Zdravá výživa

Na skutečnost, že se stále více lidí zajímá o zdravou výživu a přibývá osob, které ze zdravotních důvodů musí upravit svůj jídelníček, reagujeme a zařadili jsme do našeho sortimentu specifický potravinářský sortiment včetně bezlepkových potravin.

Na výrazné snížení výskytu obezity a nadváhy u české populace to sice zatím zásadní vliv nemá, ale zájem spotřebitelů o zdravé stravování je v tuzemsku rozhodně na vzestupu. Příčin tohoto trendu je více. Jednak přibývá osob, které mají intoleranci či alergii na některé potraviny nebo trpí jinými chorobami, u nichž je třeba jídelníček redukovat. Stále více lidí si uvědomuje, že příčinou řady nemocí a zdravotních potíží je nevhodné stravování, proto se snaží svůj jídelníček upravit a zařadit do něj i potraviny, které se dříve běžně konzumovaly, ale v průběhu posledních desetiletí se z našich talířů takřka vytratili a také potraviny, které jsou jako zdraví prospěšné propagovány až v poslední době.

Na složení záleží

Stoupající poptávka po bezlepkových potravinách ale není jediným trendem, který se na trhu projevuje. Spolu s rostoucím zájmem o zdravější životní styl věnují lidé čím dál větší pozornost vlastnímu složení kupovaných produktů. Nechtějí žádná škodlivá éčka, vadí jim přítomnost aromat a umělých barviv. A vyžadují také minimální obsah cukrů a soli. Pokud jde o bezlepkové produkty, mají stále širší uplatnění a stávají se obecně plnohodnotnou součástí jídelníčku. Přechod na bezlepkovou stravu zaznamenáváme nejen u vrcholových sportovců, ale i u spotřebitelů, kteří s jeho zpracováním problémy nemají. To je celosvětový trend.

Novinky se objevují ve velkém

Jestliže ještě poměrně nedávno celiaci bezlepkové potraviny nenakupovali, ale sháněli, přičemž vybírat mohli jen z omezené nabídky, v současnosti je situace jiná. A týká se celého sortimentu zdravé výživy, jenž se navíc díky novinkám, které výrobci na trh neustále dodávají, rozšiřuje.

 
Portfolio firmy GREEN APOTHEKE je koncepčně zaměreno na produkty zdravé výživy s minimálním obsahem cukru a soli.
 

Dr. STANĚK
Polévky Guareta a DietLine jsou určeny zejména do dietních plánu ke snižování a kontrole tělesné hmotnosti, ale i k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada jednoho jídla, s cílem zajistit tělu dostatek všech výživných látek bez nadbytečného příjmu energie.
Tyčinky Guareta® jsou kompletní z hlediska obsahu výživných látek, které jsou v nich obsaženy v poměrech dle nejnovějších výživových doporučení. Proteinové tycinky jsou vhodné k zařazení do jakéhokoliv jídelníčku jako náhrada běžné svačiny, s cílem zajistit tělu dostatek výživných látek s přiměřeným množstvím energie.

 
TOPNATUR
Kokosový nápoj – má jemnou a lahodnou chuť, neobsahuje laktózu, lepek ani kaisen. Vhodný k pití, zalévaní cereálních snídaní, přípravě různých pokrmu a koktejlů.
Ovesný nápoj – díky speciálně tepelně upravené ovesné mouce se vyznačuje specifickou a unikátní chutí. Je obohacen o vápník a fosfor, což jsou minerály pozitivně pusobící na náš organismus v oblasti trávicích enzymů a napomáhají udržet správný stav kostí a zubů. Ovesný nápoj je bezlaktózový.
Sójový extra protein – poskytuje zdroj bílkovin rostlinného původu obohacený o základní vitamíny (A, B1, B3, B6, B12, C) a minerály(Ca, P). Další duležitou složkou je inulín, což je zdroj rozpustné vlákniny. Vápník, který zajišťuje správnou činnost trávicích enzymů, v kombinaci s inulínem a vlákninou z ovsa se podílí na správném trávení. Neobsahuje laktózu ani kasein.
Probiotické kaše - jsou vhodné při bezlepkové dietě, intoleranci na laktózu, pro doplnění probiotik a vlákniny.
 
 
MOGADOR
Sušený nápoj ZAJÍC je alternativa klasického mléka, neobsahuje lepek, ani laktózu.  Pestrá a vyvážená strava je jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují celkový stav každého člověka, zejména pak osob s různými potravinovými alergiemi nebo intolerancí. Využijte vlastností sušeného nápoje ZAJÍC, zařaďte jej do svého jídelníčku a jistě oceníte výhody jeho používání. Hlavní výhody sušeného nápoje ZAJÍC jsou absence lepku a laktózy, snadná příprava a široké možnosti použití. Nezastupitelnou úlohu má především pro osoby s intolerancí k laktóze klasického kravského mléka.
 
Nutrikaše probiotic 180g (3x60g)
Nutrikaše neobsahují laktózu a jsou přirozeně bezlepkové. Jsou zaměřeny na skupinu konzumentu, kteří mají výživové omezení nebo přímo alergii na některé základní složky potravin, jsou vhodné pro celiatiky a jedince s intolerancí k laktóze kravského mléka. Obsahuje 10 vitaminu a minerální prvky. Biotin, mangan, niacin, vitamin C, B12, B6, B2, zinek a železo prispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Vitaminu B12, B6, C a železo podporují běžnou funkci imunitního systému a přispívají k normální činnosti nervové soustavy. Mangan, vitamin C a E přispívají k ochraně buněk pred oxidativním stresem.

Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Jak se zbavit závislosti na sladkémRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Potřebovala bych ze zbavit závislosti na sladkém.Poradíte ?

  Reagovat11.02.2019 16:09 od gdpr
  • Re: Jak se zbavit závislosti na sladkém

   Dobrý den.

   Váš dotaz a problém nejde jednoduše vyřešit cestou internetu. V první řadě bych asi zdůraznil, že "závislost na sladkém" není závislost ve smyslu její lékařské definice. V případě sladkého nejde o fyzickou závislost, která by způsobovala odvykací stavy jako například u drog, stejně tak jako "sladké" přímo neobsahuje konkrétní látky jako například cigarety (nikotin), které pak způsobují touhu si "drogu" znovu dát. Jedná se tedy spíše o problematiku dietní a psychologickou. Dále bych viděl jako důležité tento problém a cíle, které chcete dosáhnout presněji definovat. Tedy například jestli je pro Vás důležitá redukce hmotnosti, obecně dobrá životospráva nebo něco jiného. Doporučil bych tedy osobní konzultaci s nějakým odborníkem (v úvodu to může být i praktický lékař), který Vás lépe nasměřuje a pomůže Vám upřesnit na koho se obrátit.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!