Úvod
Doplňky stravy
Imunita
NATURVITA Vápník z moře + Vitamín D3 tbl.60

NATURVITA Vápník z moře + Vitamín D3 tbl.60

NATURVITA Vápník z moře + Vitamín D3 tbl.60

Imunita

Celý popis

Dostupný
Lékarny

74 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Unikátní multiminerální komplex Aquamin je získáván z mořských řas rodu Lithiothamnion, které se usazují na dně neznečištěného oceánu u západního irského pobřeží. Obsahuje vápník, hořčík, jód a celou řadu minerálů cenných pro lidský organismus. Předností přípravku je velmi dobrá vstřebatelnost.

Vápník je nejhojnější minerální látkou v těle, je obsažen hlavně v kostech a zubech, jimž dává potřebnou pevnost. Pokud organizmus nemá dostatek vápníku ve stravě, odčerpává ho z kostí, jež ztrácejí pevnost, snadno se lámou a dochází k jejich řídnutí (osteoporóze). Denní potřeba vápníku u dospělé osoby činí asi 800 – 1000 mg, těhotné a kojící ženy již potřebují vápníku více (1200 – 1400 mg denně). Část uvedené potřeby je kryta z potravy, zejména z mléka a zeleniny.

Nezbytnou podmínkou pro příjem vápníku je přítomnost vitamínu D3, který usnadňuje transport vápníku do krve a umožňuje jeho další využití v těle – podporuje obnovu buněk, umožňuje práci svalů a nervů, stimuluje obranný systém. Schopnost vlastní syntézy vitamínu D3 se s věkem snižuje.

Pro využití vápníku je důležitý i prvek hořčík, který pozitivně působí při únavě a vyčerpání. Spolu s vápníkem hraje ústřední roli při udržování pevnosti kostí a zubů.

Jód patří mezi prvky nezbytné pro růst a vývoj lidského organismu, je součástí hormonů produkovaných štítnou žlázou. Nedostatek jódu vede ke vzniku strumy (volete).

Složení jedné tablety:

Vápník (Ca)
150 mg/tbl
Vitamín D3
2,5 µg/tbl

Doporučené dávkování:

Dospělí a děti od 12 let 2 tablety denně, děti od 3 do 12 let 1 tabletu denně. Výrobek není určen pro děti do 3 let.


Všechny účinné látky jsou přírodního původu.
 

Parametry

SUKL název

NATURVITA Vápník z moře + Vitamín D3 tbl.60

Značka

Výrobce

EAN

8594026360696

PDK

2471416

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]