Úvod
Magazín
AGE Centrum Olomouc

AGE Centrum Olomouc

V ČR v roce 2016 zahájilo provoz první ambulantní zdravotnické zařízení, které v sobě spojuje jak zdravotní, tak sociální služby a odborné sociální poradenství. Zařízení v sobě zároveň spojuje několik lékařských i nelékařských specializací, které z něj vytvářejí unikát nejen na Olomoucku. Pacienti z Olomouce a širokého okolí, nejen z řad seniorů, se tak mohou obracet na AGE Centrum s širokou škálou potíží. Zdravotní péče je hrazena ze zdravotního pojištění a sociální poradenství je poskytováno zdarma.

AGE Centrum sídlící v 1. patře budovy na adrese Na Šibeníku 1 v Olomouci nabízí pomoc pacientům v oblasti celostní medicíny, geriatrie, psychiatrie a psychoterapie. Zároveň se zde nachází unikátní denní stacionář, který umožňuje seniorům a pacientům s psychiatrickými onemocněními procvičovat sebeobslužnost, paměť a účastnit se skupinové psychoterapie, aby si udrželi dobrou psychickou kondici, a také aby si zde dopřáli společenský kontakt a mohli se podělit o své radosti i strasti. I tato služba je hrazena ze zdravotního pojištění a to ji činí českým unikátem v oblasti ambulantní stacionární péče. AGE centrum má smlouvu se všemi významnými zdravotními pojišťovnami.

ALZHEIMEROVA CHOROBA
Kdo nevydrží jen tak nečinně „sedět“ a chce pomoci nejen sobě, ale i miliónům dalších nemocných na celém světě, může se zapojit do klinického hodnocení, které je součástí vývoje nových léků pro boj s touto zákeřnou nemocí. CTCenter v Olomouci sídlící na adrese Na Šibeníku 1 nabízí hned dvě takové studie. Na základě konzultace s lékařem a dle závažnosti onemocnění je zájemci doporučena ta vhodnější varianta. Kdo se může studie zúčastnit?

Kritéria:

  • Věk 50–85 let.
  • Lékařem potvrzené podezření na Alzheimerovu chorobu.
  • Dobrý zdravotní stav bez závažnějších onemocnění.
  • Partner ve studii (manžel/ka, syn/dcera, případně zdravotník),který vás bude doprovázet na jednotlivé návštěvy a vyšetření.
  • Ochota dostavit se na plánované návštěvy a vyšetření, dodržovat léčební režim.

Účastí ve studii získáte nejen odbornou a individuální péči, ale centrum vám také uhradí náklady spojené s cestováním. Pokud vás klinické hodnocení zaujalo, zavolejte si nezávazně o bližší informace na tel. číslo +420 774 700 274. Více na www.ctcenter.cz nebo na facebooku.

Další plus si může centrum připsat za to, že získalo od České alzheimerovské společnosti certifikát o akreditace Vážka. Tím prokázalo, že poskytované služby splňují přísná kritéria odborné společnosti v péči o pacienty trpící nejen Alzheimerovou formou demence. Zároveň se AGE Centrum stalo kontaktním místem pro pacienty postižené demencí a jejich rodiny. Můžete se zde např. zdarma otestovat, zda je u vás častější zapomínání důsledkem stárnutí, nebo vážnější nemoci. Na základě toho je pak pacient doporučen k dalším odborníkům, např. neurologovi, geriatrovi nebo psychiatrovi.

Oproti jiným ordinacím podobného typu má centrum minimální objednací lhůty a pacientům je v ambulanci věnováno nadstandardní množství času. Mezi pacienty je v současnosti velmi vyhledávaný tzv. lékový audit, kdy vám lékař zkontroluje, zda všechny léky, které berete, jsou pro vás nadále užitečné, nezbytné a zda se navzájem negativně neovlivňují. Stejně tak vám tu podají pomocnou ruku v sociální poradně, kde s vámi zkonzultují, na jaké dávky máte nárok, jaké formuláře vyplnit a na koho se obrátit, když chcete například pečovat o osobu s omezenou soběstačností.

Z placených služeb zde dále nabízí např. infuzní terapie, medicinální pedikúru, fyziologickou regulační medicínu GUNA apod. Objednat se na kteroukoliv z nabízených služeb AGE centra můžete na telefonním čísle recepce +420 774 501 796. Bližší informace najdete také na webu www.agecentrum.cz.

553