Bolest zubů

Jde o velmi časté obtíže, které jsou způsobeny poškozením zubu (zubní kaz, odlomení kousku zubu), poruchy skloviny, postižením nervů zubu (nejčastěji zánět), postižením měkkých tkání kolem zubu (zánět dásní, paradentosa, …), zubní kámen.

Příznaky bolesti zubů

Bolest v místě poškození, často se šíří do hlavy nebo očí (horní čelist), do oblasti uší (stoličky), horší bolest při pohybu úst, při kousání tuhých jídel, při neošetření se příznaky většinou postupně zhoršují.

Příčiny bolesti zubů

Špatná péče o zuby, dědičnost, snížená lokální imunita, nevhodné protézy, porucha tvorby slin ve žlázách, úrazy.

Návštěva lékaře při bolesti zubů

Při citlivosti zubu na tlak, při výrazné bolestivosti, při otoku měkkých tkání kolem zubu, při celkových projevech zánětu (teplota, zimnice, třesavky, …).

Prevence vzniku zubního kazu

Přípravky s obsahem fluoru, zubní pasty a gely.

Léčba bolesti zubů

Léky na předpis

Používají se léky s analgetickým a protizánětlivým účinkem. V případě infekce antibiotika.

Volně prodejné léky

Pro vnitřní užití - analgetika, léky proti bolesti.

Přírodní a doplňková léčba

Pro vnější užití - antiseptické a regenerační ústní vody, zubní pasty, gely, čaje.

Homeopatie

Tablety při bolesti, zubní pasty.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Dobrý den , chci se zeptát před...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den , chci se zeptát před měsíc jsem byla na pohotovosti kde mi doktor vytrhal zbytek zkaženýho zubu a vyndal váček. Mám teďkom v puse díru po tom zubu.Prvních pár dní bylo strašných ale potom už mě to nebolelo. Měsíc jsem měla klid a vůbec žádna bolest. Teďkom v Srpnu na levý straně cítím obrovský tlak. Né že by to bolelo to vůbec ale je to nepříjemný a ten tlak přeskakuje z jedný strany na druhou. Nevíte co to muže znamenat ? Nemuže to být od tý díry že mi ten tlak jde do levý části zubu ? nebo nemužu tam mít znovu váček? Nebo jestli to třeba ještě není pořádně zahojený ale měsíc jsem předtím měla klid ... Opravdu nevím co to je a co s tím mužu dělat.Za případnou odpověd budu ráda. Děkuju

  Reagovat24.08.2013 16:42 od gdpr
  • Re:


   Dobrý den.
   Na dálku nejde stav chrupu posuzovat. Pokud se v místě extrakce objevují potíže, je možné, že došlo k nějaké komplikaci. Je nutné si uvědomit, že návštěva pohotovosti se rozhodně nemůže vyrovnat a nemůže nahradit plánovanou návštěvu u Vašeho běžného stomatologa. Proto bych doporučil objednat se co nejdříve ke kontrole. Nikdo jiný Vám bohužel ohledně zubů reálně nepomůže. To že se bolesti objevují i v jiných částech čelisti, než byl původní problém, není překvapující. Může se to stát a o samotném problému to v tomto případě mnoho neříká.

 • moje neter si vubec nechtela mit...Rozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  moje neter si vubec nechtela mit zoubky a nakonec prisly na to, ze ma uplne poskozenou sklovinu. Svagrova do ni cpala Nurofen, protoze myslela, ze ma nejaky kaz nebo co a ona chudinka asi upadla a se ji ta sklovina odloupla, no hrozne!

  Reagovat25.04.2012 08:47 od gdpr

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!