Úvod
Magazín
Kam vyrazit na Silvestra?

Kam vyrazit na Silvestra?

Silvestr už klepe na dveře, ale vy přesto ještě nemáte plány? Přinášíme vám několik tipů, které zpříjemní váš poslední den v roce a zajistí, že na něj budete rádi vzpomínat.

Nevěšte v zimě turistické boty na hřebík

Pro mnohé se již silvestrovský výšlap stal tradicí, která zkracuje čekání na příchod nového roku. Předem si však zjistěte, jaká je aktuální situace na místě, kam se chystáte. Hory umí být v zimě pořádně zrádné, a je proto potřeba vybírat z míst, která jsou bezpečně dostupná. Nepodceňujte ani oblečení. I když se zdá, že je venku pořádná zima, výšlapem se zahřejete. Volte proto funkční materiály, které odvádí pot. Vhodná je také obuv bez hladké podrážky, která nebude klouzat. A kam se vydat na silvestrovský výlet? Velmi oblíbené jsou výstupy na Klíč, Javořici, Lysou horu, Smrk nebo Strážov. Právě tato místa vám učarují svou nezaměnitelnou krajinou a nádhernými výhledy do panenské přírody.

Za zábavou i poznáním do zoo

Proč si poslední den v roce nezpříjemnit návštěvou zoo, která bude nejen zábavou, ale i poučením? Na Štědrý den i na Silvestra tradičně otevírá své brány veřejnosti pražská zoo. Kdo však není z Prahy, o zábavu rozhodně nepřijde. Speciální programy pravidelně chystají také zahrady ve Dvoře Králové, Plzni nebo Ostravě. I když některá zvířata nejsou zvyklá na chladné středoevropské zimy, k vidění je stále okolo 90 % druhů. Některé dokonce zimu doslova milují. Mezi tato zvířata patří lední medvědi, levharti, tuleni nebo pandy červené, jejichž domovinou jsou Himaláje. Vám však doporučujeme v tomto počasí rozhodně nezapomenout na termosku s teplým čajem.

Vyrazte do zahraničí

Silvestr v zahraničí už dnes rozhodně není luxusem, který si může dovolit jen málokdo. Díky nabídkám slevových portálů jsou dnes tyto zájezdy relativně levnou záležitostí. Většinou máte na výběr ze široké nabídky evropských metropolí, které slibují nezapomenutelný zážitek. Zatímco některé agentury vám zaručují jen odvoz na místo v den oslav, jiné nabízí několikadenní pobyt včetně služeb průvodce. Můžete tak poznat nejen historii města, ale prostřednictvím oslav nového roku i jeho kulturu. Mezi oblíbená místa patří Paříž a Londýn. Pokud však nechcete většinu času strávit cestováním, skvělou alternativou je také Budapešť nebo Berlín.

I doma může být zábava

Najdou se i tací, kteří bujaré silvestrovské radovánky příliš nevyhledávají a raději si poslední den v roce užívají v poklidu domova v kruhu svých blízkých. Avšak ani doma to rozhodně nemusí být nuda. Předem zajistěte společenské hry, které pomohou uvolnit atmosféru. Pokud žádné nevlastníte, půjčte hru od svých známých. Nezapomeňte také na občerstvení. Udělejte si radost a dopřejte si poslední den v roce něco výjimečného. Milovníkům masa zajisté přijde k chuti tatarák, ti, kteří raději volí sladké, vezmou zavděk muffiny. Pokud plánujete Silvestr trávit společně s těmi nejmenšími, nezapomeňte také na zábavu pro ně. Uspořádejte pro děti diskotéku nebo soutěže a nezapomeňte vše dokumentovat fotkami.

Vyrazte za kulturou

Nejen lékaři nebo hasiči, ale také herci tráví 31. prosinec v práci. Tento den jim však můžete zpříjemnit svou návštěvou některého z představení. Například Divadlo Gong si na poslední den v roce připravilo oblíbenou komedii Natěrač. Na své si přijdou i milovníci hudebních představení. Divadlo Hybernia chystá rodinný muzikál Ferda Mravenec, který pobaví všechny generace. Divadlo Broadway zase uvede muzikálovou komedii s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Pokud dáváte přednost klasice, navštivte v tento den Národní divadlo, na jehož prknech se odehraje baletní představení Louskáček.


 

683