156

Poradna Moje lékárna

Zaměření webové Poradny Moje lékárna se týká základního poradenství u méně závažných diagnóz, u kterých radí lékaři různých odborností, včetně gerontologie. Do určité míry tedy skutečně poskytuje portál moje lékárna i on-line poradenství, ale nemůže nikdy nahradit návštěvu u lékaře nebo v lékárně. Nejde totiž o to, aby se lidé léčili podomácku sami a léky si kupovali na e-shopu. Ten na portálu ani není. Naopak. Pacienti by se měli zajít poradit minimálně s kvalifikovaným lékárníkem, který mnohdy doporučí i návštěvu odborného lékaře. I při výběru léků v rezervačním systému je návštěvník poradny vybízen k vyzvednutí léčiva v nejbližší lékárně, kde může svůj výběr ještě osobně zkonzultovat. To je velmi důležité například proto, že některé léky nelze mezi sebou kombinovat nebo se vybraný potravinový doplněk nemusí hodit pro diabetiky a podobně.

Najde pak ale člověk v lékárně skutečně odborně zdatného magistra?

Síť lékáren Moje lékárna klade od počátku důraz na vzdělávání lékárníků. V síti nezávislých lékáren sdružených pod projektem nabývá na významu právě zvyšování odbornosti v rámci konzultací v lékárně. Jedním z příkladů mohou být lékárny jako konzultační místa pro seniory. V proškolených lékárnách lze za pomoci jednoduchých testů, garantovaných odbornou společností, systémově vyhledávat rizikové osoby, které by například mohly trpět některou z forem demence. „Tímto testováním v lékárnách se snažíme ve spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností jednak upozornit naši veřejnost na závažnost problematiky a na skutečnost, že paměť je stejně dobře měřitelná jako ostatní funkce (krevní tlak, hladina krevního cukru či tuků a podobně) a i Alzheimerova choroba, pokud se zachytí včas, může být po poměrně dlouhou dobu zvládána medikací a jednak nasměrovat ohrožené osoby na již specializovaná pracoviště,“ vysvětluje ředitel pro strategii a rozvoj sítě lékáren Moje lékárna a garant projektu Moje stáří Mgr. Karel Šlegr.

Jaké jsou nejčastější dotazy v Poradně a v čem je Moje lékárna co do poradenství v lékárnách nejdále, tedy kromě zmíněné seniorské problematiky?

„Zájem je o pediatrii, hlavně imunologii a očkování. Je to velice dynamicky se rozvíjející zdravotnický obor a informace jsou často protichůdné. Řadu zajímavých informací o očkování proto naleznete na našem webu. Také jsme zorganizovali kardiologické semináře a v rámci kvalifikovaného poradenství jako součást prevence jsme připravili možnost posouzení rizika kardiovaskulárního onemocnění formou jednoduchého testu na určení stáří cév v lékárnách, obdobně jako u poruch paměti a deprese,“ uvedl Mgr. Šlegr.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Reakce na příspěvek: Různý vzhled stejného léku 20.09.2020 22:43:

* povinné položky

Jméno:
Email:
Nadpis:
Obsah:
Počet zbývajících znaků:

Přečetli jste si starší dotazy a odpovědi níže?
Je možné, že dotaz podobný Vašemu již byl zodpovězen.

Odebírat e-mailem:    
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.
Ochrana proti spamu. Vyberte dnešní den:
 
 • vakcína proti chřipceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  můj otec má 72 let a je těžký diabetik prvního typu už přes 60 let.
  Bohužel praktická lékařka nemá pro něj očkovací vakcínu proti chřipce.
  Vystavila mu alespoň erecept, ať si zkusí vakcínu sehnat někde sám.
  Je možné prosím ještě tuto vakcínu v některé vaší lékárně koupit?
  Přijela bych si ihned osobně, jsme z Ostravy, ale není problém zajet i do okolních měst.
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat16.10.2020 11:16 od Pavlína Krečmerová
  • Re: vakcína proti chřipce

   Dobrý den,

   situace je bohužel přesně taková, jak jste ji popsala. Poptávka po očkování vysoce převyšuje počet vakcín, které letos výrobci do České republiky dodali. Ověřovali jsme zásoby na lékárnách, u kterých známe skladové zásoby, bohužel na žádné z nich není aktuálně žádná vakcína k dispozici.

 • Bolest pravé pažeRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Dnes jsem se probudila s bolestí pravé ruky, konkrétně paže (pod ramenem k loktu, přímo rameno nebolí). Když byla ruka v klidu, cítila jsem v ní bolest, taková vystřelovací bolest, teď k večeru je ruka v klidu téměř bez bolesti. Jakmile s ní manipuluji, stále bolí, ráno jsem si nemohla ani vyčistit zuby a obléct se, musela jsem ji podpírat druhou rukou, také jsem třikrát měla pocit na omdlení a zvracení. Teď večer už si zuby zvládnu vyčistit a pocity na omdlení nemám, ale ruka při pohybu stále dost bolí, pocit přeležení. Byla jsem v lékárně, užívám Aulin gel a pokud se situace do nemohlo souviset nebo to byla pouze náhoda, potom už se to nestalo. Nevíte někdo, čím by to mohlo být, jestli skřípnutý nerv nebo (snad ne) nějaký zánět? Žádný sport aktivně nedělám, poslední dobou jsem spíše v práci a doma, popřípadě procházky. Před cca 2-3 lety mě v té samé části ruka také několik dní bolela, nikam jsem s tím ale nešla a teď se to možná vrátilo v velkém. Předem děkuji. Veronika

  Reagovat15.10.2020 22:34 od Veronika
  • Re: Bolest pravé paže

   Dobrý den.

   Doporučil bych výhledově navštívit praktického lékaře a probrat to s ním. Podle potřeby a domluvy s Vámi pak doporučí (anebo ne) nějaké další vyšetření. Mohlo se jednat i o "proleženou" ruku z nevhodné polohy ve spánku, ale pokud se to již opakovalo, s někým bych se poradil. Může se jednat o nějakou individuální odchylku, jinak vedená céva, hrbolek na pažní kosti. Asi to nebude nic zásadního, ale bylo by dobré o tom vědět. Můžete se pak v budoucnu vyhnout potencionálním komplikacím (například si budete dávat větší pozor ve spánku, nebo třeba při sportu).

 • probiotikaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, ráda bych zakoupila probiotika, nejsem si ale jistá jejich výběrem. Jsem intolerantní na kravské mléko, je tedy třeba vybírat probiotika bez laktózy, nebo? Jsem zmatená ze všech složeních. Budu ráda za radu. Děkuji hezký den.

  Reagovat15.10.2020 13:15 od Menichová Marie
  • Re: probiotika

   Dobrý den.

   Jedná se o zajímavý dotaz. Probiotika většinou laktózu jako takovou neobsahují, ale mohou obsahovat stopy laktózy, například i přímo v probiotických kulturách. Mohou tedy v tomto ohledu intolerantnímu člověku způsobit potíže. Primárně je tedy vhodné vybírat ty, které na to v příbalových letácích neupozorňují (poraďte se v lékárně abyste společně vybrali vhodný produkt podle dostupnosti, ceny atd). Na druhou stranu jsou studie, které ukazují, že i u intolerantních lidí nezpůsobuje malé množství laktózy v probioticích potíže. Nezávisle na tom mohou mít probiotika nežádoucí účinky samy o sobě (například nadýmání, zácpa atd.), ale není to časté. Celkově se ale prokazuje (v tzv. metaanalýzách - velmi rozsáhlé studie), že užívání probiotik - a to i u laktózově intolerantních jedinců - má prokazatelně pozitivní efekte na trávení. Za sebe tedy mohu říct, že probiotika samozřejmě užívat můžete a že by Vám potíže s intolerancí měli snížit. Nekupujte si hned velké balení, ale spíše na úvod něco menšího a jednoduše nějaké vyzkoušejte.

 • Ovlivňuje furolin antikoncepciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mám zánět močového měchýře a dostala jsem od doktora furolin prvních 10 dní 3tbl denně, poté 1 tbl po dobu 30 dní. Potřebovala bych vědět, zda furolin ovlivňuje hormonální antikoncepci Yollie, protože v příbalovém letáku nic není a na internetu každý tvrdí něco jiného.
  Děkuji za odpověď

  Reagovat14.10.2020 21:03 od Dvořáková
 • Skladování vaginálního kroužku TeylaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  v příbalovém letáku se píše, že Teyla nepotřebuje zvláštní teplotní podmínky pro uchovávání a mám ho chránit před světlem. Chápu to tak, že krabičku budu mít např. doma v nočním stolku, kde je tak nějak stále stejná teplota.
  Jde ale o to, že pracovně dost cestuji po republice a občas i do zahraničí. A to třeba i v době, kdy mám zrovna zavádět nový kroužek, takže bych si ho logicky vzala s sebou.
  Takže se chci zeptat, jestli kroužkům nebude vadit časté cestování a střídání teplot. Mám na mysli několik hodin v autě (někdy i více než osm hodin), klimatizaci v autě a budovách, potom třeba chvíli někde venku v chladném počasí, nebo v létě naopak v horku, přesuny na penzion apod. Samozřejmě by kroužek byl stále chráněn v původním balení a kabelce.
  Budu ráda, když mi tyto požadavky na skladování pomůžete ujasnit.
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Reagovat14.10.2020 12:48 od Denisa
  • Re: Skladování vaginálního kroužku Teyla

   Dobrý den,

   Teyla je přípravek, který nevyžaduje zvláštní podmínky pro uchování, musí být uchováván v původním neporušeném obalu, teplotní výkyvy nejsou problém.

 • OxytocinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  V noci jsem uviděla v televizi pořad o účinnosti oxytocinu – hormon lásky, věrnosti a důvěry. Zaujalo mé to protože:
  Jsme manžele už téměř 50 let. Je to kolosální láska téměř od dětství, která vydržela různé bouřky, spousta vichřice a hurikány života, včetně smrt dítěti.
  Naše láska ne uhasla a nezmenšila - máme radost ze života, máme společné koníčky, máme co dělat do konce života a nenudit se.
  Postupně ale naše láska ztrácí optimizmus a polet, stává se soucitní a smutná, což nám ne prospívá na psychice a nepřeji si, aby se takové pocity v našem vztahu prohloubily… a tak se ptám, pomůže nám oxytocin vrátit elán a kde a za kolík ho můžu zakoupit?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat07.10.2020 08:33 od iliana.art@seznam.cz
  • Re: Oxytocin

   Dobrý den.

