Poruchy erekce

Porucha erekce (erektilní dysfunkce) je trvalá neschopnost (min. 6 měsíců) muže dosáhnout nebo udržet erekci dostatečnou pro uspokojivý sexuální styk. Je to neschopnost dosáhnout nebo udržet ztopoření penisu během sexuálního styku.

Příznaky poruchy erekce

Má formu primární, která je vzácnější (psychické faktory, nízká hladina testosteronu, cévní abnormality), a sekundární, která je častější (znemožňuje sexuální styk až ve 25 %).

Příčiny poruchy erekce

V 50 % jsou příčiny psychogenní (týkají se určité situace, místa, určitého partnera, nastaly psychické a partnerské problémy), dále jde o celková onemocnění (cukrovka, alkoholismus), místní poruchy, zánětlivá onemocnění genitálu, cévní onemocnění, nežádoucí účinky některých léků, hormonální nerovnováhu, postižení svaloviny topořivého tělesa, nádorová onemocnění a imunitní poruchy.

Návštěva lékaře při poruchách erekce

Je vhodná při opakování obtíží (jednorázové selhání není poruchou), je nutné vyšetření pro vyloučení celkového onemocnění (např. cukrovka, vysoký krevní tlak), a stanovení příčiny poruchy erekce s návrhem léčby. Proveďte si jednoduchý test poruchy erekce na naší stránce sebetestování.

Poruchy orgasmu

Předčasná ejakulace: K ejakulaci dochází před proniknutím penisu do pochvy, nebo těsně po proniknutí. Je běžná u adolescentů, objevuje se také ve stáří. Návštěva lékaře je vhodná při přetrvávání obtíží. Oddálená ejakulace: Je poměrně vzácná. Návštěva lékaře je vhodná.

Sexuální potíže obou pohlaví

Nedostatek sexuální touhy: Nedostatek nebo chybění touhy po sexuální aktivitě u mužů a žen. Příznaky: Chybí zájem o sex i při erotických situacích. Sexuální averze: Přetrvávající nebo opakovaně se objevující extrémní odpor k sexuálnímu styku, častěji tím trpí ženy. Příčina: Předešlé sexuální trauma (znásilnění, sexuální zneužití, incest), nucení k souloži, bolest a pálení v pochvě aj. Návštěva lékaře je nutná pro zjištění a následné odstranění příčiny.

Léčba poruchy erekce

Léky na předpis a chirurgická léčba

Existuje více způsobů, jak poruchu erekce léčit. Nejčastější formou léčby je konzervativní léčba farmakologická tabletami nebo injekcemi.

Léčba léky ve formě tablet využívá nejmodernějších poznatků o erekci a podporuje její fyziologický mechanizmus. Tyto preparáty jsou na lékařský předpis a liší se nástupem účinku a dobou jejich působení (doby, během které lze dosáhnout erekce, ne doby erekce). Většina těchto tablet se nesmí užívat současně s nitráty (léky na srdce) a opatrnost je nutná při kardiovaskulárních onemocněních. Je také důležité si uvědomit, že i při jejich užívání je k dosažení erekce nezbytná sexuální stimulace a že žádný z těchto léků neodstraní příčinu poruchy (kromě psychogenních poruch).

Další variantou je aplikace vazoaktivní látky (prostaglandin, popř. kombinace) injekčně do topořivých těles penisu (popř. speciálním aplikátorem do močové trubice). K erekci není zapotřebí sexuální stimulace. Nevýhodou je však komplikovaný a nepříjemný způsob aplikace a stanovení optimální dávky. Nedostatek testosteronu může být jednou z možných příčin poruch erekce. Léčba založená na jeho substituci je velmi účinná, ale lze ji použít jen po konzultaci s endokrinologem a před zahájením terapie musí být pacient důkladně vyšetřen. Pro léčbu poruchy erekce se používá spíše okrajově, protože je vhodná pouze pro muže, u kterých se na vzniku poruchy erekce podílí nedostatek tohoto hormonu.

Nejméně častá je transplantace protéz do penisu. Je používána většinou jako poslední možnost v případech, kdy ostatní metody léčby selhávají. Jde o chirurgický zákrok, při kterém dojde ke vložení plastových polotuhých nebo kapalinou plněných těles do penisu místo vlastní topořivé tkáně.

Přírodní a doplňková léčba

Psychoterapie je použitelná v každém případě a může být i doplňkem lékové terapie. Cílem léčby je vypracovat správný přístup k sexuálnímu chování. Základem je naučit se pokračovat v sexuálních aktivitách i poté, kdy se pohlavní styk nedaří, zbavit se tak pocitu úzkosti a strachu. Další možností je použití prostředků využívajících fyzikální zákony jako jsou vakuové pumpy, které se ve tvaru válce nasazují na penis a odsátím vzduchu vlivem vzniklého podtlaku se vhání krev do penisu. Navozují erekci bez nutnosti sexuální stimulace. Dosažená erekce se pak udržuje pomocí gumového kroužku navlečeného na kořen penisu. Na trhu je k dispozici velké množství volně prodejných přírodních doplňků, které jsou prezentovány jako preparáty na zlepšení erekce. Tyto přípravky však nebývají klinicky testovány, a nelze tak jejich účinky plně zaručit. Obsahují většinou vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky a bývají často zaměňovány za léky bez receptu. Jejich užívání muži považují za formu léčby. Proto před nimi někteří sexuologové varují, protože může dojít k odkládání návštěv u lékaře a hrozí nebezpečí ohrožení zdraví. Porucha erekce totiž může být příznakem vážnějšího onemocnění (cukrovka, vysoký tlak). Neméně důležitá jsou také režimová opatření, která pomohou zlepšit celkový zdravotní stav (redukce váhy, snížení cholesterolu, zákaz kouření).


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Zanořený penisRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  nebyl jsem obdařen velikostí penisu,přesto jsem ženatý,mám dva syny a prožil jsem 15 let mileneckého vztahu,který vyvrcholil v mých 50 letech narozením dcery.V 60 jsem začal zjišťovat zkracování penisu.V té době jsem prodělal TEP kolene myslel jsem si,že při zavedení a vytažení cévky mě něco porouchali v penisu,terý se mi zkrátil o třetinu délky a ohnul se asi v polovině do levé strany.V 65 jsem absolvoval TEP druhého kolene a zjistil jsem postupem času další úbytek penisu na poloviční délku.Opět jsem to přisuzoval cévkám.Jinak jsem zdráv,při chuti,erekce funguje tzv na povel,ale bohužel díky krátkosti a ohybu už nemohu mít pohlavní styk.Bojím se aby si mě maželka nepřestala vážit jako "muže" Do sexu máme chuť oba,když mi po čase odpustila i mé nemanželské dítě.Trápím se tím a nyní jsem se dočetl,že by se můj penis dal nějak "opravit" Prosím o jakoukoliv pomoc a radu,kam bych se mohl obrátit a mám li vůbec nějakou naději.Ještě se necítím tak starý.Láska kvete v každém v

  Reagovat18.08.2023 09:42 od Oldřich Kovanda
  • Re: Zanořený penis

   Dobrý den.

   Samotné cévkování by problém být neměl, pokud se provede standardně a bez komplikací (což bude naprostá většina případů). Poškození penisu tímto výkonem není běžné. Co se týče vyšetření, tak tento výkon je v péči urologů, nechte se tedy praktickým lékařem odeslat na vyšetření na urologii. Tam vám pravděpodobně řeknou v jakém je penis stavu a případně jestli jde něco dělat.

 • Dobrý den, manžel 44 je po operaci...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, manžel 44 je po operaci bypassu 7 měsíců, před operací vše v pořádku a po operaci když má dojít ke styku tak ztopoření je krátkodobé a jen částečné. Je stydlivý a lékaře se nezeptá co se s tím dá dělat. Prosím touto cestou o radu co tím. Děkuji

  Reagovat22.06.2023 03:13 od Metty21@seznam.cz
  • Re:

   Dobrý den.

   Manžel bude mít po bypassu asi nějakou medikaci, může se jednat například o vedlejší účinek některých léků. Dále to může být i důsledek celkového zdravotního stavu, bypass je náročná operace. Manžel by se skutečně měl poradit se svým lékařem, který zná dobře jeho zdravotní stav. I případná medikace na podporu erekce musí být posouzena vzhledem ke zdravotnímu stavu.

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, nejspíše to není žádný problém, ale zajímalo by mne, proč je mužský orgasmus večer a přes den silný a po probuzení ráno a chvíli po té nejde skoro vůbec cítit? Penis je jakoby bez jakéhokoli citu a už samotný sex či masturbace není až tak příjemná a nejde skoro cítit. S erekcí ani ničím jiným žádný problém není, vše je v pořádku jen mne zajímá čím to je.

  Reagovat19.04.2023 12:26 od Filip
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Myslím, že co se týče preferování rána nebo večera se jedná o individuální záležitost - zeptejte se třeba kamarádů, možná zjistíte, že to mají naopak.

 • Slabá erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Je mi 49 Let, je to zhruba 10 styků co pozoruju že má erekce nevydrží jako dřív. má sexuální touha je pořád stejná, ale po minutě sexu penis úplně ochabne. Nastalo to náhle. Před měsícem sem byl ještě při zhruba 4 denim styku do týdne spokojený a nebyl problém hodinu souložit... Přišlo to náhle. Je možné že poruchu spůsobil kovid který sem zhruba před 2 měsíci prodělal jako běžnou chřipku? Dále, před 4 měsíci sem pravidelně začal cvičit, narostla mi zretelna svalová hmota (bez žádných stereoidu) pouze cvičení. Je možné že testosteron se "vyplacal" na budování svalů a to je příčina proč penis nevydrží delší erekci? Děkuji za názor.

  Reagovat16.04.2023 19:19 od Kamil
  • Re: Slabá erekce

   Dobrý den.

   Vliv infekce není asi možné úplně vyloučit, ale úplně běžné to není. Co se týče cvičení, tak testosteron by vám neměl v tomto ohledu určitě "dojít" - naopak, cvičení jeho produkci stimuluje. Spíše bych podezíral únavu - pokud jste za 4 měsíce nabral viditelně svalovou hmotu, tak asi cvičíte dost. Nebo to může být kombinace faktorů, případně stres vzniklý tím, že se vaše libido zhoršilo. Můůžete se poradit se svým praktikem a vyzkoušet i nějaké přípravky na zlepšení erekce - do doby, než se vám jistota zase vrátí.

 • Dobrý večer. Je mi 35 sem se ženou...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer.
  Je mi 35 sem se ženou 11let nikdy jsem neměl problém s erekci ale poslední 2 měsíce mám problém s erekcí ani raní erekce není. Poslední 3 pokusí o sex se erekce dostavyla jen na pár minut. Pořádně se mi nepostaví ani při masturbaci někdy skoro vůbec. S manželkou od posledního pokusu se vyhýbám pohlavního styku z obavy že se zase nepostaví nebo jen na pár minut. Sem 3 měsíce doma a trávíme s rodinkou každý den spolu. Byl sem i na preventivní prohlídce a i odběrech. Vše v pořádku tlak cukr jen zvýšená hodnota dny. Děkuji za odpověď..

  Reagovat09.04.2023 01:15 od Zdendaniks@seznam.cz
  • Re:

   Dobrý den.

   Zamyslel bych se, jestli se ve vašem životě nic nezměnilo - nějaká stresová událost, větší změna. To pak může výrazně ovlivnit psychiku a současně libido. Pokud problém vznikl náhle, tak by se v principu nemělo jednat o nějakou "nemoc", ta by se spíše rozvíjela postupněji. Pokud máte dobrý vztah, tak si se ženou promluvte - může vás podpořit, získate pak zase zpět svou důvěru. Nebo se poraďte s praktickým lékařem, může vám předepsat léky. Ty se mohou hodit právě i na překonání nějakého obodobí, kdy nejste psychicky úplně v pohodě a věci sami od sebe nefungují.

 • Dobrý den, Je mi 26 let a mám 6...Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,

  Je mi 26 let a mám 6 let sexuální partnerku. Předtím jsem měl sex pouze jednou s jinou a erekce byla velmi chabá po vniknutí do vagíny. S nynější partnerkou jsem měl problémy s erekcí ze začátku vztahu asi 1-2 měsíce. Erekce se dostavila kdykoliv jsme se dráždili ale jak mělo dojit k aktu tak se erekce vytratila buď těsně před aktem nebo hned v jeho začátku. Po asi těch 2 měsících jsme byli schopní mít sex pravidelně akorát mi ještě nějakou dobu dělala problém poloha na koníčka kdy erekce někdy opadla, někdy ne, dá se říct , že s postupem času byly problémy stále menší až se za nějakou dobu vytratily úplně. Nedávno jsme měli partnerské problémy a teď jsme je urovnaly. Po jejich urovnání jsme měli sex 3x za večer a při tom 3. Sexu se dostavil problém při poloze na koníčka. Od té doby jsme měli sex 2x a pokaždé se problém opakoval. Chci si o tom s partnerkou promluvit, myslím si, že to bude problém psychického stavu. Na internetu jsem se dočetl spousty "rad a triku" Ale

  Reagovat03.01.2023 00:25 od
  • Re:

   Ale zajímá mě názor odborníka. Ještě musím dodat, že jsem byl 11 let každodenním kuřákem marihuany. Tu jsem nekouřil posledních 14 dní (rozhodl jsem se přestat, chtěl jsem to už delší dobu ale problém s přítelkyní mi dal správný impuls tomu tak učinit, nebyl to původ našich problémů, marihuanu mi i přes nelibost tolerovala po celý vztah) naopak začal jsem posilovat a snažím se o nějaké stravovací návyky, předtím jsem moc nejedl.

   Reagovat03.01.2023 00:32 od
   • Re: Re:

    Dobrý den.

    Pokud jste schopen mít někdy sex i tři krát za večer, tak bude problém skutečně psychického rázu. Že vám některé polohy nemusí sedět, a dostatečně vás stimulovat, je normální - nevím, ale jestli je to věc, kterou je nutné nějak "řešit". Využívejte způsoby, které vám oběma vyhovují. Při sexu vícekrát za večer už člověk potřebuje dostatečnou stimulaci - která je jistě náročnější, pokud máte navíc určité partnerské problémy. Jak sám píšete, důležitá je komunikace. V klidu si rozeberte očekávání vás obou ve symslu frekvence, způsobů atd. Nemusíte na nic čekat.

 • Porucha erekce při chřipceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mám chřipku a vysoké teploty a zpozoroval sem ze se mi skoro vůbec nepostaví děkuji za odpověď

  Reagovat23.12.2022 16:52 od Jiří
  • Re: Porucha erekce při chřipce

   Dobrý den.

   Pokud jste nemocen, máte horečky, necítíte se dobře, tak není neobvyklé, že potence bude snížena. Obecně platí, že při nemocech je skutečně vhodné dodržovat klidový režim - při všech fyzických činnostech.

 • Nejspíše problém při masturbaciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den potřeboval bych pomoc. Nevíte proč při masturbaci nevystriknu sperma?

  Reagovat27.11.2022 15:43 od No name
  • Re: Nejspíše problém při masturbaci

   Dobrý den.

   Uvedený stav se jmenuje anejakulace. Není úplně běžný. Záleží, jestli se jedná o nový problém, nebo jestli přetrvává dlouhodoběji. Může se jednat o vliv léků, některých nemocí nebo hormonů. Začal bych u svého praktického lékaře, který zná váš dlouhodobý zdravotní stav. Můžete spolu projít například nově nasazené léky atd. Pokud jste jinak zdráv, může vás podle uávžení odeslat k dovyšetření na urologii, či jinam.

 • Dobrý den. Už hodně dlouho mě trápí...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Už hodně dlouho mě trápí porucha erekce. Není to tak že by k erekci nedošlo, je to divné ale je to spíš naopak.. Penis je až moc tvrdý, ztopořený nahoru jakoby podél břicha a jeho pohyblivost při plné erekci se blíží k nule.. Nemůžu ho ohnout ani snad o 15 stupňů od břicha. Nevím co s tím mám dělat, pochybuji že je to normální, jsem už z toho zoufalý, protože to hodně velkým způsobem znemožňuje pohlavní styk.. Děkuji za případnou odpověď.

  Reagovat26.11.2022 20:25 od
  • Re:

   Dobrý den.

   Existuje zdravotní problém, kdy erekce může přetrvávat nežádouce dlouho, resp. být nepříjemná, bolestivá. Podle popisu to ale není váš případ. Pokud erekce znemožňuje pohlavní styk, jedná spíše o nějakou ne úplně typickou individuální anatomickou odchylku. Asi bych se poradil s praktickým lékařem, či specialistou (urologem). Nemyslím si, že by stav byl vhodný k nějaké "léčbě", ale není to úplně běžné, tak aby to někdo posoudil.

 • SteroidyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravim je mi 32 let uzival jsem pred par mesici sustanon injekcne a stanozolol v tabletach. Uzival jsem asi 3 mesice. uz po nasazeni jsem pocitoval ze to v posteli neni ono malo vzrusenej a penis taky moc nefungoval po vysazeni jsem uzival tribulus a hcg v tabletach jenomze to nejspis nepomohlo v sexu mam problem s orgasmem(skoro nikdy toho nedosahnu) a penis je jedno ok a hned ko. Je mozny ze si telo vse srovna samo nebo co by mohlo pomoci?dekuji za info

  Reagovat23.12.2021 19:00 od gdpr
  • Re: Steroidy

   Dobrý den.

   Při užívání steroidních přípravků je riziko různých nežádoucích účinků nezanedbatelné. Doporučil bych se poradit se svým lékařem, který injekce předepisoval, který bude lépe znát pozadí vašich potíží (proč se testosteron aplikoval atd.) Poruchy erekce mohou souviset i se základním problémem.

 • Nervozita, zoufalství a pocit vinyRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, je mi 30 let, neměl jsem nikdy sex. S partnerkou se to necelý rok snažíme, jenže i když nějaká erekce vznikne, vždy opadne, nemůže mě sama udělat žádným způsobem. Navštívil jsem sexuologa, zkoušel viagru a jiné podporující léky. Erekce mě opustila stejně. Při masturbaci sám u porna nemám problém, zvládnu to i jen s pomyšlením na partnerku, i když to trvá déle. Teprve nedávno se mi povedlo se udělat s partnerkou, ale musel jsem se ukájet sám. Když jsem byl malý, prodělal jsem ze zdravotních důvodů obřízku. S partnerkou si rozumíme, je neskutečně trpělivá, ale bohužel se nemůžeme nikam pohnout. Začíná to pro ni být psychicky náročné, přestává věřit, že mě skutečně vzrušuje. Já jen vím, že u porna nepotřebuji nic zvláštního, nejsem vysazený na žádné úchylky nebo tak. A že se mi partnerka líbí. Hodlám navštívit psychologa a vykašlat se na léky, ale uvítám každý názor, abych to dokázal urychlit, nechci o partnerku přijít a jsem už zoufalý. Děkuji

  Reagovat19.12.2021 01:31 od gdpr
  • Re: Nervozita, zoufalství a pocit viny

   Dobrý den.

   Podle popisu vašeho problému mě nijaká jednoduchá a jednoznačná odpověď nenapadá. Dlouhodobější problémy často vyžadují i dlouhodobá řešení, proto si myslím, že návštěva psychologa (a spolupráce s ním) by byla na místě. Doporučuji pak začít asi sám a on vám podle potřeby navrhne, jestli není vhodné přizvat i partnerku.

  • Re: Nervozita, zoufalství a pocit viny

   S partnerkou o problému mluvíme, rozebíráme, nemůžeme se sami dobrat řešení

   Reagovat19.12.2021 01:35 od gdpr
 • Dobrý den, s přítelkyní jsme si tak...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, s přítelkyní jsme si tak jeden vecer užívali, až mělo dojít k prvnímu sexu. Hrátky před sexem byli neskutečně úžasný, jen do té doby nez jsme nasadili kondom.. můj penis úplně zvadl. Druhý den vecer probíhalo to stejné ale sex uz bez problémů vyšel. Jenže jsem se udělal strašně moc rychle. Ráno, kdyz jsme se probudili tak jsme na to sli znova, a udelal jsem se téměř do minuty. Toto jsem tak nejak ale očekával.. jenže jeste ten den k večeru jsme na to meli oba dva velkou chuť a neskutečně jsme se přitahovali ale nastal tam problém. Penis stál bez problémů, ale jakmile přítelkyně nasadila kondom, bylo po všem. Stalo se mi to během asi 3hodin 3 krát. Nevím čím by to mohlo být.. kdyby jste mi mohli nejak pomoct, budu rád kdyz se mi ozvete. Dekuji.

  Reagovat15.11.2021 17:05 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re:

   Dobrý den.

   Pro někoho může být použití kondomu určitý stres ve smyslu přerušení vrzrušení, není to asi neobvyklé. Záleží, jestli jste se s tím setkával i v minulosti (jak s opadnutím erekce, tak s rychou ejakulací). Každopádně s novou partnerkou může dojít k většímu stresu, zejména v začátku intimního vztahu. Doporučuji s ní o tom otevřeně mluvit a přehnaně tomu nevěnovat pozornost. Pokud víte, že jste v minulosti (s předešlou partnerkou) takovéto problémy neměl, není důvod, proč byste je měl mít teď.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám velký problém. Přítelkyně mne silně přitahuje,ale nejsem schopen téměř žádné erekce.V noci občas erekci mívám. U lékaře jsem byl na vyšetření. Bohužel mi žádný lék nezabírá a testosteron je v pořádku. Jsem z toho bezradný a nevím co dál.

  Reagovat01.11.2021 04:40 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   V přípradě, že jste byl u svého lékaře, a ten nezjistil žádný zdravotní problém, tak bych asi doporučil konzultaci s psychologem (resp. sexuologickou poradnu), případně podrobnější vyšetření. Pro fungování běžných léků na poruchy erekce je vždy potřebná i stimulace a chuť - jinak tyto léky většinou fungují dobře. Ideální je tedy znovu oslovit vašeho ošetřujícího lékaře a říct, že léky vám nepomohly - problém s vámi probere podrobněji a navrhne další řešení.

 • Nechuť k sexuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.Zhruba před třemi roky jsem začal mít problémy v sexu z manželkou,jde oto že mě dlouho době ponižovala a provokovala.Začal jsem mít sní odpor k sexu a když na mě sáhla,tak jsem z odporem ucukl.Dnes spolu neżijeme uż dva roky,manželka odešla od rodiny,což znamená i od dětí.Dnes když jdu po ulici,tak se na ženy koukám spíš pohrdavím okem a přitom si říkám co by ta a nebo ta mohla býti zač.Od tý doby jsem měl sex jen dvakrát a vždy jsem selhal,věčnou mi přepl mozek na jiný režim než se soustředit na sex.Chtěl bych se optat co stín mám dělat,anebo naco se zaměřit.Děkuji za odpověď.

  Reagovat07.10.2021 15:34 od gdpr
  • Re: Nechuť k sexu

   Dobrý den.

   Podle popisu bych doporučil vyhledat psychloga, který s vámi tento problém rozebere a podle potřeby navrhne i vhodný způsob terapie (resp. psychoterapie). Jedná se o problém, který se musí řešit postupně a správně - zejména pokud chcete mít do budoucna šanci na "normální" vztah.

 • Lék na disfunkci cialisRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký je přibližný doplatek ohledně lékař.receptu na přípravek cialis.
  Děkuji Vám za Vaši odpověď.

  Reagovat12.05.2021 09:19 od gdpr
  • Re: Lék na disfunkci cialis

   Dobrý den,

   na českém trhu je aktuálně dostupných 5 variant léku Cialis, které se od sebe liší jak silou účinné látky, tak množstvím tablet v jednom balení. Jednotlivé varianty se od sebe velice liší, doplatek se pohybuje od cca 800 Kč až po cca 2.800 Kč. Na žádné z aktuálně dostupných balení se nevztahuje úhrada zdravotní pojišťovny, pacient tedy hradí plnou cenu léku. 

 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  jsem 18 měsíců abstinující toxikoman v minulosti jsem užíval 12 let kokain, příležitosně pervitin . Milování s mou přítelkyní většinou končí předčasně kvůli mé nedostatečné erekci, případně její ztrátě , přemýšlím o návštěvě urologa, či sexuologa přikládal jsem to mé minulosti ale jak jsem napsal v úvodu jsem již 18 měsíců čistej. Už jsem z toho docela zoufalý a nevím jak to mám řešit. Máte někdo podobnou zkušenost ?

  Reagovat03.01.2021 22:41 od gdpr
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den.

   V první řadě si najděte spolehlivého praktického lékaře. Některé věci může řešit i sám, ale hlavně Vás lépe nasměřuje za vhodným specialistou. Poruchy erekce mohou mít mnoho příčin, od psychologických po somatické. Užívání drog se nad tím mohlo samozřejmě podepsat - bez ohledu na současnou abstinenci. Domluvte se tedy s praktickým lékařem na postupu (vyzkoušení léků, dovyšetření, doporučení ke specialistovi atd.) a držím palce ohledně Vaší abstinence.

 • Nervozita?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mě 25 mám skoro 2 měsíce novou partnerku.
  Za svůj život, jsem neměl moc sexuálních zážitků.
  S partnerkou máme krásný vztah, při běžném mazlení a vzájemném uspokojování nemám žádný problém s erekci ani s délkou výdrže do vyvrcholení.
  Můj problém spočívá v tom, že když má dojít na přímý pohlavní styk, okamžitě ztrácím erekci a nejsem schopný jí znovu dosáhnout.
  V minimálních případech se to povede, ale erekce není dostačující a moje doba výdrže se zkracuje na minimum.
  Jsem nekuřák, životosprávu mám celkem dobrou, alkohol piju v minimálním množství.
  Často se mě ale stává, že bývám ve stresu převážně kvůli práci.
  Uvedl jsem všechny možné příčiny, svůj problém už hodlám řešit i s lékařem, protože neustále přetrvává.
  Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď a jakoukoli radu od Vás.

  Reagovat14.01.2019 07:22 od gdpr
  • Re: Nervozita?

   Dobrý den.

   Podle popisu se skutečně jako příčina jeví stres nebo nervozita. V tomto ohledu je vhodné tyto faktory dle možností odbourat - vytvořit si vhodné a klidné podmínky. Určitě je dobré to s partenrkou probrat, vysvětlit, že máte obavy, jste nervózní. Lékaře určitě navštivte, dle potřeby může doporučit/předepsat léky, které Vám můžou v této fázi pomoct překonat určitou bariéru. Pokud tam nebudou jiné důvody pro tento problém, tak pravděpodobně postupně získáte dostatečnou jistotu a potíže postupně vymizí.

 • karonRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mému příteli dm1 po nezdařilých pokusech tablet, předepsali karon injekčním způsobem. První aplikaci aplikoval lékař, bohužek k úplné erekci nedošlo. Párkrát jsme zkoušeli píchnout to doma, bohužel přítele to natolik bolí že prostě jehlu nezapíchne celou takže k aplikaci nedojde. Má k tomu postup jak to aplikovat,zkoušeli jsme nachladit i znecitlivující masti ale nic nepomáhá. Nemáte nějakou radu jak to aplikovat aby to tolik nebolelo? Má dr navštívit znova?Děkuji za odpověď.

  Reagovat01.07.2018 22:02 od gdpr
  • Re: karon

   Dobrý den.

   Ohledně aplikace bych důrazně doporučil opět navštívit lékaře. Nedbornou radou cestou internetu si můžete způsobit  zbytečné komplikace. Dále bych rád zdůraznil, že bolest je subjektivní vjem - pokud to přítele bolí, je dobré toto rozhodnutí respektovat. Je možné, že doporučené způsoby aplikace u někoho nemusí dostatečně fungovat a mohou tak být překážkou použití daného léku.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Často se chlapům o tom těžko mluví a můj chlap je přesně tady tento typ. Můžete mi prosím poradit nějaký přípravek, pilulku nebo tak něco co zabírá?

  Reagovat23.05.2018 21:53 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Pokud má Váš partner problém s erekcí, je nutné aby to probral s odborníkem, resp. v úvodu například s praktickým lékařem. Takto vágní popis bohužel nestačí ani na představu, co by mohlo potíže způsobovat, natož na navržení vhodného řešení. Chápu, že komunikace je v tomto ohledu někdy citlivá, ale jiný způsob není. 

 • Dobrý den,přítel má již 10 let...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,přítel má již 10 let cukrovku 1 typu.Pul roku řeší špatnou téměř žádnou erekci.Byl již 2x u urologa a 2x mu předepsali prášky Cialis a podruhé Spedru.Ani jedny nezabírají vůbec jak by měli.Uz jsme zoufalý,nevím jestli ho potřetí hnát k urologové,který mu řekl,že pokud nezaberou zkusí injekce.Nebo to řešit jinak.Je mu třicet let,je možné že na erekci nezabere vubec nic?Děkuji za odpověď

  Reagovat13.03.2018 15:16 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Nejsem specialista, ale v případě diabetu dochází k poškozování drobných cév a postižené tkáně pak mohou přestat fungovat - to je mimo jiné podstata periferních komplikací diabetu. Je tedy riziko, že porucha erekce s tím může souviset a že terapie bude problematická. Další návštěvu lékaře bych doporučil. Důvod, že léky nefungují neznamená, že je bylo špatné vyzkoušet - v tomto ohledu postupoval Váš lékař pravděpodobně správně. Tyto potíže by měl pacient sdělit také svému diabetologovi.

 • SexuologRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den můžete mě nějak pomoc a poradit ohledně nejakeho sexuologa, sem z Brna.
  S pozdravem Martin Ryzak

  Reagovat23.01.2018 09:35 od gdpr
  • Re: Sexuolog

   Dobrý den.

   Osobně nikoho k doporučení neznám, ale po zadání požadované specializace do map na internetu Vám vyjede hned několik lékařů. Vyberte si podle dostupnosti resp. dalších parametrů, které Vám vyhovují. 

 • Potrbuji pomoc ohledne muzskeho problemuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer potrebuji pomoc nemuzu se udělat když jsi honim sulina. Potrebuji pomoc kam se můžu obratit, nechci už kvuli tomu žít
  SPozdravem Martin z Brna

  Reagovat17.01.2018 20:35 od gdpr
  • Re: Potrbuji pomoc ohledne muzskeho problemu

   Dobrý den. 

   Na základě toho co píšete to nejde moc dobře posoudit. Nemusí se nutně jednat o neřešitelnou situaci - ale v úvodu byste nejlépe potřeboval nasměrovat jestli se jedná spíše o "fyzický" anebo psychický problém. Na začátek bych se poradil s někým koho znáte, kamarádem atd. Pro uspokojení hraje roli několik faktorů - zmínil bych psychickou a fyzickou pohodu (tj. únava, stres, vztah z partnerkou, problémy ve škole/práci, příjem alkoholu atd.). Mnoho věcí jde ovlivnit, je nutné o tom ale mluvit. Pokud by rozhovor s někým blízkým nepřinesl výsledek ohledně další rady, obraťte se na praktického lékaře. 

 • kolonoskopie a erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dovry den, manžel byl na kolonoskopii a po vyšetření ma problém s erekci. Problém není v samotném ztopoření penisu, ale v tom, ze to manzel necítí. Beze sexu se nevzrusi, respektive necítí vzrušení a zda ejakuluje také necítí. Ztoporeni penisu pociťuje jen jako mravenčeni. Tento problém nastal po absolvování kolonoskopie. Otázkou je co s tím a jak se tohoto problému zbavit. Přede děkuji

  Reagovat18.12.2017 22:48 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: kolonoskopie a erekce

   Dobrý den.

   Ve vašem případě bych co nejdříve kontaktoval pracoviště, kde byl výkon prováděn, případně v úvodu alespoň praktického lékaře. Váš problém je potřeba dovyšetřit. Nejedná se o běžnou komplikaci - resp. bude vhodné dořešit i samotný vztah potíží k proběhlému vyšetření. Pokud probíhalo vše v pořádku, takové komplikace by neměly nastat.

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám dotaz,v minulé době se mi asi dvakrát stalo to ,že po požití alkoholu se mi nedostavila erekce a bohužel jsem si z této situace udělal blok v hlavě a stává se mi to ,že na tuto situaci myslím a erekce se mi nedostaví i normálně ze strachu opětovného selhání.Prosím o radu ,jak bych se tohoto bloku zbavil .Moc děkuji za odpověď Tony

  Reagovat12.09.2017 21:29 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   V první řadě je dobré si uvědomit, že alkohol skutečně může mít vliv na erekci, není to tedy nic neobvyklé. Myslím, že vhodným řešením by bylo plánovat pohlavní styk tak, abyste vyloučil další stresující faktory, tj. s partnerkou, kterou nějakou dobu znáte, máte na to vhodné podmínky a důvěřujete jí ve smyslu, že i případný problém pochopí. Uvidíte, že v takovém případě by měl blok časem opadnout. Případné zkoušení styku v podobných podmínkách, jako když blok vznikl, velice zvyšuje riziko, že ho budete jen podporovat. 

   Reagovat14.09.2017 21:10 od
 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Mám problémy s erekcí. Je mi 46 let..mám krásný skoro roční vztah,ale stává se mi během sexu že erekce nevydrží.Někdy vydrží a někdy né...
  S partnerkou děláme proto všechno a by se to vždycky povedlo..Ale někdy když se moc snažíme tak se to právě moc nepovede...tak se jen mazlíme.
  Myslíte že časem se to zlepší?
  Děkuji

  Reagovat21.06.2017 07:56 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Je normální, že libido občas kolísá, potřeby lidí jsou velmi individuální - není tedy neobvyklé, že se to vždy "nepovede". Velkou roli hrají faktory jako stres, únava, psychická pohoda a další. Důležité může být, pokud byste pozoroval zhoršující se tendenci, v takovém případě bych doporučil kontaktovat lékaře (v první řadě stačí praktický lékař). Ve Vašem věku je také vhodné dbát na obecnou prevenci a dodržovat minimálně 2 intervaly na celkovou preventivní prohlídku u Vašeho registrujícího praktického lékaře.

 • Jak na to?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Mám partnera, který je o 18 let starší (je mu 48) přede mnou dlouho neměl žádný vztah a ani sex.
  Z počátku jeho penis nereagoval vůbec... Nijak na to netlačíme a začíná se to pomalu zlepšovat.
  Už se zadařilo uspokojit ho rukou a ústy (po třech měsících ,,snažení,,)
  K sexu nám nepomáhá ani Viagra....
  Samozřejmě nic nevzdavame a stále to zkoušíme. Když se nezqdari tak se prostě jen mazlime. Myslíte, že i pohlavní styk se časem povede tak aby mu stal? A třeba i ,,ejakuloval,,?
  Dekuji

  Reagovat13.05.2017 14:28 od gdpr
  • Re: Jak na to?

   Dobrý den.

   U staršího partnera jsou možné různé nemoce, které kvalitu erekce ovlivňují. Proto bych mu doporučil minimálně preventivní vyšetření u praktického lékaře - může se případně poradit i cíleně s tímto problémem. Co se týče použití uvedené medikace - pro správné fungování je nutná i stimulace. Pokud partner již na kontakt není zvyklý může to mít také význam a medikace nemusí dobře fungovat. Ve snažení dále pokračujte,  zkoušejte v klidu různé způsoby, zvláště ty, které se zdají, že přinášejí výsledky.

 • Nutná potřebaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Kde nyní mohu dostat na recept Undestor 40mg/60 tobolek .Hypofýzu mi vyoperovali s nádorem v r.1983 a užíval jsem Agovirin ( tabletky velikosti čočky ).Ten nahradil Undestor , který nyní lékárny nemají .Vím že na trhu s léky je i nadále nabízen jen ke koupi za hotové .Přez internet jsem koupil jednu krabičku za 28 Euro a loni v USA 1 za 35 Dolarů .Injekce Sustanonu které mi nyní pan Prof.MuDr Doleček předepisuje jsou docela ,,agresivní'' .Děkuji Radim Divák

  Reagovat06.04.2017 00:54 od gdpr
  • Re: Nutná potřeba

   Dobrý den.

   Lék má stále platnou registraci a měl by být normálně na trhu. Jeho distribuci do lékáren bohužel nemáme jak ovlivnit. Pokud Vám náhradně předepsaný lék nevyhovuje, zkuste se spíše domluvit s ošetřujícím lékařem na jiných možnostech, než si zajišťovat léky nestandardní cestou - vystavujete se tak mimo jiné závažným zdravotním rizikům.

