Úvod
Volně prodejné léky
Chřipka a nachlazení
Rýma
Olynth 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x10ml I

Olynth 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x10ml I

Olynth 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x10ml I

Rýma

Jak se zbavit rýmy u dětí? Nosní sprej Olynth rychle uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny. Rychlá a účinná úleva od rýmy a ucpaného nosu již od 5 minut, účinek přetrvává až po dobu 10 hodin. Zmírňuje otok nosní sliznice a uvolňuje dýchání. Působí rychle a dlouhodobě. Aby děti mohly opět dovádět během dne a spát klidně, bez ucpaného nosu, během noci. Celý popis

Dostupný
Lékarny

108 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

 Nosní sprej Olynth pro léčbu rýmy

V boji proti příznakům rýmy a nachlazení pomohou léčivé přípravky Olynth. Zmírňují otok nosní sliznice, pomáhají se zbavit nahromaděných hlenů v nose a vedlejších nosních dutinách a tím usnadňují dýchání nosem. Nosní sprej Olynth 0,5 mg/ml pro děti od 2 let přináší rychlou úlevu od rýmy, uvolní ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny. Účinek se obvykle dostaví již za 5 minut a přetrvává po dobu 10 hodin.

Děti jsou k nákaze rýmou mnohem náchylnější, protože jejich anatomie je odlišná a také jejich imunitní systém ještě není tolik vyvinut jako u dospělého člověka. Ty menší si také nedokáží správně vyčistit nos a některé odmítají léky. Eustachova trubice, která spojuje střední ucho s horní částí hltanu, je u dětí širší, neustále otevřená a ve vodorovné pozici, proto se může rýma častěji rozvinout až do zánětu středního ucha (projevuje se plačtivostí způsobenou bolestí a pocitem zalehnutí ucha, horečkou a v některých případech dočasnou ztrátou sluchu). Vhodná a včasná léčba rýmy působí jako prevence vzniku opakovaných zánětů středního ucha.

Podání léků Olynth před spaním uvolní dutiny, a přispěje tak ke klidnému spánku bez ucpaného nosu a důkladnému odpočinku, tolik důležitému pro úplné uzdravení.

Proč si v boji s rýmou vybrat Olynth?

·        Pro děti od 2 do 7 let

·        Rychle uvolňuje ucpaný nos

·        Uvolňuje vedlejší nosní dutiny

·        Nástup účinku již od 5 minut

·        Účinek přetrvává až po dobu 10 hodin

 

Pro koho je přípravek určený?

Léčivý přípravek Olynth 0,5 mg/ml je určen k léčbě rýmy pro děti od 2 do 7 let.

 

Dávkování

Léčivý přípravek Olynth 0,5 mg/ml se aplikuje podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka do každé nosní dírky. Délka léčby má být konzultována s lékařem.

 

Upozornění

Olynth 0,5 mg/ml se nesmí používat déle než 5 dnů, pokud není lékařem určeno jinak. Aplikaci léku lze opakovat pouze po několikadenním přerušení léčby.

V případě chronické rýmy se léčivý přípravek Olynth smí podávat pouze za lékařského dohledu vzhledem k nebezpečí atrofie nosní sliznice.

Z hygienických důvodů se léčivý přípravek nemá po otevření používat déle než 4 týdny.

Parametry

SUKL název

Olynth 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x10ml I

Značka

Farmakoterapeutická skupina

NOSNÍ LÉČIVA

EAN

3574660402636

PDK

3763365

SUKL kód

0239773

ATC

XYLOMETAZOLIN

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]