   Oxytocin se skutečně někdy nazývá "hormon lásky". Na jeho použití v tomto ohledu je i několik experimentálních studií. V současnosti se ale tímto způsobem nepoužívá a není schválen pro jiné použití, než u porodu. Tento lék bohužel nedokáže pomoct Vámi popisovaným způsobem. Stejně tak ho nejde koupit, jedná se o lék na předpis s velmi přesným a úzkým spetrem použití.

 • NáhradaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Z lékáren vypadl lék Sabril,existuje náhrada?

  Reagovat05.10.2020 19:13 od Věra
  • Re: Náhrada

   Dobrý den,

   dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) skutečně dodavatel léku Sabril 100x500mg na český trh, společnost Sanofi Aventis, oznámil 3.8.2020 přerušení dodávek z kapacitních/distribučních důvodů. Poslední kusy do lékáren byly dodány v průběhu měsíce září 2020. Dle informací od SÚKLu je předpokládaný termín obnovení dodávek 15.10.2020.

 • Různý vzhled stejného lékuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Dostal jsem 2 balení tetracyklinového antibiotika Minocyklin. Každé balení bylo od jiné firmy, v obou případech z Německa. Je mi jasné že různé firmy mají různé balení stejného léku. Zde mě ale velmi zarazilo, že i přímo lék byl od každé firmy úplně odlišného vzhledu. Od firmy
  1 A Pharma jsou to malé žluté kulaté tablety, vzhledově podobné mnoha jiným lékům - jsou
  označené jako Filmtabletten. Od firmy Ratiopharm jsou to mnohem větší zelenohnědé kapsle -
  jsou označené jako Hartkapseln. U obou firem jde o dávku 50 mg stejného léku. Je vůbec možné, nejen v tomto případě, ale obecně u léků, aby se stejný lék tak moc vzhledově lišil ? Pokud ano, nemá to vliv na kvalitu léku ?

  Reagovat20.09.2020 22:43 od Marek Jonáš
  • Re: Různý vzhled stejného léku

   Dobrý den.

   Na kvalitu léků to určitě vliv nemá. Je potřeba dodržet postup ohledně správného užívání uvedený v příbalovém letáku. Potahování tablet, ale i ochranný obal u kapslí slouží k zacílení místa, kde se léčivo má vstřebat - podle toho je povrch upraven, aby například odolal kyselému prostředí v žaludku. Obě tyto formy využívají jiné pomocné látky, mohou se tedy mírně lišit v vedlejších účincích (ale není se toho třeba obávat). Někomu taky nevyhovuje větší velikost léku atd. 

 • artrozaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den ,asi rok mě trápí bolesti v pravé kyčli. Na ortopedii mi lékař sdělil že tam je artroza, ale na operaci to není. Na kontrolu mám přijít za půl roku. Je nějaký přípravek který by zmírnil tyto problémy?

  Reagovat09.09.2020 08:13 od Vít Blažej
  • Re: artroza

   Dobrý den.

   V těchto případech se běžně užívají léky na bolest. Začíná se od běžných, jako například paracetamol. V tomto ohledu je dobré se domluvit se svým praktickým lékařem a být s ním v kontaktu, sledovat stav a reagovat podle aktuální situace. Samozřejmě dle vašich možností upravte také životosprávu a návyky (například chůze z trekovými holemi, odlehčení, jiné naplánování pohybu). Lze se také zepat v lékárně na různé kloubní podpůrné preparáty, někomu pomohou. U žádného z nich ale nebyla prokázána přesvědčivá účinnost v zaslepených odborných studiích.

 • ZácpaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  naše 13letá dcera se už asi 5 dní nemůže vyprázdnit. Zkoušeli jsme více tekutin a vlákniny, ale bohužel bez efektu. Co bychom mohli zkusit? Děkuji.

  Reagovat01.09.2020 14:58 od Tomáš
  • Re: Zácpa

   Dobrý den.

   Vláknina a tekutiny jsou jistě vhodné šetrné postupy. Velmi účinný je pak pohyb, včetně zapojení břišního lisu. Sportovní aktivitu samozřejmě přizpůsobte věku. Dále tento stav srovnejte s běžnou frekvencí vyprazdňování - pro někoho může být taková frekvence na "hraně", ale řekněme v rámci výkyvu pro ty, kteří mají inteval delší. Klidně se zeptejte i Vašeho praktického lékaře - po jeho konzultaci můžete vyzkoušet i některá šetrná projímadla. To bych ale nechal jako poslední variantu. 

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Potřebovala bych se zeptat ohledně bolesti v krku ,hlavy ,břicha a svalů a mám zvýšenou teplotu. Potřebuji se poradit jestli mám jet k lékaři nebo ne. Jsem po operaci craniopharyngiomu a po třech operacích konečníku. Mám vývod

  Reagovat27.08.2020 08:52 od Nela Ryndová
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Potíže byste měla telefonicky probrat s Vašim praktickým lékařem. Ten Vám na základě podrobnějších informací doporučí další postup - zejména ve smyslu, jestli se nemáte jít nechat otestovat na COVID-19. V takovém případě Vám připraví elektronickou žádanku. 

 • Blouzneni při horecceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je mi 53 let a včera se mi stala věc která mě vyděsila měl jsem zimnici pak vysokou horečku a blouzníl ,mluvil jsem ze svou zesnůlou matkou je to normální ?

  Reagovat24.08.2020 20:18 od Švábenský Oldrich
  • Re: Blouzneni při horecce

   Dobrý den.

   Při vysokých horečkách není změna kvalitativního stavu vědomí vyloučená (="blouzění"). Obsah vaší "komunikace" v zásadě důležitý není. Pokud máte nyní potíže s horečkami, určitě bych kontaktoval Vašeho lékaře (telefonicky, nyní s ohledem na COVID) a domluvil se na dalším postupu. Na zmírnění teplot používejte fyzikální metody (chlazení), ale i léky na snížení teploty (paracetamol, ibuprofen). 

 • dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  užívám lék Eliquis 5 mg.
  Mohu současně používat gel
  Lioton 1000?
  Děkuji ta odpověď

  Reagovat24.08.2020 10:27 od Luděk Rosenbaum
  • Re: dotaz

   Dobrý den.

   Pokud užíváte lék proti srážení krve systémově (tj. ve formě tablet), tak místní gelová forma bude pravděpodobně zbytečná a další účinek Vám nepřinese. Riziko nežádoucích účinků bude pravděpodobně malé, ale nejde vyloučit. Tyto léky není v zásadě důvod užívat společně. Pokud z nějakého důvodu tyto léky užívat chcete, poraďte se se svým praktickým lékařem, který Vás zná podrobněji. Může Vám možná poradit vhodnější preparát podle Vašich potíží. 

    

 • pálivé řezavé močeníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Od včerejšího rána mi začaly problémy při močení - 2 hod jsem strávila na wc s tím, že jsem měla pocit neustálého nutkání se vyprázdnit, jednou za 15 min ze mě uniklo pár kapek či jedna, přičemž močení bylo bolestivé (pálilo, řezalo, hlavně ke konci). Hned jsem si zašla do lékárny pro Cranberries§D-mannose Acute (2 tab denně, momentálně jsem spotřebovala zatím tři) a začala pít čaj, do večera to bylo lepší. Dnes ráno, po 24 hod od problémů a braní tablet, mi přijde, že se to zhoršilo, močení opět bolí a mám nutkání jít na wc. Piji jen vodu, urologický čaj a "kafe" v sáčku, dnes si zajdu koupit ještě brusinky. Moč má normální barvu, nicméně poslední dvě močení mi přišlo, že je zbarvena do oranžova. Myslíte, že mám ještě počkat nebo jít ihned k lékaři? O víkendu se k němu nedostanu a jít tam po prvním dni se mi nechtělo. Se zánětem problém nemívám, měla jsem ho pouze jednou před 5 lety. Předem děkuji za odpověď. Veronika

  Reagovat14.08.2020 08:07 od Veronika
  • Re: pálivé řezavé močení

   Dobrý den.

   Dle popisu se jedná o močovou infekci. Tyto stavy by měl řešit lékař, často jsou pak řešeny antibiotickou léčbou. Stačí zajít za svým praktickým lékařem. Brusinky jsou jistě vhodný doplněk, ale rozvinutou infekci nevyléčí. Pokud se Vám to před návštěvou lékaře povede, můžete rovnou vzít vzorek moči (první ranní, ne hned ze začátku močení). 

 • problémy s pamětíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím! Začal jsem mít v posledním půl roce dosti veliké problémy s pamětí, tím nemyslím , že bych zapomínal klíče nebo takovéto blbosti ale začal jsem zapomínat běžné věci jako jsou denní činnosti, např. vyluxuju dům a za 10 minut jdu luxovat znovu jelikož již zapomenu že jsem dům vyluxoval apod. takovéto problémy se mi začínají dít i v práci a je to dosti obtěžující pro normální žití, proto bych se chtěl zeptat zdali to někdo má tady také, popř. co stím dělat ?
  podotýkám je mi teprve 19 let.
  Děkuji za všechny odpovědi.

  Reagovat13.08.2020 21:54 od Lukáš
  • Re: problémy s pamětí

   Dobrý den.

   Tyto potíže je nutné vyšetřit. Začněte u svého praktického lékaře. Určitě nebude na škodu si tyto epizody nějak objektivizovat, tj. zjistit, jak často se Vám to děje a v jakém rozsahu. Váš lékař se na to bude určitě ptát. Příčin může být více, například méně časté nemoci mozku, ale i velmi rozšířená depresivní porucha. 

 • NUTRIDRINKY ATD.Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Pěkný den přejeme, Díííky moc za možnost konzultace…
  Prrosíím, jde o nutriční doplňky – přesně nutridrinky, popř. další pomocné výživové preparáty např. pro onkonemocné a podvyživené seniory…:

  1 ) KDO (VŠECHNO) MŮŽE NUTRIDRINK PŘEDEPSAT? JAK ČASTO, JE TO JAKKOLI OMEZENO??

  2) POKUD PROSPÍVAJÍ, JAK DLOUHO TŘEBA LZE TAKOVÉ PŘÍPRAVKY POŽÍVAT…????