 • Sexuální problémy ve 13Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Ahoj. Poradí mi někdo? Je mi 13, a mám pár problémů. Masturbovat jsem začal teprve asi před půl rokem, a až teď o tom trochu něco vím. A proto to začínám řešit až teď. Spoustu toho už jsem si vyřešil sám. (smegma, papilla, tukové žlázky...) Ale mám pár problémů, se kterýma si nevím rady. První problém je, že mám strašně slabou erekci. Většinou to jen vyteče, a je to strašně bledý. Vystříkne to jenom opravdu výjimečně, a navíc, JEN JEDNOU!!! Co mám dělat? Ale upozorňuji,(že by to teoreticky mohlo být tím) že masturbuji relativně často. (cca 1x-2x denně) A potom mám ještě problém, a to že mě občas masturbace bolí. Většinou v oblasti začátku žaludu. To potom nemasturbuju. Ale stalo se to tak 2x. A ještě poslední problém. A to, že výjimečně, (Stalo se to tak 2x-3x) se mi stane to, že i když jsem vzrušený, a nakonec erekce dosáhnu, je strašně měkký. (Zřejmě špatné ztopoření)Co mám dělat??? Může to být jen věkem??? Poradí mi někdo prosím????

  Reagovat22.03.2017 02:46 od gdpr
  • Re: Sexuální problémy ve 13

   Dobrý den.

   Popisovaným stavem bych se ve Vašem věku zatím netrápil. Kvalita erekce může být v tomto období různá, nemusí se jednat o problém. Navíc, při časté masturbaci bude erekce slabší - jednoduše Vás to tolik nevrzušuje. Podobně to je i s bolestí, je možné, že toho je prostě jen moc. Barva a charakter ejakulátu závisí od složení, co pak dále závisí od produkce určitých látek (věk) a od četnosti masturbace. Poraďte se když tak s někým starším ve Vašem okolí, myslím, že nemusíte mít obavy. 

 • Poruchy erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mam potíže uspokojit manželku,je mi 53let a jakmile začnu ,parkrat dovnitř a ven a je topak uz to trva nez to nastartuji znova ,a zase parkrat dovnitř a ven a zase jsem hotový.ani viagra nepomuže.pomohla by obřízka?

  Reagovat14.09.2016 10:11 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Poruchy erekce

   Dobrý den.

   Předčasná ejakulace je častý problém. Záleží, jestli se potíže objevily nyní poprvé nebo je máte dlouhodobě. Uvedené léky Vám v tomto ohledu nepomohou. Předčasnou ejakulaci je možné řešit spíše různými metodami, nácvikem. Více by Vám v tomto ohledu pomohl specialista, sexuolog. Můžete také vyzkoušet různé znecitlivující gely nebo kondom (případně obojí současně). Obřízka se v tomto ohledu nevyužívá.

 • nedostatečná erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  DObry den,mám nového přítele a s ním sexuální problémy,je o 5 let mladší a není moc zkušený v sexu.... při dotykach cca po 15 vteřinách se dostaví ejakulace ,ud je ztopořený,poté chce člověk začít s milováním a už to nejde.ud není dostatečně ztopořený a proto nedojde k milování,jde o to,že i když neproběhne při hlazení ejakulace,tak ud nikdy není dostatečně ztopořený aby mohlo dojít k milování,jsem z toho dost špatná a nevím jak svému příteli pomocí.děkuji za rady

  Reagovat16.05.2016 12:01 od gdpr
  • Re: nedostatečná erekce

   Dobrý den.

   Bude potřeba odlišit, jestli se jedná o nezkušenost nebo předčasnou ejakulaci, což je zdravotní problém. V první řadě je ale nutná dostatečná komunikace s partnerem. Tyto věci si musíte vyjasnit, zjistit jestli měl podobné projevy i v minulosti, vyzkoušet různé techniky atd. Vhodný může být nějaký lubrikační gel, existují i varianty se znecitlivujícím účinkem. Můžete také vyzkoušet použít kondom, který také snižuje míru dráždění. Pokud budou potíže dále přetrvávat, zvažte možnost společně navštívit i specialistu, sexuologa. V každém případě, jednoduché řešení z hlediska medicíny zde není.

 • Poruchy erekce 33l muzRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den je mi 33 let normalni chlap ...posledni dobou mivam problem udrzet erekci...vzdy po chvili pohl.styku nak ztratim chut a nekdy opak ...posledni dobou 2 mesicu se to opakuje casteji a zacina me to docela lest na hlavu ..Nikdy jsem stimto nemel problem jedine jsem mel ledv.kameny ale to uz mam za sebou ...mohl by mi nekdo poradit nebo za kim zajit ??? Jsem z Prahy dekuji ...

  Reagovat31.01.2016 12:38 od gdpr
  • Re: Poruchy erekce 33l muz

   Dobrý den.

   V první řadě by bylo vhodné podrobněji ujasnit, co přesně je problém. Pokud uvádíte, že ztratíte chuť, pak je opadnutí erekce normální. K pohlavnímu styku potřebujete dostečné libido (motivaci, touhu) a psychickou stimulaci. Pokud se Vám do sexu nechce, nebo se Vám u toho něco "honí hlavou", pak i erekce bude slabší a není to zdravotní problém. Zkuste si tedy vzpomenout, jestli potíže nezačaly po nějaké změně, větším stresu v práci, nebo jestli máte na pohlavní styk s partnerkou dostatečnou "pohodu". Poté můžete v prvním kroku zajít za svým praktickým lékařem. Ve Vašem věku byste měl chodit na preventivní prohlídky, kde se některé potencionální důvody mohou odhalit. Navíc Vám praktický lékař může předepsat medikaci nebo Vám po podrobnějším prozkoumání problému doporučí vhodného specialistu. 

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je mi 50 a mam přád rychlou ejakulaci,nedokážu uspokojit manželku.Byl jse u lékaře ten mi řekl že jsem moc zdravý.Delší předéhru žena nemá ráda a za deset vteřin jem hotový a delší dobu trvá než ho nastartuji podruhé a pak zase do deseti vteřin.zkousel jsem viagru,bylo to to samé akorat jsem měl krvavé oci a rudou hlavu.A to se snažím myslet naněco jiného ,tak si to neužiju a manželka taky ne .doktorka mi udělala testy krve,endokrinologie,interny,vše vyborne.Akorát mam šumění a mirný tlak v hlavě.Jinak mám nižší tlak. 120/70.Na interně mi napsala jiné prášky na erekci,a bylo to stejné-rudá hlava a oči.Nevím co s tím.Žena to už ani nevyžaduje protože je ztoho akorát naštvaná.

  Reagovat24.11.2015 18:01 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Předčasná ejakulace je dnes vedena jako nemoc a jsou jisté metody, jak s ní částečně pracovat, případně zlepšit projevy. Je potřeba si toto uvědomit (Vámi i manželkou). Předpokládám, že potíže máte již od dřívější doby, celkem dobře tedy nerozumím, jak je možné, že jste se k řešení, či diskuzi o tomto problému dostali až nyní. Je pak i možné, že frustraci způsobuje i něco jiného, co přinutilo manželku, že tento problém více řeší. V takovém případě je nutné odhalit i tento důvod. Řešení je tedy v první řadě diskuze, poté vyhledání odborníka (sexuologa), který Vám může pomoct při léčbě. Terapie spočívá v různých metodách a praktikách, které mohou výdrž prodloužit, případně existují i některé přípravky, které mohou částečně pomoct. Každopádně se jedná o dlouhodobý problém a výsledky se mohou objevovat jen pozvolna. 

 • Poruchy erekceRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Jsem 26letý kluk, myslím že plně zdraví, sportovec a do nedávna jsem měl velice dobrý sexuální život. S předchozími partnerkami jsem měl pravidelný sex i klidně každý den a někdy jsem ve volném čase do toho i onanoval u porna, měl stále chuť na sex a vůbec jsem neměl problém s erekcí. Jenže pak jsem se seznámil s úplně krásnou slečnou s kterou to tak 2 měsíce táhnu a strašně moc se mi líbí, asi úplně jinak jak předchozí partnerky a když došlo na první sex, tak se mi penis klasicky hned postavil, ale při sexu za moment úplně zvadnul a nebyla šance ho postavit.. a tohle se prostě stále opakuje.. navíc od doby co jsem ji poznal, tak nemám vůbec potřebu mít sex, nebo koukat na porno, prostě ta "nadrženost" ze mě úplně vyprchala.. přitom nechápu proč, protože se mi vážně moc líbí. Jinak erekci mám každý ráno furt stejnou, občas se mi taky z ničeho nic ztopoří, takže věřím že ho mám v pořádku. Jen ještě jeden poznatek, když mi slečna odjela na 14 dní na dovolenou, tak jsem se seznámil s je

  Reagovat08.08.2015 12:51 od gdpr
  • Re: Poruchy erekce

   Dobrý den.

   Příspěvek se Vám nevešel celý, takže nevím, jaké další dotazy a postřehy jste chtěl uvést. Podle popisu mi však přijde, že po fyzické stránce budete v pořádku. Není neobvyklé, že po změně partnerky dochází k poruchám erekce. Největší roli zde bude hrát psychika, stres, nezanedbatelná je také určitá vzájemná "kompatabilita", je možné, že Vás nová partnerka stimuluje méně, možná lépe řečeno jinak. Řešení asi musíte najít společně. Vytvořte si pro sex dostatečně klidné podmínky (pokud nejsou) - odjeďte například na prodloužený víkend někam sami na dovolenou atd. 

   • Re: Re: Poruchy erekce

    Děkuji za odpověď.

    Jinak příspěvek má takové pokračování: Jen ještě jeden poznatek, když mi slečna odjela na 14 dní na dovolenou, tak jsem se seznámil s jednou slečnou a taky moc hezká a najednou jsem začal mít potřebu zase onanovat, třeba i 3x denně, pak se mi vrátila, tak jsme měli jeden sex který byl konečně dobrý, ale za pár dní se zase stalo to co se děje pravidelně.

    Reagovat12.08.2015 13:27 od gdpr
    • Re: Re: Re: Poruchy erekce

     Dobrý den.

     Vaše doplnění myslím dobře zapadá do původní odpovědi. Skutečně se nezdá, že byste byl nějak "nemocen", bude se jednat spíše o problém psychiky, pokuste se vyzkoušet rady v mé dřívější reakci.

 • Ztráta libida a erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Je mi 26 let, od 18ti mám cukrovku 1.typu (správně kompenzovanou) a celiakii (obstojně dodržuji dietu). Již asi rok a půl mě trápí výrazná ztráta libida a erekce. Ta se často nedostavuje ani ráno po probuzení, nebo jen tak napůl, to stejné při souloži nebo masturbaci. Když už dojde k ejakulaci, tak penis zase rychle ochabne. Také mívám penis stažený a studený, jakoby se vůbec neprokrvoval. Jednou za několik dní se stane, že mám plnou erekci a cítím, že se to lepší, ale je to vždy jen krátká výjimka. Pamatuji si, že tyto problémy se vyskytly náhle, téměř z týdne na týden, dlouho jsem tomu nevěnoval pozornost s tím, že to přejde, ale je to pořád stejné, né-li horší, přitom předtím jsem v tomto ohledu nikdy neselhal, naopak jsem byl sexuálně spíše nadprůměrně aktivní. Během doby, kdy se problémy objevily, jsem také užíval antimykotické masti+dezinfekci kvůli vyrážce na žaludu. Dle testů tam ale bakterie nebyly a šlo spíše o podráždění, to se objevovalo vždy při nějaké sexuální aktivitě. Od mládí jsem sportovec a dle diabetologa na to cukrovka zatím nemůže mít vliv. Vzhledem k mému věku to vůbec nechápu, může být problém ve štítné žláze, nebo hormonech? Testosteron, prolaktin...můžete mi poradit co s tím? Případně kam s tím zajít? Jsem z Brna. Předem Vám děkuji.

  Reagovat06.05.2015 00:50 od gdpr
  • Re: Ztráta libida a erekce

   Dobrý den.

   Pokud se kvalita erekce střídá, je vhodné vysledovat, co jí ovlivňuje. Ztrátu libida může způsobovat spousta faktorů jako stres, fyzické vyčerpání atd. Zkuste se tedy zamyslet, jestli "lepší" období nejsou třeba v klidnějších dnech, kdy nemáte trénink, po zápase apod. Jinak bych spíše doporučil vyšetření odborníkem - urologem, který se v problematice sexuálních dysfunkcí orientuje. Může Vás nasměřovat Váš praktický lékař nebo hledejte na internetu. Dále je nutná pravidelná kontrola Vašich interních onemocnění. 

 • erekceRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,máme s přítelem problém ohledně klesnuti penisu při sexu.Už třikrát po sobě se stalo že po chvíli sexování mu penis klesne a to jak ve vagíně tak také při análním sexu to se nám snad nikdy nestalo.Přítel říká že mě necejti a já jeho někdy také ne protože jsem hodně vzrušivá a hodně mokrá.Jsme spolu 17 let a přítel je dobře vybaven.Někdy jsem jak se říká suchá a to je pak na pevno.Já se tím trápím a bojím se sexu že zase přitel zvadne při orálu problém není.Je náká rada co s tím?Předem moc díky Danuše

  Reagovat02.04.2015 11:55 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Nemyslím si, že by šlo o zdravotní problém. Důvod, proč tato situace vzniká nakonec sama popisujete. Při nedostatečném dráždění není příležitostné snížení intenzity erekce nic neobvyklé. Řešením je naplánování a střídání praktik tak, aby Vám oběma vyhovovaly. Můžete vyzkoušet i různé doplňky, třeba gely zvyšující vzrušivost a dle potřeby využít. Nezanedbatelnou roli hraje i únava, stres atd., které běžně nemusí hrát roli, ale v situaci, kdy partner při sexu není dle své potřeby stimulován, se naplno projeví.

   • Re: Re: erekce

    Dobrý den pane doktore,díky za Vaší odpověd tak jen jednou se příteli podařilo sex dotáhnout do konce bez opadnutí penisu ale až ted mi řekl že má v práci problém.Jezdí na ještěrce a někdy se mu stává že jak sedí na sedačce tak vubec necejtí penis jakoby byl mrtvý a vubec ho neměl pak seskoči dolu a je to v pořádku.Také si stěžuje že ho občas pobolívá jedno varle a pálí v močové trubici ale to jen někdy.Myslíte že to s tim muže souviset?Moc díky za odpověd hezký den Danuše

    Reagovat23.04.2015 06:26 od gdpr
    • Re: Re: Re: erekce

     Dobrý den.

     Uvedené potíže souviset jistě mohou. Nelze to však posoudit na dálku. Necitlivost a bolest varlete může souviset s nevhodně tvarovanou sedačkou nebo těsným oblečením. Pokud se to stane výjimečně, neměl by to být větší problém, ale pokud se jedná o pravidelnou část pracovní doby, je nutné to řešit. Co se týče pálení v močové trubici, běžnou příčinou může být infekce močových cest. Váš přítel by měl zajít k praktickému lékaři a tyto potíže probrat. V první řadě se tak vyšetří podezření na močovou infekci. Ohledně sezení, by bylo vhodné aby partner sám, nebo se zaměstnavatelem, objevily faktory, proč sezení není pohodlné a nějak to vyřešily (podložka, jiné oblečení atd.)

 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den , je mi 24 let v poslední době asi jeden měsíc nemam vůbec chuť k sexu. Ráno i když to bylo před Tim z cela běžne tak ted nemam erekci . Během dne to samé . Cítím se jako bych ho vůbec neměl. Nedávno jsem si nechal pichnout uchu nevím jestli by to s Tim melo něco společného . Furt na to musím myslet protoze cítím ze něco je jinak . Děkuji za odpověď

  Reagovat04.03.2015 14:18 od gdpr
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den.

   Nevím sice jestli myslíte píchnutí ucha z kosmetických důvodů nebo případně při nějaké infekci. Každopádně v obou případech jediná souvislost by mohla být horší kondice a únava při případném zánětu, jinak tyto systémy v západní medicíně spolu nesouvisí. Zamyslete se spíše nad tím, jestli v uvedené době nemáte méně odpočinku, více stresu, resp. nějaké problémy, které musíte řešit, změnu v životním stylu atd. Může se jednat i o "pozitivní" příčiny - třeba nadbytek sportu atd. Záleží také na přítomnosti erekce v klidných situacích, třeba při masturbaci. Každopádně, pokud bude problém přetrvávat, poraďte se se Vaším praktickým lékařem. 

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. trpím dlouhodobou nedostatečnou erekcí. Viagra působí tak na 75% a krátkodobě. Kam se mohu obrátit? Sex-Urol? Netrpím žádnou nemocí ani neberu žádné léky.Děkuji

  Reagovat09.02.2015 11:50 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   V úvodu myslím stačí praktický lékař. Existuje více přípravků a přesto, že patří do stejné skupiny jako uvedený, liší se právě délkou trvání resp. nástupem. Je možné, že jiný Vám bude vyhovovat lépe. Praktik Vám v případě potřeby dále doporučí specialistu. Obecně to řeší urologie, ale záleží to od konkrétních dostupných ambulancí ve Vašem okolí - v tom bude mít Váš praktický lékař také možná lepší přehled. 

 • Problém s erekcí v nízkém věku?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  je mi dvacet tři let a mám problémy s erekcí. Penis nechce dosáhnout erekce a když se to podaří, tak jen na krátkou dobu a není dostatečně pevná, aby bylo možné mít pohlavní styk. Partnerka zkouší orální sex (jak ústy, tak i rukou) a i přes to není možné dosáhnout erekce. Dokonce zkouší hledat i "erotogenní" zóny, ale jako bych žádné neměl. Vůbec nic nepomáhá. K lékaři se mi moc nechce, protože se jedná o docela choulostivé téma. Zkoušel jsem si Váš test zde na webu a dosáhl jsem devíti bodů a bylo mi testem doporučeno, abych právě navštívil svého lékaře. Dokážete mi zde, prosím poradit, jak bych se mohl sám "vyšetřit", aby se erekce zlepšila, abych mohl uspokojit partnerku a zároveň nebyla nutná návštěva lékaře?

  Předem Vám děkuji za odpověď

  Alex

  Reagovat18.01.2015 21:20 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí v nízkém věku?

   Dobrý den.

   Chápu, že návštěva lékaře může být nepříjemná, ale je škoda jí brát jako to nejhorší, čeho se obáváte. Je samozřejmě možné, že než se dostanete k odborníkovi, případně vše proberete s praktickým lékařem, tak se bohužel můžete dostat i do osobně nekomfortních situací. Na druhou stranu, lékař by Vám měl i pomoct a ideálně se vše povede v tolerovatelných mezích. Co se týče Vašich problémů, možná by pomohlo probrat je s nějakým kamarádem, osobou, které důvěřujete, ideálně s někým "zkušenějším". Zamyslet se, jestli potíže nezpůsobuje, stres, fyzické vyčerpání, nevhodné podmínky pro milování, nejistota atd. Pokud budete mít více názorů, zkušeností, může Vám to pomoct přímo s problémy resp. s rozhodováním o návštěvě lékaře. Uvedený dotazník rozhodně není nutné brát jako nutnost okamžité návštěvy, spíše jako varování, že vše nemusí být v pořádku. Proto hledejte další informace, projděte pár diskuzí a názorů třeba na tomto netu a uvidíte. 

 • problem s erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den muj pritel ma problem s erekci penys se mu postavy bez problemu ale pri milovani klesne a kdyz vyvrcholi tak ma semeno naruzovele jako by smichane s krvy

  Reagovat05.01.2015 12:46 od gdpr
  • Re: problem s erekci

   Dobrý den.

   Nemusí se jednat o nic vážného, nejde to ale na dálku posoudit. Doporučte mu návštěvu lékaře. V úvodu bude stačit jeho obvodní, který ho podle potřeby doporučí dále na urologii. S poruchou erekce to může a nemusí souviset, každopádně by to bylo jistější dovyšetřit. Při návštěvě urologa se pak může detailněji probrat i porucha erekce. 

 • Problémy s erekcíRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  mám problém s erekcí. projevuje se to tím, že při předehře kterou mám se svou přítelkyní se můj penis bez náznaku erekce, ikdyž se moje přítelkyně snaží. Pokud dojde k erekci je to až za dost dlouho dobu. Když se podaří dosáhnutí erekce, a přejít na samotný pohlavní styk, penis vydrží několik vteřin a následně začne opadat. Toto se mi již několikrát stalo i při samotném pohlavním styku a také pří měnění poloh. Cukrovkou ani vysokým tlakem netrpím. Vyzkoušel už i různé doplňky stravy, bez výsledku. Někdy se mi ale stane, že pokud jsem unavený dojde k samovolné ekerci, kdy toto vydrží i několik minut. Moje přítelkyně je už z tothot mého problém dost nešťastná, ale pomáhá mi tento můj problém řešit a i já sám si už nevím rady. Prosím o radu, děkuji.

  Reagovat03.12.2014 11:48 od gdpr
  • Re: Problémy s erekcí

   Dobrý den.

   V příspěvku chybí řada důležitých informací. Třeba kolik Vám je let, jestli jste podobné potíže měl i v minulosti (s jinou partnerkou), jestli se to opakuje často nebo jen někdy atd. Dále je nutné se zamyslet nad životním stylem - jestli nejste moc ve stresu, vyčerpán, jestli máte k milování vhodné podmínky a další. Možná by bylo vhodné zajít za Vaším praktickým lékařem. Ten podle potřeby zjistí rychle vše potřebné. Může Vám pak také předepsat účinné léky, které jsou vázány na předpis, případně vyloučit některé zdravotní stavy, které mohou mít na toto vliv. 

   • Re: Re: Problémy s erekcí

    Dobrý den. Je mi 26 let. Tyto problémi jsem měl i dříve s jinými partnerkami. Poslední dobou se moje potíže projevují velice často až pravidelně. Je pravda, že vzhledem k úmrtí v rodině jsem poslední dobou dost ve stresu. Podmínky k milování mám velice dobré a to i chuť.

    Reagovat11.12.2014 20:57 od gdpr
    • Re: Re: Re: Problémy s erekcí

     Dobrý den.

     Univerzální rada neexistuje. Pokud máte dostatečné libido a chuť na sex, tak v případě, že to nejde dle očekávání, je potřeba stav určitě řešit a hledat možnosti. Návštěva praktického lékaře může být dobrý začátek, tak jak jsem dříve uváděl (léky, dovyšetření). Vzhledem k osobním problémům a stresu se musíte zamyslet sám. Zvážit, jestli se potíže objevují pravidelně se stresem, naopak, kdy se milování podaří. Na druhou stranu, pokud jste měl potíže pravidelně, je možné, že Vašemu libidu to takto "stačí" a nyní problém možná vnímáte mnohem více, protože se relativně zhoršil. Nevím, jedná se o specifickou situaci. Zvážit můžete i pomoc specializovaných sexuologických poraden (hledejte na internetu ve Vašem okolí)

 • nevim si rady erekceRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Pritel ma erekci pri mazleni,jakmile se zacne venovat memu telu dukladneji-i presto,že jsem aktivni a delam mu,co ma rad,erekce opada.výjimečně je schopen par vterin styku,velmi zridka se povede styk dokoncit normalnim zpusobem,spíše ve většině si lehne a potrebuje dovest do vyvrcholeni mou rukou,nejlepe s olizovanim podpazdi apod.takže sex v beznych polohach vubec spolu nemame,on musi vzdy byt na zadech ,nehybat se a hodne se soustredit,aby to vubec šlo.zil dlouho sam,onanoval i vickrat denně, hlavne u počítače, je fetisista,kvuli nemu jsem si poridila i obleceni,co ma pri tom rad,nefungovalo to,dokonce jsem byla i dominantni,jako ve filmech,ktere ho vzrusuji...erekci miva i pres den treba pri beznem povidani,když toho chceme vyuzit,nejde to,jmaximalne rukou.prosim o rady.

  Reagovat23.11.2014 14:19 od
  • Re: nevim si rady erekce

   Dobrý den.

   Podle popisu se již jedná o závažnější problém. Pokud je partner nějakým způsobem zvyklý na dlouholeté vyvrcholení při sledování pornografie (případně nějak nestandardně zaměřené), tak není překvapivé, že má při běžném styku potíže. Myslím, že byste měli vyhledat sexuologickou poradnu nebo zkušeného psychologa. Tyto problémy se samy nevyřeší. Ideálně můžete specialistu navštívit i společně. Správným vedením a rozebráním problému se můžete postupně dopracovat k úspěchům, ale může to být komplikované.

   • Re: Re: nevim si rady erekce

    U psychologa jsme byli,jsou to dva mesice,bere leky na noc tritico,upravila se pouze jeho neustala nervozita a potreba neustaleho ,,sahani do rozkroku''.už mne to obtezovalo tak,že jsem ten vztah chtela vzdát.trpim stale tim,že vim kdykoliv je sám, hladi se,onanuje u sledovani toho,co ho vzrušuje. Na muj vkus je to prilis,proto mu v tom nedokáží vyhovet,jednou jsem to udelala,protoze jsem omylem uvidela ten film.Bez vysledku.rukou dokáže dojit k vyvrcholeni i úplně bez erekce.nezvladam to.psycholog řekl trpelivost,ale co já?

    Reagovat28.11.2014 12:02 od
    • Re: Re: Re: nevim si rady erekce

     Dobrý den.

     Bohužel žádná univerzálně platná rada v tomto ohledu neexistuje. Pokud jste již v kontaktu se specialistou, tak rozhovor s ním Vám přinese jistě více, než obecné doporučení z internetové poradny. Neváhejte návštěvu opakovat. Můžete se s ním sejít i sama a poradit se i o vlastním osobním postoji a nejistotě co dále. Každopádně je potřeba o problému mluvit - jak s odborníky, tak s partnerem. V klidu, ne ve smyslu výčitek, ale spíše otevřeně, co Vás trápí. Držení těchto potíží v sobě bude z dlouhodobého hlediska velmi pravděpodobně neudržitelné. 

 • erkceRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,
  mám cukrovku vysoký tlak prostatu a nemám erkcipři milování,při masturbaci to jde, ale při milování se nedostaví, co s tím se dá dělat? ajakého lékaře navštívit?
  děkuji za odpověď
  Jan

  Reagovat19.11.2014 18:34 od gdpr
  • Re: erkce

   Dobrý den. V první řadě bych navštívil praktického lékaře. Ten by Vás měl celkově vyšetřit, u stávajících nemoci zkontrolovat terapii (nesprávně vedená léčba může způsobovat poruchy erekce), případně vyloučit jiné problémy. Také Vám může předepsat případnou medikaci na posílení erekce. Nutnost dalšího specializovaného vyšetření Vám pak v případě potřeby doporučí sám. 

  • Re: erkce

   Jste taky Honza jako muj pritel,zadnou nemoc nema,vysoky tlak ano,a psychicke problemy,velké, je na tom stejně

   Reagovat23.11.2014 14:29 od
 • dobry den., chtel jsem se zeptat...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobry den.,
  chtel jsem se zeptat na problem tykajíci se erekce.Je mi 27 let mel jsem vztah 7 let
  ktery skončil,.byvala přitelkyne byla starší o 10 let.sex nebyl v posledni dobe
  pravidelny.
  nyni mam znamost,vidame se pravidelne asi mesic...dvakrat jsme spolu mely sex
  a ja jsem nedocilil vyvrcholeni.
  vše probiha v pořadku..ale nevim kde je problem.jestli je to psychickeho puvodu,
  je pravda že jsem prošel rozchodem,.stres udelal sve.
  dekuji za odpoved.

  Reagovat05.11.2014 23:35 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Podle popisu mi přijde, že by se skutečně mělo jednat jen o dočasné psychické problémy. Nemoci jsou ve vašem věku obecně méně časté. Navíc, potíže jste podle popisu s minulo partnerkou neměl, a byť styk nebyl pravidelný, tak tato náhlá změna spíše nesvědčí pro zdravotní selhání. Pro tuto variantu svědčí i absence vyvrcholení při zachované erekci. Po déletrvajícím vztahu a následném rozchodu, si asi budete muset trochu zvyknout, některé věci dělat jinak atd. Zatím se tím moc nestresujte, zkuste si vytvořit dostatečně příjemné a intimní prostředí. Pokud by potíže trvaly, tak opět kontaktujte lékaře.

 • noční erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Asi rok mě obtěžuje časté nadměrné ztopořování údu a to hlavně v noci během spánku. Není mi to příjemné, dokonce je to mírně bolestivé. Probudí mě to v noci a neděje se to z důvodu např. erotických snů. Je mi 67 let. Dříve nebo v mládí se totéž samozřejmě dělo, ale ne tak často. Beru prášky na prostatu Omnic Tocas. Děkuji za radu či informaci.

  Reagovat01.11.2014 07:10 od gdpr
  • Re: noční erekce

   Dobrý den.

   Mohlo by se jednat o tzv. priapsismus, který může být nežádoucí účinek uvedeného léku. Jedná se spíše o vzácný nežádoucí účinek, takže je potřeba zvážit i jiné příčiny. Bylo by vhodné v blízké době zajít za lékařem, který Vám tyto léky předepsal a upozornit ho na to. Pokud to byl praktický lékař, tak by měl určitě zvážit odeslání ke specialistovi - urologovi. 

 • problemRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobrej den chci se zeptat ne bo poradit.mam stalou partnerku ,jsme spolu 18 let ,vsechno je tak v normalu ,ale uz par let kdyz se milujem tak se rychle udelam ,nevidrzim vi c, jak pet minut ,ale musim rict ze sex mam hodne rad ,takze treba 2 dene a jeste je malo, nekdy si to jeste udelam sam .,potreboval bych poradit proto ze nemuzu k doktorovi ziji v anglii a tady ty doktori to nema zadnej smiysl ,proto vas prosim o radu ,dekuji moc martin

  Reagovat31.07.2014 19:35 od gdpr
  • Re: problem

   Dobrý den.
   Po zdravotní stránce asi není co poradit. Uvedená doba více méně odpovídá statistickému průměru délky pohlavního styku, v tomto ohledu to pod obraz předčasné ejakulace nespadá. Navíc, ani tam nejsou jednoduché prostředky, jak pomoct. Vyzkoušejte například různé znecitlivující lubrikační gely, případně kondomy. Případně hledejte na internetu různé nové techniky, jak oddálit ejakulaci. Nemyslím si, že lékař Vám může v tomto ohledu pomoct.
    

 • MilováníRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  s přítelem se známe roky,ale intimně se poznáváme teprve pár měsíců. Oba se navzájem přitahujeme,ale u partnera,bohužel nedochází k erekci. Sám říká,že mě tak moc chce,až je z toho přemotivovaný. Obvykle se uspokojujeme orálně-někdy ejakuluje aniž by došlo ke ztopoření-ale oba chceme víc. Chci se s přítelem milovat a nemyslet na to,že to zase nejde. Trápí mě to a myslím,že i partnera,i když o tom nechce mluvit. Co bych měla udělat?
  Děkuji za radu a pomoc!

  Reagovat04.07.2014 08:18 od gdpr
  • Re: Milování

   Dobrý den.
   V začátcích vztahů může být jistě přítomen stres a nejistota, což se může promítat i do sexuálních prožitků. Než začnete hledat pomoc, je nutné upřesnit více věcí – zejména jaké máte oba zkušenosti, jestli je jedná o prvního sexuálního partnera, Váš věk, jestli se porucha erekce vyskytla i dříve. Dále jaké máte na pohlavní styk podmínky, přítomnost stresu a mnoho dalších. V některých případech to pak může být „normální“, očekáváný, průběh a řešení se postupně najde samo. Jindy na to může být pohlíženo skutečně jako na sexuální poruchu, kterou je třeba řešit. Zkuste si tedy o výše uvedeném promluvit vzájemně a pak můžete hledat podrobnější rady na internetu, u praktického lékaře případně ve speciálních poradnách.
    

   • Re: Re: Milování

    Jsme oba normálně zkušení, takzvaně ve středním věku. Protože jsem se s takovou reakcí u dřívějších partnerů nikdy nesetkala, obrátila jsem se na Vás s prosbou o radu. Je mi jasné, že jemu je nepříjemné o tom mluvit a nechci ho tak stresovat ještě víc. On věří, že to příjde samo, já bych tomu ráda nějak napomohla - pokud to jde. Je nám spolu hezky, tak proč by nemohlo být hezké i milování?!

    Reagovat08.07.2014 14:16 od gdpr
    • Re: Re: Re: Milování

     Dobrý den.
     Jak jsem dříve naznačovat, může jednat o stres a nervozitu při začátcích pohlavního života. Na druhou stranu ve středním věku se mohou začít objevovat různé (i běžné) nemoci, které mohou mít na erekci vliv. Jistě nebude na škodu, pokud partner navštíví pro začátek praktického lékaře a nechá se v rámci pravidelné prevence (dospělý člověk má chodit á 2 roky) vyšetřit. Praktický lékař může navíc předepsat léky na poruchy erekce, které mohou pomoct erekce zlepšit buď na začátek, než získá partner jistotu, nebo i na dlouhodobé užívání. Jistě děláte dobře, že se ho nesnažíte více stresovat, ale je nutné si uvědomit, že poruchy erekce jsou častý problém, které lze v mnoha případech řešit. Odkládání problémů (resp. „přehlížení“) tak může být zcela zbytečné a kontraproduktivní. Rozhodně máte pravdu, že Vám má být dobře po všech stránkách.
      

 • Problem s erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  Chtela bych poprosit o radu.Muj partner ma problemy s erekci,nedosahne vrcholu. Pravdepodobne jsou to psychicke problemy (diky jeho byvale partnerce).Chci se jen zeptat k jakemu dr. se muze objednat,zda na url nebo sexuologovi,kde nam pomohou? Dekuji.

  Reagovat27.06.2014 08:35 od gdpr
  • Re: Problem s erekci

   Dobrý den.
   Pokud máte v místě bydliště specialistu, který se orientuje přímo v sexuologii, bude to jistě nejlepší. Jinak tuto problematiku řeší také urolog, někdy praktický lékaře. Pokud máte skutečně pocit, že potíže způsobuje nějaký psychický problém, resp. nějaké trauma z rozchodu, pomoct můžete zkusit hledat i u psychologa.
    

 • slaba erekceRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  dobry den, rok jsem s novou partnerkou a za celou dobu jsme si poradne neuzili, protoze mi nevydrzi erekce... styk neni tak casty (2x mesicne), ted bydlime asi pul roku spolu v RD (s batoletem) k sexu se dostavame kolem pulnoci, oba dosti vycerpani (ja pracovne, ona starosti o domacnost a malou)
  Zacal jsem resit s doktorem, zkusli cialis (asi 4x tableta 20mg, kupodivu temer bez vysledku :-(, vysetreni cev OK...
  erekce rekneme po 3-5minutach seslabne, ze me partnerka neciti (kdyz si chce "sama uzit"), pokud jsem nahore ja a aktivni, je to lepsi...
  bohuzel to partnerku velmi trapi (vse ostatni nam klape super), a bojim se o nas vztah.
  zvazoval jsem treba nedavno probiranou metodu (v TV zpravach), ze kurimi delaji nejake "razove vlny" na prokrveni toporivych teles asi za 20tis... pokud by to melo mit ucinek, vydaj by mi nevadil, ale nechci vyhazovat... pripadne nejaka "bilinkova metoda"...
  za kazdou radu diky

  Reagovat16.06.2014 18:43 od gdpr
  • Re: slaba erekce

   Dobrý den.
   Pokud jsou vyšetření normální, je velmi pravděpodobné, že bude mít zásadní vliv psychika – i vzhledem k situaci, kterou popisujete. Není neobvyklé, že se Vám v noci, vyčerpaným, nechce milovat. Pokuste se zaměřit na tuto oblast, než začnete utrácet uvedeným způsobem. Pokud bychom připustili metodu jako takovou, tak pokud máte v pořádku cévy a erekce dosáhnete, ale problém je s libidem (chutí), tak s tím rázová vlna nic neudělá. Podobně je to s farmaky. Pokud se Vám vysloveně nechce a nemáte motivaci se milovat, tak se požadovaný efekt nemusí dostavit. Prostředky proto raději investujte například do dovolené, relaxu, případně uberte práce, pokud máte peněz dostatek. Zkuste si zavést v rámci možností nějaký režim – tj. že nějaký čas budete věnovat pouze sobě (a vytvoříte pro to vhodné prostředí). Promluvte si s odborníky (psycholog) o plánování volného času a psychické hygieně. Vyjde Vás to levněji a pravděpodobně s dlouhodobějším a solidnějším výsledkem.
    

