Úvod
Magazín
Olga Lounová: Skrze hudbu hovořím s lidmi, kteří jsou na stejné vlně

Olga Lounová: Skrze hudbu hovořím s lidmi, kteří jsou na stejné vlně

Někteří umělci si dávají po náročném létě pauzu, to však neplatí o Olze Lounové. Přečtěte si, proč letošní podzim tráví částečně v Americe i to, jak se už těší na Vánoce.

1. Zanedlouho nás čekají Vánoce. Patříte mezi ty, kteří dárky shánějí na polední chvíli, nebo se do obchodů vydáváte s předstihem?
Většinou mám promyšlené už dopředu, co komu koupím. Bohužel realizace je trochu složitější, takže většinu dárků stejně pořizuji na poslední chvíli. Pokaždé si říkám, že příští rok už začnu s jejich sháněním dříve, ale nikdy to nevyjde. (smích)

2. Máte ráda vánoční čas, nebo vám naopak vadí shon, který je s ním v dnešní době spojený?
Vánoce naprosto miluju. Mám ráda tu sváteční atmosféru, kterou každoročně navodí vánoční koncerty. Štědrý večer i celé vánoční svátky pro mě mají obrovské kouzlo, také proto, že mám ještě malé sourozence, kteří je prožívají úplně jinak než dospělí. Ta dětská radost z toho, že přijde ježíšek, dělá pro mě Vánoce tak kouzelnými.

3. Je o vás známo, že máte ráda adrenalinové sporty, mimo jiné také potápění. Nepřemýšlíte o vánoční exotické dovolené?
Celý listopad jsem strávila v Los Angeles, kde bylo úžasné počasí. Tepla už tak bylo pro letošek dost a o Vánocích se chystáme na hory. Už dlouho si však s rodinou slibujeme, že o Vánocích společně někam pojedeme. Příští rok bychom svátky rádi strávili v Mexiku. Moje sestra s přítelem pořádají freedivingové kurzy (pozn. red.: kurzy potápění bez dýchacích přístrojů), takže se na cestování už těší.

4. Kde jste se potápěla naposledy?
Naposledy jsem byla minulý rok v listopadu na Bali. Tam jsem se potápěla jak na nádech, tak i s vybavením do hloubky 20–25 m. V této hloubce je totiž ještě krásně vidět barevné moře. Na Bali jsem měla jet i letos, ale bohužel to nevyšlo kvůli činné sopce Agung, která se nachází právě na ostrově.

5. Kromě potápění máte však ráda i rally a drifty. Jak jste se k tomuto ryze pánskému sportu dostala?
Před několika lety jsem natáčela film Tacho právě z prostředí rally. Díky Jaromíru Tomaštíkovi, který poskytl na natáčení své závodní vozy, vlastně závodím. Nejprve jsem jela jako spolujezdec jeho závodním WRC. Po pár závodech jsem usedla už sama za volant malého závoďáku Renault Clio – dvoukolka. V současné době však jezdím ve čtyřkolce Mitsubishi Evo IX. K driftům jsem se dostala až letos, ale hned se staly mou velkou vášní. Navíc mohu svézt diváky v drifttaxi a podělit se tak s nimi o tento úžasný zážitek.

6. Nedávno se vám podařil velký úspěch. Vaši písničku začali hrát v některých amerických rádiích. Jaké jsou reakce?
Zatím mám velmi pozitivní ohlasy. Zrovna se chystám na cestu do Ameriky, abych zde propagovala mou aktuální písničku v rádiích, a zároveň tady natočila novou. Jsem samozřejmě jako každý umělec moc ráda, když se moje tvorba někomu líbí, na druhou stranu člověk nesmí usnout na vavřínech a musí tvořit dál. Skrze svou hudbu totiž můžu hovořit s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako já.

7. A co vaši čeští fanoušci, nemají raději vaše písničky v rodném jazyce?
Pokud jde o styl hudby, ve které je důležitý text, tak je pochopitelné, že lidé mají raději jazyk, kterému rozumí. V angličtině mám však písničky, kde je důležitý i rytmus. Pokud píšu texty v češtině, tak si dávám hodně záležet na tom, aby mi lidé rozuměli. Teď nemyslím jen samotný jazyk, ale i to, co jsem písničkou chtěla říct. Jsem proto ráda, že song Jsem optimista rezonuje mezi lidmi, kteří nahlížejí na život podobně jako já. Čeština je velmi hravý jazyk, který mám i přes dnešní velkou popularitu angličtiny moc ráda a už pomalu chystám další CD právě v mateřštině.

8. Co chystáte do budoucna?
Chystáme opět akrobatické turné, na které se už moc těším. Chci se ale také věnovat rodině. Uvidíme, co osud ještě přinese.

674