  3) VYLOŽENĚ NA PŘEDPIS, NA POJIŠŤOVNU LZE PROSÍM PŘEDEPSAT VÝHRADNĚ JEDNU FORMU – LAHVIČKY S DRINKY…? (OD JEDNÉ FRIMY, TUŠÍM NUTRICIA??)
  ANEBO I TŘEBA PUDINKOVOU FORMU ČI TAKOVÝ TEN PRÁŠEK-PUDR K ROZMÍCHÁNÍ DO JÍDLA???

  4) NENÍ PODLE SLOŽENÍ ANBEO VYLOŽENĚ „TECHNICKY“ – FYZIOLOGICKY TŘEBA VHODNĚJŠÍ FORMA TOHO PRÁŠKU -- NEULPÍ LÉPE V TĚLE – V TRAKTU, NEŽLI VODOVÁ BÁZE NUTRIDRINKU…????

  Reagovat13.08.2020 08:06 od BOREKOVÁ
  • Re: NUTRIDRINKY ATD.

   Dobrý den.

   Položila jste docela obecný dotaz, ale pokusím se alespoň částečně reagovat. Tyto podpůrné prostředky mohou předepsat některé specializace, včetně praktického lékaře (chirurg, internista a další). Dále je tam několik preskripčních omezení. Ty se týkají například hmotnosti nemocného a jejího vývoje, diagnózy, hodnocení jeho zdravotního stavu atd. U různých přípravků nemusí být tyto požadavky identické. Nejlepší by bylo se poradit s ošetřujícím lékařem a podle kombinace výše uvedeného vybrat ten nejvhodnější. T.j. pokud máte někoho nemocného, tak například při propuštění z nemocnice se zeptat, co by mu doporučili a dále to pak můžete řešit s praktickým lékařem. Co se týče formy podání, tak záleží spíše na diagnóze nemocného. Pokud se přípravek vhodně vybere, tak různá forma nebude problém. Pokud máte u konkrétního jedince na výběr, tak je velice důležitá i subjektivní preference nemocného - aby je nepříjmal s odporem. 

 • MamavitRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chtěla bych si zakoupit přípravek Mamavit . Chtěla bych se prosím zeptat- já jako kojící matka, mohu k tomu Mamavitu užívat Rybí olej od Medpharma 100mg ? mám je doma zakoupené..jestli ano kolik tobolek mám užívat ? na krabičce píšou 1-3 tobolky denně, děkuji moc

  Reagovat07.08.2020 12:12 od Šabacká Jana
  • Re: Mamavit

   Dobrý den,

   přípravek Mamavit je komplexní zdroj minerálů a vitamínů a není vhodné jej užívat spolu s dalšími přípravky obsahujícími vitamíny nebo minerály. Z tohoto důvodu nyní Rybí olej nepoužívejte a ponechte ho až po dobrání přípravku Mamavit.

 • účinky léku DaxasRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  měla bych dotaz ohledně vedlejších účinků léku Daxas, který mi předepsala moje plicní lékařka po vyšetření CT plic.
  Po opakovaných pneumoniích mi byly zjištěny v dolních lalocích plic tubulární bronchiektazie a místní změny v plicním parenchymu. Pro očistu dýchacích cest mi lékařka doporučila inhalace s Vincentkou a mukolitiky a dále mi předepsala k dlouhodobému užívání protizánětlivý lék Daxas a Erdomed, který mi vždy při pneumoniích dobře zabíral. Rovněž užívám Combair, dle potřeby 1 - 2x denně. Prvních 14 dní jsem užívala 1/2 tbl. Daxasu obden, dalších 14 dní 1 tbl. obden a od polovina června užívám již 1 tbl. denně. Z hlediska trávení tělo přijalo lék dobře, mám jen "hladší" stolici, ale to nevidím jako problém. Za poslední měsíc mě často trápí bolesti nohou, spíš bolesti svalů, event. šlach, občas i křeče. Poprvé se objevila bolest v zadní části stehen, od kyčlí směrem dolů až do lýtek, ale přičítala jsem to zvýšené námaze při práci na zahradě. S pomocí Voltarenu p

  Reagovat29.07.2020 10:17 od Zdeňka Drozdová
  • Re: účinky léku Daxas

   Dobrý den.

   Dotaz se Vám celý nevešel, ale pokusím se reagovat alespoň na úvod. U léku Daxas je nutné všechny nežádoucí účinky hlásit, t.č. je veden ve zláštním režimu. Některé z Vámi uvedených příznaků spadají do jeho možných vedlešjích účinků. Nahlašte to tedy ošetřujícímu lékaři, který Vám tento léky předepsal. 

 • Dobrý den, mám doma 22denní...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám doma 22denní miminko, začínají ho trápit ,,prdíky,, Zrudne, kroutí se a většinou si prdne., neřekla bych, že to z něho nemůže ven :-) já piju kojící čaje. Dávám mu probiotika pro miminka, myslíte , že by mu třeba pomohl ještě espumisan pro miminka nebo něco podobného ?Děkuji

  Reagovat27.07.2020 08:34 od Šabacká Jana
  • Re:

   Dobrý den.

   U takto malého miminka si nedovolím na dálku radit. U dětí se spíše doporučuje neužívat léky/doplňky pokud to není nutně potřeba. Určitá míra "usilí" je asi přirozená, zaleží hodně na Vašem posouzení do jaké míry máte pocit, že tím dítě trpí. Můžete vyzkoušet přirozené postupy, například dítě jemně masírovat na bříšku a podobně. V 6 týdnech byste měla mír preventivní prohlídku u Vašeho dětského praktického lékaře. Poraďte se s ním, přece jenom Vaše dítě pozná o něco lépe a můžete to detailněji probrat. 

 • vakcínaRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý deň,
  chcela by som Vás poprosiť o informáciu, či je u Vás dostupná vakcína BCG Medac.
  Na Slovensku je momentálne nedostupná, tak hľadáme možnosti v zahraničí, pretože bola manželovi odporúčaná táto lieečba, ale je nedostupná.
  Budeme Vám vďační za odpoveď.
  s pozdravom

  Reagovat08.07.2020 12:20 od Eva
  • Re: vakcína

   Dobrý den,

   dodavatel BCG vakcíny na český trh na počátku června přerušil dodávky, avšak ke dni 7.7.2020 byly dodávky opět obnoveny a preparát je v distribuční síti dostupný. Může však být dodáván jen určitým poskytovatelům zdravotních služeb (nemocnicím), je tedy nutné postupovat při jeho případném dodání z ČR na Slovensko ve spolupráci se zdravotnickým zařízením, v kterém je pacient léčen.

  • Re: vakcína

   Dobrý den. 

   Tento přípravek je t.č. čerstvě v ČR opět dostupný ve smyslu možnosti obchodování výrobcem. Jaká je reálná dostupnost nevím. Tento přípravek je ale dodáván pouze poskytovatelům zdravotních služeb určitých specializací, nejde ho předepsat na běžný recept. Musíte tedy spíše konktaktovat nějaké konkrétní pracoviště, kde by manžela případně léčili.

 • Diterprex Rapid 30Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je možné přípravek:

  Diterprex Rapid 30

  užívat dlouhodobě - popř. jaká je max. doba / doporučená doba užívání? Na letáku jsem se to nikde nedočetla.. Velmi mi vyhovuje, že přípravek omezuje pocit hladu.

  Předem Vám děkuji za odpověď.

  Reagovat08.07.2020 12:09 od Jana Doskočilová
  • Re: Diterprex Rapid 30

   Dobrý den.

   U doplňků stravy nebývají tyto informace podrobně zkoumány. Pokud ho dobře tolerujete a pomáhá vám, tak asi není důvod užívání přerušovat. Na druhou stranu, osobně bych doporučil v užívání udělat občas pauzu, například jednou za 2-3 měsíce léčbu na týden (či více) přerušit. Ještě jednou ale připomínám, že pro dlouhodobé užívání důkazy podložené doporučení není.  

 • AlergieRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den chci se zeptat když je venku sluníčko tak cera má slabou imunitu má hroznou Římu a slzavi červení oči může to být alergie a dásně to léčit. Děkuji

  Reagovat13.06.2020 13:13 od Kristýna
  • Re: Alergie

   Dobrý den.

   Některé z uvedených potíží mohou být skutečně projevy alergie. Zmiňujete ale několik ne nutně souvisejících věcí. Bylo by lepší poradit se s dětstkým lékařem Vaší dcery a potíže upřesnit. Podle přesné diagnózy je pak možné doporučit vhodnou léčbu. 

 • Lék Lerivon 30mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  Obracím se na vás se žádostí o informaci k léku Lerivon.
  Zastupuji klienta, pro kterého je lék velice důležitý. V současné době, kdy lék není dostupný v lékárnách, je můj klient velice rozrušený a zdravotní stav se rychle zhoršuje. Dostala jsem informaci, že ve vaší síti je dostupný, přesto při obvolání vašich provozoven v okolí – Karlových Varů, Chomutova, Plzně a několika lékáren v Praze jsem se přesvědčila, že medikaci není možné zakoupit. Několikrát jsem dostala informaci o jeho dostupnosti v době mezi květnem a červnem, červencem a srpnem či ještě déle.
  Klient začíná mít veliké obavy, že medikaci nesežene.
  Z tohoto důvodu se na vás obracím, zda by jste neměli radu, kam se pro lék obrátit, či nějakou informaci jak lék klientovi zajistit.

  Reagovat10.06.2020 10:38 od Laďka Kankrlíková
  • Re: Lék Lerivon 30mg

   Dobrý den,

   situace je bohužel přesně taková, jak uvádíte. Dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) dodavatel léčivého přípravku Lerivon 20x30mg na český trh, společnost MerckSharp&Dohme, ohlásila přerušení dodávek na český trh v prosinci 2019. Poslední kusy byly do lékáren dodány v lednu 2020 a dle dat SÚKLu je obnovení dodávek na český trh naplánováno na září 2020. V případě léku Lerivon bylo přerušení oznámeno v březnu 2020, poslední kusy do lékáren byly dodány na přlomu dubna a května 2020 a obnovení dodávek je plánováno na přelomu července a srpna 2020.