   • Re: Re: slaba erekce

    libido, chut k sexu je... akorat ze ta erekce je "nekontrolovana", slaba, kratka... je na zvyšení libida mozne doporucit take nejake pripravky? vitaminy apod?
    Pritel zname, mel take problem s erekci. Byl asi rok bez pritelkyne a s novou mel spatnou erekci. Pry jim pomohl caj na prokrveni (coz jsem take zkousel, ale opet zadne zazraky).
    Pritelkyne rikala, ze by byl skoro lepsi fyzicky problem, nez psychycky, protoze to bude horsi odbourat. Nedokazu se "na sex soustredit", premyslim jestli se neprobudi mala, jestli nevrze moc postel a kdo vi nad cim vsim (krom toho, jestli poradne stoji)...
    Chci jeste zkusit znameho lekare, který pouziva MMS a spousta znamych s nim je spokojena (ze jim pomohl tam, kde bezny lekar nepomohl)

    Reagovat17.06.2014 08:37 od gdpr
    • Re: Re: Re: slaba erekce

     Dobrý den.
     Ještě jednou Vám doporučit zamyslet se nad Vaší situací a zvážit mé rady, byť obecnější. Pravděpodobně hlavní příčinu potíží sám uvádíte („nedokážu se soustředit“, „jestli nevrže postel“ atd.). Na tyto faktory Vám žádná léčba ani pilulky nepomohou. Zkuste radši investovat (čas, peníze, energii) do vytvoření vhodnějších podmínek k milování. Batole můžete za určitých podmínek („chůvička“, atd.) klidně nechat ve vedlejším pokoji a připravit si tak alespoň o něco klidnější atmosféru. Sex provozujte i jindy, vraťte se dřív z práce, než pozdě v noci. Řešení lze jistě vymyslet spoustu, ale rozptylování a stres při sexu žádným čajem ani vitaminy neodbouráte.
      

 • Dobrý den, máme s přítelem takový...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, máme s přítelem takový problém, že při sexu předčasně ejakuluje bez kondomu cca za 10 minut s přestávkami, bez přestávky dokonce i do 5 minut. Souložili jsme asi celkem desetkrát a pořád se to nezlepšuje a trápí ho, že mě nedokáže uspokojit. Přitom přede mnou měl prý 2 přítelkyně a s tímto neměl problémy. Prosím o radu. Děkuji za odpověď.

  Reagovat09.05.2014 08:33 od
  • Re:

   Dobrý den.
   Délka pohlavního styku je individuální. Čistě z teoretického, lékařského hlediska je délka 5 minut „normální“, odborně se o předčasnou ejakulaci nejedná. Odpovídá to přibližně průměru zjištěné délky styku (závisí od země, kde byly výzkumy prováděné, metodice atd.). Na druhou stranu samozřejmě chápu, že Vám to nemusí stačit. Řešení je ve vzájemné domluvě, nijaké léky a ani vyšetření téměř určitě nejsou potřeba. Jak jsem výše naznačil, z pohledu statistiky o žádnou poruchu nejde. Můžete vyzkoušet jiné techniky uspokojování, pomáhat si masturbací apod. Otevřeně se domluvte, jakou roli u Vás sex má a jaká jsou očekávání. Najděte si klidný okamžik a zbytečně to moc neodkládejte.
    

 • problém s erekcíRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den je mi 18 a docela často jsem masturboval a teď,když sem si nedávno našel přítelkyni a když sem se s ní vyspal tak jsem měl problém s erekcí po 30minutách furt nic.Vůbec nevím,co mám dělat docela mě to vyděsilo.Potřeboval bych poradit jestli bych si s tím mohl poradit doma aniž bych musel jít k doktorovi.

  Reagovat10.04.2014 19:12 od gdpr
  • Re: problém s erekcí

   Dobrý den.
   V začátcích pohlavního života jsou tyto potíže velmi časté. Příčnou může být stres, obavy, nedostatečná stimulace a stupeň intimity, zkušenost a mnoho dalších. Při dalších příležitostech se pokuste vytvořit klidné a vhodné podmínky. Zkoušejte různé metody, hry, nespěchejte. Sbližte se s partnerkou i na psychické úrovni. Před sexem se vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu a jiných návykových látek. Masturbace ničemu nevadí, ale ideálně ji neprovádějte ten samý den (případně den dva předem), co plánujete pohlavní styk.
    

   • Re: Re: problém s erekcí

    Dobře,
    děkuji dost mě to uklidnilo.

    Reagovat14.04.2014 20:23 od gdpr
 • Problem se stoporenimRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  poprosil bych o radu, je mi terpve 24 let a nedokážu dosáhnout stopoření penisu když jsem s partnerkou. Někde jsem četl že když dosáhnu sám stopoření, tak je to pak problém čistě psychologický. Tento problém u mě pozoruji přibližně 4 roky. Jsem panic. Mám chronicky nemocné ledviny, když jsem byl malej bral jsem denně cca 10 leků, teď již neberu žadný.

  Děkuji za jakoukoli radu
  David

  Reagovat23.03.2014 22:21 od gdpr
  • Re: Problem se stoporenim

   Dobrý den.
   Při začátcích pohlavního života jsou poruchy erekce časté a souvisí s nervozitou, obavami atd. Pokud máte jinak erekci pevnou, tak je skutečně pravděpodobnější, že problém se zdá být spíše psychologický. Na dálku to však nejde s jistotou potvrdit. Různá onemocnění mohou mít nemalý vliv. Záleží také jakou, a jak dlouho máte partnerku, s „novou“ známostí je pravděpodobnost selhání vyšší, než s někým, s kým už dosáhnete dostatečnou hloubku intimity a důvěry. Zkuste si podrobněji promluvit s nějakým zkušenějším kamarádem a ohledně zdravotního stavu zajděte za praktickým lékařem a na tento problém ho případně upozorněte.
    

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Je mi 18 let s partnerkou mám problém s udržením tvrdosti erekce po zasunutí penisu do pochvy (někdy i erekce samotné),myslím si že problémy jsou psychického rázu protože při masturbaci a jinou stimulací od partnerky problémy nemám, i když jsem s partnerkou měl sex už hodněkrát (chodíme spolu skoro rok),ještě jsem s ní a ani žádnou jinou nezažil orgasmus pohlavním stykem, prosím o radu Děkuji

  Reagovat15.03.2014 23:20 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.
   Je možné, že v začátcích pohlavního života se podobné potíže mohou objevit. Pokud nemáte jinak s erekcí a ejakulací potíže, zkuste si s partnerkou promluvit. Sexuální styk plánujte tak, abyste se maximálně vyhnuli stresu, najděte si dostatek času a prostoru a klidné prostředí. Pokuste se najít a objevovat různé techniky vzájemného uspokojení mimo samotný koitus. Můžete tak získat dostatečné sebevědomí a zkušenosti, než obavy ze styku opadnou.
    

 • problem s udržení erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den je mi 23 let a chci poradit.Při každém pohlavním styku ze svou přítelkyní mám problém ten,že jak zasunu penis do vagíny tak nevydržím ani 1 minutu a hned sem. Trápí mě to mám strach že mi přítelkyně uteče jelikožn to trvá už pár let,a nepomáhají mi přitom ani počítáni oveček :) a když mi na něho přítelkyně šáhne tak mi stojí tvrdě během 10 sekund je to normalní? to je jedna věc a druhá věc jsem se chtěl zeptat jesltik je normální že nemůžu být bez masturbace,začal jsem to dělat asik od 17 a dělám to každý den a mám chut to dělat každý den je to jak droga prosím o radu děkuji

  Reagovat13.03.2014 16:10 od gdpr
  • Re: problem s udržení erekce

   Dobrý den.
   Základním problémem bude předčasná ejakulace, tzv. ejaculatio praecox. Jedná se o častý sexuální problém u mužů. Pokud nemáte potíže s pevností erekce, jedná se pravděpodobně o stenickou formu, což znamená, že se jedná spíše o problém nadměrného libida („nadrženosti“), čemu by odpovídalo i rychlé ztopoření a chuť na častou masturbaci. Jedná se o rozsáhlejší problém, zkuste si podle výše uvedeného názvu najít informace na internetu. Řešit se dá několika způsoby – existují různé techniky a postupy na prodloužení styku (start-stop), lze použít kondom, znecitlivující gely atd. Používá se i psychoterapie, případně v krajním případě i některé léky, které však mohou mít mnoho nežádoucích účinků. V každém případě také platí, že délka styku je velmi individuální, i když uváděná 1 minuta je asi skutečně málo. Promluvte o tom i s partnerkou, je možné, že jí to nemusí ani výrazněji vadit, pokud máte styk často a uspokojíte jí jinými způsoby. Pokuste si tedy něco o této nemoci najít, případně promluvit s nějakým specialistou. Prozatím myslím nemusíte být ve stresu – je mnoho jednoduchých, dostupných věcí, které lze vyzkoušet. Co se týče masturbace, nejedná se o nic neobvyklého a v případě předčasné ejakulace se i doporučuje.
    

 • Dobrý de, s přítelkyní jsme spolu...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý de, s přítelkyní jsme spolu několik mesíců... Mám problém že pri styku moje vzrušeni opadne a ja nedojdu ejakulace... Při masturbaci problémy nemám žádné, ale při styku nemůzu dojít vyvrcholení...Přidal se k tomu strach z neúspěchu a obavy o budoucnost vztahu...Nevím v čem je chyba při sexu jsem klidný a uvolněný, partnerka mě přitahuje a vzrušuje, zkrátka už nevím... Mám problémy s nízkým krevním tlakem a dříve jsem byl nemocný s Dnou...Myslíte že to by mohla být příčina a mohli by jste mi poradit případný postup k případné léčbě? Předem děkuji Vladimír

  Reagovat09.03.2014 11:48 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   Pokud při masturbaci nemáte vůbec žádné problémy dosáhnout vyvrcholení, bude se pravděpodobně jednat o problém vzájemné stimulace a kvality společného sexuálního styku. Strach ze selhání bude problém jistě zhoršovat. Různé nemoci mohou mít také vliv. Myslím, že byste mohl začít u praktického lékaře. Nechte se v rámci běžné preventivní prohlídky prohlídnout (zkontrolovat mimo jiné i uváděný tlak, ale i jiné nemoci, které mohou mít na erekci vliv) a praktickému lékaři potíže s erekcí taky sdělte. Ten Vás minimálně v rámci možností ujistí, že se nejedná o zdravotní problém, případně Vám může nabídnout podpůrnou medikaci, kterou můžete používat do doby, než získáte zpět sebevědomí. Poté začněte potíže řešit i s partnerkou. Proberte s ní své obavy, představy a zkuste najít způsob, který by Vás stimuloval více a až k vyvrcholení.
    

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, asi před 5ti lety, v 39 letech jsem začal mít problém s erekcí, a to poté, co jsem začal jezdit dálkově kamionem a také začal být v našem městečku dostupný internet.Poměrně často jsem tedy začal sledovat porno a i jsem si jej stahoval sebou na cesty a díval se na něj téměř každý den..Pak jsem si našel mladou pěknou milenku a právě u ní jsem zjistil, že mi nestojí jak má, to bylo asi po roce ježdění a roce koukání na porno..tak jsem si začal kupovat tablety, ale postupně mi mám pocit přestávali zabírat a musel jsem brát čím dál větší dávku.také jsem si všiml, také nějak po tom roce, že nemám ranní erekci, ovšem urolog který mi tablety psal mi řekl, že dokud mi tablety pomáhají, tak to nemá smysl řešit a ranní erekci, že mám jistě v noci..přitom by se dalo říct, že ženy se mi líbí, masturbuji bud u porna, ale i bez něj někdy i třikrát za den, jednou denně ale stále už řadu let, ale pouze silnější tření a hodně dobré porno mi navodí erekci, jinak ne..dá se s tím něco dělat??

  Reagovat22.02.2014 09:36 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.
   Ve Vašem věku se mohou začít postupně projevovat některé civilizační onemocnění (ucpávání tepen, cukrovka atd.) a tyto nemoci mohou postupně ovlivnit i sexuální funkce. Bylo by tedy vhodné, abyste pravidelně chodil na preventivní prohlídky k praktickému lékaři. Vaše potíže mu samozřejmě sdělte. Pokud se tyto nemoci pro tento okamžik vyloučí, můžete asi přisoudit zhoršení erekce nižšímu apetitu případně jiným potížím. Je obecně známo, že po častějším sledování porna se může prožitek změnit, zejména z důvodu, že máte jiné představy a touhy, než vidíte v televizi. Stejně tak častá masturbace může snížit touhu u kontaktu s partnerkou. Navíc uvádíte, že jste v době objevení potíží začal jezdit s kamionem. Také změna režimu, odpočinku, stravy, návyků, pak stres atd. může mít nezanedbatelný vliv. Domluvte se tedy s Vaším urologem a praktickým lékařem aby vyloučily zdravotní (fyzické) příčiny erekce. Poté můžete dále užívat medikaci v potřebné dávce, případně vyzkoušet zapracovat na psychologických faktorech a přístupu k sexuálnímu styku s partnerkou dle výše uvedených upozornění.
    

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám dotaz. S přítelem jsme spolu 9 měsíců. Ze začátku náš sex nebyl nic moc, ale dalo se to. Postupem času, se to začalo zhoršovat. Přítel se při pohlavním styku hned udělá. A nebo začneme souložit a penis mu zvadne. Chtěla bych se zeptat, co by mohlo být příčinou a jak bychom to měli řešit?
  Přítel mi tvrdí, že takovéto problémy mu nastali po přechození mononukleózy. Chci se zeptat může to tím být?
  Děkuji moc za odpověď

  Reagovat11.02.2014 22:50 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.

   Jakýkoliv stres, nemoc, vyčerpání může mít na kvalitu styku vliv. V tomto ohledu by se jednalo spíše o potíže psychického rázu, mononukleóza by běžně neměla nijak porušit funkci pohlavního systému. Na druhou stranu uvádíte, že kvalita styku se postupně zhoršuje. Přijde mi proto pravděpodobnější, že se jedná o dlouhodobý problém, který se mononukleózou nebude mít až tolik společného (nebo málo). Libido je velmi individuální a záleží od mnoha faktorů. Zkuste se s partnerem promluvit, zjistit, co chce a jak si představuje on, jestli ho to trápí stejně jako Vás. Je možné, že má o intimním životě jiné představy, touhy, potřeby. Pokud to bude chtít řešit a nezlepší se to Vaší vzájemnou domluvou, tak mu můžete doporučit návštěvu praktického lékaře, který může běžné poruchy erekce řešit. 

 • potíže s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám přítele (22), který má potíže s erekcí, samotný akt trvá kolem 5-ti minut a hned na to přijde jeho vyvrcholení. Tyto potíže trvají už přes 10 měsíců-předtím to nebylo tak hrozné, ale postupem času se to zhoršilo :(
  Může na to mít vliv jeho pravidelné užívání marihuany? Nebo snad jeho přítomnost u porodu a ztráty chuti sexu semnou?
  Ráda bych mu s tím nějak pomohla...
  Ta situace je nepříjemná pro nás oba, proto jsme se obrátily na Vaší poradnu.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem Míla

  Reagovat30.01.2014 15:11 od gdpr
  • Re: potíže s erekcí

   Dobrý den.
   Předem chci poděkovat za Vaši důvěru.
   Z příspěvku zcela nechápu, co přesně je problém – jestli je doba k dosažení erekce kratší nebo se jedná o nedostatečnou erekci. V každém případě, mariuahna a stejně tak ostatní návykové látky vliv mít mohou a to i z dlouhodobého hlediska, jistě partner neudělá chybu, pokud její kouření omezí, resp. kouřit přestane. Platí to i pro normální cigarety. Pokud ale kouřil i před začátkem potíží, tak to pravděpodobně důvod t.č. nebude. Přítomnost u porodu je jistě významná událost, ale spíše bych zdůraznil rodičovství samotné. Pokud máte první dítě, tak se jedná o obrovskou změnu, bez ohledu na to jak dobře to zvládáte. Některé věci jsou prostě jiné, jeho role v rodině a v životě se zásadně mění, máte více stresu, méně odpočinku, atd. Všechny tyto faktory mohou mít obrovský vliv. Pokud Vás to trápí oba a chcete změny v kvalitě sexu řešit společně, máte z poloviny vyhráno. Zkuste si domluvit s nějakým psychologem, či v poradně sezení (anebo přítel v úvodu i s praktickým lékařem, pokud s ním má dobrý vztah) kde s Vámi podrobněji promluví a pomohou nasměrovat k jádru problému.
    

 • ProblémRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat na problém který se objevil .S mojí přítelkyní jsme 3roky, nikdy jsme neměli v posteli problém až asi před měsícem,nemužu dosáhnout ejakulace,asi před 2 dny jsem chtěl mít sex ze svou přítelkyní ale bohužel když jsme se začali líbat tak jsem dostal strach a uzkost že zase selžu a samozřejně selhal,i když mě zvrušuje a miluju ji nevím co dělat jsem z toho na dně s přítelkyní se kvuli tomu hadame myslí si že už mě nevzrušuje děkuji za odpověd Petr 28let

  Reagovat23.12.2013 20:06 od gdpr
  • Re: Problém

   Dobrý den.
   Pokud se jedná o nově vzniklý problém, je potřeba hledat, co se stalo před tím, než se objevil. Pokud se cítíte jinak zdráv, je pravděpodobné, že příčinou bude stres, nějaké problémy (osobní nebo pracovní), případně nadměrná únava atd. Občasné selhání (ve smyslu horší erekce nebo neuspokojivého styku jako takového) není rozhodně neobvyklé a partner by tomu měl rozumět. Pokud jinak vycházíte s přítelkyní dobře, nevidím důvod, abyste se kvůli tomu hádali – zkuste se zamyslet, jestli následné spory nejsou spíše následek jiné příčiny, která stojí i za nervozitou před pohlavním stykem. Pokud se Vám jinak zdá skutečně vše ostatní v pořádku doporučím konzultaci praktického lékaře. Ten může dál pomoct s hledáním příčin nebo předepsat léky.
    

 • Spatna erekceRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobry den , resim problem s erekci.Je mi 22let. Uz par let si nevzpominam ze bych mel ranni erekci , s myma partnerkama jsem sex mel kvalitni, z prvu mi trvalo se poradne vzrusit a dosahnout erekce ale postupem casu se vse zlepsilo a problem jsem nikdy nemel. S novou partnerkou zazivam problem podobny , u oralniho sexu se z pravidla vzrusim ale pri samotne soulozi ochabne. Myslim si ze je to psychicky problem , ale snazim se to s partnerkou resit. V posledni dobe pozoruji ze 100% ztoporeni mam az skoro pred ejakulaci , pokud se divam na eroticky film. Myslim si ze problem je spise psychicky jelikoz uz chvili trva a s novou partnerkou jsem byl vzdycky nejisty a nesebevedomy,ale erekce se zacina postupne zhorsovat. U erot.filmu je ten problem podstatne nizsi. Diky za odpoved

  Reagovat10.12.2013 20:01 od gdpr
  • Re: Spatna erekce

   Dobrý den.
   Určité a napětí a stres mohou být s novou partnerkou zcela normální. I vy sám uvádíte, že podobný problém jste měl již v minulosti v začátcích vztahu. Zkuste se zamyslet, v jaké fázi a za jakých okolností začal být předtím sex kvalitní a dostatečně uspokojující a srovnejte to s nynější situací. Je možné, že k nynější partnerce nemáte dostatečnou důvěru, resp. vzájemnou míru intimity, tak abyste mohl být zcela uspokojen. Zkuste si při pohlavním styku vytvářet klidné a pro Vás příjemné prostředí a odbourat co nejvíce rušivých vlivů (práce, stres, únava…). Zamyslete se také nad životním stylem, jestli jste například v poslední době neztratil kondici, výrazněji nepřibral, nezačal náročnější studium/práci apod. To vše může mít na erekci vliv. Pokud budou potíže přetrvávat, poraďte se i s praktickým lékařem.
    

   • Re: Re: Spatna erekce

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat za sého přítlele. Má 62 roků, je po bajpasu a prodělal mozkou příhodu. Má problém se stopořením penisu. Používá kroužek, vak. pupu ,ale přesto ke stopří penisu nedohází. Ptal se nneurologii,ale tam jej odbyli. Jaká forma léčby je pro něj vhodná a kde ? ěkujiJia

    Reagovat15.02.2014 21:40 od gdpr
    • Re: Re: Re: Spatna erekce

     Dobrý den.
     V případě Vašeho přítele bude velmi pravděpodobně porucha erekce způsobená poruchou cévního zásobení v oblasti penisu způsobenou aterosklerózou tepen (kvůli které má i bypass a velmi pravděpodobně i mozkovou příhodu). Řešení může být několik, například uvedená pumpa, v případě dobrého zdravotního stavu teoreticky i léky na podporu erekce anebo jiné. Na dálku to však nepůjde posoudit, u takto nemocného člověka je potřeba zhodnotit zdravotní stav komplexně. Doporučil bych kontaktovat urologa, který by Vám mohl dát přesnější rady. Začněte u praktického lékaře, ten Vás nasměruje.
      

 • Když mu pořád stojíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den mužů se zeptat manžela teď problém že mu pořád teď stojí penis, boji se někam jít aby nebyl trapas, cítí se trapně někam jít.Dekuji

  Reagovat20.11.2013 07:44 od gdpr
  • Re: Když mu pořád stojí

    Dobrý den,

   pokud se jedná o velmi častou až bolestivou erekci (tedy priapismus) měl by Váš manžel navštívit svého lékaře. Může se jednat o nežádoucí účinek některých léků nebo projev jiného onemocnění a bude potřeba provést další vyšetření.

 • dotazRozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobry, den... mam jednu otázku... mam přitelkyní,... a poměrně často... spolu souložime. a mam dotaz na sebe, někdy mam prostě dny kdy mi při souložení zvadne penis.... nevim co dal... jak si pořadit... stava se mi to docela tet často během měsíce.... prosim o radu... nebo něco,.. jsem stoho vedle. prosim poradte mi.

  Reagovat02.11.2013 14:17 od gdpr
  • Re: dotaz

   Dobrý den,
   kvalitu erekce ovlivňuje řada faktorů a také je problematika do jisté míry individuální. Erekci může nepříznivě ovlivnit psychika, některé léky nebo nemoci, dále míra vzrušení, libido, které ovlivňuje i míra vzrušení, sexuální apetit, např. při velmi častém pohlavním styku může být míra vzrušení nižší. Ale jak jsem psal na začátku, problematika je velmi individuální a na základě Vašeho popisu je velmi obtížné určit, co Váš problém ovlivňuje. Libido může příznivě ovlivnit Tribulus terrestris (bylina Kotvičník pozemní), který je dostupný ve formě čaje nebo v tabletách. V případě déle trvajících obtíží, můžete navštívit Vašeho praktického lékaře.
    

   • Re: Re: dotaz

    Dobry den,

    mám podobný problém. Je mi 25. Sexuální život si užívám teprve rok. Na začátku vztahu jsem měl sem tam problém s tím, že mi penis taktéž zvadnul třeba po 20-30 sekundách pohlavního styku. Nikdy jsem neměl problém s chutí, ta byla vždy a pořád je, ale penis nějak moje touhy neakceptuje. Poté jsem zkusil na doporučení Tribulus terrestris ( i když mi bylo řečeno, že je to spíš pro muže 35+ ) Nicméně, výsledek mě překvapil, penis je v pozoru téměř kdykoliv a výdrž se mnohonásobně zlepšila.

    Fungujeme s přítelkyní na dálku, takže se vídáme +- co třetí víkend. Oba jsme nadržení a natěšení, takže o to horší je, pokud se něco nepovede.

    Otázky:
    V čem tedy je problém, pokud bez Tribulusu funguje velice špatně a s ním to jde? Jak to napravit nebo léčit? Snad ne doživotním užíváním Tribulusu.

    Tento víkend se mi opět povedlo, že jsem několikrát zvadnul, může to být tím, že jsem byl nemocný a užíval jsem antibiotika?

    Zlepší se to pravidelným sexem ? Nebo je to cele psych

    Reagovat18.01.2014 15:53 od gdpr
    • Re: Re: Re: dotaz

      Dobrý den,
     kvalita sexuálního života se ve vztahu zpravidla zlepšuje časem, až si na sebe partneři lépe zvyknou. Problém, který popisujete, může mít různé příčiny, psychika (třeba strach z neúspěchu), únava (např. po nemoci), ochabnutí, které popisujete po pár vteřinách, bývá velmi často způsobeno tím, že vagína stimuluje penis méně než při masturbaci. V tomto případě třeba postačí vyzkoušet polohy, kdy je penis více stimulován (např. zezadu) nebo omezit masturbaci pár dní před stykem. Míru vzrušení může snížit třeba přílišné sledování porna, kdy potom partnerka tolik "nepřekvapí." Přiměřené sledování, ale naopak může pomoci a přinést třeba do vztahu určitou fantazii. Tribullus zyvšuje přirozenou hladinu testosteronu (mužský pohlavní hormon) v krvi, se kterým souvisí libido, tím pádem stačí i menší stimulace ke vzrušení. Testosteron mužům pomáhá zvládat stresové situace, ovlivňuje chování, mění metabolismus,... Jeho účinky jsou široké, proto nelze říci, co problém způsobilo, pokud zabral Tribullus. V případě jakýchkoliv nejasností nebo vážnějších problémů se můžete obrátit na Vašeho lékaře nebo sexuologa.

    • Re: Re: Re: dotaz

     Dobrý den, mám dotaz dotaz k Tribulusu.

     Preferovat tablety nebo čaj? A co se týká dávkování, může se brát nonostop? nebo je třeba dodržovat nějaké cykly? Případně nezvykne si na něj tělo a jeho účinek poté zcela zmizí?

     Děkuji

     Reagovat18.01.2014 15:55 od gdpr
     • Re: Re: Re: Re: dotaz

      Dobrý den,
      protože se jedná o potravní doplňky nelze jednoznačně říci, jestli jsou lepší tablety nebo čaj. K dlouhodobému užívání neexistují důvěryhodné údaje. Dle mého osobního názoru bych dlouhodobé užívání Tribullu nedoporučil. Tribullus pomáhá zvyšovat přirozenou hladinu testosteronu v organismu, z čehož lze předpokládat, že pokud bude podstatně vyšší, může to přinášet svá rizika, např. nadměrné vypadávání vlasů, náladovost,...

 • poruchy erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mám přítele skoro dva roky, jemu 43 let. Ale poslední rok má problémy s erekcí, než mi to řekl.....pořád se mě stranil nechápala jsem to, a než mi to řekl. Prostě mužské ego. Už jsme se s tím vypořádali "prakticky".....nemáme klasickou soulož,ale orálně to někdy jde někdy nejde. Chci přítele objednat na doporučení gynekoložky na urologii,ale on celkově nemá rád doktory.....cvím že se tím trápí,ale nedává to najevo,ale nechce k doktorům, Jak ho mám "přesvědčit" že je to pro jeho dobro.....aby se prostě cítil jako CHLAP....děkuji

  Reagovat18.09.2013 18:02 od gdpr
  • Re: poruchy erekce

    Dobrý den,

   návštěva lékaře by nebyla od věci, kromě urologa může navštívit i svého praktického lékaře. Pokud to půjde promluvte si s ním, aby zvážil návštěvu lékaře. Porucha erekce může být i příčinou nějakého jiného onemocnění, (cukrovka, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu a s tím související). Výše zmíněné můžete použít jako argument pro návštěvu lékaře. Dále zhoršení erekce můžou způsobovat některé léky, např. na léčbu vysokého krevního tlaku, (ve zmíněném případě je nutné léky brát, ale lékař může léčbu přizpůsobit, aby nezpůsobovala problémy). Pokud se s ním nedohodnete a nebude chtít navštívit lékaře, napadá mě ještě jedna možnost. Jeho praktického lékaře můžete navštívit Vy a problém mu popsat. Zde už záleží na domluvě s lékařem. Ovšem tuto možnost doporučuji jen v případě, že lékaře navštěvuje minimálně na pravidelné dvouleté prohlídky. 

 • Existují antierektiva?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mám již delší dobu přítele, který je na rozdíl ode mne normální a občas má sexuální potřebu. Já ji předstírám, včetně orgasmu (ten ne vždy, aby to nebylo podezřelé), protože mám strach, že by mne opustil kvůli nějaké normální ženě. Všude se řeší problémy s poruchami erekce - já bych byla naopak šťastná, kdyby neměl žádnou a nemuseli jsme provozovat žádný sex a zároveň ani jeden z nás netrpěl.
  Zatím jsem se takového přípravku nedopátrala, proto ještě zvažuji možnost návštěvu sexuologa, aby předepsal nějaký stimulant pro mne. Nedělám si iluze o terapii, sex mne nebavil od začátku, na tomto základě se rozpadaly mé vztahy.
  I když radši bych kdybych na stará kolena nemusela začínat s věcmi, které mne nebaví ani fyzicky ani představa pro mě není nijak vzrušující.

  Reagovat10.09.2013 06:37 od gdpr
  • Re: Existují antierektiva?

   Dobrý den,
   nejedná se o nic neobvyklého. Sexuální apetit (libido), je velmi individuální, někteří lidé mají libido obrovské a jiné lidi nemusí sex prakticky zajímat. Libido se mění dle pohlaví v průběhu života. Existují léky, které mají jako nežádoucí účinek, snížení libida z nejčastějších ho mohou snižovat některá antidepresiva, dále často libido snižuje hormonální antikoncepce. Problém který popisujete, tedy kdy jednoho partnera sex baví a druhý by se mu nejraději vyhnul, trápí lidi snad od nepaměti. Pamatuji si na výrok MUDr. Plzáka, kdy jako možné řešení navrhl sexuální jízdní řád, což v podstatě znamená jednou začas se přemoci, aby vztah netrpěl nedostatkem sexuálního života. V podstatě udělat jakýsi kompromis mezi Vámi a partnerem. Pokud k němu máte důvěru, můžete si s ním o tom promluvit, z Vašeho dotazu usuzuji, že sex pro Vás není příjemný, ale protože Vám na partnerovi záleží (máte ho ráda) se přemůžete, což by měl ocenit minimálně jistou mírou tolerance. Návštěvu sexuologa Vám jedině doporučuji, s tímto problémem má mnohonásobně větší zkušenosti, popřípadě pokud ho mohou do jisté míry způsobovat některé léky nebo onemocnění, může navrhnout co dále.
    

 • pohlavní stykRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, chci se prosím zeptat, již delší dobu mám problém s udržením ejakulátu, předehra,stopoření vše ok a po zavedení údu do pochvy po chvilce přichází bohužel jen mé vyvrcholení..mám 23let a není to jen jednou ženou, je to má chyba. Měl jsem hodně práce a problému, je na vině psychika? A dají se na to použít nějaké prášky? slyšel jsem o nějakém spreji, ale ten umrtvý penis uplně (muž z toho nic nemá)
  Děkuji za radu

  Reagovat09.09.2013 20:51 od gdpr
  • Re: pohlavní styk

   Dobrý den.
   Jedná se o častý sexuální problém. Nazývá se předčasná ejakulace, lat. ejaculatio praecox (příp. i jiné názvy). Příčiny nejsou zcela jasné, psychika má jistě vliv. Pokud však máte problém po celý sexuální život, odbouráním stresu apod. ho nevyřešíte. V tomto ohledu bych doporučil najít ve Vašem okolí dobrého sexuologa. Poraďte se s praktickým lékařem, může mít přehled nebo hledejte sám na internetu. Existují určité postupy, kterými se může podařit tento problém vyřešit. Patří sem například konkrétní techniky, které využijete během styku (start-stop, stiskací technika..), dále použití různých gelů, sprejů apod., psychologické metody (psychoterapie) a nakonec i určité léky. Léčba je však často dlouhodobá a vyžaduje spolupráci lékaře a obou partnerů. Na začátku bude jistě ovlivňovat i kvalitu sexuálního života – například, jak sám uvádíte, použití sprejů sice může znamenat menší vzrušení pro muže, ale z dlouhodobého hlediska může vést k lepší kontrole apod. Přístup však musí být komplexní, proto je skutečně dobré navštívit odborníka a zapojit do řešení i partnerku. Při dodržení postupů a vytrvalém přístupu, bývá udávána dobrá účinnost léčby.

   • Re: Re: pohlavní styk

    Děkuji

    Reagovat10.09.2013 19:17 od gdpr
 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den
  Je mi 20 let a ještě nikdy jsem neměl pohlavní styk. Teď jsem si ale našel přítelkyní a když byla možnost sexu bohužel se nedostavila erekce. Už jsme to zkoušeli asi 3x ale stále nic. Taky mám takový pocit jakobych u toho nebyl dostatečně vzrušený. Erekce se mi ale jinak dostaví úplně kdykoliv, například když sleduju porno nebo prostě v různých situacích, krom sexu. Nechci ihned chodit k doktorovi. Chtěl bych nejdříve zkusit nějakou viagru. Mohl byste mi prosím poradit jakou nejlépe? U ktere je alespon zaručen menší úspěch? Jestli by ani tohle nepomohlo, posléze to budu konzultovat s doktorem. Děkuji za odpověď.
  Nashledanou

  Reagovat05.09.2013 11:40 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den,
   Váš problém nejpravděpodobněji souvisí se začátkem pohlavního života, prvního sexu, kdy nedostatečná erekce bývá způsobena nedostatečnou stimulací ve vagíně, protože „na to penis není zvyklý.“ Jediná stimulace, která dříve byla, byla masturbace, kterou docházelo k dostatečnému vzrušení. Ve vagíně je ovšem stimulován jinak, proto i kdybyste použil viagru, nemuselo by dojít ke zlepšení, pravděpodobně by byl penis ztopořený, ale vzrušení by bylo minimální. Časem by se mělo vše zlepšit, také záleží na trpělivosti partnerů (stres a strach z neúspěchu vše zhoršuje). Četnost masturbace a její technika může s problémem souviset. Třeba po vysoké intenzitě (stisku) při masturbaci může při styku nastat dojem, že penis není dostatečně drážděn. Důležité pro prožitek a s tím související erekcí je míra vzrušení, často je vyšší pokud den, dva před stykem nedošlo k masturbaci.
    

   • Re: Re: Problém s erekcí

    Dobře. Jaký by měl být tedy můj postup? Co byste mi poradil? Děkuji za odpověd.. Nashledanou.

    Reagovat09.09.2013 16:31 od gdpr
    • Re: Re: Re: Problém s erekcí

     V podstatě máte na výběr ze dvou možností, ta první je navštívit odborníka sexuologa. Druhá, kterou bych Vám spíše doporučil, je si pomoci sám a při neúspěchu zvolit první možnost. „Netlačte na pilu.“ Vše chce svůj čas, případná nervozita, strach z neúspěchu apod. může vše zhoršit. Nemasturbujte nejméně den, dva před stykem. Technika masturbace může mít také určitý vliv, pevný stisk při masturbaci, používání umělých vagín, lubrikantů na ruku apod. může penis stimulovat jinak než opravdová vagína. Pokud budete masturbovat, tak se na čas omezte nejlépe jen rukou bez lubrikantu, prožitek je sice menší, ale penis bude časem ve vagíně více vzrušen.  

 • Problém - udržení erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  je mi 25let, mám problém převážně s udržením erekce. Aktivní sexuální život jsem začal před půl rokem. Do té doby jsem žádnou sexuální partnerku neměl. Partnerka je pro mě velice sexuálně pritažlivá a chuť na sex máme oba velkou. Oba nás můj problém překvapuje a trápí. Miluju ji.
  Když se mazlíme, ať už v oblečení nebo polosvlečení je vše v pořádku a mám výraznou tvrdost. Následně začneme se sexem a po nějaké době se dostaví problém a to ten, že nejsem schopný udržet erekci. Někdy pomůže pár doteků a bez problémů pokračujeme dále. Jindy nepomůže vůbec nic. Zkoušíme různé pozice, ale je prakticky jedno, kterou provozujeme. Tato moje neschopnost se dostavuje náhodně. Někdy nemáme žádný problém, jindy zase po dvou minutách erekci ztratím. Partnerka je ke mě velice tolerantní a říká, že se nic neděje. Je dokonalá, ale i tak vím, že nás to trápí oba.
  Tento problém se opakuje častěji a víceméně už mám strach z toho, jestli příště erekci udržím.

