Úvod
Magazín
Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky!

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky!

Stejně jako lidé, i zvířata trpí celou řadou neduhů, kterým se dá často velmi snadno předejít správnou výživou a pravidelným doplňováním vitaminů a nutričních preparátů.

Nejčastějším problémem u psů jsou klouby

Zvířata namáhají klouby úplně stejně jako lidé, a proto zvláště ve vyšším věku může dojít k jejich opotřebení a s tím souvisejícím problémům. Týká se to především středních a velkých plemen psů. Postiženy jsou zejména kyčelní klouby následované kolenními, loketními a ramenními. Častou diagnózou je artróza, což jsou degenerativní změny na kloubu, dále artritida, což je infekční zánět kloubu, nebo dysplazie – to je vývojové onemocnění větších plemen (kloubní plocha kyčelní jamky a hlavice kloubu se neshodují, kloub je tím volný a dochází k velkým problémům).

Problém se nejčastěji projevuje kulháním, pejsek je pasivní, obtížně vstává, trpí bolestmi

První věc, kterou byste měli udělat, je navštívit svého veterináře, který by měl určit příčiny potíží. Velmi často vám doporučí kloubní výživu. Na trhu existuje mnoho preparátů, nejčastěji v tabletové formě, které mají však tu nevýhodu, že je třeba konzumovat každý den mnoho tablet, a ne všechna zvířata jsou ochotna je dlouhodobě užívat. Přitom existuje velmi jednoduché a účinné řešení a tím je sirupová forma kloubní výživy, kterou zvířata konzumují naprosto bez problémů, protože jim velice chutná.

V síti lékáren Moje lékárna najdete i jiné veterinární nutriční doplňky např. přípravky proti zubnímu kameni a zápachu z tlamy, multivitaminy a další přípravky zlepšující kvalitu života vašich čtyřnohých kamarádů.

Řešením může být špičková kloubní výživa ArtiVit® sirup, která byla vyvinuta ve spolupráci s veterináři. Základ sirupu tvoří komplex osvědčených látek, které spolu tvoří pět mechanismů fungování přípravku:

  1. Glukosamin a chondroitin aktivně vyživují kloub a kloubní pouzdro.
  2. Látka MSM působí protizánětlivě.
  3. Kolagen obnovuje poškozenou chrupavku.
  4. Kyselina hyaluronová promazává kloub a jeho pouzdro.
  5. Extrakt z byliny Boswelia serrata účinně tlumí projevy bolesti.

Dávkování je velmi jednoduché, jedenkrát denně přidáme dávku sirupu, což je 5 ml na 10 kg váhy zvířete, do běžného krmiva – je jedno, jestli do granulí nebo do masa. První viditelné výsledky užívání sirupu se začnou projevovat již po jednom až dvou týdnech, doporučujeme však kloubní výživu užívat minimálně
3 měsíce. U těžkých dysplazií pak doporučujeme trvalé užívání. Velmi důležitá je prevence, vždycky je lepší potížím předcházet, a proto je vhodné nasadit sirup preventivně aspoň dvakrát do roka i u mladších zvířat, které zatím problémy nemají, ale je u nich pravděpodobnost, že se potíže objeví později. Jsou to především střední a větší plemena psů. Velmi často jsou to labradoři, zlatí retrívři a vůbec větší psi.

641