   Jelikož nemáme přístup ke skladovým zásobám jednoltivých lékáren, nedokážu Vám bohužel sdělit, zda vůbec a případné v které lékárně je Lerivon aktuálně k dispozici. Jediné, co mě napadá, obrátit se přímo na české zasoupení společnosti MerckSharp&Dohme (www.msd.cz).

 • DOTAZRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Cardio NRJ. znáte tento nabízený lék na netu je opravdu tak ůčinný jak o tom píší. pokud ano proč ho nemůžu koupit v lekárně nebo není na předpis .Opět nás nemocné zas někdo balamutí jak to vlastně je ,?

  Reagovat07.06.2020 23:50 od Ivanka Bačová
  • Re: DOTAZ

   Dobrý den.

   Reklamy a informace popisující uvedený výrobek na mě působí neseriózním, až klamavým dojmem. To může souviset s tím, že se ani neprodává běžnými distribučními kanály (tj. v lékárně). Žádné zázračné přípravky neexistují a ty účinnější jsou léčiva na předpis, které podléhají podrobnému zkoumání a schvalování. Pro Vámi uvedený přípravek není možné dohledat žádné studie podporující tvrzení prodejců, ale ani složení, či jakékoliv podrobnější informace. Osobně bych se tomuto přípravku vyhnul. Pokud Vás zajímají rostlinné přípravky na snížení cholesterolu, tak v každé dobré lékárně Vám školení odborníci poradí a nabídnou vhodný (a levnější) produkt.

 • kombinace bylinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, koupila jsem si na uklidnění Uklidňující čaj bylináře (složení: Mateřídouška nať, dobromysl nať, meduňka nať, třezalka nať, srdečník nať), protože jsem nepociťovala úlevu, zkusila jsem si k tomu koupit kapky Kozlík lékařský (od Grešíka) s tím, že bych si je přidávala do toho čaje. Může mi to nějak ublížit? Čaj piji 1x denně a ty kapky mají dávkování 2 x 30 kapek.
  Dále jsem si koupila kapky Hloh, četla jsem, že je na bušení srdce, a protože srdce mi někdy buší (z nervozity), tak jsem si říkala,že když mě bude bušit vezmu si ty kapky. Je to špatně? Při kombinaci čaje + kozlíka.
  Pravidelně užívám Ubretid (2xtýdně) na lepší vyprazdňování močového měchýře. A 3x denně Guajacuran, ten mi doporučila psycholožka na nervy, uklidnění.
  A protože mám potíže s močovými cestami, byl mi doporučen čaj - směs bylin (chaluha bublinatá, vrba bílá, smetánka lékařská (pampeliška), jehlice trnitá, libeček lékařský, kukuřice setá, fazol obecný, šalvěj lékařská, kopřiv

  Reagovat03.06.2020 20:28 od majka.pad@centrum.cz
  • Re: kombinace bylin

   Dobrý den.

   Jednotlivé doplňky, či léčivé byliny by určitě neměly být škodlivé a to ani v kombinaci. Na druhou stranu, jejich efekt nelze přesně odhadnout (proto taky nejsou registrovány jako léčiva), i když bývá spíše nevýrazný. Nehodí se na léčbu silnějších potíží, ale spíše jako doplněk. Pokud tedy máte potíže s bušením srdce, nervozitou, kvůli tomu nespíte, atd. je nutné nejdříe vyloučit nemoce, které tyto příznaky mohou způsobovat - tento proces je potřeba začít u Vašeho praktického lékaře. Ale zpět ke popisovaným kombinacím. Byť by neměly být škodlivé, nedoporučil bych užívat tolik přípravků najednou. Každý přípravek může mít mimo žádoucích účinků také nežádoucí (byť minimální). U doplňků stravy nebývají tyto účinky dopodrobna zkoumány a jakákoliv kombinace tento odhad znemožňuje. Vy popisujete více než deset různých bylin. Není vůbec vyloučeno, že pozitivní účinky některých jsou eliminovány vedlejšími jiných. V první řadě se tedy zaměřte na správnou diagnostiku Vašich potíží se specialistou. Jeho se taky zeptejte, které potíže je vhodné léčit klasickými léky a u kterých Vám dá volnou ruku a můžete zkusit ideálně jeden doplňek stravy najednou.  

 • Kombinace lékůRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, beru na zablokované svaly na zádech Dorsiflex 2x denně, mohu si na noc vzít Oxazepam na spaní? Stim, že bych si Dorsiflex vzala ráno a další odpoledne, a snažila se mít odstup od Oxazepamu nějakou dobu děkuji.

  Reagovat01.06.2020 21:46 od Lucie
  • Re: Kombinace léků

   Dobrý den.

   Uvedené léky by se skutečně neměly kombinovat, Dorsiflex může zesílit účinek mimo jiné Vámi uvedeného Oxazepamu. Ale s dodržením uvedeného intervalu by to nemusel být problém. V případě, že se rozhodntete tyto léky kombinovat, vezměte na noc jenom poloviční dávku abyste vyzkoušela vzájemný efekt. Na druhou stranu, užívání všech léků by mělo být jasně zdůvodněno. Ani Dorsiflex, ani Oxazepam nejsou látky vhodné k dlouhodobému uživání. Je tedy otázka, jestli je po dobu užívání jednoho (například při akutní bolesti zad) nutno užívat i druhý. Pokud užíváte Oxazepam na spaní, tak by bylo vhodné to probrat s parktickým lékařem, nejedná se o přípravek vhodný na dlouhodobou terapii poruch spánku. 

 • VectavirRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kdy bude opět dostupný tónovaný krém na opary Vectavir?

  Již delší dobu je ve všech internetových lékárnách nedostupný.

  Děkuji předem za odpověď.
  Zelenková

  Reagovat28.05.2020 17:11 od Michaela Zelenková
  • Re: Vectavir

   Dobrý den,

   dle dat od Státního ústavu pro kontrolu léčiv oznámil dodavatel na český trh, společnost Omega Pharma, přerušení dodávek v prosinci 2019. Poslední dodávky z předchozích zásob byly provedeny v únoru 2020. Je tedy možné, že na některé lékárně je produkt ještě dostupný. Dle aktuální informace od společnosti Omega Pharma by dodávky na český trh měly být obnoveny na přelomu měsíců června a července 2020.

  • Re: Vectavir

   Dobrý den.

   Bohužel v tomto Vám nedokážu poradit. Lék jako takový je schválen pro použití. Dostupnost v lékárnách je ale daná výrobcem (a dalšími faktory) a v tomto ohledu nemám t.č. žádné informace.

 • Antivirový šátkyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  je mi 70 let patřím do rizikové skupiny s chronickým onemocněním Jezdím léta do Motolu,hematologie, chronická pankreatida, imunologie, štítná žláza. Těsně před Pandemií na CT se přišlo na nemoc ledviny a střev. K vůli pandemii další vyšetření odloženo, bydlím v Lázních Bohdaneč. Pro mě je to 20 min městskou dopravou do Pardubic nádraží a pak hodinu vlakem a ještě metro. vystavím se tak velkému riziku.
  Moc Vás Prosím potřebuji zajistit Antivirový šátky od firmy PARADAM. Prosím pomozte s objednávkou, vezmu když budou tři. Nemohu se vydat na takovou riskantní cestu bez té největší ochrany. Nic mi nezbývá, než vyšetření Magnetickou rezonancí oddalovat. Prosím pokuste se mi antivirový šátek zajistit, objednat.Jsem v zoufalé situaci. Mám ZTP, strach z tak dlouhé cesty je silnější než já. Ráda zůstanu Vašim zákazníkem.
  Velmi děkuji za pomoc.

  Reagovat27.05.2020 13:42 od Hana Marková
  • Re: Antivirový šátky

   Dobrý den,

   antivirové šátky od firmy Paradam bohužel nemáme v našem sortimentu. Snažili jsme se je nalézt na internetu i u našich stávajících dodavatelů, ale bez úspěchu. Šátky s účinnou ochranou proti virům jsou aktuálně obecně velice problematické zboží a vůbec je nemáme v sortimentu. Je mi líto, že Vám nemohu podat pozitivnější informaci. 

 • uzkostRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. beru již od roku 2014 eliceu na uzkosti,měla jsem totální stav vyhoření , ale ve stavu nynějších událostí jsem stále unavená ,bolesti hlavy , stejně jako náladovost ,je nějaká domácí terapie ?pro uklidnění mysly

  Reagovat26.05.2020 12:45 od Ivanka Bačová
  • Re: uzkost

   Dobrý den.

   Je jasné, že současná situace klade vyšší nároky na psychiku. V takovém případě může být užívaná terapie nedostatečná. Bylo by vhodné domluvit se s lékařem, který Vám uvedený lék předepsal, aby zvážil úpravu dávkování, či přímo medikace. Domácí terapie jako taková není, ale určitě je možné kontaktovat psychologické poradny, kde Vám pak mohou doporučit různé způsoby, jak se i v domácích podmínkách uklidnit. Primární je ale osobní kontakt.  

 • Apo-metoprolol 50Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám papírový recept na Apo-metoprolol 50 50mg balení 100 ks. Máte ho, prosím, v lékárně a kolik stojí? Eventuálně čím ho nahradit (cena).

  Reagovat12.05.2020 09:39 od Zdenka Novotná
  • Re: Apo-metoprolol 50

   Dobrý den,

   Lék Apo-Metoprolol 100x50mg na český trh dodával výrobce Apotex. Tato společnost však byla převzata společností Aurovitas a dodávky Apo-Metoprololu do Česka byly ukončeny v únoru 2020. Aurovitas na český trh dodává léčiva Metoprolol Aurovitas 50x50mg (průměrný doplatek cca 10 Kč) a Metoprolol Aurovitas 50x100mg (průměrný doplatek cca 20 Kč).

   Na trhu jsou i jiná léčiva se stejnou účinnou látkou Metoprolol, jejich průměrné doplatky jsou však vesměs výrazně vyšší. Záměrně uvádím výše doplatků jako průměrné, protože každá jednotlivá lékárna může doplatek snížit směrem dolů. Vzhledem k jejich výši však předpokládám, že výše doplatků v lékárnách bude oscilovat okolo uvedených průměrných doplatků.

   Doporučuji Vám obrátit se telefonicky na Vámi zvolenou lékárnu sdružení Moje lékárna ve Vašem okolí a výši doplatku si ověřit přímo v lékárně.

 • NeotigasonRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, chci se zeptat jestli je i jiný lék na vrozenou hyperkeratozu, nebo se toto onemocnění dá léčit jenom neotigasonem? Dále bych se rád zeptal jak dlouho tento lék lze užívat, protože po vysazení léku se mi nemoc ihned vrátila. Poslední otázka, má užívání léku nějaký vliv na případné otěhotnění? Děkuji

  Reagovat09.05.2020 12:52 od qwert
  • Re: Neotigason

   Dobrý den,

   jedná se o silně teratogenní (ovlivňující vývoj plodu) lék. Ženy v plodném věku ho mohou užívat jen, pokud nemají pohlaví styk nebo užívají spolehlovou antikoncepci. Muži tento lék mohou užívat, do spermatu se účinná látka dostává jen v minimální koncentraci, která není teratogenní.

  • Re: Neotigason

   Dobrý den.

   Vrozené hyperkeratózy jsou velmi nesourodá skupina onemocnění, které řeší specialista - dermatolog. Trvání a plánování léčby řešte určitě jenom s lékařem, který je podrobně informován o Vašem zdravotním stavu a má dostatečné zkušenosti s tímto typem nemocí. Neotigason je pro plod velmi nebezpečný, poškozuje vývoj orgánů. Těhotné ženy nesmí lék užívat. Nesmí také otěhotnět ani v době užívání, či po vysazení léků - uvádí se nutnost počkat až 3 roky od ukončení léčby. Podobné pravidla platí i pro dárcovství krve. 

 • Malinový list - čajRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  dostala jsem od známé malinovy list a chtěla bych se zeptat jaké množství tohoto čaje mohu denně vypít, na internetu jsem četla že i 4 šálky denně ale nemůže to miminku nějak uškodit?

  Reagovat23.04.2020 07:46 od Monika Klementová
  • Re: Malinový list - čaj

   Dobrý den.

   Použití malinníku v těhotenství se řídí určitými pravidly. Není to ale lék, takže přesné studie na to nejsou. Tato rostlina může stimulovat činnost hladké svaloviny a ulehčit tak porod. Její použití je proto závěr těhotenství, jeho poslední týdny. Dávky se mají je postupně navyšovat s hranicí uváděnou na Vámi uvedeném množství. Dopourčuje se spíše druhorodičkám, které měly první porod bez komplikací (a samozřejmě i to další těhotenství). Na dálku a bez dalších informací tedy nejde posoudit, jestli je pro Vás tento přípravek vhodný. Pro miminko by měl být bezpečný. 

    

 • eReceptRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, mám e-recept a zájem i o nějaké další léky. Je možné nechat si
  oboje zaslat přes e-shop po zaslání mého e-receptu?

  Děkuji.

  Reagovat21.04.2020 14:54 od Dagmar Sokolová
  • Re: eRecept

   Dobrý den,

   tzv. distanční výdej léčiv vázaných na lékařský předpis, tedy dodání léčiv na předpis formou zásilkového e-shopu česká legislativa neumožňuje.

   Jedinou možností je vyhledat ve Vašem okolí lékárnu, která poskytuje službu dodávky formou osobního rozvozu. Osobně se domnívám, že v této době, kdy lékárníci jsou velice vytíženi a je zvýšené riziko nákazy, mnoho takových lékáren nebude.

   Pokud to Váš zdravotní stav dovoluje, doporučuji Vám vybrat si některou z lékáren našeho sdružení Moje lékárna a telefonicky se s ní domluvit na možnosti výdeje Vašeho léku.

   Přeji hezký den

 • Dobrý den, chci se zeptat zda můžu...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chci se zeptat zda můžu používat forfemina na odvodnění těla když užívám sobycor 2,5 mg - 1-0-0, escilatopram Teva 10mg - 1/2 obden a letrox 50 -1/2 3x do týdne .. děkuji za odpověď.

  Reagovat14.04.2020 14:35 od Eva
  • Re:

   Dobrý den.

   U doplňků stravy nejsou standardně vedlejší účinky a interakce zkoumány. Lze to tedy usuzovat pouze obecně podle složení přírodních přípravků. V tomto případě by současné užívání vadit nemělo. Doporučil bych ale pocit zavodnění konzultovat s lékařem. Pokud tyto potíže vznikly nově (anebo v návaznosti na změny jiné medikace) může být příčinou nesprávné dávkování u léků, které užíváte. V takovém případě by řešením byla úprava dávky, spíše než přidávání dalších přípravků na odvodňování. To by ale měl zvážit Váš praktický lékař, který vás dlouhodobě zná. 

 • Bolesti průdušekRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den , trápí mě bolesti průdušek respektivě plic . Kašel nemám , teplotu nemám , hleny nemám . Byl sem na odběrech i na rentgenu plic . Vše je prý v pořádku podle mého lékaře to není zánět na nejvýš nějaký vir z nedoléčené chřipky . Lékař mi předepsal “ codein slovakofarma “
  Jednu tabletku večer . Už mám spotřebovaných 8 tablet , ale stále to cítím . I při velkém nádechu jde cítit že tam na plicich stále něco je .
  Můj praktický lékař teď neordinuje , tak se obracím na vás , jestli by jste mi nemohli poradit popřípadě poradit jiné léky . Děkuji

  Reagovat03.04.2020 11:20 od Robin Nagyi
  • Re: Bolesti průdušek

   Dobrý den.

   Codein je pouze lék na tlumení kašle. Je velmi účinný, ale nijak onemocnění neléčí, pouze potlačuje příznaky. Pokud tedy vůbec nekašlete, je otázka, proč jste dostal Codein. Po těžších infekcích dýchacích cest může zůstavat určitý dyskomfort delší dobu, každopádně pokud jste po nemoci minimálně týden, spíše dva (tak to podle příspěvku chápu), stav by se měl určitě minimálně zlepšovat. Není ale jasné, co Vám bylo předtím, ani jaké byly nálezy při vyšetření. Doporučuji tedy kontatkovat lékaře alespoň telefonicky. Jinak nejde stav cestou internetu dobře posoudit.

 • EwofexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chci se zeptat,zda je již dostupný lék ewofex,měl výpadek ,který měl skončit na konci března 2020??
  Děkuji

  Reagovat30.03.2020 20:23 od Dalibor Švarc
  • Re: Ewofex

   Dobrý den,

   jak Ewofex 30x120mg, tak Ewofex 30x180mg jsou od března 2020 v lékárnách již opět k dispozici. Vzhledem k současnému nouzovému stavu doporučuji telefonicky kontaktovat Vaši nejbližší lékárnu sdružení Moje lékárna a domluvit se na rezervaci léku.

 • rybí olejRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mohla bych se prosím zeptat na rozdíl mezi: Mollers Omega 3 Můj první rybí olej 250ml a Möllers Omega 3 rybí olej bez příchuti 250ml?
  Děkuji moc,
  Lenka Slavíková

  Reagovat26.03.2020 12:47 od Lenka Slavíková
  • Re: rybí olej

   Dobrý den,

   dle informace od výrobce, není co se týče obsahu účinných látek mezi těmito produkty žádný rozdíl. „Můj první dětský “pouze neobsahuje vitamin E, který se používá jako antioxidant prodlužující trvanlivost produktu. Proto má tento produkt kratší trvanlivost (12 měsíců – je třeba hlídat), zato je úplně ten nejpřirozenější a nejpřírodnější  pro ty nejmenší děti. Rozdíl je pak samozřejmě v dávkování – zatímco těm nejmenším dětem (1-3 roky) se dávkuje 2,5 ml, větší děti od 3 let a dospělí berou dvojnásobnou dávku.

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,

  Prosim o info zda je mozne u vas predobjednat 2-4 ks respimask, byt termin dodani bude v budoucnu (duben/kveten)

  Predem dekuji za odpoved

  Reagovat24.03.2020 13:36 od radim@b2consult.cz
  • Re: respirátory

   Dobrý den,

   situace na trhu s ochrannými prostředky (respirátory, roušky, respimasky atd.) je v současné chvíli velice nepřehledná, mění se takřka každým okamžikem. Nejsme tedy schopni sdělit, zda a kdy budou respimasky opět k dostání.

 • eReceptRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  mám identifikátor eReceptu (čárový kód) na léky.
  Lze tímto kódem objednat léky přes Váš e-shop? Abych
  nemusel chodit do lékárny.


  Děkuji a přeji jen krásné dny

  Reagovat24.03.2020 13:34 od Jaroslav Šlechta
  • Re: eRecept

   Dobrý den,

   na našem e-shopu zatím není možnost objednávky prostřednctvím čárového kódu možná. Tzv. distanční výdej léčiv vázaných na lékařský předpis, tedy dodání léčiv na předpis formou zásilkového e-shopu česká legislativa neumožňuje.

   Doporučuji Vám vybrat si některou z lékáren našeho sdružení Moje lékárna a telefonicky se s ní domluvit na možnosti výdeje Vašeho léku.

 • antibakteriální gelyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda máte skladem antibakteriální gely? pokud nemáte skladem, kdy očekáváte naskladnění? potřebovala bych nacenit 100 ks, 200 ks a 300 ks. Mohli byste mi prosím nacenit gely vč. dopravy?
  děkuji za cenovou nabídku
  --

  S pozdravem

  Ing. Zdeňka Ježková
  obchodní oddělení

  Reagovat23.03.2020 15:00 od Ing. Zdeňka Ježková
  • Re: antibakteriální gely

   Dobrý den,

   situace na trhu s antibakteriálními gely je v současnosti velmi nepřehledná, mění se takřka každým okamžikem. Dodávky od distributorů jsou nepravidelné, a to jak časově, tak množstevně. Proto Vám aktuálně nejsme schopni cenovou nabídku připravit.

    

 • Magnesium B6 ForteRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, zakoupila jsem ve vaší síti lékáren Magnesium B6 Forte, výr. Galmed. Doma jsem si všimla, ze je tam omezeni pro užívání detmi. Pribalovy letak neni prilozen, na netu jsem tuto informaci nenašla. Od jakeho veku je mozno detmi užívat?

  Dekuji Řezníčková.

  Reagovat23.03.2020 14:56 od Řezníčková
  • Re: Magnesium B6 Forte

   Dobrý den.