  Děkuji vám děkuji za názor.

  Reagovat03.09.2013 16:56 od gdpr
  • Re: Problém - udržení erekce

   Dobrý den,
   protože jste začal Váš sexuální život před půl rokem, může Váš problém souviset se začátkem pohlavního života. Někdy u mužů, kteří začali žít aktivním sexuálním životem nastane problém s erekcí vlivem pocitu nedostatečné stimulace (vzrušení) ve vagíně. Penis není na takovou stimulaci „zvyklý, dříve byla jen masturbace.“ Významnou roli v tomto případě hraje technika a četnost masturbace, při silném dráždění (stisku) pak penis není ve vagíně dostatečně stimulován. Ke zlepšení by mělo dojít, pokud na čas změníte styl masturbace, „rukou na sucho.“ Velmi významnou roli má i míra vzrušení, mnohdy muže pomoci omezit masturbaci nějaký čas před stykem (den, dva). Můžete i zvolit polohy, kdy je penis více stimulován, např. „zezadu.“ Vše je zčásti individuální, musíte vyzkoušet, co Vám bude vyhovovat. Důležité je, aby byli oba partneři trpělivý, případný stres a strach z neúspěchu mohou vše zhoršit. Pokud uvažujete o nějakém doplňku, který byste mohl použít, doporučil bych Vám časem (až když výše zmíněné nezabere) přípravky s výtažkem z Ginkgo bilobae, který zlepšuje prokrvení (tímto způsobem může napomoci zlepšit erekci). Přípravků je mnoho, z léčiv např. Gingio, z doplňků starý Gingimax, Ginkgobene,… Efekt Ginkgo nastupuje postupně.
    

 • problémy s ejakulacíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Rád bych doplnil můj předchozí dotaz. Je mi 29 let a s předchozí přítelkyně měla vlivem antikoncepce problém s lubrikací, takže jsme museli velmi brzy přestat. Ostatní vztahy skončily v samotném zárodku. Až na velmi nízký krevní tlak (100/60) žádné další zdravotní potíže nemám a neměl jsem ani nějaký vážný úraz. V posledních dnech mě přítelkyně zkusila 2x uspokojit rukou a ejakulace se dostavila bez problémů.
  Děkuji

  Reagovat26.08.2013 14:53 od gdpr
  • Re: problémy s ejakulací

   Dobrý den.
   Podle popisu se pravděpodobně bude jednat o psychický problém a vliv stresu. Doporučil bych proto asi víc experimentovat a najít způsob, jak se vzájemně uspokojit. Jak získáte sebevědomí, bude se pravděpodobně ve všeobecnosti dařit lépe i v sexuálním životě. Jinak platí to, co jsem psal ohledně návštěvy praktického lékaře. Pokud s ním máte dobrý vztah, tyto potíže mu můžete klidně svěřit.

 • problémy s ejakulacíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.
  S přítelkyní jsme už 16 měsíců. Od začátku mám problémy s ejakulací. Po třech měsících vztahu se navíc dostavil další problém-neměl jsem ani erekci. Byl jsem v této době hodně unavený z práce a přičítal jsem to tomu. Přítelkyně na tom však byla hůř. Musel jsem ji přesvědčit, že to není tím, že by se mi už okoukala, jak tvrdí. Nakonec se uklidnila, ale napříště jsem z toho měl nervy a opakovalo se to znovu... Po dovolené, kdy jsme se oba tak nějak dali do klidu se erekce již dostavovala a po nějaké době se dostavila i ejakulace. Za celou tu dobu asi 3x. Ikdyž jsme postupně objevily polohy, které mě nejvíc dráždí, stále mám s ejakulací problém a musíme tomu vždy trochu pomoci ručně. Rád bych tento okamžik přítelkyni dopřál, ale asi protože na to moc myslím, tak mi to nejde. Může tomu přispívat i stres např v zaměstnání apod.? Co s tím mohu udělat?
  Předem vám děkuji.

  Reagovat20.08.2013 13:45 od gdpr
  • Re: problémy s ejakulací

   Dobrý den.
   Stres může být zcela jistě výrazný faktor, který kvalitu erekce a sexuálního prožitku ovlivňuje. Záleží také od případných dřívějších vztahů (pokud nějaké byly) ve smyslu, jestli jste neměl podobné potíže. Citlivost může být hodně individuální. Pokud jste dříve vůbec problémy neměl, jistě to stojí za zamyšlení. Z příspěvku také nejde poznat, kolik Vám je let a případně, jestli máte nějaké zdravotní potíže. Doporučoval bych proto navštívit praktického lékaře a Vaše problémy mu naznačit. V některých případech se může jednat i o různá onemocnění, které mohou mít na erekci vliv. Pokud je obvodní lékař vyloučí, budete tak mít větší jistotu, že se skutečně jedná spíše o nervozitu a stres a o to lépe se Vám bude hledat řešení.

 • NadpisRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím.Mám asi 2 problémy.Sex jsem měl jednou jen.Pak byla situace,že jsem spal u jedné dívky a neměl jsem erekci,ale než se mělo něco stát,tak mi z penisu vytékala nějaká "kapalina" a to vždy a kvůli tomu nemám silnou erekci.A teď si píšu s jednou slečnou,ale ještě jsme se neviděli,alej jsme zamilovaní do sebe a teď v bližší době se uvidíme.Bojím se,že zase vyteču a nebudu mít erekci.Je to vážné a nebo to je jen z psychyky?

  Reagovat30.07.2013 21:29 od gdpr
  • Re: Nadpis

   Dobrý den.
   Váš popis je bohužel velmi nepřesný. Větší množství tekutiny by z penisu vytékat nemělo, pokud si jí nepletete se spermatem. Vytékat může i sekret, který produkuje prostata, toho však bývá malé množství. Doporučuji se poradit v úvodu s někým v okolí, kamarádem, poté případně s praktickým lékařem. Pokud máte i jiné potíže, jako pálení při močení nebo bolesti navštivte lékaře rovnou, mohlo by se jednat i o infekci.

 • Dobrý den,seznámila jsem se s...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,seznámila jsem se s přítelem přes sociální síť na internetu a rok trvalo ,než jsme se sešli osobně,i když po internetu jsme se sblížili hodně i po sexuální stránce,ale když mělo dojít ke styku,se u něho nedostavila erekce ani při mé snaze.On je hodně citlivý typ,nesmělý a stydlivý.Pokud vím,tak se na mě hodně těšil a sex si moc přál,jen byl z toho setkání týden dopředu nervózní a navíc jsem ho překvapila hodně i svým vzhledem,že jsem se mu líbila víc jak na fotkách.Takže ta porucha erekce určitě byla psychického rázu,ale chtěla bych se zeptat,jestli je možné,že se to stane i při druhém setkání,i když teď už se uklidnil a ví,že jsem z toho tragédii nedělala a snažila jsem se ho psychicky podpořit.Ale pokud někdo máte s tímto zkušenosti,mohli byste poradit,jak se mám příště zachovat?Moc díky,jen dodávám,že je mu 34 let a je rozvedený a problémy dříve prý nemíval.

  Reagovat28.07.2013 18:07 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   Psychická příčina mi přijde pravděpodobná. To, kolik bude Váš případný partner potřebovat času, nejde jednoznačně říct. Uvádíte, že po prvním pokusu stres opadnul. Osobně si myslím, že to může být spíše naopak a to, že neúspěch ho ještě více vystrašil. Pokud je navíc nesmělý a rok byl pouze ve „virtuálním“ kontaktu, tak realita může být skutečně stresující. Konkrétní rada neexistuje, situaci budete muset posoudit sama podle Vašeho citu pro situaci. Jistě je však vhodný uklidňující, nenucený přístup a dostatek komunikace. Před stykem si také vytvořte dostatečně příjemné a stimulující podmínky. Můžete také partnerovi nabídnout, aby navštívil svého praktického lékaře. Jednak může lékař vyloučit i případné zdravotní problémy (od posledního styku již také mohlo uplynout dost času), které mohou erekci ovlivňovat, a také může předepsat léky na erekci, které mu mohou pomoct překlenout toto úvodní období a získat zpět potřebné sebevědomí.

 • Dobrý den, jmenuji se Filip a je mi...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, jmenuji se Filip a je mi 16 let. Mám problém, ale opačný. Když dostanu erekci, tak ve většině případů je tak velká, že mám žalud skoro až pod pupíkem. Je to normální v mém věku ? Přejde to časem ?
  Děkuji za odpověď

  Reagovat17.07.2013 22:34 od gdpr
  • Re:

    Dobrý den,

   pokud se jedná o bolestivou erekci nebo erekci, která by Vás obtěžovala (např. erekce bez jakéhokoliv podnětu, apod.), poraďte se s Vaším praktickým lékařem, popř. můžete navštívit urologa. V opačném případě bych tomu nevěnoval zvýšenou pozornost, protože penis může být ztopořen jak popisujete, ve Vašem věku se nejedná o nic neobvyklého.

 • ProblémRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.
  Za nedlouho mi bude 20 let, a jsem bisexuál, a vzhledem k mému vzhledu je lehčí sehnat kluka(muže) na sex.
  Problém s erekcí při masturbaci nemám.Problém nemám ani při orálním sexu. Avšak při pokusu o průnik do análu přítele mi "klesne" erekce zmizí a často mám po tomto incidentu i problém si vůbec znovu erekci navodit.

  Napadlo mne, zda by to nemohlo být tím jak je partner "těsný", jelikož při jiném sexu problém nemám.
  A ohledně dívek zkušenosti nemám, neboť se mi více líbí chlapci, takže nevím jak je to s vaginálním stykem.

  Děkuji za radu či pomoc

  Reagovat13.07.2013 03:19 od gdpr
  • Re: Problém

    Dobrý den,

   při anální styku se velmi často používá lubrikační gel, protože samotný průnik bez lubrikačního gelu je obtížný a může být bolestivý pro oba partnery. Řada heterosexuálních mužů ráda vyhledává anální sex právě kvůli zmíněné "těsnosti." Pokud by Vás problém trápil delší dobu, navštivte sexuologa.

 • Porucha erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  je mi 25 let a mám problémy s navozením erekce, nebo po zasunutí do pochvy i s jejím udržením. Mám pocit, že mě to dostatečně nevzrušuje a necítím takové vzrušivé signály od partnerky, ale přitom mě tělesně velmi přitahuje a miluji jí. Pravdou je, že jsem neměl před tím sex 3 roky a až teď v posledních čtyřech měsících. Nemívám ani erekci po ránu a to je alarmující. Nemám nějakou poruchu co se týče hormonů? Dá se to hlavně nějak rychle a účinně léčit? Nerad bych přišel o partnerku, se kterou jsme jinak šťastní.

  Děkuji moc za odborný názor.

  Reagovat01.07.2013 14:57 od gdpr
  • Re: Porucha erekce

    Dobrý den,

   problém, který popisujete trápí spoustu mužů ve Vašem věku. Váš problém pravděpodobně souvisí se změnou partnerky, sexu po delší době apod. V podstatě penis není zvyklý na stimulaci ve vagíně. O problému si promluvte s Vaší partnerkou, vyzkoušejte různé polohy (např. zezadu, kdy je penis více stimulován). Kvalita sexu se zpravidla časem zlepšuje, vše záleží na tom, jak si partneři na sebe zvyknou.

 • spatna erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry vecer jemi43 let uz skoro 5 let nemuzuu
  Mit sex na stevoval jsem urologa ten mi predepsal
  viagru ktera mi stejne nepomohla. Skouyel jsem
  ruzne leky zlekaren a atejne nic cukrovku nemam
  jen trochu zvisenou hladinu tuku vkrvi a nadvahutaky nemam
  mnerim168cm a mam 67 kg urolomi rikal budme radi ze mame leky
  ale naco kdyz nefunguji dekuji za odpoved

  Reagovat18.06.2013 22:37 od gdpr
  • Re: spatna erekce

   Dobrý den.
   Poruchy erekce mohou mít mnoho příčin, které je potřeba postupně vyloučit, cukrovka je jen jednou z nich. Může to dělat urolog, ale obecné interní vyšetření bude asi spíše na praktickém lékaři. V každém případě je nutné podotknout, že i přes užívání uvedených léků je nutná stimulace a apetit k sexuálnímu styku. Pokud Vás nepoučil již urolog, si dovolím připomenout, že sildenafil (Viagra) může mít dobu nástupu (od času, kdy si vezmete tabletu) až 1 hodinu a že efekt se může oddálit, pokud ji užíváte s tučným jídlem. Pokud se pokoušíte o styk před nástupem účinku, nebude to fungovat. Navíc se plný účinek může rozvinout až po několika použitích (nemyslím tím sníst více tablet najedenou, ale vzít si je postupně při více pokusech dle doporučeného dávkování). Pokud jste tedy vyzkoušel uvedený preparát jednou – dvakrát, tak bych mu ještě dal šanci. Můžete také zkusit alternativy s bezprostřednějším nástupem nebo vyšší dávkování (verdenafil, tadalafil). Všechny tyto léky jsou v každém případě statisticky účinnější než ty volně dostupné v lékárnách. Promluvte si tedy ještě s urologem a nechte se podrobně poučit.

 • Psychická poruchaRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, je mi 18 let, jsem panic a mám pravděpodobně psychický problém s erekcí. Mám v pořádku noční erekci i během masturbace, avšak kdykoli jsem se pokoušel o sexuální styk, erekce jsem nemohl dosáhnout ani za nic. Myslím si, že za to může fakt, že si moje partnerky mysleli, že už panic nejsem. Ale přiznat v 18ti že stále jsem, to už si snad raději sex odepřu než si připustit možnost, že by to partnerka roztroubila mým přátelům. Jsem tedy v začarovaném kruhu. Co mám dělat?

  Reagovat02.06.2013 19:38 od gdpr
  • Re: Psychická porucha

   Dobrý den,
   první sexuální styk mají muži v ČR nejčastěji v osmnácti, devatenácti letech. V oblasti sexu navíc lidé mají tendenci být lepší než ostatní, mnohdy k tomu poslouží i lži a vychloubání. V této oblasti si nedělejte těžkou hlavu z toho, co říkají lidé ve Vašem okolí, zdaleka ne vše může být pravda. Poprvé si najděte takovou partnerku, které budete důvěřovat a v případě problémů si s ní budete moci bez obav promluvit, protože nejlépe Vám pomůže s případným stresem právě ona.
    

   • Re: Re: Psychická porucha

    Dobrý den, mám stejný problém, taky mi je 18 let, taky jsem panic. Co si partnerky mysleli nevím, ale neměl bych větší problém se s tím svěřit. Nestydím se za to. Stejně žádná erekce. Nevíte, co by to mohlo být za problém?

    Reagovat09.06.2013 12:25 od gdpr
    • Re: Re: Re: Psychická porucha

     Dobrý den.
     Ve Vašem věku bývají nemoci jako příčina málo časté, mnohem pravděpodobnější je nějaký psychický problém nebo nervozita. Důležité je jestli s erekcí potíže máte i při masturbaci, jestli máte noční/ranní erekce. Pokud jste v tomto ohledu bez potíží, nemusíte s návštěvami lékaře a vyšetřováním spěchat. Při pokusech o styk si vytvořte příjemné, nestresující podmínky, nepijte před tím nadměrně alkohol. Za vhodné považuji zkoušet první styk s partnerkou, kterou již nějakou dobu máte a k sexuálnímu styku se dostanete postupně. Nic z toho samozřejmě nezaručí jistotu erekce, ale může tomu výrazně napomoct. Podobné potíže mohou být při zahajování pohlavního styku naprosto normální, trápí se tím mnoho mladých mužů. Zkoušejte dál, pokud budou potíže přetrvávat, obraťte se opět na odbornou pomoc.

 • rada plsRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.
  Mám trouble. Nesnáším rutinu, ovšem nechci zklamat svou ženu. Co mohu dělat, aby byl náš sexuální život OK. Souvislosti jsou na bíledni....Spousta zklamání se ženami, následovala téměř úchylná a deviantní závislost na pornu, nyní se to snažím dát do cajku....Co mne ale vážně trápí je velikost mých varlat.... Onehdá jsem byl u urologa a ten mi doporučil-v té souvislosti- navštívit lékaře ve smyslu "spermiogramu!,jestli to píšu ok... Jednoduchá otázka.... Je velikost "kulek" nějakým způsobem relevantní? Díky a omluva. R.

  Reagovat29.05.2013 01:43 od gdpr
  • Re: rada pls

   Dobrý den.
   Na první část dotazu asi není lehká odpověď. Kvalita vztahu záleží od mnoha faktorů, nejde to obsáhnout v jedné jednoduché radě. Pokud bych měl něco zmínit, tak je to dostatečná komunikace, trpělivost a naslouchání tomu druhému. Velikost Vašich varlat nemám jak posoudit. Nepíšete, ani jestli je máte nadměrně velké nebo malé. Dále se ptáte, jestli je velikost relevantní - ale k čemu? Pokud máte na mysli kvalitu samotného styku tak nikoliv (pokud nedělají problémy ve smyslu rozsahu nebo estetiky). Co se týče správné funkce, to musí posoudit specialista, například uvedeným spermatogramem (anebo dalšími vyšetřeními), který se používá na hodnocení kvality a počtu spermií ve vztahu k plodnosti. Pokud Vám bylo doporučené vyšetření specialistou, osobně bych nebyl proti. Cestou internetu stav stejně nemáme definitivně jak hodnotit.

 • Dobry den mam problem s erekci...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den mam problem s erekci stava se mi ze behem dne mam samovolnou erekci tak 3 az5 krat a to na ruznich mistach je to docela neprijemne kdyz me stoji v praci poradte prosim

  Reagovat24.05.2013 18:49 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   V případě Vámi popisovaného problému se nejedná o žádnou nemoc. Samovolná erekce v průběhu dne je naprosto normální. Erekce by měla být ovlivnitelná vůlí, pokud k ní dojde, zkuste se více soustředit na práci a nemyslet na nic, co by ji mohlo potencovat. Dopřejte si dostatek sexuálního uspokojení (doma) buď sexuálním stykem, nebo masturbací. Jinak není důvod tento stav nějak léčebně ovlivňovat.

 • Psychika?Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, prosím o radu. Je mi 33 a jsem silně sexuálně založený, myslím na sex velmi často. Sám ovšem v akci mívám problémy s dosažením erekce, udržením a s tím spojeným vyvrcholením ve velmi krátkém časovém úseku (cca 1 - 2 min). Našel bych i výjimky, ale jen ojedinělé. Jsem s partnerkou přes 5 let a zpočátku byl problém s erekcí (z důvodu velkého chtění) absolutní, až po čase se to zlepšilo a celé ty roky to docela šlo. V poslední době pozoruji ale jakoby zhoršení situace (všimnul jsem si, že i ranní erekce není úplně co bývala, pozoruji častější pocit k močení..), erekce ne na 100%, dosáhnu ji jen stimulací rukou, po zahájení soulože ještě více ochabnu (možný důvod oddálení ejakulace z předchozí stimulace), rychlé vyvrcholení. Ani při onanii se nedaří, erekci dosáhnu až těsně před ejakulací, jestli vůbec. Teď už na to myslím pořád, snažím se to ovlivnit a řídit hlavou. Zkoušel jsem arginin (cca 3 měsíce), maca ale nepozoruji nějaké zlepšení. Jak na tu zpropadenou psychiku? Děkuji

  Reagovat24.05.2013 13:04 od gdpr
  • Re: Psychika?

   Dobrý den,
   hned na úvod bych Vám doporučil vyzkoušet přípravky s Ginkgo bilobou (např. Gingio,…), které zlepšují prokrvení a díky tomu mohou také pomoci zlepšit erekci. Od pacientů mám na tyto přípravky větší zpětný ohlas než na arginin nebo maccu. Účinek ginkgo by měl postupně nastoupit během jednoho až dvou týdnů. Situaci, kterou popisujete, může nastat u partnerů po delší době vztahu. Mnohdy může pomoci najít si nějaké zpestření sexuálního života, různé sexuální hračky, vhodné lubrikanty (na vodní nebo silikonové bázi mohou zvýšit dráždění), kostýmy, paruka apod. Kvalitu erekce a celého pohlavního styku ovlivňuje i míra vzrušení. Záleží na Vaší fantazii. Pokuste se „netlačit na pilu.“ Je to sice těžké, ale čím víc si budete problém zabírat, tím může následný stres vše zhoršit. Mnohdy může pomoci stres odbourat trocha alkoholu před stykem, ale to je velmi individuální (mnohdy alkohol kvalitu erekce i zhorší).
    

   • Re: Re: Psychika?

    Děkuji za rady, Ginkgo jsem již pořídil, budu muset, jak říkáte, netlačit tolik na pilu:)

    Reagovat27.05.2013 08:16 od gdpr
 • Problem s erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Je mi 21 let a mám dlouhodobý problém s erekcí při sexu. Když jsem například sám doma tak pří masturbaci u filmu je vše v pořádku. Erekce se dostaví. Dostaví se vlastně v normálnich situacích, které muži zažívají. Ale když dojde na sex tak nevím, přestanu jakoby cítit jakékoliv vzrušení, jakoby mě to ani nebavilo a erekce také nikde. Strach z toho nemám, vím co dělat ale nevím kde může být problém. Ženy se mi líbí, erotické filmy také, u nich vzrušení příjde bez problému ale jak má dojít na sex tak proste nic. Múžete mi prosím poradit? Začínám být vážne zoufalý. Nevím jestli mám zkusit nějaký druh viagry nebo něco takového. Myslím si spíš že mám psychický problém. Předem děkuji za odpově'd. Nashledanou

  Reagovat21.05.2013 00:09 od gdpr
  • Re: Problem s erekci

   Dobrý den,
   Váš problém určitě částečně souvisí s psychikou. Velkou roli ve Vašem případě může hrát masturbace. Pokud při masturbaci penis dráždíte víc jak vagína, může se pak stát, že při pohlavním styku není penis ve vagíně dostatečně drážděn a nepocítíte dostatečné vzrušení a erekce ochabne. Omezte masturbaci den dva před stykem, pokud používáte při masturbaci lubrikanty nebo jiné pomůcky, omezte je. S partnerkou můžete také vyzkoušet polohy, kdy je penis více drážděn např. „zezadu.“
    

 • Psychická erektilní dysfunkceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, jsem typickým příkladem muže, trpícího erektillní dysfunkcí způsobenou strachem ze selhání při sexu. Jak při masturbaci, tak při sexu v dlouhodobém vztahu nemám s erekcí nejmenší problém, ten nastává pouze tehdy, mám -li partnerku novou. Strach abych neselhal způsobí přesně to co nechci - erekce opadne a trvá delší dobu (a někdy i trapných pokusů) než sebevědomí nabudu. Chci tomuto problému konečně učinit přítrž - zbavit se tohoto strachu a nabýt aspoň trochu sebevědomí. Našel jsem návod, kdy v podobných situacích údajně pomáhají léky na erektilní dysfunkci s účinnou látkou tadalafil (např. cialis) Přepokládám, že po její aplikaci se problém na dobu, co lék působí odstraní ale může mi toto řešení pomoci do budoucna tak, abych se psychické impotence zbavil napořád? Za odpověď předem děkuji.

  Reagovat09.05.2013 22:31 od gdpr
  • Re: Psychická erektilní dysfunkce

   Dobrý den.
   Vámi uvedený problém a jeho řešení je naprosto v pořádku, to samé bych Vám navrhnul sám. Navštivte Vašeho praktického lékaře, na uvedené léky potřebujete předpis. Jsou i jiné preparáty, odlišující se cenou, velikosti balení apod., poraďte se při návštěvě s lékařem. Z dlouhodobého hlediska to pravděpodobně úvodní potíže s novou partnerkou neodstraní, ale v takových situacích můžete samozřejmě léky opakovaně použít.

 • Dobry denRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Muj problem spociva v tom ze jsem citil obcas bolest v oblasti varlat,navstivil sem urologa a ten po odberu moci a sona nenasel zadny problem.
  Nicmene erekci mam ale ne tak dlouho jak bych potreboval,drive sem mel sex s byvalou manzelkou ktery trval maximalne 20min. Ted s novou pritelkyni mame sex docela dost casto a v posledni dobe se mi parkrat stalo ze sem se u predehry normalne vzrusil a zhruba po 45 minutach erekce uplne odezni a pokazde to je kdyz jsem v poloze takove ze ma pritelkyne je na me,tedy na konicka.Diky za odpoved

  Reagovat21.04.2013 19:07 od gdpr
  • Re: Dobry den

   Dobrý den,
   pokud sex trvá příliš dlouho, může se stát, že erekce ochabne. Poloha na „koníčka“ patří mezi mírně náročnější, v podstatě ne s každou partnerkou Vám může vyhovovat. Zkuste najít takové polohy, které Vám budou nejvíce vyhovovat. Délku sexu lze zkrátit, aniž by se snížila kvalita sexu, ale musíte zvýšit míru vzrušení navzájem, Můžete použít nejrůznějších pomůcek, hraček,… Nemyslím si, že Váš problém souvisí s občasnou bolestí, kterou popisujete na začátku dotazu. Pokud by Váš problém s bolestí nadále přetrvával, navštivte znovu Vašeho lékaře. Jinak se vyvarujte příliš upnutému oblečení.
    

 • Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na léky SUSTANON, UNDESTOR a NEBIDO. Prý tyto 3 léky léčí a navodí nejen erekci, ale celkový sex. apetit a lepší prožitek orgasmu a jsou na léčbu nizké hladiny testosteronu. Je to tak? Léky VIAGRA, CIALIS A LEVITRA navozují jen erekci a jsou na léčbu problému vyloženě jen s erekcí. Takže je to tak co píšu? Dočetl jsem se o těchto lécích na léčbu mužské potence na stránkách jedné andrologické společnosti. Kamarád má velké problémy s potencí, takže když by mu sexuolog, či androlog zjistí nizkou hladinu TS a předepsal to NEBido, nebo, SUSTANON, NEBO UNDESTOR, tak mu to navodí zpátky celý sex. apetit i s hezkým orgasmem a erekcí? Užíval Viagru a ta navodí jen erekci nic víc. děkuji

  Reagovat09.04.2013 16:38 od gdpr
  • Re:

    Dobrý den,

   ano tyto léky mohou navodit, co zmiňujete. Ale zároveň mají své nežádoucí účinky, jedná se o steroidní hormony, typu testosteron, které mohou způsobit zvýšenou agresivitu, růst ochlupení (androgenní účinky), zatížení jater, vypadávání vlasů ("tvorba koutů"), ... Osobně bych Vám doporučil zprvu použít přípravky (doplňky stravy) z obsahem kotvičníku pozemního (tribulus terrestris). Jedná se o bylinu, která zvyšuje nepřímo hladinu  testosteronu v krvi. Popřípadě si můžete zmíněný lék (Undestor,...) nechat předepsat po poradě s Vaším lékařem, ale "dle mého osobního názoru" bych si tuto možnost rezervoval jako poslední alternativu."

 • Problém s potencíRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den. Sice jsem už sem psal, ale chci pomoct. Prosím mám delší dobu asi už půl roku velké problémy s celkovou potencí ( Nejde mi skoro vůbec navodit erekci a když už stěží se to povede a dosáhnu vrcholu ORGASMU tak ani samotný orgasmus vůbec nepociťuju - jen hodně zanedbatelný a slabý a ani sexuální vzrušivost mě nejde ) Prostě jasná EREKTILNÍ DISFUNKCE ( impotence ). Moc mě to trápí, mám partnerku a nechci to takhle nechat. - - - Byl jsem u sexuologa, předepsal mě VIAGRU. Jenomže VIAGRA má svý nevýhody. Za 1. Je to jen na jednorázovka 4 tablety a za tak draho za 1 400 kč. to se nevyplatí a za 2: navodí vám jen samotnou erekci, ale aby zvýšila sexuální chtíč a zvýšila prožití orgasmu to už ne. - - - - Prosím vás existuje nějaký jiný lék, který by účinkoval na delší dobu aspoň na 2 - 3 měsíce a taky hlavně aby ten lék navodil nejenom erekci, ale zvýšil pocit prožitého orgasmu ( libida ) a zvýšil i pocit sex. vzrušivosti. Je takový lék? - - Děkuji

  Reagovat02.04.2013 17:47 od gdpr
  • Re: Problém s potencí

    Dobrý den,
   bohužel zatím takový lék, který by účinkoval až tři měsíce a fungoval podobně jako Viagra, nebyl vyvinut. Ale měl bych pro Vás možná pár užitečných rad. Místo Viagry si na recept můžete v lékárně vyzvednout generický ekvivalent, který má stejné účinky, ale jeho cena se pohybuje v rozmezí 25-50 % ceny originálu. Pokud budete chtít vyzkoušet něco jiného, doporučil bych Vám léky s extraktem z Ginkgo Bilobae na zlepšení prokrvení, (např. Gingio, Tanakan, Tebokan). Tyto léčivé přípravky se používají na zlepšení prokrvení a mnohdy tak příznivě ovlivní kvalitu erekce, jejich účinek nastupuje postupně a jsou vhodné k dlouhodobému užívání. Jako další možnost můžete vyzkoušet např. vakuovou pumpu, kterou můžete používat zároveň s Ginkgem. O problému se pokuste promluvit s Vaší partnerkou. Intenzitu prožitku velmi ovlivňuje i míra vzrušení, ale to už do jisté míry záleží i na partnerce.

   • Re: Re: Problém s potencí

    ..děkuji, ale Vy mě píšete o zlepšení erekce a tu mě vylepšila právě zmiňovaná Viagra. Ale já se ptám na lék, který navodí i sex. vzrušivost a navodí i prožití kvalitního libida ( orgasmu). Po takovém léku se pídím. Bohužel to Vám musím říct, že i když jsem s partnerkou tak se pořádně nevzruším a když už se to teda povede, a docílim orgasmu, tak ho cítím hodně slabý ( skoro žádný ). To přece není normální. Mám zajít k sexuologovi znovu, nebo spíš k andrologovi? Já snad mám slabé hormony či co? - - - jen jsem zapoměl dodat, že jsem prodělal loni rakovinu varlete, tím pádem žiju s 1 varletem. Ale sexuolog mě říká, že to nemá na funkci vliv. Tak nevím proč pocituju impotenci? PÍDÍM se po léku, který léčí nejen erekci, ale všecko sakum prdum abych se i pořádně sex. vzrušil a prožil i krásný orgasmus. TAK JE NA TO NĚCO? na to se ptám. Erekci mě navodila Viagra, ale neučinkuje, aby navodila i hezký orgasmus a sex. vzrušení. TAK CO STÍM? Díky

    Reagovat04.04.2013 22:11 od gdpr
    • Re: Re: Re: Problém s potencí

     Lék, který by splnil plně Vaše očekávání zatím vyvinut nebyl. Celý den jsem pátral po možném řešení Vašeho problému, tedy zvýšení libida, chuti, prožitku,... Možná by Vám mohl pomoci Tribulus terrestris (Kotvičník pozemní). Tato bylina zvyšuje hladinu testosteronu v krvi, a proto ji používají kulturisté ke zvýšení nárůstu svalové hmoty, ale mimo jiné! Příznivě ovlivňuje kvalitu erekce a hlavně by měla zvýšit libido, chuť na sex a také spermatogenezi. V ČR jsou na trhu buď potravní doplňky s obsahem extraktu z této bylinky nebo čaj. Popřípadě, jak zmiňujete znovu navštivte sexuologa, protože na zmíněný problém Vám více poradit nedokáži.

 • ...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Mám takový menší problém a jelikož se mi to stalo už po několikáté za sebou co jsem měl sex tak mě to začíná trápit. Je mi 19 let a sex jsem měl zatím jen 3 krát, se svojí přítelkyní s kterou ted jsem sme ho měli 2 krát a moc se mi to líbilo jen problém je v tom že já nedokážu poznat na sobé jestli jsem se přitom udělal bo ne. Dalo by se říct že je možné že se udělám ae nevím o tom protože to nedokážu pocítit a je mi trapné se mé přítelkyně ptát jestli sem se udělal nebo ne. Nevím jak bych to měl lépe popsat a bojím se že se mi kůli tomu sex přestane úplně líbit.. Děkuji

  Reagovat28.03.2013 21:23 od gdpr
  • Re: ...

    Dobrý den,
   sexuální prožitek partnerů se zpravidla zlepšuje časem, kdy si na sebe partneři postupně zvykají. Promluvte si o tom se svou partnerkou, časem by mělo dojít ke zlepšení. Praktické rady, jak zvýšit sexuální prožitek můžete najít i v knihách kámasútry, tantry,…

 • Dobrý den. Trápí mě intimní mužský...Rozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den. Trápí mě intimní mužský problém! Postihla mě kvuli prodělané važne nemoci ( rakovina varlete ) Erektilní disfunkce ( impotence ) , byl jsem s tím u sexuologa a předepsal mě VIAGRU. Ale nepočítal jsem s tím, že Viagra účinkuje jen 3 - 4 hodiny po spolknutí prášku. Víte já bych potřeboval, jestli existuje lék, který by účinkoval třeba na 2, nebo 3 měsíce? Prostě dlouhodobě. Abych si mohl "užít" kdykoli, kterýkoliv den, a čas. A penis se ztopořil a vůbec abych se celkově vzrušil kdykoliv si vzpomenu na nějakou erotickou představu, nebo když jsem s přítelkyní tak aby mě to ŠLO taky kdykoli. Prostě chtěl bych onanovat, nebo souložit, jako dříve kterýkoliv čas a ne abych byl fixovaný jen na určitou dobu kdy zabere prášek. Tak je takový lék, který účinkuje na dlouho aspoň na čtvrt roku? Díky

  Reagovat25.03.2013 16:44 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den,
   delší účinek než Viagra má Cialis (Tadanafil), ale ne o moc delší, měl by účinkovat 24-36 hodin, stejně jako Viagra je pouze na lékařský předpis. Pilulka s půlročním efektem zatím neexistuje. Ve Vašem případě by Vám ve Vaší situaci mohly pomoci léky na zlepšení prokrvení s obsahem Ginkgo Bilobae, např. Gingio, Tanakan,... Tyto léky se mohou užívat dlouhodobě a protože zlepšují prokrvení, mnohdy zlepší i kvalitu erekce. Další možností jsou nefarmakologická řešení (nelékařská), např. vakuová pumpa.

   • problem s erekci

    Dobrý den, možná je muj věk nezvyklí, ale je mi 15. Když masturbuji, nedosáhnu pevné erekce, ale částečné, penis je mensi a ochablejsi než cca před 2 dni. Nevíte jestli je to nejaky větší problém? Dekuji

    Reagovat05.05.2014 01:12 od gdpr
    • Re: problem s erekci


     Dobrý den.
     Pokud se jedná o problém vzniklý v posledních dnech (a nemáte jiné potíže), tak bych tomu prozatím nepřikládal žádnou váhu. Je možné, že jste více unaven, ve stresu nebo prostě nejste naladěn. Pokud bude problém dále přetrvávat, obraťte se na odborníky znovu. Můžete si vyzkoušet dát i nějakou pauzu, pokud masturbujete často.
      

 • Dotaz na možnou poruchu erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  v první řadě se omlouvám, že se dotazuji za svého partnera, ale je těžké o tom mluvit (což jako jeho partnerka chápu). Jsme spolu rok, od prvního dne našeho seznámení spolu žijeme aktivním sexuálním životem. Je mu 36 let (mně 30 let), v 28 letech se mu narodila dcera (s jinou partnerkou). I já bych si přála mít děti, ale poslední dobou mám pocit, že to bude docela oříšek..

  Přitahuji ho, se ztopořením penisu nemá problém. I milování si chválí, ale problém nastává později, když začneme spolu souložit. V drtivé většině případů mu penis po čase "klesne", tak to zkoušíme orálním sexem. Jenomže právě i vyvrcholení končí orálním sexem. Není to pravidlo, ale troufnu si odhadnout, že ze 70 % ano. Milujeme se často, téměř denně, ale situace je stejná i po delší době, co se nevidíme a tím pádem se ani nestýkáme.. Zkoušeli jsme měnit polohy i místa, ale je to pořád stejné.

  Může se jednat o nějakou vážnější poruchu? Mám ho přesvědčit vyhledat lékaře?

