Úvod
Volně prodejné léky
Krk a dutina ústní
Tantum Verde Mint 3mg pas.40

Tantum Verde Mint 3mg pas.40

Tantum Verde Mint 3mg pas.40

Krk a dutina ústní

Pastilky obsahují léčivou látku benzydamin-hydrochlorid, který má protizánětlivé a bolest tlumící účinky. Pastilky jsou účinné při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v hltanu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Celý popis

Dostupný
Lékarny

271 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

850x250_ML_mint

O PRODUKTU

Pastilky Tantum Verde Mint léčí  bolest a zánětu v krku a ústech. Mohou je užívat dospělí, dospívající a děti od 6 let. Jsou vhodné i pro pacienty s cukrovkou (neobsahují cukr). V období těhotenství a kojení není užívání pastilek vhodné.

KDY POUŽÍT LÉK TANTUM VERDE MINT?

43749-Obrázek1

Bolest a zánět v krku

  • Léčí bolest a otoky
  • Při zánětu mandlí
  • Při zánětu hltanu

 

43748-Obrázek2

Zánět dutiny ústní

  • Při zánětech dásní
  • Při paradentóze
  • Léčí afty
43751-Obrázek3

Bolest po chirurgických zákrocích

  • Po ošetření zubů (trhání stoliček)
  • Po trhání mandlí

DÁVKOVÁNÍ

Dospělí a děti od 6 let užívají 1 pastilku až 3x denně, neurčí-li lékař jinak. Pastilka se nechá volně rozpustit v ústech. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, je potřeba se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

500x300_mint

Složení

Léčivou látkou je benzydamin-hydrochlorid 3 mg v jedné pastilce.

Pomocnými látkami jsou isomalt, aspartam, levomenthol, kyselina citronová, citronové aroma (obsahuje butylhydroxyanisol (E 320) a alergenní vonné látky benzylalkohol, citral, citronellol, limonen, geraniol a linalol), aroma máty peprné (obsahuje alergenní vonné látky benzylalkohol, citronellol, limonen, eugenol, geraniol a linalol), chinolinová žluť, indigokarmín.

Upozornění

Tantum Verde Mint obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Pokud trpíte bronchiálním astmatem, může se u Vás vyskytnout bronchospasmus (zúžení průdušek). Přípravek obsahuje butylhydroxyanisol, který může způsobit místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic. Dále přípravek obsahuje aspartam a isomalt, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u osob s fenylketonurií. Obsažené alergenní vonné látky mohou vyvolat alergickou reakci.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry

SUKL název

Tantum Verde Mint 3mg pas.40

Farmakoterapeutická skupina

KRČNÍ LÉČIVA

EAN

8000036026953

PDK

4838158

SUKL kód

0267282

ATC

BENZYDAMIN

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]