   Přípravek mohou užívat děti od 6 let, resp. od 20 kg hmotnosti. U dětí bych užívání jakéhokoliv doplňku stravy konzultoval s dětstkým praktickým lékařem. Doplňky stravy (vitamíny) se dětem podávají pouze ve specifických situacích a "preventivní" podávání bych nedoporučil.

 • OCHRANNÝ KRÉM PROTI SLUNCIRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem ochranného krému proti slunci na obličej a krk.Měla jsem 4 útvary s výsledkem bazocelulární karcinom.Existují prý přímo na to ochranné krémy. poradíte mi prosím ,

  Reagovat22.03.2020 13:08 od Dagmar
  • Re: OCHRANNÝ KRÉM PROTI SLUNCI

   Dobrý den.

   Ochrana kůže před sluncem spočívá v blokaci UV záření. Speciální krémy po karcinomu jako takovém pokud vím nejsou. Spíše se jedná o nutnost volby vyššího ochranného faktoru, tj. "vysoký" nebo "velmi vysoký". Číselně se jedná o krémy s hodnotou nad 30 resp. nad 50. Dále dbjejte na správné použití (znalost délky ochrany, odolnost vůči vodě atd.). Krém je ale jen jedním z nutných opatření. U citlivé nebo rizikové pokožky je opalování jako takové vhodné zcela vynechat. Při pobytu na slunci je pak vhodné krýt kůži vhodným oděvem, vyhledávat stín a vynechat dobu nejintenzivnějšího slunečního svitu. 

    

    

    

 • rouškyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,
  prijmate prosim objednavky na rousky (az Vam budou dodane)? Existuje nejaky poradnik nebo neco podobneho?
  Dekuji.
  S pozdravem
  A.Golkova

  Reagovat19.03.2020 09:57 od Golková
  • Re: roušky

   Dobrý den,

   objednávky na roušky nepřijímáme, protože situace v dodávkách je velice nepřehledná a mění se takřka každým okamžikem. Stručně řečeno nevíme, zda a kdy budeme mít roušky k dispozici.

   Děkuji za pochopení

 • Imuran - ImasupRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  doposud jsem užívala denně 100mg Imuranu. Teď je výpadek a v lékárně mi nabídli místo Imuranu Imasup s tím, že je to to samé. Když jsem si přečetla příbalový leták tak jsem zjistila, že u Imuranu je doporučení užívat 3 hod. po jídle a 1 hod. před jídlem a další omezení po konzumaci mléčných výrobků. U Imasupu je napsáno, že se má užívat společně s jídlem.
  Jak to tedy je? Proč jsou u Imuranu jiná doporučení než u Imasupu, když prý je to to samé?
  Předem Vám děkuji za odpověď.
  Vrzalová

  Reagovat12.03.2020 11:45 od Marie Vrzalová
  • Re: Imuran - Imasup

   Dobrý den.

   Účinná látka obou přípravků je skutečně stejná. Technologie výroby (potahování) a pomocné látky mohou být u různých léků odlišné, proto mohou mít různá doporučení o užívání. Pokud se tableta jinak rozpouští a jinou rychlostí uvolňuje samotné léčivo, tak právě může záviset na aktivině trávicího traktu (nebo například žaludečních kyselin), potažmo na příjmu potravy. Přímou zkušenost s těmito přípravky nemám, ale doporučil bych držet se popisu v příbalovém letáku. 

 • Zvýšená teplotaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chci se zeptat,mám častokrát během dne 37C teplotu,ale jakmile jsem chvíli na sluníčku nebo i ve vyhřáté místnosti tak mám klidně i 38-39C horečku,není mi jinak vůbec nic,žádná chřipka ani jiné příznaky nemám.Drží se mě to už od léta kdy jsem měla zánět dutin,to jsem léčila antibiotiky.Dá se odhadnout čím by to mohlo být?Děkuji.

  Reagovat02.03.2020 19:58 od Monika
  • Re: Zvýšená teplota

   Dobrý den.

   Pokud máte skutečně zvýšenou teplotu, tak to rozhodně není normální. V první řadě bych se zaměřil na techniku měření a teploměr. Při různých kontaktních, či bezdotykových teploměrech mohou být výsledky ovlivněné řadou faktorů. Některé multifunkční (na čelo, ucho atd) mají i různá nastavení, které ovlivní výsledek. Chci tím říct, že pokud se cítíte úplně dobře, žádnou teplotu byste mít něměla. Ověřete tedy přesnost měření a v případě, že se to potvrdí, tak navštivte svého praktického lékaře

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  Kdy budete mít skladem roušky proti chřipce z nanovláken?

  Děkuji, s pozdravem Petr Minarčík.

  Reagovat27.02.2020 13:20 od Minarčík Petr
  • Re: respirátory

   Prodej respirátorů či roušek od počátku roku 2020 násobně stoupnul z řádů stovek kusů na desítky tisíc kusů měsíčně. Aktuálně poptáváme respirátory či roušky u našich dodavatelů po celém světě. Sdělit zda a kdy budou opět k dispozici aktuálně nejsme schopni.

   Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat některou z lékáren ve Vašem okolí.

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  žádám o laskavé sdělení, kdy asi budou k sehnání ústní masky ReSpimax velikost M a pro děti 5 let. Děkuji za zprávu Škývarová

  Reagovat27.02.2020 13:01 od Vlasta Škývarová
  • Re: respirátory

   Prodej respirátorů či roušek od počátku roku 2020 násobně stoupnul z řádů stovek kusů na desítky tisíc kusů měsíčně. Aktuálně poptáváme respirátory či roušky u našich dodavatelů po celém světě. Sdělit zda a kdy budou opět k dispozici aktuálně nejsme schopni.

   Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat některou z lékáren ve Vašem okolí.

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  můžete mě informovat až naskladníte roušky Respimask vel. M ráda bych jich 10kus zakoupila, děkuji.

  --
  S přáním hezkého dne

  Mgr. Marie Rothová
  Tel.:+ 420 777 000 602

  Reagovat27.02.2020 12:57 od Marie Rothová
  • Re: respirátory

   Prodej respirátorů či roušek od počátku roku 2020 násobně stoupnul z řádů stovek na desítky tisíc měsíčně. Prostřednictvím našich dodavatelů poptáváme respirátory či roušky po celém světě, ale zda a kdy budou opět k dispozici aktuálně nejsme schopni sdělit.

   Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat některou z lékáren ve Vašem okolí.

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  mám zájem o koupi Respimask vel.M 3 ks a vel.S 3 ks. Zboží je dočasně nedostupné. Je možné si toto zboží zarezervovat tak, aby v případě dostupnosti bylo objednáno k vyzvednutí v lékárně Remedium, U Pivovarské zahrady793/5, Ústí nad Labem? Nebo mi můžete poslat SMS zprávu, že je zboží na skladě?

  Reagovat27.02.2020 12:54 od Ilona Valešová
  • Re: respirátory

   Dobrý den,

   prodej respirátorů či roušek od počátku roku 2020 násobně stoupnul z řádů stovek na desítky tisíc měsíčně. Prostřednictvím našich dodavatelů aktuálně poptáváme respirátory po celém světě.

   Vzhledem k tomu, že údaje o skladových zásobách se mění takřka z minuty na minutu nejsme schopni sdělit, na které lékárně jsou respirátory aktuálně k dispozici. Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat přímo lékárnu Remedium a zjistit situaci či se domluvit přímo na lékárně..

    

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda máte dostatek zásob respirátorů FFP3, nebo zda jste vyprodaní. Mění se vlny poptávky o ně?
  V případě, že si je zákazník zakoupí, jak by je měl používat a v čem se mění od klasických roušek?

  Reagovat27.02.2020 12:53 od Vendula Bastincová
  • Re: respirátory

   Dobrý den,

   Vzhledem k tomu, že údaje o skladových zásobách se mění takřka z minuty na minutu nejsme schopni sdělit, na které lékárně jsou respirátory aktuálně k dispozici. Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat Vaše nejbližší lékárny.

   Prodej respirátorů či roušek od počátku roku 2020 násobně stoupnul z řádů stovek na desítky tisíc měsíčně. Prostřednictvím našich dodavatelů poptáváme respirátory po celém světě.

   Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání, k tomu je nutný respirátor s třídou FFP3. Roušky jsou vhodné pro nemocné a nakažené, aby infekci dále nešířili.

    

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.
  Už asi měsíc a půl hledám na internetu,v lékárnách a obchodech,jestli se neobjeví v nabídce respirátory typu Respimask velikosti L a M,nebo univerzální velikost,pokud možno z nanovláknového materiálu proti virové nákaze a hlavně,aby splňovaly třídu FFP3.
  Pokud by šlo u Vás objednat respirátory RespiMask,nebo podobné,velikosti L a M,tak bych rád předobjednal pro svou rodinu 30ks velikost L a 30ks velikost M.
  Pokud je to takto možné,dejte prosím vědět a já obratem pošlu svou adresu,případně telefon.
  Děkuji předem za odpověď a případné informace a přeji krásný den.

  Reagovat27.02.2020 12:49 od Bönsch.
  • Re: respirátory

   Dobrý den,

   prodej respirátorů v průběhu měíce února násobně stoupnul, prostřednictvím našich dodavatelů poptáváme respirátory po celém světě.

   Vzhledem k tomu, že údaje o skladových zásobách se mění takřka z minuty na minutu nejsme schopni sdělit, na které lékárně jsou respirátory aktuálně k dispozici. Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat Vaše nejbližší lékárny.

 • flexi passRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala někoho adekvátního, zda je možnost v " moje lékárna" platit léky na předpis poukázkou "flexi pass".
  Ptám se z toho důvodu, jelikož má dcera, která je po operaci páteře musí brát lék jménem " Clexane". Z důvodu operace momentálně nechodím do práce a jsem samoživitelka a na, již zmiňované léky nemám finance. Ačkoli bych si mohla půjčit od přátel, tak bych byla radši, kdyby jsem mohla zaplatit tímto poukazem, který mám jen jeden, daný jako dar, v hodnotě 200 Kč.