  Děkuji moc za Vaši odp

  Reagovat11.03.2013 17:33 od gdpr
  • Re: Dotaz na možnou poruchu erekce

   Dobrý den,
   problém, který popisujete, může ovlivňovat mnoho faktorů. Pravděpodobně Váš problém nebude souviset s Vážnější poruchou, protože k erekci dochází, ale vyloučit ji ovšem může jen lékařská prohlídka. Příčina může být různá, např. může jít o psychický problém (nemusí se jednat jen o nervozitu nebo strach ze selhání, ale třeba i tchýně na to může mýt svůj vliv,…), Váš partner si mohl třeba více zvyknout na stimulaci ústy. Tento problém mohou vyvolávat i některé léčivé přípravky, které musí člověk užívat, např. některé léky na tlak, ale třeba i antidepresiva ze skupiny SSRi. Zprvu bych Vám doporučil, aby Váš partner používal přípravky na zlepšení prokrvení s Ginkgo bilobou (např. léčivý přípravek Gingio, z doplňků stravy Gingimax,…) přípravky se používají dlouhodobě a mají příznivý vliv na kvalitu erekce. Dále bych Vám doporučil na nějaký čas omezit orální sex, který penis může stimulovat více než vagína. V případě potřeby penis stimulujte jen „nasucho“ rukou, což ho bude stimulovat méně než ústa i méně než vagína. Z poloh zatím upřednostňujte polohy zezadu, někdy stačí i vypodložit zadeček polštářem, penis je při takových polohách více stimulován. Nedojde-li ke zlepšení, můžete navštívit lékaře, který by Vašemu partnerovi mohl předepsat léky na zlepšení erekce, ale pří frekvenci téměř denně mohou tyto léky představovat určité zdravotní riziko i vyšší cenu.
    

 • Porucha erekce s novou partnerkouRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, opakovaně mám problémy s erekcí pokaždé, když změním partnerku. Nějakým způsobem si na ni musím "zvyknout" a po několika dnech / týdnech již funguji většinou výborně. Dojde tedy k jakémusi zlomu. Což mi však v podstatě znemožňuje promiskuitní pohlavní život. Jsem poměrně mladý a momentálně si nechci hledat stálou partnerku. Sexuální zkušenosti mám asi pětileté, partnerku třetí a problém se opět opakuje... Navíc si nemyslím, že by byl problém v nervozitě, jsem poměrně vyrovnaný člověk a nervózní nebývám.

  Nevíte, čím by to mohlo být a jak takovým "trapným" okamžiků předcházet (přestože to většinou berou dobře, ale kdo ví, co si ve skutečnosti myslí...)?

  Reagovat13.02.2013 15:41 od gdpr
  • Re: Porucha erekce s novou partnerkou

   Dobrý den,
   Váš problém není ničím neobvyklým a pravděpodobně trápí mnoho mužů už od nepaměti. Zpravidla platí, že kvalita sexu u krátkodobých známostí je nižší než u delšího vztahu. Chvíli trvá, než si na sebe partneři zvyknou. S podobným problémem se mi svěřilo i mnoho mých známých, takže to není nic neobvyklého. Svou roli na tom hraje podvědomá nervozita z nové partnerky, možný strach z neúspěchu, ale i třeba míra vzrušení (ať už malá nebo moc velká), dokonce i styl stimulace penisu ve vagíně u nové přítelkyně má na věc vliv. Někdy třeba pomůže jen změnit polohu na jinou, kdy je penis více stimulován, např. zezadu. Protože se s tímto problémem potýká lidstvo už dlouhodobě, myslím, že praktické rady určitě naleznete ve filosofii kámasútry nebo tantry.
    

 • ImpotenceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Mám velký strach!!! A mám problém: Prosím vás, co to může znamenat? Mám pocit, že se mi čím dál víc a víc zmenšuje penis. Bojím se, že mám impotenci! Vůbec se mě nestopoří ikdyž se snažím nevím jak. Právě naopak se zmenšuje. Je úplně "zcvrklý". Mám ho tenký pomalu jako prst palce. Ale hlavně na sobě pozoruju "nejspíš" asi impotenci. Moc se bojím. Nevím čím to může být? Ale cítím ochablý celý spodek ( takové nepříjemné pocity v konečníku a právě i v penisu v trubici). A cítím se i celý ochablý, mám i slabé nohy, kde mě v nich mravenčí. Cítím jak kdyby mě celý mužský SPODEK jakoby odcházel. Prostě necítím se fit. Nemůže to být nějaká infekce? Začlo to totiž obyčejnou "opruzeninou" na penisu a pak se to zhoršilo do takovéhoto stavu, který popisuju. Dráždivý a pálivý pocit v konečníku a v močové trubici po "vyčůrání" taky svědění a pálení. A celková únava a malátnost. Mám hlavně strach o ten penis. Má to vliv na potenci? A jestli jsem impotentní, tak dá se impotence léči

  Reagovat11.02.2013 14:58 od gdpr
  • Re: Impotence

   Dobrý den.
   Popisujete velké množství problémů, které spolu mohou a nemusí souviset. Pokusím se je postupně projít, ale myslím, že by byla vhodnější návštěva lékaře – v úvodu praktického (obvodního), který tyto potíže probere a zhodnotí, jak dál postupovat a kam Vás eventuálně odeslat. V dospělosti se z dlouhodobého hlediska tkáně penisu nemění. Aktuální velikost se samozřejmě může měnit při erekci, chladu atd., ale po stránce lidské anatomie se Vám penis dlouhodobě nezmenší. Impotence je neschopnost dosáhnout uspokojivé erekce (ztopoření). S aktuální velikostí penisu to nesouvisí. Dále pálení, které pociťujete, může být známka infekce, kterou by měl řešit lékař. Mravenčení a svědění mohou být neurologické potíže, které je opět nutné hodnotit zvlášť. Celkové příznaky (únava, malátnost) a opruzenina na penisu mohou být také známkami infekce, která v extrémním případě může mít i dlouhodobé důsledky a poruchu erekce. Závěrem tedy skutečně doporučuji návštěvu lékaře, cestou internetu nejde tak nesourodé potíže s jistotou posoudit.

 • ErekceRozbalit (reakcí: 8)Sbalit (reakcí: 8)

  Dobrý den

  Mám poruchu erekce.Můj Urolog mě nabral krev na rozbor, který dopadl vpořádku a i zkontroloval přes sono a taky vpořádku. Mohu se Vás optat, jestli poruchou erekce může bejt ochablé svalstvo. 4 roky necvičím , neplavu, nejezdím na kole nic. Mám sedavé zaměstnání a moc pohybu za celý den neudělám.

  Před než jsem dostal poruchu erekce tak jsem bral antibiotika dohromady 5 krabiček a byl jsem i psychicky mimo. A schodil jsem kila na 77 kg z 85 kg. za týden jsem ty kila nabral na zpět a to si myslím , že jsem udělal chybně, když ještě k tomu necvičím.

  Děkuji za odpověď

  Reagovat08.02.2013 16:00 od gdpr
  • Re: Erekce

   Dobrý den.
   Fyzická a psychická pohoda má na erekci nezanedbatelný vliv. Nejde však o přímou souvislost, tj. když začnete cvičit, erekce se hned nezlepší. Z toho vyplývá, že nepřítomnost pohybu nebude jediná příčina. Pokud se ptáte na samotný mechanismus erekce, tak tam se kosterní svaly nezapojují, tj. svalová „síla“ vůbec nesouvisí s pevností erekce. Sport a pohyb obecně má však příznivý vliv na kondici ale také na psychickou pohodu (uvolňuje například vnitřní endorfiny). Doporučil bych tedy přehodnotit Vaší životosprávu. Je možné, že pokud budete celkově aktivnější, zlepší se i potíže s erekcí. Navíc je po zdravotní stránce velmi žádoucí, abyste nekolísal tak výrazně s Vaší hmotností. Je pochopitelné, že po těžší nemoci (uvedené ATB) se hmotnost sníží, ale je lepší i pak jíst zdravě a vyrovnaně a zpět nabírat pomalu.

   • Re: Re: Erekce

    Dobrý den pane Doktore

    Myslíte si, že kdyby tam bylo něco, tak že by už můj urolog dávno na to přišel.?? Vy si taky myslíte, že to mám všechno v hlavě ?? Když jsem byl psychicky mimo, tak jsem si mačkal hodně v třísle.Může se tam něco porouchat nebo že bych si tam něco poničil. ??

    Děkiuji Vám moc za odpověď

    Re: Re: Erekce

    Ranní erekci když se probudím tak občas mívám, ale není to takové jako před tím než jsem byl psychicky na dně. Penis je ochablí a při masturbaci ho taky postavím , ale taky to není takové jako před tím.
    Poraďte mě prosím

    děkuji moc za odpověď

    Reagovat09.02.2013 16:41 od gdpr
    • Re: Re: Re: Erekce

     Dobrý den.
     To do jaké míry je porucha způsobena psychicky a do jaké míry fyzicky, nelze cestou internetu bohužel hodnotit. Je pravděpodobné, že urolog by na zdravotní problémy ve vyšetřovaném rozsahu narazil, pokud by nějaké byly. Jistě se však může jednat i o potíže z jiných oborů – říkáte, že jste byl „mimo“, pokud máte psychické potíže, urolog je pak jistě neodhalí. Fungující ranní erekce a masturbace by spíše svědčily pro poruchu erekce způsobenou psychikou. Zkuste teda promluvit s praktikem nebo psychologem. Co myslíte tím „mačkáním v třísle“ bohužel netuším, ale pokud by došlo k nějakému poškození tkání, při uvedeném urologickém vyšetření by to asi bylo odhaleno.

     • Re: Re: Re: Re: Erekce

      Říkáte pane doktore, že to může být psychika. Mimo jsem myslel tím, že jsem pomálu nevěděl co dělám. Prostě jsem se choval jak blázen, tak jsem to myslel. Mačkání v třísle jsem myslel, tím že jsem si tam mačkal na jednom místě 5 x silněji. ale teďko když si šáhnu na třísla obě tak cejtím pulsy v obou stranách.

      Dneska za celý den jsem měl erekci jen jednou, ale ranní když jsem vstával tak nic.
      Říkáte, že kdyby tam něco bylo špatně, tak už by na to urolog přišel. Prohmatával mě i třísla, krev, sono, moč. a vše negativní i prostatu přes konečník mě dělal a taky vpořádku.

      Reagovat12.02.2013 21:00 od gdpr
      • Re: Re: Re: Re: Re: Erekce

       Necítím se psychicky mimo nic jsem vpohodě, tak už nevím čím by to mohlo být.
       Co by to mohlo být , ještě pane doktore ??

       Reagovat13.02.2013 22:34 od gdpr
       • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Erekce

        pane doktore

        Chtěl jsem Vás ještě na něco optat, jestli se dá mačkáním v třísle nebo v té oblasti něco poškodit, aby došlo ke strátě erekce .

        Děkuji moc za odpověďi

        Reagovat14.02.2013 17:33 od gdpr
        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Erekce

         Dobrý den.
         Jak jsem výše uváděl, pokud jste byl vyšetřen urologem, tak se držte jeho závěru. Pokud nezjistil žádné poškození tkání, tak tam velmi pravděpodobně ani nebude. Písemně, přes internet, zcela jistě nejde posoudit stav lépe než při samotném vyšetření. O dalším postupu se poraďte se svým praktickým lékařem.

         • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Erekce

          Děkuji za odpově´d pane doktore a poškození tkání se léčí jak , jestli mě můžete , ještě odpovědět ? Děkuji moc za odpověď

          Reagovat14.02.2013 22:36 od gdpr
 • Porucha potenceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Prodělal jsem loni rakovinu varlete. Zbylo mi už jen jedno varle. A chci se zeptat jestli má 1 varle vliv na funkci? Já totiž od te doby co mě vzali to nemocne varle s nadorem tak mám hodně slabou erekci a i slabý prožitek libida. Mam partnerku a chci s ní kvalitně a hezky sexualně žít s hezkymi pocity jako dřiv před nemocí. Dá se to prosím nějak napravit? Pomůžou na to nějaké léky ikdyž mam to 1 varle? A ještě se chci zeptat jestli budu moci zplodit s partnerkou dítě? Obnoví se mě spermie v tom varleti? Dítě ještě nemáme. Moc bych si to přál! Rakovina byla podchycena včas. Seminom jen 3,6 mm a měl sem jen 4 chemo..

  Reagovat02.02.2013 03:13 od gdpr
  • Re: Porucha potence

   Dobrý den.
   Varlata produkují mimo spermií i důležité hormony, zejména testosteron, který má na uvedené funkce (potence, fertilita – plodnost) zásadní vliv. Přítomnost pouze jednoho varlete nemusí být nutně problém. Pokud funguje tak jak má, dokáže nepřítomnost druhého nahradit. Pokud však máte nějaké potíže, konzultujte je s Vaším lékařem. Hladiny hormonů lze vyšetřit, a pokud by se u Vás prokázal jejich nedostatek, stav lze léčit. Pokud by se Vaší partnerce nepodařilo otěhotnět, lze vyšetřit i samotné spermie – jejich počet, kvalitu atd. Cestou internetu tedy nelze odpovědět na Vaši otázku. Nepřítomnost varlete může a nemusí být příčinou uvedených potíží. Proběhlé chemoterapie a celkový stav organizmu po fyzické i psychické stránce mají také zcela jistě nezanedbatelný vliv.

 • porucha erekce, nezajem o sexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  minuly rok som bol dost vyrazne prechladeny a mal som dlhsie palenie v mechuri. Po nasadeni liekov od urologa to casom preslo. Od tohto obdobia ale pocitujem problemy pri sexe a to slaba erekcia, nezaujem o sex a nedostatocne vzrusenie. urcite je to aj v hlave, lebo uz mam strach zo zlyhania. V poslednom obdobi pocitujem casto aj unavu. Kedze mam 27 rokov, urcite to nie je normalne chovanie v mojom veku. Niekde na internete som sa docital, ze za to moze aj nedostatok hormonu testosteronu. Viete mi poradit, ako tento problem vyriesit? Dost sa nad tym trapim a premyslam o tom.
  Dakujem za odpoved...

  Reagovat22.01.2013 17:20 od gdpr
  • Re: porucha erekce, nezajem o sex

   Dobrý den.
   Testosteron může jistě tyto potíže způsobit, příčinou však mohou být desítky jiných věcí, často mnohem pravděpodobnějších než nedostatek testosteronu. Vhodná by proto byla návštěva Vašeho praktického lékaře, který Vám provede pravidelnou prohlídku včetně laboratorních odběrů a kontroly moči a vyloučí některé jiné, bezprostřednější možnosti. Pokud při rozhovoru a vyšetření získá podezření na nějakou hormonální poruchu, jistě se tím bude v potřebném rozsahu dále zaobírat. Naopak, může se ukázat, že po fyzické stránce jste v pořádku a že se může jednat o psychický problém. Poruchy erekce se jistě dají řešit, ale je vhodnější postupovat standardně. Promluvte si proto nejdříve s Vaším praktikem.

 • PoruchaRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den.Je mi 30 let a trpím občasnou poruchou erekce.Mám v současnosti krátký cca tří měsíční vztah.Ze začátku to bylo dobré,ale po chvíli jsem měl problém se stopořením před vnikem do pochvy.Při mazlení ten problém není znatelný.Začíná to být častější a partnerku to moc trápí.Pokud je tam psychický blok s očekávaného selhání,existuje nějaká účinná pomoc?Začíná mi vyčítat,že s minulým přítelem se jí to nestávalo,a že to byl luxus,což mi na sebevědomí moc nepřidává.
  Děkuji za brzkou odpověď.

  Reagovat16.01.2013 11:18 od gdpr
  • Re: Porucha

   zdar,
   měl sem podobný problém. vlastně sem měl dlouhý 5 letý vztah tam bylo všechno v pořádku. pak sem si našel novou holku, která nebyla v posteli tak dobrá jak ta předchozí a nástroj šel k zemi. a taky furt mlela: můj ex to, můj ex tamto, můj ex tento. vykašlal sem se na ni. našel si jinou, s kterou sem vůbec nerozebíral vztahy a bývalé a všechno je zas v normálu... takže tak

   Reagovat01.02.2013 15:10 od gdpr
  • Re: Porucha

   Dobrý den,
   Váš problém může souviset s psychikou, strachem z možného neúspěchu. V podstatě máte možnost buď navštívit Vašeho lékaře, který Vám může předepsat léčivé přípravky na zlepšení erekce, problém takto rychle vyřešíte a časem se může vše vrátit k normálu. Nebo se můžete pokusit situaci vyřešit sám, někdy může k odstranění napětí posloužit např. sklenička vína, ale u některých lidí může působit opačně. Dále můžete vyzkoušet volně prodejné doplňky stravy, sortiment je velmi široký. Z praxe mám od svých pacientů pozitivní ohlas na přípravky s obsahem Ginkgo bilobae, které zlepšují prokrvení. Tyto přípravky se užívají dlouhodobě a jejich efekt zpravidla nastupuje už po týdnu užívání. Můžu Vám doporučit např. léčivý přípravek Gingio nebo z doplňků stravy Ginkgobene, Gingimax,…
    

 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Mám problém s erekcí a s hodně slabým prožitkem orgasmu. Prodělal jsem minulý rok rakovinu varlete. Zbylo mě jen jedno varle. Může to mí na to vliv? Ale během nemoci mě potence šla i s tím jedním varletem. I když trošičku s menším pocitem. Ale ted jsem ještě ke všemu dostal bakteriální infekci do močové cesty a konečníku. A potence se mě skoro "zabetonovala" úplně. Má zánět, nebo infekce močových cest vliv na potenci? Ted se mě takřka vůbec nestopoří penis a když už s hodně velkým úsilím se "udělám" tak skoro ani necítím orgasmus. Čím vším to může být? Poradíte? Ale urologové mě kontrolovali z krve testosteron, který je prý v pořádku. A zbylé varle je taky čisté a zdravé. A co s tím? Co pomůže? Díky

  Reagovat14.01.2013 17:51 od gdpr
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den.
   Na potenci může mít vliv vše, co jste uváděl. Na prvním místě je nutné řešit infekci, pokud se tak ještě nestalo. Samotný výkon by na erekci (ve smyslu nějakého fyzikálního poškození) vliv mít neměl, pokud se ve vašem případě nejednalo o nějaký nestandardní, rozsáhlý, či komplikovaný výkon. Druhá otázka je celkový stav organismu po psychické a fyzické stránce po zmíněné operaci nádoru. Doporučil bych tedy kontrolu u urologa, kde mu tyto potíže sdělíte. Poté, co se vyléčí akutní problém – infekce, se může dále řešit (například i s praktickým lékařem), jak postupovat. Možnosti jsou různé, například využití léku, nebo nějaký druh psychoterapie.

 • porucha s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  je mi 33 let a s manželkou nám nejde sex asi tak 7 měsíců , nevím čím to bude, protože sám se vzrušit dokážu , nebo při erotickom filme, ale když chceme mít s manželkou sex , tak jednoducho to nejde a nejsem schopen se vzrušit. Chtěli by jsme mít dítě a velmi nás to trápi. V posledním roku a půl jsme síce též spolu neměli sex nějak často ale když jsme se mazlili tak došlo i sexu a šlo to. Teď nejsem schopen se vzrušit i když se mazlíme nebo mě manželka dráždi rukou nebo ústy. Přitom témněř každé ráno se vzbudím se stopořeným penisem. Nevím jestli v tom může být psychika a nevím jak to řešit nebo kde hledat odbornou pomoc nebo nějakou odbornou kliniku. Děkuji za radu

  Reagovat13.01.2013 19:30 od gdpr
  • Re: porucha s erekcí

   Dobrý den.
   Poraďte se v úvodu s Vaším obvodním lékařem. Ten posoudí, jestli není nutné nějaké vyšetření, případně laboratorní testy, pro odhalení možných příčin poruch erekce. Pokud však uvádíte, že sám, případně ráno, erekci bez problému udržíte, bude problém pravděpodobně v psychice. Tyto problémy lze řešit cestou sexuologické odborné ambulance nebo vyhledat psychologa. Na druhou stranu lze v úvodu vyzkoušet i léky na předpis na podporu erekce. Ty většinou bez větších potíží po fyzické stránce zaberou a častou Vás mohou po zlepšení situace nabudit, případně vrátit sexuální apetit. Rychle tak můžete zjistit, jestli je psychologická terapie nutná.

 • Problem s ErekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  Je mi 21 let, do svych asi 20 jsem neměl žádný pohlavní styk. za poslední rok jsem vystřidal asi tři sexualni partnerky s tim že s tou posledni jsme asi 2 měsice. Před tim jsem měl sex jen párkrát, momentálně s tou novou několikrat vždy když je přiležitost tak i několikrat.Ze začatku jsem neměl jedinny problem (asi prvnich 5 styku s ni) erekce sice byla trosku slabsi ale pri samotnem aktu jsem nakonec vydrzel docela dlouho a vse dopadlo jak melo:) ted se ale potykam s problemy a to takovymi ze pri trosku vyraznejsim drazdeni moc dlouho nevydrzim zpravidla 3-5minut. kdyz jdeme na to pomalu tak se to jeste da.Na druhou stranu kdyz se prestaneme mazlit a dame si chvili pauzu tak mi zase hned ochabne a nekdy se vubec nepostavi.az za cas:/ a kdyz se zase postavi a vlitnem na to tak zas moc dlouho nevydrzim. naposledy kdyz jsme meli sex tak jsem byl malinko opily a zkouseli jsme par novych poloh a proste pry presunu me uplne chcipl a uz se nedalo nic delat:/ co za tim muze byt? Jeste bych doplnil ze erekce je celou dobu takova trosku slabsi, ale vzdy byla dostatecna... jsem student v posledni dobe pod docela velkym tlakem ze skoly, ale v posteli jsem celkem uvolneny a nemyslim na to. sem tam sportuji (1x tydne) v posledni dobe dost piji alkohol a prilezitostne kourim travu... Diky

  Reagovat11.01.2013 11:14 od gdpr
  • Re: Problem s Erekci

   Dobrý den,
   ve Vašem případě může hrát určitou roli stres, tlak ve škole a určitý podíl může mít i občasná konzumace marihuany, která může také způsobit problém s erekcí. S partnerkou jste spolu dva měsíce, někdy chvíli trvá, než si na sebe partneři zvyknou a najdou tu správnou stimulaci. Prozatím bych Vám doporučil nechat věcem čas. Pokud budete chtít vyzkoušet nějaké doplňky či léky, doporučil bych Vám přípravky na zlepšení prokrvení s Ginkgo bilobou. Mnohdy mají příznivý vliv na kvalitu erekce a studenti je také často používají na „zlepšení paměti“ při učení. Přípravků je mnoho např. léčivý přípravek Gingio nebo doplněk stravy Ginkgobene,…
    

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  s manželem nám nejde sex už cca. půl roku.Ze začátku to bylo tak,že dosáhl vrcholu rychle a já třeba vůbec.Ted je začátek aktu jvětšinou v pořádku a když má dojít ke styku,tak ochabne během vteřiny.myslím,že je to psychické a že si nevěří.Snažím se dělat všechno pro to,aby na to nemyslel,ale už nepomáhá nic.Ničí nám to vztah.Sám mi tvrdí,že neví proč to nejde.Nevím jestli v tom může být porucha zdravotní,ale hlavně nevím jak mu pomoci nebo jakého doktora navštívit.Děkuji za radu

  Reagovat05.01.2013 10:23 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.
   Zdravotní problém bude méně pravděpodobný, pokud Váš manžel dokáže dosáhnout uspokojivé erekce mimo uvedenou stresovou situaci, tj. například při předehře, případně samovolné noční, resp. ranní erekce. Navíc, pokud je erekce dostatečná, poté v průběhu okamžiku dojde k ochabnutí, tak bude problém spíše v psychice. Můžete například vyzkoušet styk neplánovat (pokud to jde), využít například spontánní nebo netradiční situaci (ráno, místo večer apod.). Další jednoduché řešení je předpis medikace praktickým lékařem. Jedna se o finančně náročnější alternativu, ale tyto léky většinou fungují a můžou pak pomoct získat zpět sebevědomí. Jak Váš manžel zjistí, že to jde, resp. že se může na léky spolehnout, tak bude při pohlavním styku jistější. Při návštěvě praktického lékaře se taky může nechat vyšetřit (ve smyslu preventivní prohlídky), kde se případné častější příčiny poruchy erekce dají vyloučit a poté eventuálně řešit situaci cíleně.

 • problem s erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den s manzelem se snazime o miminko a vzdy v den ovulace nedosahne erekce a kdyz dosahne tak pak ochabne a nedokonci v jine dny je to ale v poradku ma nejaky blok ale jak z toho ven oba se tim moc trapime je nam oboum 37 dekujeme za pomoc

  Reagovat03.01.2013 02:08 od gdpr
  • Re: problem s erekci

   Dobrý den,
   máte pravdu, nejspíš se jedná opravdu o nějaký psychický blok. Doporučil bych Vám dvě možná řešení. První je zkusit si poradit sami. Jak píšete, problém je jen v dny, kdy ovulujete a tedy kladete nároky na Vašeho muže. Pokud to půjde, zkuste mu namluvit, že ovulujete v jiný den a v den ovulace mu o ovulaci vůbec neříkejte. Pokuste se ho nějak přelstít. Jako druhou možnost bych Vám doporučil návštěvu Vašeho lékaře, který Vám může předepsat léky na zlepšení erekce. Potravní doplňky na zlepšení erekce můžete vyzkoušet, ale protože se jedná více o krátkodobý a psychický problém, viděl bych řešení v předchozích dvou možnostech.
    

 • Dlouhotrvající problém s erekcíRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  je mi 22. Ve 13 letech jsem začal onanovat ale na "sucho". Po nějaké době jsem dostal zánět a ten přetrvával. Po nějaké dobe asi půl roku jsem problém resil s obvodním lékařem který bohužel neměl páru co je za problém a tak mi napsal nejakou mast která vše jeste zhoršila. Zánět sem si teda dál léčil heřmánkem který ovšem, moc nepomáhal. V té době jsem měl perfektní erekci asi do 14 let. Ale pořád jsem měl ten zánět. Horší bylo, že po vyvrcholení mě penis začal neskutečně pálit ale bál sem se o tom mluvit s rodiči (o sexu sme vůbec nemluvili, bylo to takové zapovězené téma). Erekce ale bylo naprosto v pořádku nenapadlo mě že by tomu bylo jinak. Pak se ale začal "měnit" můj penis, presneni kůžička na žaludu byla taková svraštělá. A dalo by se říci že tak v týdnu jsem ztratil erekci. Tento problém přetrvává do dnes můj penis není zdravý ale urolog neví čím to může být díky za odpověd.
  Ještě bych chtěl zmínit, že problém není v dosažení erekce, ale v pevnosti a udržení erekce. V 17 letech jsem byl u urologa ten mi predepsal nějaké prášky protože mi nasli bakterii. Vše ostatní jsem mel ale v pořádku i po vyléčení bakterie, problém přetrvává. Myslím, že to může být nějaké poušení tkáně či cév. Ještě jednou děkuji
  Petr

  Reagovat02.12.2012 12:43 od gdpr
  • Re: Dlouhotrvající problém s erekcí

   Dobrý den.
   Bohužel, pokud máte podezření na poškození tkáně, musíte vyhledat specialistu. Pokud si neví rady Váš urolog, musíte najít jiného. V případě, že Vám je 17 a tyto změny probíhají několik let, může být nutná i asistence pediatra (dětského lékaře, případně dětského urologa). Část probíhajících změn (ve vzhledu, ale i ve fungování) může být i normální a související s růstem. Penis je nutné proto vyšetřit a stanovit diagnózu, kterou je pak možné léčit. V každém případě takovéto podezření (=například uvedená porucha cév) jistě nevyřešíte cestou internetu.

   • Re: Re: Dlouhotrvající problém s erekcí

    Pane doktore děkuji moc za odpověď. Chci se jeste zeptat, pokud bych měl nějakým způsobem poškozenou tkáň penisu jestli se to dá ještě léčit a pokud ano jak.. děkuji

    Reagovat02.12.2012 23:25 od gdpr
    • Re: Re: Re: Dlouhotrvající problém s erekcí

     Dobrý den.
     Bohužel, pokud nevíme, o jaký problém se jedná, nelze Vám ani ve všeobecnosti odpovědět, jak ho léčit. Navíc, jakýkoliv teoretický postup či léčba se poté může výrazně lišit podle konkrétního nálezu ve Vašem případě. Jak jsem uváděl, bude nutné vyšetření odborníkem.

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Mám problém. Chtěl bych se milovat s milenkou ale jaksi mi to přestalo jít. Milovali jsme se v pohodě tak tři měsíce. Pak se mi to jednou nepovedlo a já začal na to furt myslet že se mi to příště třeba znova nepovede. Párkrát se mi to teda povedlo (Po větší snaze. Před tím to šlo úplně samo), ale většinou mám z toho strach a nepovede se mi to. Pak se v tom ubíjím ještě víc. Chci se s ní milovat. Štve mě to. Chtěl bych poradit co mám dělat. Nevím jestli vzít nějaké prášky (clavin jsem použil a jednou to šlo a jednou ne - ale stejně to není tak v klidu jak na začátku). Nebo existují nějaké silnější prášky ať si zvednu sebevědomí? Nebo mám zajít k nějakému psychologovi či sexuologovi? Nevím. Jednou už jsem měl stejný problém s manželkou. Když jsme se snažili o první dítě tak ten tlak že teď musím se jít milovat mi vadil a taky mi to nešlo. Teď je to něco stejného. Nevím jak z toho vybruslit. Vše bylo v pohodě až teď to začalo. Spal jsem jak se ženou tak s milenkou. Nebyl problé

  Reagovat30.11.2012 11:08 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.

   Co se týče návštěvy lékařů, v úvodu může stačit návštěva Vašeho obvodního. Pokud Vás už dlouho neviděl, bylo by dobré vyloučit nemoci, které mohou poruchy erekce způsobovat. Také Vám pak může předepsat léky, které erekci prokazatelně zlepšují (sildenafil a podobné - na rozdíl od volně prodejných přípravků, kde lékařské studie o účinnosti nebývají dostupné). Stres a psychika má na kvalitu erekce velký vliv. Je možné, že pokud se milovat jak uvádíte „musíte“, budete mít tyto potíže. I v tomto případě můžete využít výše uvedenou medikaci, je pravděpodobné, že bude fungovat (i když samotnou chuť do milování pravděpodobně neovlivní).

 • Porucha s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  je mi 33 let a mám poruchy s erekcí dost často, trvá to od začátku sexuálního života.
  Rád bych se zeptal, jakého lékaře můžu navštívit mimo praktického lékaře.
  Děkuji za radu.

  Reagovat12.11.2012 06:20 od gdpr
  • Re: Porucha s erekcí

   Dobrý den.

   Záleží, kde žijete, ve větších městech lze na internetu běžně dohledat tzv. sexuologické poradny (lékař se pak označuje sexuolog). Praktický lékař může být vhodný z důvodu, že Vás může správně nasměrovat, doporučit Vám ověřené kontakty a někdy tuto situaci vyřešit. Pokud se na to necítíte, nemusíte s ním samozřejmě intimní problémy rozebírat. Poruchy erekce mohou mít mnoho příčin. Pokud se nějaká odhalí nebo vznikne určité podezření, může být vhodné/nutné navštívit i jiné odborníky – urologie, vnitřní lékařství, psychologie, endokrinologie a další. K těm Vás však také většinou doporučuje praktický lékař. Není tedy asi vhodné ho úplně z této diagnostiky vynechat.

 • Nejlevnější Viagra - CialisRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám takový dotaz... občas využiji služeb Viagry nebo Cialisu. Vzhledem k existenci generik by mě zajímala nejlevnější varianta Viagry - Cialisu...v síle 100mg / 20mg a v nějakém větším/největším balení 8 - 12 -16 - 20 tablet. Prostě nejlevnější varianta v přepočtu na jednu tabletu. Na Vašich stránkách jsem cenu nikde nenašel.
  Děkuji moc za odpověď myslím, že toto by zajímalo více mužů.
  JN

  Reagovat08.11.2012 21:23 od gdpr
  • Re: Nejlevnější Viagra - Cialis

   Dobrý den,
   k léčivému přípravku Cialis zatím nejsou v ČR registrovány levnější generické ekvivalenty. K léčivému přípravku Viagra je na trhu v ČR registrována řada generických ekvivalentů, nejčastěji jsou pojmenovány generickým názvem (dle účinné látky) tedy Sildenafil a za ním název výrobce, ale jsou zde i výjimky dle „fantazie výrobce.“ Zpravidla nejvýhodněji vychází balení 16x100mg, kdy cena nejlevnějších generik může být okolo 1750kč (např. v první polovině listopadu 2012 je to Sildenafil Sandoz 16x100mg). Ceny jednotlivých generik se mohou časově velmi lišit, vše ovlivňují akční nabídky jednotlivých výrobců. S přihlédnutím k Vašemu dotazu je pro Vás nejjednodušší způsob k pořízení co nejvýhodnějšího balení si nechat u lékaře vystavit recept na největší balení jakéhokoliv léčivého přípraveku s obsahem Sildenafilu a v lékárně požadovat momentálně nejlevnější přípravek. Na základě tohoto receptu Vám pak v lékárně mohou vydat odpovídající balení, tedy ve stejné síle a stejném počtu tablet, ale pokud pro Vás bude momentálně výhodnější menší balení nebo poloviční síla, mohou Vám je na základě Vašeho receptu vydat. Pro pochopení uvedu příklad. Lékař Vám předepíše Viagra 16x100mg, v lékárně Vám pak mohou vydat Sildenafil 16x100mg nebo dvě balení 8x100mg (třeba i čtyři balení 8x50mg), pokud budete momentálně chtít méně, mohou Vám vydat třeba jen jedno balení 2x100mg, ale nikdy ne víc než je na receptu předepsáno (tedy ne dvě balení 16x100mg).
    

 • problémRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  při masturbaci i při vzrušování partnerkou je erekce slabá a pomalá, což partnerce vadí, mrzí ji to a někdy si to i vyčítá. Já se stydím a sebevědomí klesá. Pak se bojím dalších pokusů. Pokud se to však povede, vydržím někdy 2 min, někdy 40 minut, musí však být neustálá stimulace. Jakmile je přerušena a partnerce se věnuji třeba orálně, erekce mizí. Mám za to, že příčina je v psychice, dá se říct, že od mládí (nyní je mi 37) trpím strachem ze selhání. I když s partnerkou jsme více než 10 let stydím se říct, co by se mi líbilo jinak, protože některé návrhy odmítla (nikdy nešlo o nic extrémního). Vím, že by se mi určité věci líbily, ale stydím se to udělat, pokud si nejsem na 101% jist, že to přijme. Občas třeba po troše alkoholu, kdy se uvolníme, jde všechno lépe, proto si myslím, že jde hlavně o psychiku. Za lékařem se chystám, mám začít u obvodního, nebo u nějakého specialisty? Existují přípravky, které nemusím brád před stykem, ale pravidelně pro trvalý účinek a zlepšení?

  Reagovat05.11.2012 16:06 od gdpr
  • Re: problém

   Dobrý den,
   psychika má na kvalitu erekce velmi výrazný vliv. Pokud budete chtít navštívit lékaře, můžete se obrátit jak na Vašeho praktika, tak na specialistu. Záleží na Vás (dostupnost a osobní důvěra v lékaře). Pokud si troufnete, promluvte si o Vašich pocitech, touhách a problémech s Vaší partnerkou. I když ne ve všech přáních by Vám partnerka vyšla vstříc, na některé může přistoupit. Vzájemná komunikace v intimních záležitostech může mnohdy zlepšit kvalitu sexuálního života. Ve Vašem dotazu jste se zmínil o nějakých doplňcích nebo lécích, které byste mohl vyzkoušet. Ze své praxe mám od svých pacientů největší ohlas s přípravky z Ginkgo bilobae (např. léčivý přípravek Gingio, doplněk stravy Ginkgobene,…), které pomáhají k lepšímu prokrvení a při pravidelném užívání mohou zlepšit kvalitu erekce. Nevím, jaké množství alkoholu jste měl na mysli, ale pokud to byla jedna nebo dvě skleničky vína, viděl bych nejlepší cestu tudy.
    

 • XsizeRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den chcel by som sa opýtať, či problémy so štítnou žľazou možu nejako suvisiet s erekciou, pretože mám zvýšené S-TSH hodnoty a to raz toľko ako majú byť... A ešte by som sa chcel opýtať čo mi viete povedať o doplnku stravy ,xsize,ak ste sa s tým už stretli ... Za Vašu skorú odpoved Vám vopred Ďakujem ...

