Úvod
Magazín
Kam vyrazit o prázdninách?

Kam vyrazit o prázdninách?

Prázdniny už jsou tady a vy ještě stále nevíte, jestli vám letos vyjde dovolená? Nevadí, vyrazte na některou z prázdninových akcí na poslední chvíli. Většina z nich se koná o víkendu, takže není potřeba nic plánovat. Užívat léta si totiž můžete i tady v Česku.

Smetanova Litomyšl 16. 6.–6. 7. 2017

  • Zde si na své přijdou především milovníci vážné hudby. Smetanova Litomyšl je operním festivalem, který se koná už od roku 1949 a pravidelně se tu sjíždí špičky nejen české, ale i zahraniční scény. Lístky se kupují na jednotlivá představení a jejich cena se liší podle toho, o jaký koncert se jedná. Klasickou doprovodnou akcí jsou však i festivalové zahrady. Aniž by si návštěvníci museli kupovat vstupenku, mohou relaxovat v Klášterní zahradě za poslechu příjemné klasické hudby.

Rock for people 4. 7.–6. 7. 2017

  • Jako každým rokem, tak i letos se sjedou do Hradce Králové milovníci rockové hudby. Koná se tu totiž už 23. ročník hudebního festivalu s názvem Rock for people. Za celou dobu se tu vystřídalo mnoho hvězd nejen tuzemské, ale i světové scény. Mezi hvězdy letošního ročníku patří bezesporu skupina Paramore, Foster the People nebo Die Antwoord. Vstupenky je možné zakoupit jak v předprodeji, tak i na místě. Pokud vám čas nedovolí být na festivalu celé tři dny, je možné zakoupit i jednodenní lístek, který seženete za zvýhodněnou cenu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 30. 6.– 8. 7. 2017

  • Začátek prázdnin patří už tradičně v Karlových Varech filmu. Tento jedinečný filmový svátek se do prostředí lázeňského města vrací už po padesáté druhé. Chybět nebudou jako každý rok ani zahraniční hosté. Hvězdou letošního ročníku bude držitel Oscara Casey Affleck. Vstupenky na jednotlivá představení lze zakoupit vždy pouze na daný den nebo den následující. Je tu však také možnost Festival Passu, který zahrnuje návštěvu třech filmů denně. Mezi promítáním si můžete krátit čas prohlídkou historického centra města nebo návštěvou kolonády.

Den letiště Přerov 22. 7. 2017

  • V Přerově se letecké dny pořádají již devadesát let. Ani letošní rok tak není výjimkou. Areál bývalého vojenského letiště otevírá své brány veřejnosti však pouze jednou ročně. Akce proto láká davy návštěvníků všech generací. Připraveny budou ukázky nejrůznějších letounů a to přímo v akci. Prohlédnout si však budete moci i další vojenskou, policejní či záchranářskou techniku. Vstup na celou akci je zdarma.

Kravařský odpust 24. 8.–28. 8. 2017

  • Matějská pouť sice skončila už v dubnu, ale milovníci zábavních atrakcí nemusí přesto čekat až na příští rok. V srpnu se koná jedna z největších poutí u nás, a to v Kravařích nedaleko Ostravy. Na své si tu přijdou nejen malí, ale i dospělí. Mimo kolotočů bude otevřena i spousta stánků a bohaté občerstvení. Cesta sem z Ostravy trvá okolo tři čtvrtě hodiny, z Opavy jste tu asi za dvacet minut. Využít můžete i přímou autobusovou dopravu.

Brno Grand Prix 4. 8.–6. 8. 2017

  • V rámci mistrovství světa silničních motocyklů se jeden ze závodů již tradičně pojede i u nás. Jako každý rok se bude konat v Brně na autodromu s názvem Masarykův okruh. Tento závod vám nabízí jedinečnou příležitost vidět světové hvězdy Moto GP přímo v akci. Na tuto akci pravidelně zavítá okolo 200 tisíc fanoušků a to nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Speciální vstupenky do kempů přímo u trati a VIP lístky jsou tak již vyprodány, avšak k dostání jsou stále standardní třídenní vstupenky.

Foodparade 26. 8.–27. 8. 2017

  • Zahrady Trojského zámku budou v srpnu hostit food festival. Na rozdíl od jiných se tu však neplatí penězi, ale měnou zvanou chef, která má hodnotu 20 Kč. Chefy si předem nabijete na kartu, kterou obdržíte při vstupu, a pak s ní jen jednoduše platíte obdobně jako s kreditní kartou. Na své si tu přijdou všichni milovníci dobrého jídla ale i pití. Najdete tu stánky například s vietnamskou kuchyní, vegetariánskými pokrmy, dezerty, víny a mnohým dalším. Na programu je také kuchařská show s předními českými gastronomy.
737