Úvod
Volně prodejné léky
Chřipka a nachlazení
Chřipka
Paralen Extra proti bolesti 500mg/65mg tbl.flm.12

Paralen Extra proti bolesti 500mg/65mg tbl.flm.12

Paralen Extra proti bolesti 500mg/65mg tbl.flm.12

Chřipka

Přípravek PARALEN EXTRA je doporučen k léčbě stavů jako jsou bolesti hlavy včetně migrény, bolest zubů, neuralgie různého původu, menstruační bolest, revmatická bolest, bolest zad, bolest svalů a kloubů a bolest v krku při chřipce a nachlazení. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

Nedostupný
Lékarny

59 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Přípravek PARALEN EXTRA proti bolesti obsahuje dvě účinné látky, které pomáhají proti mírné až středně silné bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zesiluje účinek paracetamolu, a tím pomáhá zmírňovat bolest.
PARALEN EXTRA proti bolesti je vhodný k úlevě od bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolesti při menstruaci. Přináší také úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.
Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti starší 12 let.
PARALEN EXTRA proti bolesti je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 
Dávkování: Dospělí a dospívající: 1–2 tablety dle potřeby až 4krát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin. Jedna dávka 1 tablety je vhodná pro jednotlivce s hmotností méně než 60 kg, zatímco jedna dávka 2 tablet je vhodná pouze pro jednotlivce o hmotnosti 60 kg a více. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin.
Děti 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte.
Tablety zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny. Neužívejte léčivý přípravek bez doporučení lékaře déle než 7 dní. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Těhotné ženy by neměly přípravek užívat v prvním trimestru těhotenství. V druhém a třetím trimestru těhotenství musí podávání zvážit lékař.
Kojící ženy mohou při krátkodobé léčbě a současném pečlivém sledování kojence přípravek použít, přičemž není nutno kojení přerušit.

 
Složení:
Účinná látka: Paracetamolum; Coffeinum.

Složení: Předbobtnalý kukuřičný škrob; Povidon 30; Sodná sůl kroskarmelosy; Kyselina stearová 95%; Mikrokrystalická celulosa; Hypromelosa 2910/5; Makrogol 6000; Oxid titaničitý; Simetikonová emulze SE 4; Mastek

 
Upozornění: Určeno pro dospělé a děti od 12 let. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Registrovaný léčivý přípravek

Parametry

SUKL název

Paralen Extra proti bolesti 500mg/65mg tbl.flm.12

Farmakoterapeutická skupina

ANALGETIKA

EAN

8595116527883

PDK

4606951

SUKL kód

0254423

ATC

PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]