  Reagovat24.10.2012 20:59 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Štítná žláza zasahuje do fungování celého organizmu a může tak ovlivnit i erekci. Vámi uvedená hodnota se však nedá posuzovat samostatně. Je nutné, abyste navštívil praktického lékaře (nebo endokrinologa – zaobírá se kromě jiného štítnou žlázou) a všechny Vaše potíže s odborníkem probral. Pravděpodobně budou nutné také další krevní testy a případně ultrazvukové vyšetření štítné žlázy. Jinak řečeno, v první řadě byste měl vyřešit problém se štítnou žlázou, jak budete v pořádku, je možné, že potíže odezní samy. Ohledně doplňků stravy je z odborného hlediska možné říct pouze to, že jsou zdraví nezávadné. Co se týče účinku, většinou neexistují spolehlivé a nestranné studie potvrzující účinek, účinek tak může být velmi individuální.

 • BromRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Chtel by se zeptat jaka jsou rizika dlouhodobeho uzivani bromu? A jak ocistit telo od teto latky? Predem dekuji za odpoved a tedy i pomoc.

  Reagovat23.10.2012 10:58 od gdpr
  • Re: Brom

   Dobrý den.

   Dlouhodobá (chronická) otrava bromem je v dnešní době velmi nepravděpodobná (zvláště v běžné populaci). Možné jsou akutní otravy (při požárech, požití kontaminované vody/potravin), v těchto případech však bezprostřední příznaky (kašel, vyrážka, zvracení…) přivedou člověka rychle k lékaři. Chronická otrava může mít velmi nespecifické příznaky, které se vyskytují daleko častěji i u mnoha jiných onemocnění. Navíc, abyste se otrávil, musel byste nějakým způsobem brom nadměrně přijímat. Proto pokud máte podezření, navštivte lékaře a na tuto skutečnost ho předem upozorněte. Co se týče očištění, v první řadě je potřeba brom přestat do organizmu dodávat. Rád bych však zdůraznil, že tuto problematiku nelze řešit svépomocí a jednoznačně patří do rukou specialisty. Cestou internetu jí řešit nelze. Pro informace o jakýchkoliv toxických látkách můžete využít i internetový portál Toxikologického informačního střediska (TIS) nebo je kontaktovat telefonicky na čísle: 224  91 92 93 nebo 224 91 54 02

 • Dobrý večer je mi 40 a mám 3...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer
  je mi 40 a mám 3 děti(19,14,5 téměř normální manželství ). Jsem do této doby bylo vše ok. Zhruba měsíc mám problém s udržením erekce hned na začátku styku, kdy hned po zasunutí do pochvy zvadnu a je po..Musí to být asi psychického charakteru, neboť jsem zcela zdráv. Pravidelně běhám cca 200km/měs. už 2 roky. Tlak- 105/70, váha 77kg. Chodím na pravidelné prohlídky a vše v pořádku. V případě masturbace je vše o.k. Poraďte mi prosím. Je nutné vyhledat odbornou pomoc?

  Reagovat22.10.2012 21:52 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Po psychické stránce může kvalitu erekce zcela jistě ovlivnit stres, únava, celková pohoda doma a vztahy s partnerkou. Zkuste se teda zamyslet, jestli potíže nezačaly po nějaké neshodě, problému, životní situaci. Pokud o sex máte vzájemně zájem a nijaký problém si neuvědomujete, je možné vyzkoušet různé léčiva na podporu erekce a to hlavně léky na lékařský předpis (existuje několik preparátů, poraďte se s praktickým lékařem). Ty Vám dočasně velmi pravděpodobně pomohou a můžete získat zpět své sebevědomí. Odbornou pomoc (sexuolog, psycholog) bych spíše doporučil, pokud tušíte, že problém by mohl být nějakým způsobem ve Vašem vztahu. V úvodu tedy zajděte za praktickým lékařem, naznačte mu, co chcete řešit, aby si na Vás vyhradil více času a pokuste se spolu najít nejvhodnější způsob. Jednoduchá a všeobecná odpověď na Váš dotaz neexistuje, jedná se o velmi individuální problém.

 • ErekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Je mi 19 let a v posledních 3 měsících se trápím problémem s udržením erekce,mněl jsem dvouletý vztah a problém nebyl nikdy ...ikdyž se nechtělo mně tak to šlo.vztah jsem ukončil před čtyřmi měsíci...vím,že to může souviset.Ovšem s partnerkou jsme se rozešly po dlouhých neshodách a já byl rád že už spolu nejsme.Pak jsem si našel mou nynější přítelkyni a zezačátku problém nebyl.Pak to začlo,já bych chtěl a moc..mám nádhernou přítelkyni..ovšem tělu se nechce..pokaždý se ztopořil jakoby do půlky ne úplně a při souloži jakoby vadne. Trápilo mně to ale myslel jsem že je to dočasný,bohužel v posledních 2 týdnech se to zhoršilo,k erekci už nedošlo,dokonce ani ráno.Děsí mně to,poradil by jste mi prosím? doufal jsem že to časem bude lepší..ale už nevím co s tím. Děkuji

  Reagovat11.10.2012 12:48 od gdpr
  • Re: Erekce

   Dobrý den,
   problém, který popisujete, může být psychického původu (nová partnerka, možný strach z neúspěchu,…). O problému si s přítelkyní promluvte, „netlačte na pilu“. Můžete vyzkoušet relaxační masáž, orální sex,…, lépe si na sebe zvyknete. Pokud uvažujete o nějakých volně prodejných lécích nebo potravním doplňku mám dobrou zkušenost s přípravky z Ginkgo bilobae (např. léčivý přípravek Gingio nebo doplněk stravy Ginkgobene,…). Tyto přípravky zlepšují prokrvení. Pokud by ani přes to nedošlo ke zlepšení, navštivte Vašeho lékaře.
    

 • ztopořeníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Je mi 23 a když masturbuji, tak moje ztopoření je o hodně měkčí a slabší, než tomu bývalo v 18ti. Může to být zapříčiněnou mou dřívější nadměrnou masturbací a budu mít s tím problém i u sexuálního styku? Díky.

  Reagovat09.10.2012 19:02 od gdpr
  • Re: ztopoření

   Dobrý den.

   Samotná masturbace nezpůsobuje poruchu erekce, či jiné zdravotní potíže. Pokud tedy máte problémy s erekcí, skoro určitě nejsou způsobené samotnou masturbací. Může to spolu teoreticky souviset po psychické stránce tj. například ve smyslu změn Vašich sexuálních představ, nasbírání zkušeností – masturbace může mít pro Vás jiný význam a úroveň uspokojení než v minulosti, nezpůsobí však poruchu „fyzického“ zdraví.

 • ErekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Je mi 19 let a má takový problém s erekcí a bohužel jsem zatím nezjistil příčinu. Před sexuálním stykem, když se s partnerkou mazlím, tak nemám s erekcí žádný problém, ale po zasunutí mi pochvilce jednoduše zvadne. Přítelkyně ho dokáže znovu zvednout a užíváme si zase chvilku, ale poté zase zvadne. Už mě tento problém začíná docela děsit a nevím jak to mám řešit, mohl by jste mi poradit a poprípadě doporučit nějaký doplněk stravy na přírodní bázi, který by mi pomohl tento problém vyřešit?

  Reagovat01.10.2012 20:30 od gdpr
  • Re: Erekce

   Dobrý den,
   problém, který popisujete, není ve Vašem věku neobvyklý. Může být způsobem nervozitou, novou partnerkou, začátkem sexuálního života,… Můžete vyzkoušet jiné polohy při milování, při kterých je penis více stimulován, „(např. zezadu).“ Z doplňků stravy nebo léků na přírodní bázi mám od pacientů pozitivní ohlas na přípravky s obsahem výtažků z Jinanu (Ginkgo biloba), např. léčivý přípravek Gingio, doplněk stravy Ginkgobene (přípravků je na trhu mnoho). Mohou se užívat dlouhodobě a jejich účinek se projeví zpravidla postupně.
    

 • Problem s erekci meho priteleRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den. Me a meho pritele trapi problem s erekci. Milujeme se casto, ale jen malokdy je nas sex uspesny. Vim, ze ho to trapi a tim se i zvysuje jeho netvozita. Navrhuji mu zajit za odbornym lekarem, ale on rika, ze uz vse vyzkousel. Muze tento problem byt nevylecitelny? Je mu 33 let a doufam, ze mame pred sebou jeste spoustu krasnych let vztahu. Take si mysli, ze ho kvuli tomu jednou opustim. Nevim co mam delat. Dekuji za odpoved.

  Reagovat12.09.2012 18:02 od gdpr
  • Re: Problem s erekci meho pritele

   Dobrý den.

   V první řadě je potřeba přijít na příčinu, co poruchy erekce způsobuje. Uvedené neúspěchy a nervozita tomu jistě napomáhají, ale z příspěvku chápu, že se nejedná o počátek problému. Je nutné vyšetření lékařem a odhalení možných důvodů. Pouze pak se bude možné vyjádřit ohledně možností léčby. „Nevyléčitelný“ však tento problém pravděpodobně nebude, i když není vyloučené, že řešení nemusí být jednoduché.

 • Problém s erekciou...Rozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobrý den ,chcel by som sa opýtať, aký vpliv majú prípravky na cvičenie,ktoré sa zaoberajú hormonmi, a či aj nervozita može vplývať na erekciu alebo vysoký krvný tlak... Mám 20 rokov a pravidelne chodím do posilovni, preto ten úvod...
  Mám problém s erekciou,a nemám ani rannú ,preto sa pýtam či sa to dá nejako riešiť,pretože ísť k samotnému doktorovi na vyšetrenie, mi je veľmi trápne...
  Za odpoved vopred Dakujem....

  Reagovat11.09.2012 21:06 od gdpr
  • Re: Problém s erekciou...

   Dobrý den,
   Pravděpodobně máte na mysli přípravky na podporu růstu svalové hmoty s obsahem kotvičníku pozemního (Tribulus terrestris), které by měli zvyšovat hladinu testosteronu v organismu. Tyto přípravky by měly zlepšovat kvalitu erekce. Dále mohou zvýšit nárůst svalové hmoty, zvýšit spermatogenezi (více spermií), ale také mohou způsobovat nervozitu, podrážděnost. Po jejich vysazení může nastat přechodný problém s erekcí. Tyto přípravky mohou urychlit i vypadávání vlasů, (u vypadávání vlasů uvádím osobní zkušenost, kdy jsem krátkodobě kotvičník vyzkoušel na střední škole, kvůli zvýšenému vypadávání vlasů jsem přípravek přestal používat). Jinak, co se týká přípravků s kotvičníkem, doporučují se spíše mužům nad 30, 40 let. Jiné legální přípravky, doplňky na zvýšení hladiny potravních hormonů neznám. Ale všeobecně platí, že všechny přípravky (legální i nelegální) ovlivňují nervozitu a kvalitu erekce (pozitivně nebo negativně). Máte pravdu, že kvalitu erekce ovlivňuje stres. Pokud budete chtít vyzkoušet přípravek, který by Vám ve Vašem věku zlepšil kvalitu erekce, spíše než kotvičník bych Vám doporučit přípravky s Ginkgo bilobou (např. léčivý přípravek Gingio nebo doplněk Ginkgobene), které zlepšují prokrvení, tím mohou zlepšit erekci a na cvičení (nárůst svalové hmoty) proteiny.
    

   • Re: Re: Problém s erekciou...

    A v prípade že by išlo o nelegálne prípravky.... Ako to riešiť ....Dá sa to aj bez pomoci doktora, alebo je nevyhnutné ísť k nemu ???

    Reagovat17.09.2012 14:20 od gdpr
    • Re: Re: Re: Problém s erekciou...

     Nejlépe navštivte Vašeho lékaře, důvodů je několik. Tyto přípravky mohou působit hepatotoxicky (poškozují játra), mohou zatežovat i kardiovaskulární systém (vysoký krevní tlak, tep, poškození srdce) nemluvě o možnosti navození jiných zdravotních problémů (např. výkyvy nálad, nepřirozený růst ochlupení). To jak dlouho může trvat zotavení ovlivňuje řada faktorů (látka, její čistota, velikost dávky, forma podání, délka užívání). Zpravidla injekční formy odeznívají déle, velmi záleží na charakteru použité látky, čím více se kumuluje do tukové tkáně, tím déle v organismu zůstane. Perorální formy (tablety) zpravidla odeznívají rychleji, ale jsou více hepatotoxičtější. S vyšší délkou užívání roste pravděpodobnost trvalých následků (ublížit ovšem dokáže i krátkodobá aplikace). I když to pro Vás asi nebude příjemné doporučuji Vám návštěvu a poradu s Vašim lékařem, aby vyloučil možné zdravotní komplikace.

     • Re: Re: Re: Re: Problém s erekciou...

      A z čoho pozostáva táto liečba ? Či to sa nedá dopredu presne povedať ? Ak ide o nejaké lieky rád by som vedel aké sú to...Za odpoved vopred Dakujem...

      Reagovat19.09.2012 09:02 od gdpr
      • Re: Re: Re: Re: Re: Problém s erekciou...

       Pravděpodobně Vám lékař udělá vyšetření na jehož základě se rozhodne o potřebě léčby. Návštěva lékaře má především za úkol odhalit možné nežádoucí dopady na Vaše zdraví a v případě potřeby včas zahájit léčbu. Každý nežádoucí efekt, následek se léčí jinak, nedá se proto jednoznačně odpovědět. Např pokud by se zjistilo poškození jater, tak se dle charakteru nasadí příslušné léky nebo např deprese (kterou mnohdy anabolické steroidy mohou navodit) se léčí antidepresivy. Záleží na Vás jak se rozhodnete, návštěva lékaře je na Vás, ale osobně doporučuji.

 • První sex bez erekce..Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Mám problem s tím že sem při mém prvním pohlavním styku s mou partnerkou nemohl udržet erekci..Při předehře a mazlení erekci mám ale když má dojít na sex najednou prostě nejde postavit.je mi 16let a s partnerkou jsem už asi rok je to můj první dlouhodobý vztah.. Partnerka mě vzrušuje je hezká a tak ale v mém věku mi to příjde trochu divné .. možná je to tím že s partnerkou se nevídáme tak často cca 1x týdně a málo spím mám noční brigády a spím asi jen 6-7h..přečetl sem si už hodně článků ale pořadnou odpověd si z toho složit nedokážu..proto se obracím na vás..

  Reagovat30.08.2012 13:42 od gdpr
  • Re: První sex bez erekce..

   Dobrý den.

   Skoro určitě se nejedná o žádný zdravotní problém. Potíže velmi pravděpodobně způsobuje stres a nervozita z něčeho nového, v čem ještě nemáte zkušenosti. Uvedené noční brigády a nedostatek odpočinku tomu také jistě přispívají. Nemusíte mít obavy, nejedná se o nic neobvyklého, je to však individuální a jednoznačně účinný recept na odbourání stresu neexistuje. Řešení může pomoct trávení více času s partnerkou a vytvoření dostatečně příjemné a pohodové atmosféry pro Vaše společné okamžiky. Alkohol je naopak spíše nevhodný.

 • Bez erekce.Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám menší problém, jež mě trápí a samozřejmě velmi snižuje sebevědomí. Je mi 18. Před necelýma dvěma měsíci jsem ukončil první vážný roční vztah, kde byl denní sex samozřejmostí bez jakéhokoli problému (např. i 7x za sebou). Nevím, zda má "láska" s mým problémem co do činění, ale moji přátelé zažili podobnou situaci také a pokaždé to byl člověk se zlomeným srdcem. Několik týdnů po ukončení vztahu jsem v rozsahu měsíce měl v posteli tři jiné partnerky a i když při líbání a ošahávání byt penis ztopořený, když mělo dojít na samotnou akci najednou spadl a už se nepodařilo ho zvednout. Při druhé a třetí akci jsem měl trochu alkoholu v krvi, ale menší dávku (2-3 panáky nebo 3-4 piva). Dost mě tento problém trápí, navíc v mém věku.

  Reagovat25.08.2012 10:14 od gdpr
  • Re: Bez erekce.

   Dobrý den,
   problém, který popisujete, není neobvyklý. Ve Vašem případě velkou úlohu zahrála psychika (předchozí Vážná známost nebo nová partnerka). Problematika je velmi individuální, zpravidla kvalitnějšího sexu dosahují partneři postupně časem, kdy si na sebe zvykají. Alkohol kvalitu erekce většinou snižuje. Problém si nezabírejte, vše by se mělo časem zlepšit.
    

 • špatná erekce ?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.

  je mi 24let sportovec, nekuřák a abstinent, mám krásnou přítelkyni které je 22 let, ale jediný problém je při milování .... Samozřejmě mě strašně vzrušuje a láká ale problém je v mé výdrži,někdy se mi stane že se mi vůbec nepostaví to se mi stalo tak 6x ale nejhorší je že nedokážu udržet erekci moc dlouho, při mazlená a je vše v pořádku ale jak má přijít na sex a mám do ní vstoupit tak cítím že začínám oslabovat, někdy se to ale stane přímo u milování... a po mém orgasmu se nedokážu zotavit hnedka potřebuji alespoň 4hodiny a pak erekce stejně není dobrá :/ Můj předešlí vztah trval 7let a moc sexu tam nebylo max 1týdně jedna poloha... s novou přítelkyní je to jiné chce sex častěji a má několik orgasmů po sobě, sex se mou se ji líbí nikdo před tím ji nedokázal udělat orgasmus a se mnou má i několik mokrých... ale nechápu proč mě má erekce tak zlobí, tu holku hrozně miluji a podle vzhledu je to žena mých snů...


  Děkuji za odpověď

  Reagovat16.08.2012 08:23 od gdpr
  • Re: špatná erekce ?

   Dobrý den,
   Ve Vašem případě může velkou roli hrát psychika (nová partnerka, strach z neúspěchu apod.). Zpravidla kvalitnějšího sexu partneři dosahují postupně časem, kdy si na sebe zvykají. Problematika je velmi individuální a může jí ovlivňovat řada věcí. Negativní vliv může mít Alkohol, ale třeba i velmi vysoká četnost masturbace. Váš problém by se měl vyřešit časem. Pokud uvažujete o nějakém doplňku stravy, pozitivní ohlasy od mých pacientů mám na přípravky s ginkgo bilobou, která napomáhá lepšímu prokrvení (např. Ginkgobene, gingimax nebo ginkoprim,…).
    

 • Může to byt přesexováním ?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mi 18 let. A poslední dobou mám menší problém.
  S přítelkyní se vidíme každy den a máme spolu sex, ale poslední dobou mi hned po sexu zvadne... Po chvilce ( 1hod) zas můžu ale musí mi s topořením přítelkyne orálně pomáhat.. Je to normální v mém věku ? V 17 jsem zvládl víc čisel hned po sobe bez přítelkyni pomoci... Vrtá mi to hlavou a budu rád za každou radu

  Reagovat08.08.2012 22:13 od gdpr
  • Re: Může to byt přesexováním ?

   Dobrý den.

   Z lékařského hlediska není uvedený problém podezřelý z nějaké poruchy zdraví, tj. jinak řečeno, jste skoro určitě zcela v pořádku. Jedná se však o věc subjektivní, pokud Vás četnost a průběh sexuálního styku trápí jako problém, doporučuji konzultaci spíše sexuologa (specializovaného centra) nebo v úvodu si spíše promluvit s Vaším okolím (=spolužáci, kamarádi).

 • Proč to tak dlouho trvalo?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den můj dotaz je docela zvláštní,ale musím se na něj zeptat..protože nad ním neustále přemýšlím.je mi 38let a dle mínění jiných jsem velmi atraktivní jsem rozvedenná a sex miluji,avšak na partnery po rozvodu mám smůlu.Nyní jsem však poznala 50letého fyzicky pracujícího muže ,a měli jsme sex...trval však velmi dlouho snad asi 2 hodiny než došlo u něj k erekci...nikdy předtím jsem to nezažila...byl velmi vzrušen až se chvěl a také se nesmírně fyz. nadřel...a já také.Po vztání s postele málem dostal infarkt(jako zdravotník se bojím že další sex nevydrží)JEmožné že by si vzal Viagru nebo snad opravdu se dokázal takto ovládat?je cizinec a tvrdil to...že dlouho sex neměl a že je to mnou?bývalý manžel byl velmi dobrý milenec a stejně starý jako já a nidy jsem toto nezažila.Bojím se jestli nemůžu novému muži nějak ublížit .prosím o odpověd zda je to normální já sex normální neměla půl roku a on tvrdil že ještě dýl...nebo je to tím věkem,sex. abstinencí.děkuji Veri.

  Reagovat03.08.2012 17:38 od gdpr
  • Re: Proč to tak dlouho trvalo?

    Dobrý den,
   problém, který popisujete není neobvyklý. Změníte-li partnera, nebo pokud dlouho nemáte partnera, můžou na začátku nastat při milování problémy. Váš partner mohl být tak vzrušený, že zapracovala nervozita. Kvalita sexu se zpravidla zvyšuje časem, kdy si na sebe partneři postupně zvyknou. Neobviňujte se, chvíli počkejte. Pokud by Váš problém i nadále přetrvával o problému si promluvte, dále můžete vyhledat i odbornou pomoc. V této chvíli Vám použití léčivého přípravku Viagra nedoporučuji, ze své praxe znám případy, kdy pacient ze strachu ze sexu s novou přítelkyní použil Viagru. Erekce prý byla perfektní, ale sex trval nekonečně dlouho s problémem s vyvrcholením.

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám takový problém. Před dvěma roky jsem se rozešel s přítelkyní. Od té doby jsem měl pouze jednu kamaradku spíše na sex a u toho začaly problémy. Vždy jsem byl vzrušený, ale při samotném sexu rychle vadl. Občas se to povedlo, ale většinou nastal tenhle problém. V uplynulém pul roku jsem potka dvě přítelkyně u obou to skončilo stejně. Byl jsem vzrušenej, ale po pár minutách zvadl. O tu první jsem přišel. Nerad bych přišel i o tu druhou. Poraďte děkuji. Před těma dvema roky jsem se začal hodně dívat na porno, u porna nemám problém.

  Reagovat01.08.2012 08:16 od gdpr
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.

   Podle dostupných informací v dotazu se bude jednat spíše o psychický problém. Můžete takto reagovat například na stres resp. obavy plynoucí z dřívějšího selhání. Z příspěvku nelze posoudit Váš věk a zdravotní stav, oboje může zásadním způsobem diagnostický postup ovlivnit. V každém případě můžete vyzkoušet vyhledat pomoc sexuologa, se kterým můžete podrobně rozebrat Váš sexuální život a případně nalézt úspěšnější postupy. Také lze vyzkoušet různé přípravky na posílení erekce, které Vám mohou pomoct překonat nejistotu a obavy v úvodu a po znovuzískání sebevědomí už pokračovat bez nich. Existují přípravky volně prodejné, které můžete koupit v lékárně (=tzv. doplňky stravy, jejich účinnost je garantovaná pouze výrobcem, jsou však zdravotně nezávadné) anebo vyzkoušet léky na předpis, které mají účinnost statisticky ověřenou, musíte však navštívit lékaře (stačí Vašeho obvodního), který posoudí vhodnost užívání.

 • Špatna erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den je mi 25 let a uz delsí dobu mam problemi s erekcí i kdys to skousíme s přítelkyní pořad tak se nedostavý proto pohlavní styk nemívam a pri oralním sexu je muj penis převažně ochablí,při sve pomoci se erekce dostavý jen slabě na chvíli trva to uz par let a raní erekce mívam jen zřídka.Zašel bych k praktickemu lekaři v mistě bydliště ale trošku se popravdě stydím a nevím co mam říct nebo jak to podat?

  Reagovat30.07.2012 13:08 od gdpr
  • Re: Špatna erekce

   Dobrý den.

   Není důvod se stydět, tyto problémy řeší mnoho lidí. Praktický lékař je už také mnohokrát jistě viděl ve své ordinaci. Pokud to u Vašeho praktika není samozřejmost, hned na začátku řekněte, že chcete řešit intimní záležitosti a že si chcete povídat diskrétně, v soukromí. Poté mu jednoduše, bez vzdalování se od základního problému, řekněte co je problém, jak dlouho trvá, co fungovalo, co ne. Nezapomeňte zdůraznit, že pevnou erekci téměř nemáte (vycházím podle Vašeho příspěvku), včetně ranních a nočních, a také, že uspokojení nedosáhnete ani při masturbaci. Jinak s ním mluvte přímo, praktik Vás pak jistě navede a zeptá se na další potřebné informace sám. Není nutné se stydět, uvedený problém je častý a i když se o tom moc nemluví, řeší ho mnoho pacientů.

 • Problemy s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.Je mě 26 a sex sem měl naposledy nekdy v 18 a od ty doby sem parkrat skoušel mýt pohlavní styk s holkou ale nepodařilo se mi dosahnout erekce,raní erekce občas mívam a pri masturbaci velmi slabou, a cim dýl to trva tím věcí obavy mam a nevěřím si.Jsem z Jihomoravskeho kraje Okres Blansko.Mužete mi prosím poradit co se da dělat nebo koho navštívit?Děkuji.

  Reagovat29.07.2012 18:09 od gdpr
  • Re: Problemy s erekcí

   Dobrý den.

   Pokud plné a uspokojivé erekce nedosáhnete ani svépomocí či nezávisle na vůli (například uvedené ranní erekce) bude vhodná návštěva lékaře (praktického) a následně poté i specialisty. Nelze to říct s jistotou, ale podle popisovaných příznaků se pravděpodobněji jeví nějaká organická porucha (tj. problém není na psychické bázi). Z toho důvodu bude určitě vhodné vyloučit různá onemocnění, která toto mohou způsobovat.

 • nechuť na sexRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Dobrý den, partner má 57 let. Už víc jak dva měsíce takřka nemá zájem o sex-vypadá unaveně,vyhýbá se intimnějším dotykům,nakoupil si porno filmy,častěji chodí v noci močit,říká že neví co to je,že asi "něco snědl".Já vím že se mu hodně líbím a on ví že se hodně líbím i jiným mužům, sex mám čím dál raději, milovat bych se mohla denně...Poslední dobou máme sex max. 1x týdně, také dvakrát došlo k problému s erekcí-nepomohla moje stimulace rukou ani ústy. Partner si vždy zakládal na tom,že nikdy neselhal...Nejprve jsem se bála že má jinou,ale stále mi opakuje jak mně má rád, při procházkách se držíme za ruce,hladí mně,obdivuje, žárlí a on k nevěře nemá vzhledem k tomu že pracuje doma prakticky příležitost. Zdá se mi,že se bojí selhání a proto se sexu vyhýbá.Asi vyhledává spíš stimulaci u filmů,kde jeho selhání nikdo nevidí?Ráda bych mu pomohla,navrhla jsem sex jinde,jinak,jindy. řekl že jej moc sleduju a moc přemýšlím, bojím se nevěry...nevím co dál,k odborníkovi nepůjde,prosím poraď

  Reagovat15.07.2012 10:21 od gdpr
 • Dobrý den,mám problém a už nevím...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,mám problém a už nevím kudy kam.Je mi 25 a uz dva roky mam problemy s erekci.Nekdy nemam problem dsosahnout erekce ale kdyz ji dosahnu neni to na 100% a nekdy je to veliky problem a nekdy kdyz mam erekci mi penis tak mi ochabne treba pri oralnim sexu,nebo kdyz s partnerkou menime polohy.Proste to uz dva roky neni ono ....nekolikrat sem byl u urologa a zjistil ze mam malo testosteronu napsal mi prasky ale situace je stale stejna.vsechny testy byli v poradku.Uz to prestava bavit i moji pritelkyni.Potreboval bych poradit co mam delat?U doktora sem byl v miste bydliste tedy v koline bylo by lepsi jet treba do prahy nebo tak neco??dekuji za odpoved

  Re: Re:

  Samozrejme ze cialis respektive viagru uz jsem zkousel ale neni to v mem veku moc normalni,chtel bych mit normalni sexualni zivot zase jako driv

  Reagovat17.04.2012 21:26 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Z uvedeného vyplývá, že jste už lékařskou pomoc vyhledal (opakovaně) a že jste i zkoušel i různé běžné přípravky a metody. Bohužel, pokud je podezření na endokrinologickou poruchu (nedostatek testosteronu), musí to řešit specialista, cestou internetu Vám asi nepomůžeme. Pokud si s uvedenou hormonální poruchou urolog neví rady, zkuste se objednat na endokrinologii. Co se týče ježdění do Prahy, je to spíše na konkrétním doporučení, nedá se to asi říct ve všeobecnosti. Fakultní nemocnice budou mít více lékařů a hlubší specializace, ale nemusí to být záruka, že budete s péčí jenom proto spokojen. Doporučuji se zeptat praktického lékaře nebo urologa aby Vám doporučili dobrého endokrinologa, nebo si také v okolí můžete najít sexuologickou poradnu.

 • ochabnutí při stykuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mi 22 let a mám následující problém. S partnerkou jsme spolu půl roku a asi 4 měsíce spolu spíme. První styk během večera je bez problémů, ale při druhém (resp. při třetím) se mi stane, že penis se normálně ztopoří, ale po chvíli styku dojde k jeho ochabnutí a tím styk končí. Stalo se mi to asi už 4x. Cítím se hrozně trapně a nevím co mám dělat. Nikdy předtím jsem takové problémy neměl a to sexuálně žiju od 16 let a měl jsem skutečně hodně sexuálních partnerek. Příležitostně kouřím, alkohol piji s mírou a sportuji přiměřeně. Prosím o radu, začínám být zoufalý. Děkuji

  Reagovat15.04.2012 10:55 od gdpr
  • Re: ochabnutí při styku

   Dobrý den.

   Pokud nemáte jiné zdravotní potíže, či u vás v poslední době nebyla nijaká změnu zdravotního stavu, tak se nejspíše nemusíte obávat nějaké „fyzické“ nemoci. Je možné, že jste při dalším styku v jeden večer už unaven, či nedostatečně stimulován, což mohou být oblasti, ve kterých lze pracovat na odstranění problému. Alkohol a cigarety mohou mít také vliv. Léky na posílení erekce bych ve Vašem případě spíše nedoporučil. Podle příspěvku vlastně nemáte problém s erekcí jako takovou (a na to je právě většina přípravků), ale spíše se sexuálním apetitem v dalším pokračování a ten se bohužel léčebně moc nastimulovat nedá. Různé volně prodejné doplňky stravy na posílení erekce z lékárny však klidně vyzkoušejte, ze zdravotního hlediska Vás neohrozí.

 • Dobry den, me je 19 a pred 4 mesici...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, me je 19 a pred 4 mesici sem s erekci problem nemel lezela vedle me partnerka a erekce se dostavila okamzite. Ale tet u me nove sme soulozily 2x a tet zniceho nic kdyz se snazime nechce se dostavit erekce vubec a paj zniceho nic se sam postavy nechapu to prosim o radu dekuji ;-)

  Reagovat06.04.2012 13:12 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   Uvedený problém bude velmi pravděpodobně způsoben psychogenně (tj. nejedná se o fyzickou poruchu zdraví), a velmi často odezní sám. Příčina může být nadměrný stres, únava, konzumace alkoholu, či jiných látek. Pokud se porucha neprojevuje trvale a pravidelně, není nutné ani nijak zasahovat (=po lékařské stránce). Vy se snažte vyhýbat výše uvedeným možným příčinám. Pohlavní styk si naplánujte ideálně bez stresu, v klidném, stimulujícím prostředí a vyhněte se alkoholu a kouření (v případě, že jste abstinent a nekuřák, tak se Vás tato část samozřejmě netýká).

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Manželovi je 55 let, nyní už delší dobu trpí. Ranní ani noční erekce se nedostavuje,erekce není ani při hrátkách s partnerkou.Navštívil urologa problém s prostatou není. Urolog mu nabídl prášky. manžel je odmítl s tím,že je to umělé. Nyní mi tvrdí, že už není chlap snažím se mu pomoci, vše je marné potřebuji radu. K psychologovi jej nedostanu. Děkuji

  Sklenářová

  Reagovat05.03.2012 15:25 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Zkuste ho přesvědčit alespoň k návštěvě praktického lékaře. Je dobré, aby praktik zkontroloval, jestli se nemůže jednat například o nežádoucí účinky užívaných léků (pokud nějaké jsou) nebo zdali se nejedná o nějakou počínající/skrytou nemoc (typicky různé „civilizační“ nemoci). Navíc podle rozhovoru, případně různých dotazníků, lze tento problém blíže specifikovat. V určitém případě pak různé léky mohou být skutečně tím nejlepším řešením. Pokud ověřená léčiva odmítá, můžete experimentovat s různými doplňky stravy, které nejsou vázané na recept (poradí Vám v lékárně).

 • Co s ním...?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  je mi 30 let ranní (noční) erekce je super,možná až moc..občas budí i bolest kvůli dlouhé době erekce,ale jak má dojít k aktu s partnerkou...potřeboval bych pinzetu abych ho vůbec našel...(na chlapy,děti,či zvířátka vážně nejsem,sám sobě mě nebere :-) ).
  Faktem je,že na sex dlouhodobě nebyl čas,chuť,síla...max. 1x měs.
  Fyzicky aktivní,nekuřák,abstinent.
  Pro začátek...možná...čím nakopnout zpět apetit?
  Či je problém jinde...?

  Reagovat20.02.2012 00:46 od gdpr
  • Re: Co s ním...?

   Dobrý den.

   Doporučuji návštěvu praktického lékaře. Je vhodné alespoň zběžně vyloučit základní onemocnění, které problémy mohou způsobovat. Navíc, podle různých dotazníků, je možné vyhodnotit závažnost poruchy erekce. Poté, pokud budete v pořádku, není problém doporučit některé přípravky na posílení erekce (jedná se o tzv. PED-5 inhibitory, obchodní názvy například Viagra, Cialis, Levitra…), které Vás mohou opět dostat „do formy“, než získáte větší jistotu. Můžete také vyzkoušet volně prodejné doplňky stravy, které koupíte v lékárnách. Tyto však nemají vědecky ověřenou účinnost, u někoho tak zaberou výborně a u někoho vůbec. Pokud však máte problém s erekcí pouze při pokusu o styk s Vaší partnerkou, je vhodné s ní o tomto problému začít mluvit, zkusit si připravit romantické podmínky, vyzkoušet něco nového apod. V případě, že se Vám to nepodaří vyřešit vzájemně, můžete eventuelně zkusit psychoterapii. V příspěvku však také uvádíte, že „nebyl čas, chuť“. Pokud tento stav přetrvává, tak Vám bohužel žádný přípravek ani lékař nepomůžou.

 • problém s erekcíRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den!
  Mám prosbu ohledně mého problému, je mi 19 a už od svých 16 pociťuji, že je ve mně problém, jen si to snažím nepřipouštět. x krát se mi stalo, že k sexu nedošlo (tedy nikdy), jednoduše jsem dodneška panic, ačkoliv už jsem v 16 - ti už nemusel být. To není to co mě mrzí nejvíce, ale spíše to chci vyřešit už do mé budoucnosti. Při samotné masturbaci, to trvá také malinko déle než dojde k erekci. Můžete mi doporučit jak takový problém řešit? Asi jsem se rozhodl pozdě po 4 letech to začít řešit, ale už mi kvůli tomu ztroskotalo pár vztahů a jednou budu chtít samozřejmě děti. Předem děkuji za Vaší odpověď.

  Reagovat15.02.2012 21:43 od gdpr
  • Re: problém s erekcí

   Dobrý den.

   Na základě Vašeho krátkého příspěvku bohužel není možné pochopit celou problematiku Vašeho problému. V každém případě bych Vás uklidnil, že dle mého názoru, věk 19 let není v žádném případě pozdě na první pohlavní styk, nic jste teda nezanedbal. Naopak mnoho lidí začne i později a nijak to neovlivní jejich další vztahy nebo budování rodiny. Ostatní uváděné problémy – potřebný čas při masturbaci, chuť k sexu – jsou velmi individuální a nelze je takto hodnotit. Doporučoval bych promluvit si s někým mimo Vaše běžné okolí (=nestranného, může to být i praktický lékař, nebo psycholog) a prodiskutovat názory ohledně sexuálního života. Může Vám to poskytnout novou perspektivu na hodnocení Vašeho trápení.

