Úvod
Magazín
Mariana Prachařová: Baví mě dělat radost druhým

Mariana Prachařová: Baví mě dělat radost druhým

Vydala se opačným směrem než celá její rodina. Z Mariany Prachařové nebude herečka, ale zpěvačka. Dvaadvacetiletá studentka si uvědomila, že právě hudba je tím, co ji naplňuje a čemu by se v budoucnu chtěla věnovat. Zajímá vás, jak si Mariana užila Vánoce? Její rodiče – Dana Batulková a David Prachař – jsou rozvedení, s kým tedy tráví vánoční svátky? Slavila silvestr v Čechách, nebo v zahraničí? A co novoroční předsevzetí? Odpovědi nejen na tyhle otázky jsme zjišťovali pro náš magazín.

Mariano, ačkoli se více cítíš jako zpěvačka, zahrála sis v divadelním vánočním představení Mesiáš po boku táty a Igora Chmely. Jakou postavu jsi ztvárnila?

V představení právě moc nehraju, ale zpívám koledy. Díky tomu jsem si uvědomila, že se doopravdy více cítím ve zpívání než v hraní. Beru to jako obrovskou zkušenost.

Je hudba tím pravým, čemu se chceš naplno věnovat v budoucnu?

Ráda bych, ale v Česku je to strašně těžké. Kdybych chtěla udělat svoji věc, musela bych nejprve sehnat někoho, jehož hudba se mi bude líbit, což je dost náročné. Navíc nemám zatím žádné zkušenosti a o to je to obtížnější. Bylo by ale krásné, kdybych v budoucnu vydala své CD.

Poslední dny se nesly v duchu Vánoc, co pro tebe znamenají?

Pro mě je to úžasné období, které nejraději trávím s rodinou a nejbližšími. Koukám na pohádky, filmy, jím cukroví a užívám si. Miluju vůni vánočního stromečku v domě. Nejraději bych ho měla doma celý rok. Už jsem samozřejmě ve věku, kdy ani mě nemine to davové šílenství při nákupech vánočních dárků, ale i když u toho často nadávám, tak mě baví dělat radost druhým a myslím, že s věkem se to stupňuje.

Na Vánoce a vánoční svátky se vysílají pohádky, jaká je tvá nejoblíbenější?

No, já miluju Tři oříšky pro Popelku, ale dávají ji vždy v čase večeře, takže ji na Vánoce většinou bohužel nevidím. Jako malá jsem byla zamilovaná do prince (Pavel Trávníček). Prý jsem si vždy vzala princeznovské šaty, seděla před televizí a na konci plakala, že se na mě zase ten princ nepodíval. Tu pohádku zbožňuju, vlastně všechny staré pohádky, jako jsou Zlatovláska, S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo Pyšná princezna. Ty nové se mi většinou nelíbí.

Jak sis užila Vánoce?

Moc. Letos jsme je slavili doma u bráchy Jakuba. Mají s Agátou nový baráček, tak jsme jeli k nim a bylo to krásné. Od mala jsem byla zvyklá na Vánoce u nás a byla jsem trochu smutná, že budeme muset jinam. Ale vlastně je jedno, kde člověk Vánoce slaví, důležité je s kým je tráví. Vlastně to je nejdůležitější.

Rodiče jsou rozvedení, s kým jsi trávila vánoční svátky?

Svátky trávím vždy s mamkou a ostatními. Je nás vždy hodně. Slavíme je pořád dohromady i s bráchou, za což jsem moc ráda. S tátou a jeho rodinou si dělám vždy druhé Vánoce. Z toho si od mala dělám aspoň srandu – výhodou rozvedených rodičů jsou dvoje Vánoce!

Kde jsi trávila letos silvestr?

Silvestr jsem od mala trávila doma nebo potom několik let u nejlepší kamarádky mojí mámy. Ta má syna, který miluje rachejtle a ohňostroje, říkali jsme mu malý pyroman. Vždy utratil celé kapesné a nakoupil výbavu na ohňostroj na zahradě. Jednou to dokonce omylem střílelo i do nás. Pak jsem začala silvestr trávit s kamarády ve Špindlerově Mlýně a letos se tradice zase trochu pozměnila. Byli jsme s kamarády v Praze!

Sice už je nový rok, ale vraťme se ještě zpět. Jak bys zhodnotila rok 2016?

Tohle moc neumím. Neumím se ohlédnout a svůj rok zhodnotit, ale jsem ráda, že se vždy o Vánocích všichni sejdeme a tím je pro mě ten rok skvělý. Každý si za ten rok žijeme své životy a pak se společně sejdeme. To je to nejhezčí.

S příchodem nového roku se pojí také předsevzetí, dáváš si nějaká?

Zásadně ne. Myslím, že jsem to zkusila jako malá a brzy jsem pochopila, že je to u mě k ničemu. Nemám pevnou vůli a předem vím, že to nemá smysl, takže se o to ani nesnažím. Hlavní je mít šťastnou a zdravou rodinu. To je asi mé jediné přání, které vždy mám.

Jaké máš plány v novém roce?

Plánů mám spoustu. Hlavně dodělat vysokou školu, odpromovat a věnovat se naplno hudbě. Také plánuji cestovat, tak doufám, že mi vše vyjde. Ráda bych si udělala anglický certifikát, o kterém dlouho mluvím. Možná zrovna to by mohlo být mé předsevzetí – certifikát z angličtiny, abych udělala mamce konečně radost. (smích)

Mariana Prachařová je dvaadvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Studuje humanitní studia a letos ji čeká bakalářská práce. Mariana pochází z herecké rodiny, nicméně ve šlépějích svých rodičů nejde. V budoucnu se chce věnovat hudbě. Zahrála si také v několika seriálech, například v seriálu Horákovi, Ulice, Comeback nebo Trapasy. Letos v létě nazpívala společně se skupinou Hello píseň S tebou.

799