  Reagovat27.02.2020 12:46 od Leikepová
  • Re: flexi pass

   Dobrý den,

   Moje lékárna je sdružením nezávislých lékárníků, to znamená, jestli lékárna akceptuje úhradu doplatku formou poukázky je rozhodnutím konkrétní lékárny. Maximální možný doplatek na jakékoliv balení léčivého přípravku Clexane je dle zákona 50 Kč, takže se jedná o částku, kterou řada lékáren pokryje ze své obchodní marže a zákazníkovi ji neúčtuje. Je to však opět rozhodnutí každé jednotlivé lékárny. Doporučuji telefonicky kontaktovat lékárny ve Vašem okolí a ověřit si, jakou výši doplatku na Clexane mají či zda platbu poukázkou na doplatek akceptují.   

    

 • respirátoryRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer,

  prosím vás, budete mít v prodeji respirátory FFP3?

  Děkuji

  Reagovat27.02.2020 12:44 od Martina Večerková
  • Re: respirátory

   Dobrý den,

   prodej respirátorů či roušek v průběhu měíce února násobně stoupnul, prostřednictvím našich dodavatelů poptáváme respirátory či roušky po celém světě.

   Vzhledem k tomu, že údaje o skladových zásobách se mění takřka z minuty na minutu nejsme schopni sdělit, na které lékárně jsou respirátory či roušky aktuálně k dispozici. Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat Vaše nejbližší lékárny.

 • rouškyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den máte prosím roušky -respirátory děkuji

  Reagovat27.02.2020 12:43 od Jiří Dobruš
  • Re: roušky

   Dobrý den,

   prodej roušek v průběhu měíce února násobně stoupnul, prostřednictvím našich dodavatelů poptáváme roušky či respirátory po celém světě.

   Vzhledem k tomu, že údaje o skladových zásobách se mění takřka z minuty na minutu nejsme schopni sdělit, na které lékárně jsou roušky či respirátory aktuálně ještě k dispozici. Doporučuji telefonicky či osobně kontaktovat Vaše nejbližší lékárny.

 • sulfasalazin k en 500Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  bude k sehnani dekuji sulfasalazin

  Reagovat20.02.2020 13:20 od stanislav kodes
  • Re: sulfasalazin k en 500

   Dobrý den.

   Uvedený lék měl pozastavenou registraci, jako důvod byly oficiálně uvedeny výrobní problémy. Nyní je od 18.2.2020 registrace obnovena a v lékarnách by se již měl objevit. Dostupnost v konkrétní lékarně bohužel nemáme jak ovlivnit.

 • erdosteinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Již jsem se před chvilkou dotazoval na případně jiné výrobky z obsahem látky ERDOSTEIN . Ještě bych případně poprosil o radu na přípravek, nebo rostlinný doplněk se stejnými, nebo podobnými vlastnostmi . Děkuji J.E.

  Reagovat20.02.2020 13:03 od Jaroslav Eret
  • Re: erdostein

   Dobrý den.

   Dovoluji si odpovědět stejně, jako na originální dotaz.

   Erdomed je pouze na lékařský předpis a volně prodejná varianta neexistuje. Látek s mukolytickým učinkem ("rozpouštění" hlenu) je pak více a jsou volně dostupné. Obsahují zpravidla ambroxolol, obchodní názvy jsou například ACC, Mucosolvan, Ambrobene. Vyrábějí se v různých formách (tablety, sirupy atd.)

 • Trimethoprim x Diclofenac DuoRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, pro časté uroinfekce v současné době užívám Uro-vaxon a Trimethoprim 100 mg/denně, mohu to pro velké bolesti kloubů kombinovat s Diclofenacem Duo? Mám jej předepsaný od revmatoložky, děkuji

  Reagovat17.02.2020 22:10 od Naděžda Kleinová
  • Re: Trimethoprim x Diclofenac Duo

   Dobrý den.

   Zásadní interakce nejsou popsány. Potencionálně může diklofenakt zpomalovat zpracování Trimethoprimu a ovlivnit jeho účinnost resp. nežádoucí účinky. Pokud léčbu tolerujete dobře, můžete to takto používat. Při další kontrole u lékaře (jak urologa, tak revmatologa) jim další užívané léky nahlašte. 

 • Irbesartan 150 mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, lék už se nevyrábí, jakým lékem lze nahradit. Je mi 62 let, mám fibrilace síní, chodím do glaucomové poradny. Děkuji za odpověď, Zitová.

  Reagovat16.02.2020 14:15 od Jitka Zitová
  • Re: Irbesartan 150 mg

   Dobrý den,

   dle informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv by dodávky léčivých přípravků s účinnou látkou Irbesartan na český trh měly být obnoveny v dubnu či květnu 2020. Náhradu musíte konzultovat se svým ošetřujícím lékařem

 • Letrox - únor 2020Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, nemohu nikde sehnat lék Letrox 50 mcg. Na dotaz v různých lékárnách mi bylo odpovězeno, že lék není a neví, kdy bude, nejdříve snad za 3 týdny. Náhradní lék za Letrox rovněž nemají. Poraďte, co mám dělat, když mi lék dojde příští týden?

  Reagovat13.02.2020 11:52 od Zuzana Bičíková
  • Re: Letrox - únor 2020

   Dobrý den,

   dle informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv byl předpokládaný termín obnovení dodávek Letroxu 100x50mcg na český trh v týdnu od 10.2.2020. Pokud byl tento termín dodavatelem na český trh, společností Berlin Chemie, dodržen, trvá distribuce do lékáren cca 1 týden. Jiné síly Letroxu na trhu dostupné jsou, náhrada je tedy možná upravením dávkování na základě konzultace s ošetřujícím lékařem či lékárníkem.

 • Neospan + Magne B6 BalanceRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, je možné užívat společně přípravek na lepší spánek Neospan a během dne Magne B6 Balance? Děkuji

  Reagovat06.02.2020 12:37 od Jana
  • Re: Neospan + Magne B6 Balance

   Dobrý den,

   ano, současné užívání je možné. Přípravek Magne B6 s obsahem hořčíku a vitaminů B6 a B9 přispívá ke snížení míry únavy a k normální činnosti nervové soustavy a je možné jeho doplnění před spaním přípravkem Neospan, který díky dávce kozlíku lékařského napomůže snadnějšímu usínání a kvalitě spánku.

  • Re: Neospan + Magne B6 Balance

   Dobrý den.

   Ano, je to možné. U každého doplňku je ale vhodné pravidelně zvážit přínos jeho užívání a nebrat ho, pokud efekt není dostatečný. 

 • účinná látkaRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, mám dotaz. Beru Mirzaten Oro 15mg, ale mají výpadek. Má mitrazapin Orion stejné učinné látky a může jej nahradit? Děkuji.

  • Re: účinná látka

   Dobrý den,

   ano, tyto léky mají stejné složení účinné látky mirtazapinum a lze je nahradit. U některých výrobců se tablety mohou lišit ve způsobu podání, jsou rozpustné v ústech nebo se polykají.

  • Re: účinná látka

   Dobrý den.

   V zásadě se dají tyto léky bez problémů nahradit, účinnou látku mají stejnou. Občas může docházet k jiné toleranci ve smyslu vedlejších účinků, nakolik se může lišit složení pomocných látek. V takovém případě se poraďte se lékařem, který lék předepisoval. 

 • LetroxRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, chtela jsem se zeptat na lek Letrox 100x100mg, ktery uzivam a nemohu ho nadale nejak sehnat, lekarka nema o dostupnosti informace i presto ze mi vydala recept. Muzete prosim poradit jak postupovat? Dekuji Marta, Havirov

  Reagovat29.12.2019 11:31 od Marta
  • Re: Letrox

   Dobrý den,

   na přelomu listopadu a prosince 2019 oznámil dodavatel Letroxu na český trh, společnost Berlin Chemie, přerušení dodávek z důvodu výrobního výpadku. Na přelomu prosince 2019 a ledna 2020 však již dodávky byly obnoveny, v lékárnách by produkt měl být dostupný během několika málo dnů.

 • označení lékuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím-nemohu po mojem dr.přečíst název inekcí,který mi napsal.Přečetl jsem to jako:Dolmine+Musloril mg/bolest v zadech/ je to spránně?Příjemný zbytek ván.svátkú a děkuji za odpověď.josef.

  Reagovat27.12.2019 14:05 od Josef Stávek
  • Re: označení léku

   Dobrý den.

   Jeden lék je Dolmina, ten je na bolest. Druhý je Muscoril, ten je v zásadě na uvolnění svalstva. Zvyknou se běžně aplikovat při bolesti zad. Hezký zbytek svátků. Oniščenko

 • Sortis 800mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli na nějaké vaší lékárně nemáte zásobu Sortis 800mg,nemohu sehnat.
  Děkuji Bartáková

  Reagovat09.12.2019 11:02 od martina
  • Re: Sortis 800mg

   Dobrý den,

   dle informací od lékárenských velkoobchodů je Sortis 80mg v distribuci běžně dostupný, Zkuste prosím se svým požadavkem na objednání produktu oslovit nejbližší lékárnu ze sdružení www.mojelekarna.cz.

 • Klion-DRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, na gynekologii mi byl předepsán Klion-D v konkurenčních lékárnách tento lék nemají. Má být údajně výpadek do konce listopadu. Chci se zeptat, zda vaše lékárna jej má a jestli ne, zda je nahraditelný jiným lékem s podobnými účinky. Děkuji za odpověď.

  Reagovat09.11.2019 20:42 od Edie
  • Re: Klion-D

   Dobrý den.

   Lék má skutečně přerušenou registraci do 18.11.2019, dostupný by tedy neměl být. Ohledně náhrady by bylo nejlepší se domluvit s Vašim gynekologem. Přímá náhrada stejným lékem není. 

 • Femibion 1Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  prosím Vás, jaký je rozdíl mezi výrobky Femibion 1 nové složení 28 tbl., Femibion 1 + vit. D3 s jodem a Femibion 1 +vit. D3 bez jodu? Jaký případně zvolit?
  Děkuji předem za odpověď.

  Lenka K.

  Reagovat05.11.2019 16:20 od Lenka
  • Re: Femibion 1

   Femibion 1 je vhodný pro plánování a 1.trimestr těhotenství (do konce 12. týdne), kdy potřebuje tělo budoucí maminky dostatek folátu pro správný vývoj miminka.

   Přípravek s obsahem vitaminu D3, který přispívá k normální funkci imunitního systému a jódu, který přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a její správné funkci je komplexnější. Femibion bez jódu je určen pro ženy a budoucí maminky, které z nějakých závažných důvodů nemohou přijímat dodatečné množství jódu.