   • Re: problém s erekcí

    Dobrý den..
    Mám stejný problém jako Dominik..
    Je mi 17let a nekolik vztahů mi skončilo, protože jsem nedokázal unést pocity, toho, že nedokážu mít sex. Již několikrát jsem měl větší, či menší příležitosti.
    Zhruba do 15ti let jsem mel neustale samovolne erekce, stacilo se jenom zamyslet a uz to bylo. ale posledni rok jsem zaznamenal, neco jako takove vlny.. proste napriklad tyden jsem v poradku, mam chute na sex, silnou erekci a potom mam treba 14dni, kdy nemam ani chut ani tvrdou erekci.
    Minuly tyden jsem mel x mozností, a ikdyz jsem byl desne nazhavenej a mel sem na sex moc chut, erekce se proste nedostavila.. Zkouseli jsme to ruzne, ale proste to vubec neslo.
    Co jsem četl, tak by to mohl byt psychologicky problem, coz by mozna i odpovidalo, protoze co doma a ve škole zazivam za stresy posledni rok je pro me fakt peklo.
    A jeste me napada, ze sem pres dvema lety byl na operaci Varikokely..

    Moc prosím o jakoukoli pomoc
    S pozdravem Jirka

    Reagovat19.02.2012 00:08 od gdpr
    • Re: Re: problém s erekcí

     Dobrý den.

     Podle Vašeho popisu to skutečně vypadá spíše na psychologicky způsobené trápení. Je dobré si uvědomit, že stres, tréma, alkohol, špatné dřívější zkušenosti nebo všeobecně nepohoda erekci výrazně ovlivňují. Navíc, to že v určitém časovém období nemáte na něco chuť, není projev nemoci, ale je to naprosto normální. Jak jsem výše uváděl, není možné stanovit hranici, kdy máte mít první pohlavní styk. V 17 bych to však určitě nehodnotil jako zdravotní problém. U někoho prostě trvá déle, než najde ten správný vztah, který mu bude vyhovovat po intimní stránce. Varikokéla, pokud operace proběhla bez komplikací, na to velmi pravděpodobně nijaký vliv mít nebude.

 • Poruchy erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Je mi 47 let a před třemi lety u mne praktický lékař zavedl léčbu vysokého krevního tlaku. Užívám Prestarium neo 1-0-0 a krevní tlak je víceméně stabilizován v přijatelných hodnotách. Současně během téže doby pozoruji poruchy erekce, která nastupuje normálním způsobem, ale během pohlavního styku dochází k ochabnutí. Při nejvíce zhoršeném stavu dochází při ochabnutí někdy i k předčasné ejakulaci. Poraďte, prosím, jak a případně u koho problém řešit. Sám zvažuji vyzkoušení volně prodejných léků. Děkuji.

  Reagovat04.02.2012 21:05 od gdpr
  • Re: Poruchy erekce

   Dobrý den.

   Jedná se o běžnou a častou komplikaci léčby. V každém případě o tomto problému řekněte svému praktikovi. Léky na tlak se užívají trvale, a proto je nutné, aby Váš lékař o tomto problému věděl a při upravování terapie ho zohlednil. Nejhorší co můžete udělat, je problém zatajit, nechávat si léky předepisovat a pak je z důvodu nežádoucích účinků neužívat. Tímto přístupem byste si z dlouhodobého hlediska výrazně poškozoval své zdraví a proto je nutné s ošetřujícím lékařem tyto věci probrat. Velmi pravděpodobně Vám pak sám nějaké přípravky na posílení erekce doporučí.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.Je možné aby měl muž problém s erekcí z toho důvodu,že neměl dlouhou dobu pohlavní styk.Dlouhou dobou myslím zhruba rok.Pokud ano,je možné že se erekce u muže upraví s obnovením sexuálního života?Děkuji za odpověď.

  Reagovat04.02.2012 18:12 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Samotná abstinence nemá žádný negativní efekt na fyzické zdraví. Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že i pro muže se jedná o citlivou záležitost a že po takto dlouhé době může být Váš partner při „prvních pokusech“ značně nervózní a bude mít strach ze selhání. V případě Vašeho partnera se teda velmi pravděpodobně jedná o psychický problém. S obnovením sexuálního života se dá očekávat, že zábrany a nejistota se odbourá a velmi pravděpodobně bude vše fungovat tak jak předtím. Pokud plánujete dlouhodobý vztah, doporučoval bych nyní vstřícný a trpělivý přístup.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mi 22 let, s přítelkyní jsem 4 měsíce, často se mi stává že selžu a nedokážu udržet erekci nebo mi penis v pochvě ochabne, ale při masturbaci nemám žádný problém, taky ranní erekce je v pořádku, asi je to zaviněné alkoholem, jelikož jsem pil hodně už od 16ti, nedávno jsem si vzal ardorin, trošku sem zrudl, ale potom to bylo úžasné, byl sem naprosto spokojený i přítelkyně, bojím se ale jestli mi to neublíží ještě víc, nevím co mám dělat, děkuji za radu

  Reagovat01.02.2012 09:44 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Otázkou je, co myslíte tím, že jste „zrudl“. Mohlo by se jednat o nějakou alergickou reakci na některou ze složek přípravku a v tomto ohledu by to mohlo být nebezpečné. V případě, že se o alergii nejedná, přípravek by Vám neměl ublížit. Jedná se o potravinový doplněk, podle přibalených informací ho teda můžete užívat. Potíže s erekcí budou nejspíše psychického rázu, je proto možné, že po získání určitého „sebevědomí“ budete schopen dále normálně fungovat. V každém případě se vyhýbejte alkoholu, kromě jiných škodlivých účinků, působí i na samotnou erekci.

 • Ztvrdnuti varlatRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den mam takovi zvlastni problem s tvrdnutim varlat obcas mi cely ztvrdnou a mam je takovi cely nafoukly napriklad kdyz je zima.Je to prosimvas normalni?Dost me to trapi protoze na to musim myslet a potom to mam i jindy. Je mozne ze to je spis psychycky problem?Moc dekuji za odpoved.

  Reagovat18.01.2012 18:09 od gdpr
  • Re: Ztvrdnuti varlat

   Dobrý den.
   Bohužel na dálku, bez vyšetření, je možné příčinu pouze rámcově odhadnout a nelze vyloučit všechny možnosti. Podle popisu mám pocit, že se jedná o běžný jev, který naopak ukazuje na dobré fungování všech přítomných struktur. Drobné svalové vlákna v chladu varlata přitáhnou k tělu (kvůli udržení stejné teploty v šourku) a celý šourek se tak zmenší. Tím pádem se na pohmat může být tužší (všechny tkáně jsou v menším objemu).  Pokud se to stává primárně pouze v chladu a nemáte žádné další potíže, jde velmi pravděpodobně o zcela normální jev.

 • Dobrý den, mám přítele s kterým...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám přítele s kterým jsem 3 roky. Za tu dobu se mám již asi 6x stal problém s erekcí a následným vyvrcholením, vždycky v intervalu po několika měsících. V tomto období se nám nepovede vždy zhruba 3-5 milování za sebou a to i v případě, že se snažím udělat hezkou a příjemnou atmosféru. Při prvotním mazlení má plnou erekci, ale po nějaké době zase nic. Pokud se nám erekce podaří obnovit a vydrží až do pohlavního styku, tak stejně po nějaké době erekce opet ustupuje a nedochází k vyvrcholení. Takhle se to opakuje několikrát po sobě a pak najednou tento problém zmizí a vše je zase na několik měsíců v pořádku.Příteli je 31 let, pravidelně sportuje a posiluje, bere nějaké podpůrné vitamíny a tvrdí mi, že to není pro tělo škodlivé a také díky svému povolání každý rok absolvuje přísné lékařské prohlídky, při kterých je vždy vše v pořádku. Nevím co s tím, nechápu proč se to děje a upřímně nás to oba hodně trápí a myslím že tím ztrácím sebevědoví a pak i tu chut na sex. Děkuji za radu

  Reagovat13.01.2012 10:38 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   Kvalitu Vašeho sexuálního života můžete hodnotit pouze Vy subjektivně, ale pokud se uvedený problém stal pouze několikrát v průběhu let, nemyslím si, že je nutné situaci nějak řešit. Navíc uvádíte, že i v problémovém období k erekci alespoň částečně dochází, velmi pravděpodobně se tedy nebude jednat o nějakou zdravotní příčinu. Zamyslete se tedy, jestli v uvedeném období nemohla být příčina například větší únava, stres doma nebo v zaměstnání apod. Doporučil bych se tím spíše nezatěžovat a zbytečně to moc neřešit. Jak sama uvádíte, bezproblémové měsíce Vám to určitě bohatě vynahradí.

 • Problém s erekcíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím, je mi 16 let a mám problém s erekcí, omlouvám se ale medokážu to moc dobře popsat, penis sice ztvrdne ale od půlky zůstane viset jakoby do oblouku dolů a nenarovná se.
  Předem děkuji za odpověď.

  Reagovat06.01.2012 19:37 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Problém s erekcí

   Dobrý den.
   Ve Vašem věku se nejspíše nebude jednat o nijakou nemoc, ale velmi pravděpodobně o psychický problém. Poruchy erekce jsou běžný problém, velmi často ovlivněné stresem a situací. Časem se u Vás tyto problémy pravděpodobně vyřeší bez nutnosti něco dělat/léčit. Před plánovaným stykem se vyhýbejte alkoholu a jiným omamným látkám.

 • Problem s erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,

  Chtel bych poprosit o radu. Mam poruchu s erekci a nevim jak to moc resit. Nepomaha moc ani oralni sex . Jelikoz jsem hodne mlady je mi 18 let a jsem sportovec, tak me to prekvapuje. A docela se i bojim mit sexualni vztah se zenou, protoze nevim jestli se mi ztopori.

  Dekuju

  Reagovat06.01.2012 12:52 od gdpr
  • Re: Problem s erekci

   Dobrý den.
   V mladém věku jsou problémy s erekcí spíše způsobené psychickým blokem. V případě náročného sportovního tréninku můžete být také jednoduše unaven. Dalším nezanedbatelným faktorem je stres a strach z neúspěchu. Ten lze ovlivnit, pokud s partnerkou budete mít dostatečný prostor, klid a budete se vzájemně více znát a důvěřovat si (tj. velmi zjednodušeně řečeno bude to někdo, s kým máte plány i do budoucna). Určitě se vyhýbejte alkoholu a jiným látkám jakožto prostředkům na uvolnění. Jejich efekt bývá opačný. V každém případě nemějte strach, jedná se o běžný problém, velmi pravděpodobně jste zcela v pořádku a problém se časem upraví.

 • dobry den je mi 26 let a mam takovy...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobry den je mi 26 let a mam takovy problem donedavna jsem nemel s masturbaci problem ale pred par tydny to proste ze dne na den prestalo jit jsem zdravy a nemam ani psychicke problemy

  Reagovat03.01.2012 15:18 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re:

   Dobrý den.
   Vzhledem k tomu, že máte určité potíže, tak příčina naopak zcela jistě bude buď zdravotní, nebo psychická (=jinak byste tento problém neměl). Zdravotní příčiny jsou ve Vašem věku spíše vzácnější, zejména pokud nepociťujete jiné příznaky. Může se jednat také o následek nadměrné fyzické zátěže (sport). Psychickou stránku nejlépe zhodnotíte Vy sám. Nadměrný stres, nedostatek spánku, pracovní vytížení, nadužívání návykových látek, to vše může mít vliv. Pokud byste si nevěděl rady, navštivte Vašeho praktického lékaře a o problému se se všemi podrobnostmi poraďte.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám problém dosáhnout erekce během pohlavního styku. Buď je slabá a nebo žádná. Stimulace partnerky nepomáhá (ani orální). Ale pokud masturbuji a sleduji pornografii, tak erekce dosáhnu bez problémů. Mám i ranní erekce. Domnívám se že je to způsobeno pozdějším začátkem se sexuálním životem. A jelikož jsem se od puberty uspokojoval sám. Dnes mě jiné praktiky tolik nevzruší. Bojím se že jsem schopen dosáhnout erekce jen pokud se "dívám" a masturbuji a ne tolik během samotné fyzické aktivity. Je mi 24 let. Chci se zeptat jestli se dá v tom to případě nějak pomoci. Děkuji

  Reagovat01.01.2012 23:16 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.
   Poruchy erekce jsou častou záležitostí. Ve Vašem případě se navíc velmi pravděpodobně jedná o psychogenně podmíněnou poruchu erekce (=tj. není způsobená nějakou nemocí). Pokud se stav nebude zlepšovat, lze navštívit různé sexuologické poradny nebo psychologa. Ve všeobecnosti však můžeme říct, že základem je otevřená, oboustranná komunikace s partnerkou. Zkuste s ní o tom mluvit, říct jí o Vašich pocitech, představách. Pokud se Vám podaří dosáhnout vzájemného pochopení, vyloučit strach z neúspěchu, navázat pevný a intimní partnerský vztah, je pravděpodobné, že poruchy erekce vymizí. Alkohol a podobné „uvolňující“ látky jako řešení radši nepoužívejte, výsledek může být úplně obrácený, než je očekáváno.

 • manzeluv dlouhodoby nezajem o sexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Muh problem spociva v tom ze zhruba osm let mame sex 3-4 x do roka manzel neprojevuje zajem ani chut kdyz nahodou chut dostane je to sex velmi rychly kdy nemam cas se ani vzrusit pripadam si jako matrace. Priznavam ze i kdyz mi sex velmi chybi na sex s manzelem nemam vubec chut a to i presto ze ja jsem sexualne velmi aktivni.O milenci nepremyslim snazila jsem se v prubehu let o tom s manzelem promluvit odmita jakekkoliv rozhovory na tohle tema odchazi z mistnosti a nemluvi se mnou mam pocit ze jsem blazen a ze mi z nedostatku sexu hrabe manzel je abstinent nikan nechodi jen do prace drive byl sexualni maniak sex jsme meli i 30x za tyden ted nevim co se deje ja pracuju ve verejnych sluz ach a temer denne slysin ze jsem krasna a atraktivni zena je mi 50 manzelovi. 53 nechci ho opustit je to nejhodnejsi clkovek na svete podvest ho povazuju za zradu ale nevin si rady nepomaha vazne nis ani pradlo ani vecere pri svickach ani eroticke filmy ani proste nic jen mi porad rika jak me stale miluJ

  Reagovat06.11.2011 15:45 od gdpr
  • Re: manzeluv dlouhodoby nezajem o sex

   Dobrý den.

   Řešení této situace bohužel není jednoduché. Způsob řešení je však jen jeden a to vzájemná snaha situaci změnit. Pokud se Váš manžel z jakéhokoliv důvodu nebude chtít na změně aktuálního stavu podílet, máte jen velmi malou šanci na vyřešení problému. Ideální by bylo přesvědčit manžela k návštěvě odborníka (psychologa, sexuologa) a společně, pod dohledem, najít příčiny proč o sex nestojí. Specialistu můžete nejdříve vyhledat i sama, může Vám poradit se způsobem, jak manželovi dát jasně a citlivě vědět, že aktuální stav Vám nevyhovuje. Uvádíte, že to trvá už 8 let, doporučuji proto konzultovat odborníka co nejdříve. Na internetu Vám nikdo žádnou zázračnou radu nedá.

 • nervozitaRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, je mi 26 let, mám problém, který mě hodně trápí a nedá mi spát. Asi před měsícem jsem si našel přítelkyni...Všchno šlo skvěle, ale až do te doby, kdy jsme spolu chtěli mít sex...Můj problém je, že jsem před sexem strašně nervozní a nedosahuji erekce. Přitom když se líbáme tak mám erekci pokaždé, jenže když má dojít k sexu, přepne mi v hlavě a myslím jen na to že se mi "nepostaví" a to se také stane..už jsme to zkoušeli třikrát a nic. Jsem z toho víc a víc vystrašený a nervozní, že už nemyslím na nic jiného. Přitom při masturbaci nemám problém a nikdy jsem neměl. Žil jsem dlouho sám a opravdu bych ji nechtěl ztratit. Přítelkyně to zatím chápe ale dlouho to nevydrží. Nevím co mám dělat. Prosím poradte jak se toho strachu zbavit, už opravdu nevím kam dál. Předem děkuji za jakoukoliv odpověd.

  Reagovat26.10.2011 17:14 od gdpr
  • Re: nervozita

   Dobrý den.


   Jedná se o častý problém, u Vás bude skoro určitě způsobený psychicky (nervozita, strach apod.) a ne nějakou skrytou zdravotní příčinou. Bohužel není nějaké jednoduché okamžité řešení. Důležitá je otevřená komunikace mezi Vámi a Vaší partnerkou. Mluvte s ní o tom, kromě trpělivosti však bude potřeba i pochopení a dosáhnutí dostatečné blízkosti a intimity. Nedoporučuje se „posilování“ alkoholem a ani jinými návykovými látkami. Také léky na erekci nejsou ve Vašem případě vhodné. Na pohlavní styk se pokuste vytvořit přirozené a nestresující podmínky. Nemusíte se bát, pokud je to skutečně „ta pravá“ problém dříve nebo později velmi pravděpodobně překonáte. Pokud byste si nevěděl rady, obraťte se na psychologickou poradnu (nejlépe společně).

   • Re: Re: nervozita

    dobry den,je mi 26let a poznal sem nadhernou divku ktera je 100%sexy a ja mam problem s tim ze se s ni chci milovat ale necitim vasen,vzruseni a nechce se mi postavit a kdyz ano tak to nevydrzi,nikdy sem tyto problemy nemel a je mozne ze sem ted pred 14dny maximalne zatizil organismus tim ze sem prvnich 6dni nejedl a pomaly sem zacal a uz se stravuji ne jak bych mel a le jim..uz nejsem i nervozni s noveho zenskeho objevu,co mam delat?poradite mi prosim,dekuji s pozdravem koubiss

    Reagovat04.11.2015 07:27 od gdpr
    • Re: Re: Re: nervozita

     Dobrý den.

     Co se týče extrémní zátěže, nevím proč a jak jste jí prováděl, každopádně to může být velmi jednoduché a možné vysvětlení Vašich potíží. Pokud bychom od toho odhlédli, tak erekce se neřídí vždy "rozumem", tj. i když se Vám holka zdá sexy, nemusí Vás dostatečně stimulovat, vzbuzovat vzrušení atd. Je to velmi individuální. Záleží samozřejmě i na dalších faktorech. Pokud jste dříve potíže neměl a máte pocit, že partnerka se Vám skutečně líbí, zkuste se zamyslet, jestli něco neděláte jinak, než v minulosti (místo, způsob jak se k pohlavnímu styku dostáváte atd.). Další běžné vysvětlení může být stres, který je při změně partnerky častý. Zkuste si o potížích otevřeně promluvit, dostaňte se zpět do své obvyklé fyzické kondice a vytvořte si na sex pířjmené podmínky. Pokud by to dále nešlo, poraďte se s praktickým lékařem.

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mi 31 let, chtěl bych se zeptat, co dělat, když mám při pohlavním styku problém s vyvrcholením (ejakulací), trvá mi to velmi dlouho. Je to jak sázka do loterie - někdy se vyvrcholení dostaví za 5 až 10 minut a někdy se nedostaví ani po 45 minutách... Partnerka je z toho velmi nešťastná a minule to došlo tak daleko, že se mi nedostavila erekce. Je to už spíše tím, že mám obavy, abych partnerku opět nezklamal. Stále na mě naléhá, ať vyhledám odbornou pomoc, chtěl bych se zeptat, zda mám vyhledat pomoc urologa, nebo sexuologa? Děkuji za odpověď

  Reagovat24.10.2011 21:36 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Pokud jste v minulosti problémy neměl (tj. byl jste v minulosti schopen dosáhnout plné erekce a vyvrcholení), jedná se o tzv. o sekundární poruchu erekce. Příčina může být zdravotní – je potřeba vyloučit některé nemoci, které mohou mít vliv, jako například cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Ve Vašem věku budou však spíše nepravděpodobné, ale radši navštivte praktického lékaře. Po vyloučení těchto problémů se příčina bude hledat spíše ve Vaší psychice. S tím Vám pomůže psycholog (=tj. sexuolog). Promluvte si však při vyšetření nejdříve s praktikem, základní rady a orientaci Vám může poskytnout i on (pokud s ním máte dobrý vztah a bude na Vás mít čas). Běžný urolog Vám při psychogenně podmíněné poruše erekce nepomůže.

 • erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobrý den je mi 16 let,a mám malý probůém s erekcí doma normálně mohu si pomoct sám a dosáhnout vyvrcholení,ale jak to má přijít z partnerkou tak je to problém,někdy když mi na něj sahá atd tak jako by stoupne ale nechce se mu,bojím se třeba ž eho mám malýho a bojím se že když ho vyndám tak prostě se mi nepostaví....už se mi stalo párkrát že se nepostavil můž to býl i alkoholem. prostě na začátku dráždění někdy se mu chce ale jak se to přeruší tak prostě už to nejde, prosím o radu jestli na to jsou nějaké léky nebo co mám dělat děkuji.

  Reagovat05.09.2011 01:08 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den.

   Váš problém bude způsoben psychikou – to znamená, že nemožnost občas dosáhnout erekce v přítomnosti partnera není fyzická záležitost („nemoc“), ale problém způsobený stresem, podvědomím, obavami. Léky Vám v tomto případě nedoporučuji. Nepijte alkohol a neužívejte omamné látky. S partnerem se blíže poznejte, komunikujte a po dosažení intimnějšího a hlubšího vztahu problémy velmi pravděpodobně odezní bez léčby.

 • Viagra?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na působení, případně škodlivost viagry a jestli to není pro člověka v mém věku (20 let) nijak škodlivé. Můj problém s erekcí není zdravotního rázu. Měl jsem 2 dlouhodobější vztahy a vše fungovalo v pořádku. Sex 2-3x denně nebyl problém. Sám erekce a ejakulace dosáhnu bez problému. Problém u mě nastává, když mám sexuální partenrku poprvé a je to "jen" sexuální partnerka, jak se říká na jednu noc. Jsem povahově mírně labilní člověk a když je mi dopředu jasné že mám jen jeden pokus, tak mne to občas frustruje natolik, že pohlavní orgán vypoví službu.
  Nemyslím, že by můj problém vyřešil psycholog.
  Zkoušel jsem přípravky na podporu erekce na přírodní bázi, ovšem ty mi s mým problémem nepomohou (Jakmile k pohlavnímu styku dojde, tak již není problém). Možná mi poradíte že nemám být proutník a budu bez problémů, ale rád bych věděl, (než půjdu k lékaři žádat o nějaký přípravek) jestli to může mému problému pomoci a nebo jestli mám prostě smůlu.

  Reagovat30.08.2011 00:02 od gdpr
  • Re: Viagra?

   Dobrý den.

   U viagry a léků se stejnou účinnou látkou, se nežádoucí účinky mohou projevit v kardiovaskulární oblasti. Nezáleží ani tak od věku, než od nemocí, kterými člověk trpí. Pokud jste jinak zdráv, zdravotní kontraindikace nejspíše nebudou (to však lze posoudit pouze na základě Vaší kompletní zdravotní historie). Ohledně Vašeho sexuálního života Vám nechci nijak radit, jde o Vaše rozhodnutí, zvážil bych však několik věcí – a to zejména co od pohlavního styku očekáváte. Viagra nijak neovlivní vaše libido (touhu) k sexuálnímu styku a navíc prožitek může být zcela jiný (neuspokojující), než znáte z dlouhodobějších vztahů. Navíc, i když k užití léku Vás nejspíše neohrozí, stále platí zlaté pravidlo medicíny – žádný lék, pro který není jednoznačný důvod podání, se podávat nemá. Ve Vašem případě zjevně nemáte problém s cévním zásobením pohlavního ústrojí (což zjednodušeně řečeno Viagra ovlivňuje). Nezanedbatelná je určitě i cena přípravku.

 • Mám problém s erekcí. Jakého lékaře...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mám problém s erekcí. Jakého lékaře mám navštívit

  Reagovat26.08.2011 08:09 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.

   V případě takto nespecificky položeného dotazu určitě praktického lékaře. Je potřeba zodpovědět více otázek ohledně Vašeho zdravotního stavu. Praktický lékař orientačně diagnostikuje, zdali se jedná o problém psychický, nebo jestli to může být důsledkem nějaké nemoci. Podle toho pak navrhne další vyšetření nebo návštěvu odborníka. Také Vám s jistotou potvrdí, jestli můžete používat ze zdravotního hlediska léky na posílení erekce (v případě, že bude vhodné je použít). Pokud by se jednalo o problém psychogenní, pro základní pomoct a orientaci v problému Vám může v podstatě jakýkoliv odborník, který má nějaké zkušenosti v této oblasti (často přímo Váš praktický lékař).

 • ErekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím, je mi 63 let. Já vím je to dost, ale chtěl bych si ještě užít. Mám novou mladou milenku (no pro mne mladou - 40). Ale nemám v podstatě žádnou erekci ať dělám co dělám. Už jsem z toho nešťastný a vyzkoušel jsem již hodně přípravků kromě operace a injekcí. Můžete mi doporučit něco extra účinného?

  Reagovat24.08.2011 14:08 od gdpr
  • Re: Erekce

   Dobrý den.

   Máte několik možností. Není ale zaručené, že některá musí fungovat. První jsou přípravky volně prodejné v lékárně, vedené jako doplňky strany. Jejich účinek bývá individuální, je potřeba je vyzkoušet. Nechte si v lékárně nějaké ukázat a doporučit. Neměly by však představovat zdravotní riziko. Druhá možnost jsou léky na předpis (Viagra, Cialis apod.), v tomto případě je však nutné navštívit lékaře, který zhodnotí, jestli je můžete užívat (mohou mít nežádoucí účinky hlavně na kardiovaskulární systém) a poté Vám léky předepíše. Taky Vás vyšetří a může odhalit příčiny, které problém způsobují, nebo mu napomáhají (neznamená to však automaticky, že je bude schopen vyřešit). Další možnost jsou Vámi uvedené operace a speciální zákroky. V tomto Vám bohužel nemohu poradit, je lepší navštívit specializovaná pracoviště, které se tímto zaobírají. Ve Vašem věku je bohužel pravděpodobné, že porucha erekce je způsobená zdravotní příčinou – například aterosklerózou cév a tudíž může být velmi komplikované ji ovlivnit.

 • Ne vždy se to povedeRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, máme problémy se sexuálním životem: s přítelem (36let) se známe čtyři měsíce, sexuálně žijeme cca dva měsíce. Ne vždy dochází u něj k ejakulaci. Já (30let) to zvládám poměrně rychle, on ne vždy, dá se říci, že úspěšnost je pod 50%. Přiznám se, že to nechápu, alespoň jsem vůbec neměla ponětí o těchto problémech, jelikož jsme v předchozích vztazích neměli žádné problémy. Se ztopořením penisu a vzrušivostí nemá problém, ale cca po čtvrt hodině po milování dojde k ochabnutí, ale ne vždy někdy se to povede k maximální spokojenosti. Např při milování za jeden den, se ze čtyř pokusů povedl jeden. Co s tím? Jsme schopni spolu o tom komunikovat. Jsme ve fázi poznávací, takže nevím, zda je třeba to řešit už nyní u lékaře či ještě absolvovat pár pokusů. Zatím jsme neměli orální styk a já jsem poměrně málo aktivní. Má to na nás samozřejmě psychický vliv, takže se obávám dalšího styku možná více než přítel. Může na to mít vliv i velikost vagíny a penisu? Máme se ještě více sexuálně pozná

  Reagovat03.08.2011 13:05 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Ne vždy se to povede

   Dobrý den.

   Pokud jste schopni spolu komunikovat, asi není nutné zatím navštěvovat lékaře. Zkuste si promluvit a zapracovat na věcech, které jste sama uvedla jako problematické. Vzájemně u sebe identifikujte potřeby a představy o společném pohlavním životě. Pokud se k uspokojivému sexuálnímu styku dokážete dopracovat (i když ne pokaždé), odborník Vám nebude mít moc co nabídnout. Velikost pohlavních orgánů spíše vliv mít nebude (pokud není příčinou psychických problémů).

 • už nevím co dělat, nebo co dělám špatněRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chtěla bych se poradit, co můžu udělat pro svého partnera. Je mu 44 let a něco s ním není v pořádku. Přestože je schopen pevné erekce (nevím, jestli něco na podporu neužívá), nikdy nedosáhne orgasmu a při pokusech o soulož mu vždy úplně klesne.
  Byl 15 let ženatý, předtím byl s manželkou 6 let, byla jeho první a říká, že s ní žádný takový problém neměl. Po separaci (přítel je ital a nemůže se rozvést dříve než za 3 roky) měl partnerku-kolegyni z práce, které bylo 23 let a prý se mu tohle stalo poprvé až s ní. Šel proto k lékaři, protože mu bylo divné, že se slečnou 23 let není schopen ničeho a tam mu prý řekli, že po fyzické stránce je naprosto v pořádku, problém je čistě psychický a předepsali mu viagru.
  Já mám pocit, že je nějak fixovaný na svoji maželku i když on tvrdí, že ne. On odešel od ní, protože byla čím dál víc agresivní, nervozní a stále častěji ho napadala psychicky i fyzicky. Přesto říká, že po odchodu od ní skoro rok hodně trpěl a nebyl schopen ničeho.
  Jiná kolegyně z práce ho pozvala k sobě domů za účelem orálního sexu a i když si to prý moc přál, protože jeho žena toto odmítala, tak mu ani nestál.
  Se mnou je při orálním sexu tvrdý, ale orgasmu nedosáhne a pokud to trvá dlouho, tak mu postupně klesne i přes podtlak v ústech. Nikdy předtím jsem se s takovým problémem nesetkala i když jsem vystřídala víc sexuálních partnerů a to i starších než je on. Pokud byl nějaký takový problém, dalo se to vyřešit orálním sexem i když v určitých stadiích opilosti u partnerů to nebylo snadné. Teď s ním si vážně nevím rady a nevím, co dělám špatně.
  Říká, že se mu líbí mladší ženy, než je on a mě je 35 let, tak si někdy myslím, že jsem třeba moc stará pro něj oproti jeho kolegyni z práce (teď 24 let), ale na druhou stranu ani s ní bez viagry nebyl schopen ničeho.
  Když je doma v Itálii a já v Praze, tak se vídáme přes Skype. A to problém s erekcí většinou nemá a dvakrát jsem viděla, že i orgasmu dosáhl (i když se mi zdálo trochu divné, že to celou dobu skrýval pod županem a pak mi ukázal "výsledek")... mám pocit, že na něj působim spíš jako ledová sprcha, než jako žena :-( během pár týdnů se k němu budu stěhovat a tak jsem mu naznačila, že bych chtěla, aby potěšení z orgasmu se mnou prožíval nejen přes webkameru. V tu chvíli mi přišlo, že se hrozně lekl... připadal mi, jako malej kluk, kterýho chytnou v obchodě krást bombóny.
  Když jsme spolu, tak se mi hodně věnuje a snaží se mě uspokojit úplně maximálně všemi možnými způsoby, ale erekci má jen chvílema a při pokusu o soulož rychle klesne. Mě to přijde sobecké, že všechen čas věnuje mě a sám z toho v podstatě vlastně nic nemá :-( Hrozně ráda bych, aby si to užíval i on. Zkoušela jsem mu naznačit, že i když je se mnou, tak může použít svojí ruku, jako že by mi pomohl, ale nechtěl.
  Taky jednou říkal, že nechce znečistit postel, tak prý proto nemá orgasmus. Řekla jsem mu, že z toho strach mít nemusí, že spolykám úpně všechno, ale on se jen smál.
  Udělám cokoliv pro jeho potěšení, ale vážně nevím co :-( Poradíte mi prosím?
  Děkuji

  Reagovat12.07.2011 14:18 od gdpr
  • Re: už nevím co dělat, nebo co dělám špatně

   Dobrý den.
   Takto komplexní problém bohužel nejde vyřešit jednoduchou odpovědí. Potřebujete spíše rozhovor s odborníkem (sexuologická poradna, psycholog) daleko přesahující možnosti této poradny. Další věc je nutnost řešit tento problém spolu s partnerem, resp. je potřeba aby iniciativa byla spíše na jeho straně. Bez jeho ochoty zapojit se do řešení situace se Vám ji nikdy nepodaří uspokojivě vyřešit.

 • Porucha erekce, od zacatku pohlavniho zivotaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  je mi 21 let a sexualne ziji od svych 16ti let, pri sebeukajeni neni problem. Muj prvni sexualni zazitek (koitus) nebyl vyvedeny. Dostavila se castecna erekce, ale "nic moc". A tak to je v mem sexualnim zivote prakticky az doposud. Vyvrcholeni po prevelikem snazeni dojde, ale jak partnerka, tak ja z toho nic nemame. Pravdou je (a to se mi zda divne), ze jsem mel 2 roky pritelkyni, u ktere to bylo ze zacatku stejne, avsak po jiste dobe se to zlepsilo a nemel jsem zadny problem. Jenze po tomto vztahu to bylo opet vse ve starych kolejich..
  Ze sveho subjektivniho pohledu si rikam, ze preci nejde o psychycky problem, hlava by rozhodne chtela, partnerky take jsou, ale telu se nechce. Ale to, ze to v tom vztahu slo, me nechava na pochybach.
  Zdravotni problem je take mozny. Nejspise mam lehce zvyseny krevni tlak, ackoliv se mi vzdy podarilo nad "holterem" zvitezit. Nicmene u navstev lekare mivam tak 145/80. Zatezove EKG dobre, echo take. Byval jsem vrcholovy sportovec a i nadale jsem velmi aktivni. Dale pak mam jaksi erekci "vzhuru pri tele", tak 70 stupnu a pri sexu a sebeukajeni to mirne tlacim do normalu, prirozene, bezbolestne, cca 20. A pri ejakulaci ejakulat ne vzdy vystrikne, nybrz vytece.
  Moc vas prosim o radu. Problem mi velmi ovlivnuje zivot, mam pomalu strach se s nekym seznamit blize, kdyz vim, ze to urcite zase nepujde. Dekuji za odpoved !!

  Reagovat27.06.2011 02:20 od gdpr
  • Re: Porucha erekce, od zacatku pohlavniho zivota

   Dobrý den.
   Je spíše nepravděpodobné, že byste ve Vašem věku měl nějaký zásadní zdravotní problém, navíc pokud jste byl interně vyšetřován. Hraniční tlak není určitě dobrý z hlediska možných komplikací v životě, nemyslím si však, že by nyní ovlivňoval Vaše libido. Problém naopak může být podle Vašeho popisu psychický, čemu určitě napovídá předešlý funkční vztah. To, že „hlava chce“ neznamená, že se o psychický problém nejedná. Sexuální poruchy, které jsou podmíněné psychogenně, nejsou v žádném případě o tom, že by postižení o sex zájem neměli. Myslím, že byste měl navštívit odbornou sexuologickou poradnu v místě Vašeho bydliště. S pomocí odborníka si vyjasníte základní poznatky o problému a pak můžete začít hledat řešení. Základem je dostatek přesných informací a otevřená komunikace s odborníky.

 • tak znovuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den je mi 20 let, s přítelkyní se kterou už jsem rok je to při každém pohlavním styku pořád to samé na začátku je erekce pevná ale po pár minutách když vniknu do přítelkyně tak penis ochabne a zároveň mám neustupující problém s předčasnou ejakulací trvá to jen asi minutu nebo dvě a později už ani po chvíli se erekce nevrátí ikdyž se snažíme sebevíc a díky tomu bohužel nedosáhne vrcholu ani přítelkyně. Prosím poraďte, pomohou nějaké povzbuzující prášky? Myslí že to bude psychického rázu a už sem z toho nešťastný mám velmi chápavou přítelkyni ale neschopnost ji díky tomuto potěšit mi mé deprese víc a víc prohlubuje. Děkuji monohokrát za odpověď. Omlouvám se že to tu je možná dvakrát jednou sem to bohužel napsal kam sem neměl.

  Reagovat21.06.2011 12:37 od gdpr
  • Re: tak znovu

   Dobrý den.
   Předčasná ejakulace je nejčastější sexuální dysfunkce. Často jde úspěšně řešit, budete však potřebovat pomoc odborníka (sexuologické poradny) nebo podrobnější nastudování problematiky (například na internetu). Předčasná ejakulace se řeší různými technikami oddalující ejakulaci, které si potřebujete osvojit a určitým režimem po dobu léčby. Rozsah poučení přesahuje možnosti této poradny a také považuji za vhodnější osobní kontakt obou partnerů s odborníkem. Spolu s přítelkyní si domluvte schůzku v poradně ve Vašem okolí. „Povzbuzující prášky“ bych v úvodu řešení problému nedoporučil, problémy bývají psychogenního rázu.

