Úvod
Magazín
Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok

Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok

Proč bychom měli trávit zimu pod dekou před televizí? Copak chladné počasí znamená ve 21. století překážku mezi námi a oblíbenými vodními radovánkami? Ani náhodou! Dnes vám ukážeme, že nemusíte zaplatit desetitisíce za exotickou dovolenou u moře, pokud chcete s rodinou relaxovat v teple. Stačí navštívit některý z těch nejlepších aquaparků Evropy. Máme je přímo před nosem, tak si zabalte plavky, dobrodružství právě začíná!

Tropický svět vysoký jako socha Svobody - Tropical Islands: Německo

Toužíte po vycházce v tropickém pralesu, po vyhřáté písečné pláži, tyrkysové laguně, exotických vodopádech či čistém moři? To vše vám dokáže splnit aquapark Tropical Islands vzdálený přibližně 60 kilometrů jihovýchodně od Berlína. Je možné, že zde konečně najdete svůj ráj na zemi. Není přitom potřeba kontrolovat čas do zavíračky. Tento aquapark se nezavírá. Nikdy. Můžete zde i nocovat, například v útulných chatkách, v hotelu nebo třeba na plážových lehátkách „pod širým nebem“. Návštěvníky těší kromě permanentní teploty kolem 30 °C také skvělé tobogany, vířivky a obdivuhodný systém saun oceněný cenou kvality German Sauna Association. Pro představu velikosti tohoto kolosu je nutno podotknout, že se zrodil z původní letecké haly na výrobu vzducholodí a má kapacitu 6 600 návštěvníků. Ceny denního lístku se pohybují od 33 eur.

Nahý saunový relax, ale i adrenalin - Therme Erding: Německo

I další neobyčejný aquapark, kterým se může pyšnit střední Evropa, najdou návštěvníci v Německu. Tentokrát však nedaleko Mnichova, necelých 400 kilometrů od Prahy. Na tomto místě si užijí hlavně příznivci wellness. V Therme Erdingu totiž najdou ten největší saunový svět na světě. Nikdo zde nikoho nesoudí podle šatstva – jedním ze zdejších saunových pravidel je naprostá nahota. Vychutnávejte si aroma sauny, solné či medové zábaly, ovlažování v ledových pramenech či ty nejpohodovější odpočívárny. Nedejte se však zmást, aquapark není jenom rájem pro milovníky saunování, ale také pro rodiny s dětmi a vodní nadšence. Těm, kteří hledají adrenalin a zábavu, je určena hala Galaxy s dvaceti špičkovými tobogany. Tahounem návštěvnosti se stala také kopulovitá posuvná střecha. Ta se v teplé dny otevírá a umožňuje tak do areálu nakouknout sluníčku.

Český palác vodní zábavy, smíchu a odpočinku - Aquapalace: Česká republika

Není to trik, ale opravdový palác. A ne jeden, dokonce hned tři. V největším aquaparku střední Evropy návštěvníci objeví Palác dobrodružství, pokladů a relaxu. V prvním si užijí především adrenalinoví šílenci, kteří zde najdou nejen tobogany a skluzavky, ale také spacebowl či divokou řeku. Druhý je se svými brouzdališti, vlnobitím a vrakem pirátské lodi určen hlavně pro rodiče s dětmi. V paláci číslo tři se hlavně odpočívá v zónách s lehátky, kondičními bazény a vířivkami. Opomenout nelze ani profesionální dvoupodlažní fitness studio, propracovaný saunový svět a množství příjemných restaurací a barů.

Závan orientální atmosféry tajemna pro celou rodinu - Aquaworld: Maďarsko

Představte si na chvíli starobylý chrám porostlý bujnou zelení, obklopen visutými mosty, vysokými věžemi a to celé pod dominantou kopulovité prosklené střechy ve výši pětipatrové budovy. Právě jste se ocitli v budapešťském vodním světě. Atrakce, které zde návštěvníci mohou zkusit, však rozhodně starobylé nejsou! Právě naopak. Vodní radovánky si v dětském světě užijí nejmenší členové rodiny, na skluzavkách a toboganech zábavychtiví dorostenci a v saunovém světě i jejich rodiče. Aquapark je plynule napojen také na čtyřhvězdičkový hotel, který se svým orientálním wellness, fitness a spa ideálně dokresluje speciální atmosféru aquaparku a tvoří s ním dokonalý zážitkový komplex v srdci maďarského velkoměsta.

819