Úvod
Magazín
Tábory už nejsou jenom pro děti

Tábory už nejsou jenom pro děti

Díky odhodlaným dětským modlitbám nadešel po roce konečně čas letních prázdnin. Přemýšlíte nad tím, jak své ratolesti pobavit a zkrátit jim čas? Co tak zamyslet se nad tím, jak i sobě dopřát trochu času a odpočinku? Vydejte se na tábor! Zapomeňte přitom na předsudek, že tábory jsou pouze pro děti. Zalíbení v nich mohou najít také dospělí a třeba i senioři. Baví vás fotbal, lázně, poznávání nových přátel, výuka jazyků či objevování lesů? Dopřejte si to nejlepší.

Chybí vám uvolněná atmosféra pravého táboráku, vůně lesa a aktivně prožitý čas dovolené? Pak je právě instituce táborů pro vás tou nejlepší možností, jak strávit volné letní chvilky. Ano, platí to i pro „dospěláky“. Tábory se totiž s větší poptávkou stávají neustále lepšími a dostupnějšími. Rozšiřují svá zaměření a jsou vhodné opravdu pro všechny. Jaké máte možnosti a kolik za podobné pobyty zaplatíte? Přinášíme vám několik táborových alternativ přesně pro vás.

Tábor pro dospělé

Chybí vám bezprostřední poznávání nových přátel, zajímavé letní aktivity a činorodá dovolená plná zábavy? Vyzkoušejte letos tábor pro dospělé a dovolte si zažít opět skvělé chvilky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Na své si zde přijdou milovníci fotbalu, volejbalu, karaoke, pořádných táboráků, skupinových soutěží či vědomostních kvízů. V internetové nabídce jsou také pobyty zaměřeny na zlepšení cizího jazyka, cyklistiku, turistiku či pouze speciálně pro nezadané. Ceny se různí v závislosti na lokalitě a programu, ale v nabídce najdete víkendové pobyty zhruba od tisíce do pěti tisíc korun.

Tábor pro rodiče s dětmi

Pokud byste rádi poslali své nejmenší na tábor, ale nejste si jisti, zda jsou připraveni zvládnout takovou zkušenost úplně sami, vyzkoušejte si tábor pro rodiče s dětmi. Představuje skvělý kompromis mezi zábavným programem pro ty nejmenší, příjemným odpočinkem pro dospělé a smysluplně stráveným společným časem s rodinou a novými přáteli. Dopřejete si čas k přípravě dětí na táborovou zkušenost, poznejte místo, program i pracovníky, kteří s dětmi budou trávit čas. A pro příště pošlete své nejmenší do oblíbeného tábora s klidným svědomím, pocitem důvěry a hlavně bezpečí. Platby za tyto pobyty se na českém trhu pohybují v horizontu přibližně od dvou do osmi tisíců korun.

Tábory pro seniory

V posledních letech se těší velké popularitě také tábory pro seniory. Tyto pobyty poskytují osobám starším 55 let možnost, jak si zlepšit fyzickou i psychickou kondici prostřednictvím poznávání nových přátel, besedování na zajímavá témata, objevování přírody či historických krás regionu, efektivního cvičení nebo odpočinku v lázních. Tábory jsou navíc cenově dostupné, a zároveň odzkoušené spokojenými zákazníky. Jejich ceny se pohybují přibližně do šesti tisíc korun za týdenní pobyt s plnou penzí a programem. Situovány jsou převážně v lázních či hotelech a penzionech na území České republiky.

Tábory pro domácí miláčky

Na našem trhu toho ale kromě zmíněných táborů najdete mnohem víc. Chtěli byste poslat na tábor svého pejska? To není problém! Na táborových lekcích naučí specializovaní lektoři vašeho domácího miláčka disciplíně či dopomohou k lepší postavě. Nechybí ani odpočinek, hry a skvělé jídlo k tomu. Pokud naopak hledáte tábor, kde by se vaše děti mohly o pejsky starat, za pomoci internetu neodejdete také s prázdnou. Pobyty, kde se děti učí, jak zacházet s domácími zvířaty, speciálně se psy, jsou totiž v nabídce a vysoce žádané.

Tábory tedy už v dnešní době nejsou pouze zkouškou odvahy pro menší děti, ale také příjemným odpočinkem pro dospělé, seniory, a dokonce domácí mazlíčky. „Zatáboříte“ si letos i vy? Pokud ano, dejte nám vědět, jak to dopadlo. Dobrodružství zdar!

741