika opakováními a každý den číslo navyšujete. Výsledkem je perfektní posílení vybraných partií. My vám dnes přinášíme tip na cvik, kterým posílíte především oblast břicha.

Jak na to?
Oním zázračným cvikem je takzvaný plank neboli prkno. Důležitá je však technika jeho provedení. Lehněte si na zem a opřete se o předloktí a špičky nohou. Celé tělo včetně hlavy se snažte držet v jedné linii. Břicho je zatáhnuté a váš pohled by měl směřovat na zem.

Jde to i jinak
Plank má tu výhodu, že jej lze cvičit na několik způsobů. Existují lehčí i těžší varianty a my vám některé z nich představíme.

Lehká varianta:
Pokud patříte mezi úplné začátečníky a pozice planku se vám zdá příliš složitá, můžete si cvik výrazně zjednodušit. Namísto špiček se v této pozici opřete o kolena. Stejně jako u klasického prkna budete zapojovat břišní svaly, avšak cvik bude výrazně jednodušší.

Středně těžká:
Klasický plank si můžete zpestřit hned několika způsoby. Zkuste například střídavě přitahovat kolena k hrudníku. Uvidíte, že cvik tak získá úplně nový rozměr.

Těžká varianta:
Nejtěžší variantou je plank, při kterém předpažujete a zanožujete zároveň. Tato pozice je velmi náročná na balanc. V poloze planku zvedněte levou paži až do úrovně zad, a zároveň propněte i pravou nohu. S nádechem vraťte obě končetiny do původní pozice a s výdechem cvik zopakujte, avšak na opačnou stranu.

385