 • Prosba o radu-erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  musím se přiznat, že touto cestou žádám o radu poprvé, ale jsem si vědom toho, že je určitě strašně těžké radit "na dálku". Je mi 19let a jsem vrcholový sportovec. Mám problémy s vyšším tlakem (cca 140/85) a proto na něj užívám Tritace 5mg. Dále pak beru Letrox na štítnou žlázu (snížená funkce). Avšak nic z toho mě jakkoliv v ničem neomezuje ani při max. zátěži.

  Menší problém ovšem nastává při sebeuspokojení kdy, avšak docela zřídka, erekce není 100% - to si myslím, že ale je spíše mou nadmírnou aktivitou, kdy to někdy za den i asi trochu přeháním :-). Větší, a mnohem zásadnější problém však nastává při sbližování se s protějškem. Již několikrát jsem to zkoušel, pokaždé s odlišnou slečnou, ale vždy stejný výsledek - v ten moment nejdůležitejší orgán mi vypoví službu. Nerad bych tu psal esej, nicméně je pravda, že první dva pokusy byly ve trochu stresovějších situacích. Proto jsem si na tomto dalším pokusu dal mnohem více záležet, ale výsledek opět nulový.

  Zajímalo by mě tedy, zda je možná nějaká zdravotní porucha či se tato možnost pohybuje spíše v řádu několika málo procent. Asi, pokud mohu soudit, jde spíš o psychický problém, se kterým koukám tu nejsem první, ale nejsem si jistý. Pokud by se však jednalo o psychiku, je něco, co byste mi mohl poradit popřípadě i doporučit jako člověk a jako odborník? A dále i přesto že věřím, že se to dá s časem a zkušenostmi do pořádku, v případě dalších neúspěchů - poradíte mi prosím přesně jací odborníci se specializují na toto téma? (sex. psycholog?). P.S. Na běžnou urologii bych se s tímto problémem asi odhodlal až po případné konzultaci právě s někým přes psychologii...

  Předem mnohokrát děkuji za odpověď a nesmírně si vážím vašeho času, I.

  Reagovat07.06.2011 21:15 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Prosba o radu-erekce

   Dobrý den.
   Váš problém vypadá být spíše psychogenní, i když zdravotní problém nejde takto na dálku samozřejmě vyloučit. Pokud to se sebeuspokojováním „přeháníte“, je možné, že erekce při opakované masturbaci v průběhu dne nebude 100%. Také erekce při souloži může být ovlivněna masturbací dříve v průběhu dne. Na druhou stranu pokud alespoň někdy dokážete plnou erekci dosáhnout a udržet, mělo by být po zdravotní stránce vše v pořádku a problém bude psychický. Dalším faktorem je nadměrná zátěž. Pokud uvádíte, že jste vrcholový sportovec, budete mít určitě náročné (fysicky i psychicky) tréninky, stejně tak jako velký stres před závody. Toto profesní zaměření může mít nezanedbatelný vliv a nemusí být možné jeho vliv zcela odstranit. Pomoc psychologa můžete určitě vyhledat, existují také různé sexuologické poradny (kde nejspíše také narazíte na psychologa, zaměření je však přímější na danou problematiku). Pokuste se teda zařízení tohoto typu navštívit (lépe řečeno navštěvovat) a také hledejte co nejvíce informací na internetu nebo v literatuře. Váš problém lze vyřešit, může to však být běh na delší trať.

 • OtázkaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám otázku, týká se mého 19ti letého přítele, při vyvrcholení mu ejakulát ´´nestříká´´ ale teče, chci se zeptat jaké mohou být příčiny, popřípadě zda-li je nutno tento problém léčit, děkuji

  Reagovat05.06.2011 10:31 od gdpr
  • Re: Otázka

   Dobrý den.
   Na Váš dotaz je těžké reagovat. Takovýto problém je velmi komplikované objektivně posoudit, navíc cestou internetu. Pokud Váš partner nemá žádné další potíže, nejspíše to nebude problém. Pokud by však přetrvávala Vaše nejistota, nebo se objevil jiný související zdravotní problém, navštivte sexuologickou poradnu (můžete oba) nebo urologa (Váš partner).

 • Nedostatečná erekceRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,

  Je mi 22 let a mám první sexuální partnerku. Při několikátém pokusu o společnou soulož se nedostavuje erekce. Při masturbaci je vše v pořádku a vždy dojde k vyvrcholení. Ovšem při pokusu o společný sex selhávám. Pravdou je, že partnerka je málo aktivní, ale vím, že chyba je především na mé straně. Potíže budou zřejmě (nebo spíše určitě) psychogenní. Rád bych se Vás tedy zeptal, jak mám problém řešit? Jakého lékaře v Brně mám navštívit? A zda je možná se s lékařem domluvit na předepsaní např. viagry pro rychlou záchranu? Partnerka je zkušenější a cítím, že ji dochází trpělivost. Nerad bych o ni přišel. Což se asi stane, pokud problém rychle nevyřeším, protože oněch pokusu už bylo pravdu hodně. S každým dalším neuspěšným pokusem o soulož (tedy erekci) psychogenní problém roste a roste a při dalším pokusu je vše ještě horší. Mužete mi tedy pomoci a poradit, jak mám problém, co nejrychleji vyřešit?

  Děkuji

  Petr

  Reagovat18.03.2011 00:12 od gdpr
  • Re: Nedostatečná erekce

   Ahoj Petře. Měl jsem s partnerkou stejné problémy. Jednoduchou cestou jsem tento problém překonal (žádné prášky podporující erekci). Jestli chceš, ozvi se mi na mail. Problémy byly opravdu pouze psychického rázu.

   Reagovat05.04.2011 12:06 od gdpr
  • Re: Nedostatečná erekce

   Dobrý den.
   Problémy s erekcí řeší běžně urologická ambulance, kde Vám taky poradí ohledně vhodnosti krátkodobého užívání medikace - možné to určitě je. Jak jste ale sám uvedl, problém bude spíše v psychologické rovině, takže pokud je Váš cíl dlouhodobě funkční vztah, medikací tyto problémy nevyřešíte a problém tak akorát posunete do budoucna. Připravte se taky na to, že ne všichni odborníci Vám můžou v této oblasti vyhovovat a že ne každý urolog bude mít dostatek prostoru a zkušeností Váš problém řešit. Další, vhodnější možnost je navštívit sexuologickou poradnu (psychologa), který s Vámi problémy podrobně probere a pokusí se zvládnout z dlouhodobé perspektivy. Připravte se však na to, že bez ohledu na příčinu nebo pocity „viny“, musí problém řešit oba partneři. Při jednostranném přístupu, či neochotě Vaši partnerky zapojit se do hledání řešení, je šance na úspěch malá. Začněte teda dostatečně komunikovat s Vaši partnerkou, otevřeně s ní promluvte o Vašich pocitech (a/nebo potřebách) a eventuelně společně vyhledejte odbornou pomoc sexuologické poradny. Pokuste se taky maximálně odbourat stres (v okolí, škole, rodině) například sportem, zábavou. Nekuřte a nepijte nadměrně alkohol s cílem většího „uvolnění“.

 • Menší problémRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Zdravím. Je mi 17 let a vyskytl se mi menší problém s erekcí. S o rok mladší dívkou jsem již přes půl roku a o první společný sex jsme zkoušeli asi po čtyřech měsících spolu - neúspěšně. Teď už vím, že jsme to tenkrát vzali strašně rychle, bez předehry a NIC z toho nebylo, protože mě to doslova nějak zatrašilo, což mělo za příčinu špatnou a téměř žádnou erekci. Nikdy jsem netušil, že by mne mohlo něco takového potkat, protože dříve (u jiných holek) jsem tento problém neměl a už vůbec né sám při sebeuspokojování - masturbaci. Něco jsem si o tom poté pročetl a dal jsem na pár rád - při příštím pokusu jsme se spíše jen mazlili, provokovali se, hladili se apod. a já se snažil zapomenout na ten první zkrat (což opravdu není jednoduché a myslet na to musím nesustále). Další pokus o styk přišel asi po měsíci a už to bylo lepší, ovšem nic zázračného. Něco jsme si užili ... ale prostě abych se konečně dostal k problému, který potřebuji vyřešit - jedná se o to, že má erekce u masturbování je podstaně lepší než při sex. styku. Od toho první zkratu se to podstatně zlepšilo, ovšem stále cítím, že to není ono. Styk jsme prožili spolu zatím asi pouze 3x a má erekce vždy byla tak 70-80% a o hodně slabší, než u zmíňené masturbace (sám). Nejen že musím neustále spravovat kondom, ale mám při tom pořád pocit, že "může být větší a tvrdší". Vím, že se to nezmění asi ze dne na den, ale od toho prvního zkratu uběhli již 3 měsíce a my se zas o něco více poznali. Jakou koliv radu, nápad, či doporučení příjmu a budu rád. Předem díky.

  Reagovat14.03.2011 22:17 od gdpr
  • Re: Menší problém

   Dobrý den.
   Pokud nemáte jinak zdravotní potíže, dá se předpokládat, že potíže s erekcí budou velmi pravděpodobně psychogenní, tj. že nejsou způsobeny nějakou fyzickou nemocí. Řešení tohoto problému proto bude spíše formou rozhovoru, poučení a vzájemného porozumění. Určitě neztrácejte trpělivost, 3 měsíce intenzivních změn v osobním životě Vás můžou vyvést z rovnováhy a způsobovat i poruchy erekce. Na druhou stranu na část problému jste už patrně přišel sám (snížená citlivost při užívání kondomu), máte tak určitě slušnou šanci se potíží postupně zbavit. Základem je totiž touha problém řešit a identifikovat jednotlivé dílčí vlivy. Pokud se stav nebude lepšit, zvažte návštěvu sexuologa, který Vám bude moct věnovat dostatek času a podrobně poradit.

   • Re: Re: Menší problém

    Dobrý den P. doktore chtěl jsem se zeptat už asi víc jak týden nemám 100% erekci hodně se mi snížila . Vždy to bylo s erekci v pořádku.

    S parnerkou nemůžu mít ani pohlavní styk, jelikož nemám ani poloviční erekci a hodně jsem z toho zklamaný, po ránu nemám skoro taky žádnou erekci jakou jsem měl. Ejakuace se mi taky hodně snížila . Je mi 18 let a nevím čím to může být a budu moc rád když mi poradíte. Děkují za brzou odpověď

    Reagovat13.01.2013 09:13 od gdpr
    • Re: Re: Re: Menší problém

     Dobrý den
     Pokud jste neměl v uvedeném posledním týdnu žádný jiný zdravotní problém, je spíše nepravděpodobné, že by se u Vás takto náhle rozvinulo nějaké onemocnění způsobující poruchu erekce. Zamyslete se, jestli například nemáte větší stresy ve škole, resp. v životě, rodině nebo přímo s partnerkou. Větší vytížení, únava, atd. mohou podobné potíže jistě způsobit. Na lékaře se obraťte, pokud budou vaše potíže přetrvávat nebo se objeví i jiné.

 • Porucha erekce v 18ti letech ?!Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Potřeboval bych od vás radu .. Je mi 18 let a mám takový problém,který mi už asi rok nedá spát. Asi před rokem jsem měl sex s jednou slečnou a bez ochrany. Asi 3-4 týdny po tom jsem začal cítět svrbění v mém penisu a také jsem měl jen takové malé výtoky světle hnědé barvy,ale opravdu jen malé a řezání při močení. Z počátku jsem tomu věnoval pozornost a chtěl jsem vyhledat lékařskou pomoc,ale trvalo to jen 1-2 týdny a pak se svrbění a výtoky naprosto ztratily. Možná jsem ještě chvíli něco cítěl při masturbování,ale to ani nestálo za řeč. Až asi po 4-5 měsícíh jsem měl znovu sex a měl jsem poruchy erekce,erekce se dostavila ze začátku uplně v pořádku,ale během sexu pomalu odcházela a penis mi postupně měknul.
  Opět jsem se začal strachovat,napadlo mě,že to může být z toho nechráněného sexu,nebo také z nějakého špatné prokrvování mého pohlavního orgánu. Další taková divná věc je,že když si silně stlačím penis asi někde v půlce tak cítím takovou škrábavou/kousavou bolest,ale to mi dělalo asi i před tím,to fakt nevím.
  Také jsem si koupil nedávno prášky na zlepšení erekce po internetu ( Valopron ), beru je asi 2 týdny a nevidím nějaké rapidní zlepšení. Proto chci od vás nějakou radu,jestli je to pouze psichycká záležitost,nebo je to něco souvisejícího s tím sexem bez ochrany před rokem,nebo je něco špatně s prokrvováním. A je to ještě jedna věc,která by s tím mohla souviset a to jedna vlastnost fyzická,kterou mám už od mládí od prvního sexu,že se nemůžu a nikdy jsem se neudělal při pohlavním styku ,když se můj penis nacházel v pochvě. Skoro nic necítím přitom a také nevím jestli je to psichycká indispozice,nebo to opět souvisí nějak s cytlivosti penisu.. Prostě mi vždy dělalo lépe například masturbace rukou,nebo kouření od holky,ale samostatný pohlavní sex nijak moc neprožívám.
  Zdá se mi,že na takové problémy s erekcí jsem ještě dost mladý,tak doufám,že mi poradíte co s tím. Doufám,že mi poradíte pane doktore,byl bych vám moc vděčný.

  Děkuji.
  Nashledanou

  Reagovat09.03.2011 09:59 od gdpr
  • Re: Porucha erekce v 18ti letech ?!

   Dobrý den.
   V první řadě byste měl neodkladně navštívit kožního lékaře (konkrétně dermatovenerologa, což je lékař, který se kromě kožních projevů věnuje i pohlavním nemocem), který Vám udělá krevní testy a výtěry. Z výsledku bude pravděpodobně poznat, jestli jste nějakou pohlavní nemoc (STD – sexually transmitted diseases) prodělal, nebo jestli nějaká není ve Vašem těle aktivní. Tento krok je nevyhnutelný před jakýmkoliv dalším postupem a je nutný kvůli ochraně Vás a Vašich potencionálních sexuálních partnerů. Do té doby neprovozujte pohlavní styk. Potíže, které popisujete, můžou být způsobeny infekcí (či jejími následky) a pro jejich vyřešení je nutné nejdříve STD vyloučit. Odkládání, nebo zanedbání léčby (což se už ve Vašem případě mohlo stát) může mít pro Vás v určitých případech trvalé a zásadní zdravotní následky. Valopron pro Vás v tomto okamžiku nemá žádný význam. Navštivte co nejdříve dermatovenerologickou (=kožní) ambulanci a popište všechny Vaše problémy.

 • Oředčasná ejakuaceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám problém s předčasnou ejakuací. Jaké jsou možnosti léčby? Většinou dochází k výronu semene před 1 minutou. Bydlí u Hradce Králové. Na koho se případně můžu obrátit??
  Děkuji

  Reagovat07.03.2011 15:13 od gdpr
  • Re: Předčasná ejakuace

   Dobrý den.
   Předčasná ejakulace jako diagnóza patří teoreticky pod urologii. Léčbou se však může zabývat i psycholog, psychiatr, různé sexuologické ordinace, či všeobecný praktický lékař. Tento problém může být řešitelný, většinou však není způsoben „nemocí“, považuje se spíše za psychologický problém. Připravte se proto, že je potřeba probrat a zodpovědět spoustu věcí týkajících se i Vašeho soukromí, či vývoje (dětství). Je možné, že napoprvé nenarazíte na lékaře schopného s tímto problémem pracovat. To považuji za největší překážku. Neztrácejte proto trpělivost a nedejte se odradit pro Vás nevyhovujícím přístupem. Proto může být skutečně vhodnější volit přímo psychologa, či odbornou sexuologickou poradnu, která s Vámi minimálně zvládne dostatečně citlivě probrat potenciální důvody, či psychická traumata, která mohou takovýto problém „spustit“. Nejde ani tak o specializaci, ale o zkušenosti a znalosti této diagnózy. Léčba je v tomto případě hlavně o nácviku různých metod oddalujících ejakulaci, o správném poučení a porozumění problému. Ze samotných léků se někdy užívají psychiatrické léky (a využívá se jejich vedlejších, normálně nežádoucích účinků), ty však může předepsat pouze psychiatr. Taky se dají použít různé znecitlivující přípravky (ty se dají sehnat i ve specializovaných obchodech).

 • manzelovo problemi v erekciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dori den.prosim porate mi comam dělat manžel ma problemi s erekci. Jemu 35 let a vzrušuje ho dyš si veme neco ženského naseb nevime nakoho se mame obrátit. A když semu už postavi tak je rychle hotv a strašne malo jeto ta jednou za čtrnacni.Posim porate nam děkuji

  Reagovat22.02.2011 15:10 od gdpr
  • Re: manzelovo problemi v erekci

   Dobrý den.
   Váš problém může vyřešit odborník – sexuolog. Nejspíše bude nutné, abyste ho navštívili společně a měli oba aktivní zájem Vaše problémy řešit. Podle popisu to vypadá, že je potřeba dát dohromady více dílčích problémů a to je možné pouze komplexním přístupem specialisty. Nejbližší ordinaci můžete zkusit najít podle různých internetových vyhledávačů (např. Firmy.cz: http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Zdravotnicka-zarizeni/Lekarske-ordinace/Sexuologicke-ordinace ) nebo si nechat někoho doporučit Vaším praktickým lékařem, či někým z Vašeho okolí.

 • ErekceRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Přeji hezký den. Mám takový problém. Je mi 19 let a s mou přítelkiní jsme se pokoušeli o první sex ( tedy alespoň pro mne první,ona uz je o dost skušěnější). Jde o tože když jsme spolu a líbáme se,hladíme, někdy stačí i když se namě posadí atd tak erekce se oběví., ale problém nastal když jsme to chtěli poprvé skusit. Vše bylo v pořádku do té doby než přítelkine naznačila že by jsme měli skusit první "zásun" od té doby se mi prostě nechtěl postavit. Sice se občas postavil ale nebyl pevně ztopořený a tím pádem to nebylo vhodné ani na nazasení kondomu natož na zasunutí. Skoušeli jsme pár věcí jako trochu ho poškádlit atd... ale pořád nic, už je to tři dny a od té doby se mi ještě neměl erekci, proto jsem skusil si zapnout porno a začal jsem onanovat, penis byl pořád takový ochablý ale nakonec jsem se udělal (bez ddobré erekce ovšem) a vten moment po ejakulaci mne začaly hodně bolet varlata. Ani den po ejakulaci se erekce ješte nedostavila . Moc bych vás chtél poprosit o radu nebo nějaká rozumné vysvětlení. Moc vám děkuji za pochopení.

  Reagovat13.02.2011 14:32 od gdpr
 • problemRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.Je mi 17 let,s přítelkyní máme moc rádi sex,ale posledni dobou nám to nejde,nejspíš mám problém s penisem.Někdy když se chceme milovat,svlíkáme se,hladíme se,líbáme se,dotykame se,ale někdy,posledni dobou pořád,to s mým penisem nic nedělá!A když se mi postaví,což je ted málokdy,tak se udělám rychle a přítelkyně si to nemuže ani moc užít.Někdy se mi při hrátkách postaví a když ma dojít na sex tak se mu přestane chtít a zase zaleze,nevím co s tím.prosím poradte mi,poslední dobou se kvuli toho jen hadame.Chci ji dokázat že to zvládnu!odpovězte prosím,nebo poradte lékaře v okolí Frýdku-Místku.dekuji,nashledanou

  Reagovat10.01.2011 22:05 od gdpr
  • Re: problem

   Dobrý den,
   konkrétní příčinu problému může stanovit pouze odborný lékař po vyšetření. Lze tedy doporučit návštěvu specilisty, ve Frýdku Místku například urologa MUDr. Ladislava Carbola (Revoluční 531, tel.: 558 627 823).

 • Porucha orgasmuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den
  Partner 30 let, je při milování neschopen dosáhnout orgasmu a stejné problémy měl i dříve. Partnerka 27 let jej dosáhne poměrně brzy, je to pro oba velice stresující. Dá se tento problém vyřešit?

  Reagovat08.01.2011 10:36 od gdpr
  • Re: Porucha orgasmu

   Dobrý den,
   podobný problém u stejně starého muže jsme konzultovali s lékaři již v minulosti (viz. dotazy níže). Dle jejich názoru se vzhledem k věku muže se dá usuzovat spíše na psychické problémy, takovou diagnosu však může stanovit pouze odborný lékař až po vyšetření, v tomto případě urolog. Doporučujeme Vám návštěvu odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá obtížná.

 • Dobrý den , je mi 16 let a poslední...Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den , je mi 16 let a poslední měsíc se mi zdá že ''moje nářadí'' nefunguje tak jak má...je to v mém věku možném ? a kam se v takovém případě obrátit ? děkuji

  Reagovat22.12.2010 22:18 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   Budu předpokládat, že výrazem „nefunguje tak jak má“ myslíte poruchu erekce. Možné to samozřejmě je. Velká skupina těchto problémů bývá psychogenních, to znamená, že po stránce fyzického zdraví je všechno v pořádku. Psychickou pohodu může ovlivňovat např. stres, neshody s partnerem či v rodině, úspěchy ve škole či zaměstnání. Ve Vašem případě bude nezanedbatelnou roli hrát dospívání a změny organizmu s tím spojené. Problémy s erekcí můžou způsobit samozřejmě i některé nemoci, jako například cukrovka, infekce, či různé cévní poruchy. Jestli se ale jinak cítíte a cítil dobře, je pravděpodobné, že to nebude Váš případ. Taky některé látky, jako je alkohol, drogy apod. erekci negativně ovlivňují.
   Doporučuji Vám se zamyslet, jestli tyto problémy nejsou vázané na nějaké výše jmenované faktory – problémy ve vztahu, výrazný stres a podobně. Jestli ano, jejich vyřešení Vám může určitě pomoci ke spokojenosti. V případě, že by tyto problém přetrvávaly, nebo se objevily jiné příznaky (např. výtok z penisu, známky infekce) doporučuji navštívit lékaře. Začal bych u Vašeho obvodního, ten Vás případně odešle ke specialistovi – urologovi. V každém případě je velmi důležitá komunikace, přehnaná stydlivost, či zatajování před lékařem Vám nebude k prospěchu.

  • Re:

   Dobrý den,
   dle vyjádření lékařů, s kterými jsme podobné problémy konzultovali již minulosti (viz. dotazy níže) se vzhlëdem k vašemu věku dá usuzovat spíše na psychické problémy, takovou diagnosu však může stanovit pouze odborný lékař, v tomto případě urolog, až po vyšetření. Doporučujeme Vám návštěvu odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá obtížná.

 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  prosim jeste o doporuceni pripadneho lekare ci lekarky v okoli Pardubic,dekuji moc

  Reagovat08.12.2010 13:03 od gdpr
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den,
   dle konzultace s lékaři, s kterými jsme podobné problémy konzultovali již minulosti (viz. dotazy níže), je nutné zjistit, zda je příčnou poruchy erekce skutečný zdravotní problém nebo je příčina psychického rázu. Takovou diagnózu však může stanovit až po vyšetření pouze odborný lékař, v tomto případě sexuolog či urolog, až po vyšetření. Kontakty na ně naleznete např. na stránkách http://www.erekce.com/seznam-lekaru?kraj=pardubicky#hledani.

 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Dobry den muj partner ma problem s erekci,nekdy v jedinelych pripadech je to v poradku,ale ve vetsine pripadu nikoliv,nekdy se snazime dobu a pak kdyz to vypada,ze to bude v poradku a dojde k pohlavnimu styku,tak erekce okamzite nebo po chvili mizi,vlastne to neni nekdy ale ve vetsine pripadu,s kondomem to neslo vubec a o okamzitem sexu(rychlovky)si muzu nechat jen zdat,jsem uz z toho zoufala,pri oralnim uspokojovani jiz takovy problem neni,nevim uz co s tim,zkousel clavin ale,ze by to nejak pomohlo....jeste preyslim o vakuove pumpe,je to vhodne reseni?k dr.ho nemuzu donutit jit,prijde mi,ze jemu to jako takovy problem neprijde,mel prede mnou malo partnerek tak jestli to zrovna vyslo....prosim poradte,dekuji

  Reagovat08.12.2010 12:57 od gdpr
 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,je mi 30 let a mám poruchu s erekcí.Když jsem s partnerkou tak ze začátku se zdá,že to bude dobrý,ale opak je pravdou.Nemohu se dostat do plné erekce a vydržet až do ejakuace.Zkoušel jsem i Clavin,ale vubec nepomohl.Přitom se na to soustředim aby to bylo co nejlepší.Předem děkuji za odpověd.

  Reagovat02.11.2010 17:57 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den,
   na základě opakovaných konzultací s lékaři a vzhledem k Vašemu věku jsou nejpravděpodobnější příčinou psychické důvody. Ovšem pro jednoznačné stanovení diagnózy je nutné vyšetření odborným lékařem - urologem. Doporučujeme Vám návštěvu odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá složitá.

   • Re: Re: porucha erekce

    Nebývá složitá a navíc je velmi účinná. Léky řešící tento problém jsou sice na předpis, ale každý by si měl uvědomit, že porucha erekce je nemoc jako každá jiná. Stidlivost nepomůže! Pomůže vyšetření a léčba.

    Reagovat22.11.2010 20:59 od gdpr
 • porucha erekceRozbalit (reakcí: 4)Sbalit (reakcí: 4)

  Dobry den je mi 25 let a delsi dobu trpim porucjou erekce.jednu jsme chteli s pritelkyni soulozit,ale bohuzel nemohl jsem dosahnout erekce.od te doby je nas sexualni zivot prakticky utlumen.pritelkyne sex nevyzaduje protoze vi ze je to obcas dobry a nekdy zase hrozny.myslim si ze je to psichyckeho puvodu,byl jsem s tim i u sveho lekare ten my predepsal Levitru,s timto my to slo bez problemu.I kdyz jsem doma sam tak pri onanii erekce dosahnu za nekolika mali vterin, chtel bych se timto zeptat a poradit se jak bych tenhle problem mel resit.Prestal jsem i kourit,zacal zase sportovat ale porad se my to nedari prekonat.jsem z toho zoufaly a svoji pritelkyni nechci k vuli tomuto problemu ztratit.
  Predem dekuji za vase vyslechnuti meho problemu a pripadne rady.

  Reagovat21.10.2010 20:34 od gdpr
  • Re: porucha erekce

   Dobrý den,
   velmi podobný případ jsme konzultovali s lékaři v minulosti a odpověď je níže pod vaším dotazem. Základní informací doporučení lékaře bylo, že "vzhledem k věku se dá usuzovat spíše na psychické problémy. Ovšem takovouto diagnosu je možné stanovit až po vyšetření odborným lékařem, v tomto případě urologem. Lze tedy jen doporučit návštěvu u odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá obtížná."

   • Re: Re: porucha erekce

    Ještě bych měl dotaz na Marcela Divácký, píšete že jste tuhle skutečnost řešili s doktorem a článek je níže. Mohl byste mi dát na něj odkaz nějak jej nemůžu najít. Děkuji
    K předchozímu dotazu bych ještě chtěl doplnit, že mě je 23 a s pritelkyni jsme 4 roky a problem stereotypnosti to není, ten umíme řešit.

    Reagovat29.05.2011 16:05 od gdpr
    • Re: Re: Re: porucha erekce

     Jedná se o dotaz, ve kterém MUDr. Pavel Holaň vysvětluje, že poruchy erekce v nízkém věku většinou souvisejí spíše s psychickými problémy. Konkrétní diagnózu ovšem je možné stanovit až po vyšetření odborným lékařem, v tomto případě urologem. Doporučuje návštěvu odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá obtížná. Po internetu není možné stanovovat jakékoli přesné lékařské diagnózy, je možné se prblémem zabývat pouze obecně.

   • Re: Re: porucha erekce

    Dobrý den,
    s přítelkyní mám uplně, ale uplně stejný problém Richarde. Už je to nějakou dobu, co jsi tady daval ten příspěvek, tak by mě zajímalo jak si situaci vyresil. Mohl bys mi poslat radu na email: hledam.reseni@centrum.cz . K urologovi se tento tyden rovněž objednávám, ale chci znát i tvoje zkušenosti.
    (o mě - sportuji, dobré rodinné zázemí, vše šlape jak má, avsak vim ze muj problem je 100% psychyckého původu)
    Děkuji mockrát za odpověď Jirka.

    Reagovat29.05.2011 14:26 od gdpr
 • ve 20ti letech problemy s erekcíRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Dobrý den. Je mi 20 let a mám poprvé delší vzah(přesneji 4 měsíce).Do této doby jsem měl nekolik sexuálních partnerek vždy jen na několik pohlavních styků.Vždy bez problémů s erekcí.S nynější partnerkou jsem celé 4 měsice mel bezproblémový sex.Ale těd již 4 dny zasebou s ní nedosáhnu erekce.Přitom když sám mastubuji(nebo poránu) erakci normálě mám.Proto si myslim že je to psychyckého rázu.Ona si myslí že mě uz nevrušuje(po 4 měsicich si myslim že je to hloupost,ale jelikož je to muj prvni "dlouhy" vztah tak sem z toho nervozní).Nevim jestli bych nemel pro jeji uspokojeni zkusit nějaké podpurné prostředky.Ale ve 20ti letech mito připada jako hloupost. Předem děkuji za nározy a rady

  Reagovat19.06.2010 13:40 od gdpr
 • erekceRozbalit (reakcí: 4)Sbalit (reakcí: 4)

  Dobrý den.Je mi 46 let a projevují se u mne problémy s erekci přibližně poslední tři týdny.Dříve jsem problémy neměl stačilo jak se říká brknout a bylo vše v pohodě.
  Teď se někdy zadaří a někdy nic.Byl jsem na preventivní kontrole u obvodní lékařky.Z krve mi udělali i vyšetření prostaty.Podle doktorky je to v pořádku PSA je 1.77.Prosím o radu jak dál.Na internetu jsem se dočetl že je vhodné použít vakuovou pumpu..Po každém nezdaru je po náladě a z dalšího pokusu mám obavy že znovu selžu.
  Předem děkuji za Odpověď.Viktor

  Reagovat24.05.2010 19:37 od gdpr
  • Re: erekce

   I já mám obdobnou zkušenost. Vím, že přípravků existuje víc, ale i můj lékař mi předepsal Cialis. A jsem spokojený.

   Reagovat30.09.2010 06:59 od gdpr
   • Re: Re: erekce

    No a to přesně ono, pokud s tím člověk nic nedělá, má z toho zbytečné nervy nejen on, ale i partnerka. Takže naprosto souhlasím, pár trápných okamžiků u doktora, který navíc tento problém bere jako každý jiný zdravotní problém se vyplatí.

    Reagovat11.12.2010 11:28 od gdpr
  • Re: erekce

   Dobrý den. Naprosto souhlasím s radou pana doktora. Je mi 50 let a měl jsem obdobný problém. Na doporučení mého urologa jsem začal užívat Cialis. Jsem s tímto přípravkem spokojen.

   Reagovat29.07.2010 07:14 od gdpr
  • Re: erekce

   Jste ve věku, kdy se můžou nějaké problémy vyskytnout. Elegantní a diskrétní řešení je užítí medikamentů před stykem (Cialis, Viagra, Levitra). Jsou na lékařský předpis. Vyšetření u odborného lékaře-urologa před předpisem léků, je ale přinejmenším vhodné.

 • Porucha erekceRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, je mi 30 let a posledního půl roku mám problém s erekcí. Ráno je zřetelná, stejně tak nemám problém při masturbaci. Co se však sexu týče, dojde ke ztopoření, ovšem to opadne během styku, popř. ke styku ani nedojde. Ze všech pokusů bylo úspěšných max. 30-40% z nich.
  Podle toho, že jindy (sám se sebou) problém nemám, usuzuji, že se snad jedná pouze o psychický problém a ne fyzický. V mém manželství vše klape, jak má, možná jsem se však dostal do bludného kruhu, kdy po jednom selhání mám strach z dalšího.
  Chtěl bych se zeptat, na jakého lékaře se obrátit - zda jít k urologovi pro vyloučení zdravotních problémů, nebo zajít rovnou k sexuologovi či psychologovi.
  Lze k těmto lékařům zajít i bez doporučení mé praktické lékařky?
  Děkuji.

  Reagovat15.03.2010 11:20 od gdpr
  • Re: Porucha erekce

   Přesně, tak návštěva odborníka, ať už urologa, sexuologa nebo i internisty vám pomůže. Minimálně zjistíte jaká je opravdová příčia vašeho problému.

   Reagovat11.12.2010 11:24 od gdpr
  • Re: Porucha erekce

   Vzhledem k Vašemu věku se dá usuzovat spíše na psychické problémy. Ovšem takovouto diagnosu můžeme vyslovit až po vyšetření odborným lékařem, v tomto případě urologem. Doporučil bych Vám návštěvu odborného lékaře i vzhledem k tomu, že léčba většinou nebývá obtížná.

 • porucha nebo nemocRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  .Ted´ve34letech je problem nemuže založit rodinu.Jako ditě měl neustale potiže se zaněty středoušni, lečil se i se stratou sluchu chodil na injekce ktera měla ovlivnit nebo zastavit tuto ztratu sluchu, ted´mu zjistili poruchu štitne žlazy, může to mit nějaky vliv na založeni rodiny děkuji vaš čtenař

  Reagovat09.03.2010 00:33 od gdpr
  • Re: porucha nebo nemoc

   Dobrý den,
   z takto popsaného případu nelze vyčíst, v čem tkví problém se založením rodiny. S příadnou poruchou erekce je v každém případě nutné navštívit specialistu - urologa.

   Reagovat09.03.2010 17:27 od Marcel Divácký - tým www.mojelekarna.cz
 • Prosim o radu,meho muze...Rozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Prosim o radu,meho muze miluji,nemame zadne problemy,ale posledni dobou mame sexualni problem.Je mu 50 let,chtel by se milovat,ale penis se neztopori.I kdyz mluvime o tom,tak ma stejne vymluvy,ze je unaveny.Navrhovala jsem mu,ze by mel navstivit lekare,ale je mu to proti srsti.Chtela bych mu pomoc a taky i sobe,ale nevim si s tim rady.Prosim poradte mi pripadne mi dejte kontakt na lekare.Bydlime v Ostrave.Deduji.S pozdravem Vas ctenar

  Reagovat17.02.2010 22:53 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den, prožili jsme si s mužem to samé. Trvalo opravdu dlouho, než se mi ho podařilo přesvědčit, aby navštívil lékaře. Začala jsem se problematikou zaobírat. Na internetu jsem si našla spoustu informací o erektilní dysfunkci. Bála jsem se o zdraví partnera. Po mnohaměsíčním naléhání, hádkách i přemlouvání, mě nakonec poslechl a lékařku navštívil. Jsem za to velmi ráda, manžel nyní užívá výše zmíněný Cialis a náš vztah se opět vrátil do těch správných kolejí. Konečně už se mi přestal vyhýbat a trávíme spolu krásné chvilky.

   Reagovat04.10.2010 07:16 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den,
   přeposílám Vám odpověď MUDr. Pavla Holaně z Polikliniky v Kopřovnici: "Poruchy erekce v tomto věku nejsou nic zvláštního. Jejich příčina může být jak psychická tak i důsledkem závažného onemocnění cév, prostaty ap. Doporučil bych návštěvu odborného lékaře-urologa. Pokud se vyloučí jakékoliv závažné onemocnění, nebývá léčba většinou složitá. Dá se zvládnout medikamentosně ke všeobecné spokojenosti."
   Konzultovali jsme s kolegy, koho Vám v Ostravě doporučit a nejvhodnější dle našeho názoru je primář Urologického oddělení FN Ostrava MUDr. Jan Krhut, Ph.D.

   Reagovat19.02.2010 14:37 od gdpr
   • Re: Re:erekce

    Je mi 55 do 50 to bylo dobre.Navstivil jsem urologa vysetreni dopadlo dobre vse je v norme ale erekce stale zlobi stve me ze to dobre nejde kdyz jsem zdrav.Napsal me viagru funguje ale stoji to hodne penez kdyz je to casto.

    Reagovat20.12.2010 22:14 od gdpr

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!