Úvod
Magazín
Cukrovka se týká nás všech

Cukrovka se týká nás všech

V Česku se léčí na cukrovku asi 900 tisíc obyvatel, což téměř představuje počet obyvatel hlavního města Prahy. Mnoho lidí o svém onemocnění však vůbec neví. S těmito čísly se ČR zařazuje mezi země s nejvyšším počtem nemocných z pohledu evropských měst. Ohrožuje každého, kdo má špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu či toho, kdo pravidelně zažívá přílišnou stresovou zátěž. Ještě pořád vás téma cukrovky netrápí?

Pro diabetiky je nejdůležitější, aby jim nekolísala hladina cukru v krvi. To může mít v krajním případě za následek i vážné akutní, život ohrožující stavy. Proto musí být ve svém režimu naprosto disciplinovaní a striktně dodržovat režim jídla 4–6x denně spojen s kontrolou sacharidů v kontextu s tím, jaký typ cukrovky jim byl diagnostikován. Jíst by se mělo častěji a v menších porcích v porovnání se zdravými jedinci, zařadit je potřeba hlavně vlákninu, tedy ovoce, zeleninu či ovesné vločky.

I když jde o nevyléčitelnou nemoc, jejím důsledkům se dá efektivně předcházet – kromě léčby doporučené diabetologem také na základě využívání různých zázraků přírody. Jde zejména o lupenatou houbu hnojník obecný, který pomáhá snižovat hladinu krevního cukru a také mezi diabetology už začíná být při boji s cukrovkou uznávaným podpůrným medikamentem. Dalším přírodním léčitelem je skořice, která pomáhá udržet zdravou hladinu cukru v krvi a zdravou váhu. Pomáhá také zázvor přispívající k přirozené obranyschopnosti těla, podporuje imunitní systém, ale také trávení související i s vylučováním inzulínu.

620