Úvod
Magazín
Moje lékárna pečuje o ty, kteří to potřebují

Moje lékárna pečuje o ty, kteří to potřebují

Sdružení lékáren Moje lékárna je tady pro všechny. Kromě svých zákazníků se snaží pomáhat také těm členům naší společnosti, kteří to nejvíce potřebují. Proto se angažuje v pomoci dobročinným sociálním projektům či neziskovým organizacím a snaží se tak kousek po kousku změnit svět. Jak? Čtěte s námi dále.

Motýlkem blíže k znevýhodněným

  • Doplněk pro život. Sociální projekt sloužící pro pomoc nejenom handicapovaným dětem, ale také jejich rodičům, kteří mají tu nejtěžší práci na světě – starat se 24 hodin denně o své dítě, které i v dospělosti vyžaduje péči batolete. Jak přesně projekt funguje?
  • Rodiče dětí, které vyžadují neustálou péči, si nemohou dovolit chodit do běžné práce. Doma tedy vyrábí pánské, dámské či dětské motýlky, brože nebo nápadité klíčenky vhodné pro všechny zákazníky. Polovina zisku z prodeje doplňků pak putuje právě k jejich autorům, pro které je práce z domu často jedinou možností zapojení se do pracovního procesu a změny zaběhlého stereotypu.
  • Moje lékárna podporuje projekt přímo pomocí možnosti koupě těchto ručně vyráběných doplňků ve svém vlastním e-shopu. K zakoupení u nás najde každý zákazník speciální edici pánských, dámských a dětských motýlků, která jinde není k dostání. Navíc si doplňky stačí pouze vyzvednout na předem zvolené pobočce Mojí lékárny bez nutnosti platit poštovné.
  • Tím, že budeme tento projekt šířit dál, pomůžeme lidem, kteří jsou ve svém životě znevýhodněni. Podporujte se Sdružením Moje lékárna užitečné projekty, pomáhejte s námi v životě těm, kteří to opravdu potřebují. Protože na světě není nic lepšího než pocit sounáležitosti a pomoci v nouzi.

Sada pro kognitivní trénink

  • Alzheimerova choroba je nebezpečná pro pacienty každého věku. Včasná diagnostika a starostlivost jsou proto klíčové v boji proti rychle se zhoršujícím příznakům. Právě pro podporu takové iniciativy se sdružení Moje lékárna zapojilo do spolupráce s Českou alzheimerovskou společností.
  • Ta připravila pro trénování paměti a procvičování konkrétních kognitivních funkcí sadu her a úkolů, které pomáhají lidem s různým stupněm demence procvičovat jejich duševní schopnosti. Přesněji se jedná o pracovní sešity rozdělené do pěti okruhů podle toho, jaká kognitivní funkce je převážně procvičována. Sada obsahuje úkoly a hry, které se hodí buď pro samostatnou práci lidí s demencí žijících doma, anebo pro práci ve dvojicích či malých skupinách v rámci institucí. Všechny sešity lze objednat na e-shopu našeho sdružení, kde najdete i všechny potřebné informace a kontakty.

Pomáháme dětem s Lepíky Fondu Sidus

  • Znáte už Pohádkové Lepíky? Tyto veselé publikace nabízí dětem sérii říkadel a veselých samolepek, plných barev a obrázků. Důležitější však je, že jejich koupí přispívá každý náš zákazník na dobrou věc. O co přesně se jedná? O zprostředkování podpory Fondu Sidus. 
  • Tato organizace si klade za cíl dlouhodobě pomáhat nemocným dětem jak po finanční, tak i po materiální stránce. Podporuje přímo pacienty, jejichž rodiče si nemohou dovolit mnohdy nákladnou, ale potřebnou péči. A také nemocnice, kterým pomáhá získat prostředky na potřebné přístroje. Ty pak zachraňují životy dětských pacientů nebo jim je alespoň pomáhají zlepšit.
  • Na internetových stránkách lze najít spoustu informací o všech projektech Fondu Sidus a také o dětských pacientech, jimž je pomoc určena. Pomocí e-shopu Mojí lékárny má každý z nás možnost zakoupením publikací Veselí Lepíci, Chytří Lepíci, Pohádkoví Lepíci či Malý zachránce přispět na léčbu dětských pacientů. Všechny výrobky najdete na webu Mojí lékárny.
730