 • Vysledky měření stáří cévRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  23.10.2019 jsem byl na měření stáří cév v lékárně U Černého Orla ve Vamberku. Bohužel na vytištěných dokumentech je uvedeno pohlaví Ženský. Protože výsledky měření nedopadly příznivě, rád bych se dotázal, zda v případě, že by bylo správně uvedeno pohlaví Mužské, byly by výsledky měření lepší nebo ještě horší?
  Děkuji.

  Reagovat27.10.2019 15:41 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Vysledky měření stáří cév

   Dobrý den,

   pohlaví je jen jeden z mnoha parametrů, který ovlivňuje konečný výsledek stáří cév a jeho změna neovlivní zásadně finální číslo, Pravděpodobně došlo k menší chybě ze strany odborné poradkyně, která prováděla měření, za což se omlouváme.

   S přáním příjemného dne tým Moje lékárna

    

    

   Reagovat29.10.2019 08:52 od Moje lékárna
 • radaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  mám omezení páteře 30%,bolest šíjových svalů a trapezů,spasmy vpravo,chondrosa C6/7,blok C2 7.Vzhledem k velkým bolestem užívám lék Uno,nechci jej užívat dlouhodobě,prwosím o radu jaký lék mám za něj zaměnit.Masáže žádné nepomohly.Děkuji za odpověď.

  Reagovat23.10.2019 09:57 od gdpr
  • Re: rada

   Dobrý den.

   Lék uno je v tomto ohledu slouží na potlačení bolesti. Vývoj stavu ve smyslu dlouhodobého zlepšení či zhoršení neovlivňuje, v podstatě pouze tlumí příznaky. Náhradou za podobnou látku tedy moc nezměníte. Stejně tak platí, že tato látka se k dlouhodobému a pravidelnému užívání úplně nehodí. Masáž také není "lék" na změny páteře, v některých situacích může i uškodit. Jediné řešení je šetrná fyzioterapie, domácí cvičení a dlouhodobá aktivní starostlivost o kosterně-svalový systém. Ani to však nemusí být vždy možné a stoprocentně účinné, záleží od konkrétního pacienta a nálezu, nejde to posoudit na dálku podle Vašeho příspěvku. Jediné řešení tedy vidím ve spolupráci se specialistou (neurolog, fyzioterapeut) a dlouhodobým dodržováním léčebného režimu.

 • Dunění v hlavěRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím,

  Prosím Vás asi 14 dní před spaním když si lehnu mi začne dunět v hlavě nevíte někdo čím to může být a jak to řešit?

  Děkuji

  Reagovat30.09.2019 01:19 od gdpr
  • Re: Dunění v hlavě

   Dobrý den.

   Z příspěvku úplně nechápu, jestli se jedná o dunění ve symslu nějaké bolesti nebo spíše jenom slyšení zvuku, který tam nepatří. Každopádně, pokud jsou potíže nově vzniklé, je vhodné navštívit lékaře. Je dobré vysledovat, jestli jsou potíže stále stejné, vždy vázáne na usínání, nebo se v průběhu dní mění - lékař se vás na tyto věci bude ptát. Příčin může být mnoho, od zvýšení krevního tlaku, režimové změny, nebo izolované ušní potíže (tzv. tinnitus). Většina se dá nějak řešit, ale je nutné problém definovat přesně - na to příspěvek bohužel nestačí. 

 • Rozdíl leku na spaníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den bral jsem na spani lék hypngen ted mam napsaný lek sanval prosim jakej je v tom rozdil?když doktor napiše misto hypnogenu sanval asi to bude rodil ne?chci se zeptat kyž jsem zvyklej na hypnogen jestli mi lek sanval taky pomuže spat moc tento lek neznam mužete mi prosim nejak popsat rozdily nebo vyhody a nevyhody?Děkuju moc Krasný den

  Reagovat26.09.2019 10:12 od gdpr
  • Re: Rozdíl leku na spaní

   Dobrý den. 

   Oba léky obsahují stejnou účinnou látku, rozdílné názvy jsou kvůli různým výrobcům. Léky by měly mít úplně stejný účinek. 

 • OTLAK NA NÁRTURozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, po druhém porodu se mi na nártu na obou chodidlech objevil jakoby mozol. Nyni uz je to tři roky a nemohu se jich zbavit. Byla jsem s tim na kožním, ale doktorka mi napsala jen kortikoidovou mast Belosalic, která mi nijak nezabírá. Už si s tim nevim rady. Nosim nizke boty, takže se mi nezda, ze by to bylo z bot. Předem děkuji za radu.

  Reagovat02.09.2019 22:57 od gdpr
  • Re: OTLAK NA NÁRTU

   Dobrý den.

   Charakter mozolu bohužel nedokážu na dálku posoudit. Pokud doporučená léčba nezabírá, bylo by vhodné zajít za kožním lékařem na kontrolu. Ten Vám nabídne další možnosti léčby - pokud jsou. Není vyloučené, že některé kožní afekce nemají charakter "nemoci". Může se jednat o určité fyziologické přizpůsobení kůže, které se jako takové neléčí. Toto ale na dálku nedokážu posoudit. 

 • Pálení v pochvěRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den před čtrnácti dny jsem brala antibiotika na zuby a rovnou i probiotika a při sexu mě to ve mnitř pochvě pálí. Může to být z těch antibiotik, byli dost silné, když jsem brala prášky do pochvy na kvasinkovou infekci tak jsem neměla žádný problém, teď jsem brala jen probiotyka, je možný že mi nezabraly, mám skusit ty léky do pochvy. Děkuji za odpověď

  Reagovat02.08.2019 11:41 od gdpr
 • Pálení v pochvěRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den před čtrnácti dny jsem brala antibiotika na zuby a rovnou i probiotika a při sexu mě to ve mnitř pochvě pálí. Může to být z těch antibiotik, byli dost silné, když jsem brala prášky do pochvy na kvasinkovou infekci tak jsem neměla žádný problém, teď jsem brala jen probiotyka, je možný že mi nezabraly, mám skusit ty léky do pochvy. Děkuji za odpověď

  Reagovat02.08.2019 11:39 od gdpr
 • Zánět potních žláz - jak řešitRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  myslím, že se u mě vyskytl zánět potních žláz, který se projevuje 2 bulkami v podpaží, které nehnisají a bolí při doteku, tření o oblečení atp. Bohužel se aktuálně nacházím v cizině a nemohu navštívit dermatologa, kožního. Snad bych mohla navštívit nějakou lékárnu, ale potřebovala bych mast/lék bez předpisu... Čím by se věc měla léčit? Mám strach z toho, jak moc tím zdravotně riskuji, pokud věc nebudu co nejdříve řešit. Může být věc natolik akutní, že by bylo lepší odcestovat zpátky do ČR? Nechci zdravotní komplikace. Nebo lze věc nějak vyřešit? V zahraničí budu měsíc. Moc děkuji za Váš čas!

  Reagovat03.07.2019 23:10 od gdpr
  • Re: Zánět potních žláz - jak řešit

   Dobrý den.

   Z popisu nejde poznat, jestli se jedná o bulky ve smyslu podkožních útvarů, pod celistvou kůží, nebo spíše o povrchové afekce (u těch se používají jiné názvy). Druhé jmenované pak mohou být i zardulé, obsahovat hnis, případně s nějakou sekrecí (výtokem). V takovém případě je vhodné bránit toto místo před infekcí resp. jejím dalším šířením, možná použít nějaký antibakteriální krém, případně i protizánětlivou mast. V případě podkožní "bulky" nebude místí terapie krémy moc užitečná, spíše je vhodné vyšetření lékařem a rozvaha, jestli je nutné stav dále zkoumat resp. počkat (toto pak může být například zvětšená uzlina). Důrazně však upozorňuji, že na dálku nejde takový stav odborně posoudit - může to být i závažný problém (riziko rozšíření infekce), ale stejně tak i banální, který větší pozornost nevyžaduje. 

 • OpáleníRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Již několik let používám přípravek Altermed sun superbronze,se kterým se opálím do hnědá, bez něho je opálení do červena. Je nějaký jiný přípravek, který by obsahoval bio urychlovač. Původní výrobek nikde v lékárnách již není. Děkuji za odpověď. Bešťáková

  Reagovat30.06.2019 17:41 od gdpr
  • Re: Opálení

   Dobrý den,

   ano, bohužel produkt Altermedu s obsahem Phototanu, (látky podporující tvorbu kožního barviva, melaninu) již není bohužel v prodeji. Obdobných přípravků ale s obsahem jiné látky podporující tvorbu melaninu je na trhu celá řada, většinou mají v názvu „Bronz“.

   Např: Ladival Protect & Bronz OF 20 nebo Photoderm BRONZ Olej SPF 30.

   • Re: Re: Opálení

    Děkuji za odpověď.

    Reagovat08.07.2019 18:00 od gdpr
  • Re: Opálení

   Dobrý den.

   Bohužel s tímto přípravkem nemám zkušenost. Každopádně opálení "do červena" se mi dle popisu jeví jako zásadní zdravotní riziko. Při postupném opalování s dostatečným faktorem k tomuto nedojde. Pokud máte pocit, že faktor a délka slunění jsou při vaši zkušenosti stejné, je možné že při přípravku s akcelerátorem nevnímáte tolik zarudnutí kůže kvůli jiné barvě - nic to ale nemění na tom, že k mírnému popálení kůže dojít může. Každopádně, každý máme trochu jiný typ kůže a reakce může být individuální - berte to prosím jen jako obecnou poznámku. Ohledně náhrady bych doporučil se zeptat v lékárně. 

    

    

 • PuchýřkyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, aniž by jsem se opalovala. Začaly se u mě objevovat puchýřky na plážích. Nevím si rady a proto se na Vás obracím. Čeká mě dovolená u moře. Nevím, jak si pomoci.

  Reagovat03.06.2019 15:10 od gdpr
  • Re: Puchýřky

   Dobrý den.

   Promiňte, ale "puchýřky" je velmi nespecifický popis. U kožních afekcí je v naprosté většině případů nutné problém vidět nebo nebo alepoň podrobně popsat zažitými lékařskými výrazy.

Aktuality

21. 10. 2020

Dejte šanci pohance!

20. 10. 2020

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

30. 9. 2020

TV reklama

14. 9. 2020

Měření stáří cév

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu