Úvod
Poradna
Očkování na cesty
Austrálie a Oceánie
Austrálie

Austrálie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí ze zemí s endemickým výskytem žluté zimnice. Certifikát to očkování je vyžadován od cestovatelů, kteří pobývali v takové zemi alespoň 6 dnů. Výjimkou je Fidži, kde byl pobyt alespoň 10 dní. Očkování by mělo proběhnout nejméně 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
V oblastech s neznámou hygienickou úrovní se především doporučuje očkování proti virové hepatitidě A. Očkování proti Japonské encefalitidě se doporučuje cestovatelům, kteří budou dlouhodobě pobývat ve venkovských lokalitách a vlhkých oblastech, kde existuje riziko expozice moskyty a komáry. V případě dlouhodobého pobytu se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Zejména studentům je doporučeno očkování proti meningokokové meningitidě. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie není
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Průjmová onemocnění, Epidemická polyartritida (Ross-River) - prosinec-červen; především pobřeží, Murray Valley / Kunjin virus - prosinec-červen, sporadicky na ostrovech (severní oblasti, západní Austrálie, Queensland), Horečka dengue - prosinec až červen na severu (Nord-Queensland, Torres), Lymeská borelióza, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši) - sporadicky na severu, Venerické infekce, Leptospiróza - sezónně od prosince do června, převážně v Queensland