Úvod
Magazín
Reishi – jedinečná houba nabitá zdravím

Reishi – jedinečná houba nabitá zdravím

Je všeobecně známo, že některé houby se pěstují jako potravina, většinou se také ví, že nejsou pouze kořením, ale mají svou výživovou hodnotu. Méně známo však je, že mnohé houby mají příznivý vliv na lidské zdraví a že mnohé se v asijských zemích pěstují výhradně pro své zdraví prospěšné účinky, kde mají tisíciletou tradici.

Mezi takové houby bezpochyby patří lesklokorka hnědočervená, latinsky Ganoderma lucidum nebo japonsky Reishi, což je nejpoužívanější název, pod kterým ji zná většina lidí. V Asii se používá 4 000 let a označují ji za „zázračnou houbu“ nebo „rostlinu s duchovní silou“, která symbolizuje dobré zdraví, bohatství, dlouhověkost, a dokonce nesmrtelnost.

Reishi se vyznačuje širokým spektrem biologicky účinných látek, kterých bylo v této houbě nalezeno více než 250 a jež mají blahodárný vliv na celou řadu orgánů, zdravotních problémů a nemocí. Moderní analytické techniky skutečně prokázaly, že v plodnicích lesklokorky je nejvyšší obsah léčivých látek ze všech léčivých hub. Především to jsou glukany, imunoproteiny, triterpenoidy a nukleosidy. Plodnice lesklokorky obsahují velké množství organicky vázaného germania, které zvyšuje příjem kyslíku krví až 1,5x a působí jako silný imunostimulant. Vedle toho působí organické sloučeniny germania jako stabilizátor pomáhající organismu vyrovnat se stresem.

Velmi cennou složkou Reishi jsou také triterpenoidy, kterých bylo v houbě zjištěno několik desítek. Působí protizánětlivě a podporují zejména funkci jater, žaludku a mají vliv na snižování obsahu tuků a hladiny cholesterolu v krvi. Nemají vedlejší účinky jako protizánětlivé látky hormonální povahy – kortikoidy.

Konzumace lesklokorky je vhodným prostředkem při vysokém krevním tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, je prevencí trombogeneze a rozpouští krevní sraženinu. Triterpenoidy přispívají také k ochraně cév před aterosklerózou tím, že brání agregaci krevních destiček. Tlumí vedlejší účinky léků pro snižování krevního tlaku, pomáhá při nespavosti, zvyšuje chuť k jídlu, stabilizuje emoce, podporuje nervový i hormonální systém a napomáhá při léčbě bakteriálních a virových chorob či mykóz.

527