Úvod
Akce a slevy
Cenové hity
Terbistad 1% krém drm.crm.1x15g

Terbistad 1% krém drm.crm.1x15g

Cenový hit
TERBISTAD 1% krem_15g.png

Terbistad 1% krém drm.crm.1x15g

Cenové hity

K léčbě plísňových a kvasinkových infekcí kůže. Celý popis

Dostupný
Lékarny

141 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Registrovaný léčivý přípravek

Určeno pro: Pro dospělé a dospívající od 12 let.

Oblast léčby:Kožní a nehtové mykózy

VOLNĚ PRODEJNÝ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK S  OBSAHEM TERBINAFINU K MÍSTNÍMU UŽITÍ. ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK A PORAĎTE SE SE SVÝM LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM. 

Terbistad obsahuje léčivou látku terbinafin-hydrochlorid a patří do skupiny antifungálních
přípravků. Terbistad se používá k léčbě plísňových a kvasinkových infekcí kůže. Krém je účinný proti určitým druhům kvasinek a kožních plísní, z nichž je nejznámější tzv.
atletická noha (tinea pedis - plísňové onemocnění nohou). 

Složení: 1 g krému obsahuje terbinafini hydrochloridum 10 mg
Dalšími složkami jsou: hydroxid sodný (E524), benzylalkohol, sorbitan-stearát (E491), cetyl-palmitát,
cetylalkohol, cetylstearylalkohol, polysorbát 60 (E435), isopropyl-myristát, čištěná voda.

Dávkování: 

• Atletická noha (tinea pedis - plísňové onemocnění nohou): jednou denně po dobu 1 týdne. Příznaky, které lze zahrnout pod označení tzv. atletická noha, jsou svědění, zarudnutí a odlupování kůže mezi prsty u nohou a na chodidlech. Někdy se také objevují trhliny (zejména mezi prsty u nohou) a mohou vzniknout i mokvající puchýře. Atletická noha obvykle vydává nepříjemný zápach.

• Ostatní dermatofytózy (tinea corporis): jednou denně po dobu 1 týdne. Tinea je tvořena pomalu rostoucími, svědivými, červenými a odlupujícími se skvrnami kruhového tvaru, které se mohou rozšířit po celém těle. 3

• Kožní kandidóza (onemocnění způsobené kvasinkami): jednou denně po dobu 1 až 2 týdnů. Candida je druhem kvasinek, který může za určitých okolností způsobovat infekci kůže. Kožní abnormality se často nacházejí v teplých, vlhkých místech, jako jsou slabiny nebo pod prsy. Symptomy zahrnují svědění, zčervenání a odlupování.

• Pityriáza (Pityriasis versicolor): jednou až dvakrát denně po dobu 2 týdnů Kvasinkou, která způsobuje pityriasis versicolor, je Malassezia furfur. U této kvasinky se infekce vyskytuje na kůži ramen, v horní části trupu a horních částech paží. Příznaky zahrnují slabé svědění a skvrny se slabým odlupováním. U silně opálených lidí jsou skvrny obvykle světlejší než zbývající pokožka, zatímco u lidí, kteří byli působení slunce vystaveni málo nebo vůbec, jsou skvrny obvykle světle hnědé.

Upozornění: Přípravek Terbistad je určen pouze k zevnímu podání. Tento přípravek nesmí přijít do kontaktu s očima, neboť by mohlo dojít k jejich podráždění. V případě náhodného kontaktu přípravku s očima, oči pečlivě vypláchněte tekoucí vodou.

Parametry

PDK

4011548006504

SUKL kód

0101979

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]