Úvod
Magazín
Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu

Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu

Je jednou z nejkrásnějších žen Česka a Slovenska a také ikonou modelingové i showbyznysové scény. Andrea Verešová magazínu Moje lékárna prozradila, jak se dá skloubit hvězdná kariéra modelky a péče o rodinu, jak se udržuje fit a také co je tajemstvím její věčné krásy a mladosti.

Naplno se věnujete své práci, ale také rodině a domácnosti. Jak se to dá vše skloubit? 

Není to vždy lehké, ale snažím se. Naštěstí mě to všechno pořád baví. Rodina je pro mě základ a bezpečný přístav, ale na druhou stranu mě baví i moje práce, která je pro mě příjemným zdrojem financí a také jistým způsobem seberealizace. Ani bez jednoho si neumím svůj život představit. 

 

Ve vašem životě hraje důležitou roli i dobročinnost. Jak jste se k ní dostala?

Po vítězství Miss Slovenska jsem se hodně věnovala charitativním projektům a benefičním akcím a později jsem se rozhodla založit vlastní nadační fond, který podporuje talentované děti v oblasti kultury, sportu a umění. Účelem je přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. Plníme dětem jejich sny a tajná přání – například když se touží setkat se známou osobností nebo něco krásného zažít. Mám velikou radost, že se aktivity nadace rozjely tak rychle a my jsme tak mohli pomoci desítkám dětí. Vzdělávacím a výchovným působením napomáháme nejen jejich psychickému a fyzickému rozvoji, ale v konečném důsledku rozvoji celé společnosti. Dělám to ráda a z celého srdce. Věřím, že děti jsou naše budoucnost.

 

Kdybyste měla zmínit tři zlomové body svého života, které by to byly?

Zlomových bodů bylo jistě víc. Rozhodujícím okamžikem v mém životě bylo asi vítězství v modelingové soutěži, které odstartovalo moji kariéru modelky v zahraničí, stejně tak jako vítězství v soutěži Miss, díky kterému jsem začala poznávat i svět médií a showbyznysu u nás. Druhým důležitým okamžikem bylo studium na belgickém lyceu, díky kterému jsem se naučila slušně ovládat cizí jazyky. Ty mi pomohly v mém dalším profesním životě, stejně jako studium práv na Univerzitě Karlově, kde jsem poznala mého skvělého manžela, také právníka. Díky němu jsem se usadila a poznala i jiné životní hodnoty a priority. Mám krásnou rodinu a nádherné děti, které jsou asi tím nejzásadnějším zlomem v životě každé ženy.

 

Věnujete se mnoha pohybovým aktivitám. Který sport je váš nejoblíbenější a proč?

Jednoznačně plavání, tenis i kolo, ale asi nejvíc ze všeho jsem si oblíbila jógu. Je to ideální ucelený systém, který harmonizuje tělo i duši, pomáhá mi cítit se fit a navíc se dá se dělat v každém věku. Je krásné, jak se při józe propojí různé dráhy, upraví se bloky a stres a naučíte se správně dýchat. Ráda cvičím jógu po ránu, skvěle mě protáhne a nastartuje. Občas si zacvičím i pilates nebo Power Plate. Ten je dobrý na intenzivnější trénink nebo tehdy, když chcete zvýšit tonus těla. Stačí dvacetiminutové cvičení a cítíte i ty partie těla, o kterých jste nevěděli, že existují.

 

Máte i osobního trenéra?

V minulosti ano, ale teď už cvičím spíše sama doma. Šetří to čas. Kdykoli mám chvilku, tak si doma zacvičím a odreaguji se. Občas však chodím i na lekce, kde je skvělé, že vás opraví, poradí se správným dýcháním a navíc se dostanete do poloh nebo frekvencí, které byste už sami doma dávno vzdali. 

 

Cvičíte každý den?

Snažím se o to. Když mám pracovně nabitý den a nemám tolik času, kolik bych si představovala, zacvičím si alespoň ráno, než děti vstanou, případně večer, když je uspím. Všechno je o prioritách, pevné vůli a disciplíně. I když ne vždy ji mám (smích). 

 

Jak vypadá běžný jídelníček Andrey Verešové?

Ráno mě vždy nastartuje zázvorový čaj nebo čerstvá šťáva z pomeranče a grapefruitu, do které si zamíchám prémiový kolagen. Kromě toho ráda snídám ovesnou kaši s ovocem nebo omeletu z vajíček s rajčaty a šunkou. Během dne si dávám pozor na dostatečný přísun vitamínů, bílkovin a snažím se omezovat sacharidy. Preferuji spíše lehká jídla, různé saláty, ryby nebo drůbež. Rodině samozřejmě vařím i klasická česká jídla, miluji polévky a různé omáčky s masem, které se dají ohřát i na druhý den.

 

Na svých sociálních sítích často uveřejňujete fotografie z pečení a vaše výtvory vypadají přímo ukázkově. Který recept je váš oblíbený a proč?

Je toho hodně. Miluji recepty od babičky jako je živáňská, domácí svíčková a podobně. Jak se říká „polívka je grunt“, proto u nás nikdy nesmí chybět vývar, boršč, zelňačka nebo minestrone. Ale občas také ráda improvizuji nebo vyzkouším něco podle speciálního receptu, který jsem si někde přečetla. Nedávno jsme s dcerou dělaly Pavlův a Krtkův dort, který všem moc chutnal. Děti jí dobře a zdravě a přitom hodně sportují a mají velký energeticky výdej. Proto jim ráda dopřeji vše a nezakazuju ani sladké, aby měly dostatek sil a energie. Často peču bublaniny, bábovky, jablečný štrůdl nebo čokoládové brownies, které děti zbožňují. 

 

Pečete i zdravé verze oblíbených pochoutek, nebo jste jednoduše klasik?

Ráda experimentuji a zkouším i alternativní recepty. Mám vlastní domácí pekárnu, tak občas upeču domácí chleba nebo rohlíky a místo klasické mouky používám ovesnou, žitnou nebo špaldovou. Myslím si, že pestrá strava a zdravý rozum jsou nejdůležitější. 

 

Které pochoutky nesmějí chybět na vašem vánočním stole?

Máme rádi klasiku. Na vánočním stole tedy nesmí chybět rybí polévka i zelňačka (protože jsem Slovenka), bramborový salát, smažený kapr a babiččin oblíbený dezert – domácí „Kuba”. 

 

Co je podle váš nejdůležitější v cestě za dokonalou postavou i po několika dětech? 

Důležitá je pevná vůle, sebedisciplina, pravidelné cvičení a sestavení správného jídelníčku. 

 

Jaké je vaše tajemství pro věčnou krásu, mladost a zdraví?

Samozřejmě má na tom svůj podíl genetika, ale také životní styl, strava a cvičení. A v neposlední řadě taky to, že několik let užívám speciální kolagenový komplex, který si nechávám podle své receptury míchat v zahraničí. Protože má na mě blahodárné účinky, rozhodla jsem se, že se o něj s vámi podělím a brzo ho uvedu na trh. 

1201