Úvod
Volně prodejné léky
Trávení a zažívání
Průjem
Loperon 2mg cps.dur.20 I

Loperon 2mg cps.dur.20 I

Loperon 2mg cps.dur.20 I

Průjem

Mění průjem vaše plány? Přípravek Loperon® patří do každé lékárničky – na doma i na cesty. Bojuje spolehlivě proti průjmu a zajišťuje rychlé zklidnění střeva zahuštěním stolice a snížením její četnosti. Je účinný k léčbě průjmu u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let. Celý popis

Nedostupný
Lékarny

128 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

6B_banner_mobil.jpg

Mění průjem Vaše plány? Loperon® - účinný pomocník při léčbě průjmu

Není nepříjemnější situace, než když Vás průjem zaskočí ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Již první dávka přípravku Loperon® dokáže zmírnit nepříjemné příznaky akutního průjmu! Účinek nastupuje do 1 hodiny při užití předepsané dávky přípravku 4 mg.

Účinná látka loperamid-hydrochlorid se osvědčila již mnoho let při léčbě akutního průjmu, a proto by přípravek Loperon® neměl chybět v žádné lékárničce. Je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

 

Jak přípravek Loperon® funguje?

Přípravek Loperon® slouží k léčbě akutního a chronického průjmu*, a nabízí tak účinné řešení pro vaše zažívací potíže. Používá se k léčbě průjmu v případech, kdy není možné léčit vlastní příčinu průjmu. Zahušťuje stolici a snižuje její četnost. Jeho účinná látka loperamid-hydrochlorid působí až přímo ve střevě, a je velmi dobře snášena naším zažíváním.

Kromě léčby příznaků průjmu také pomáhá zmírňovat nepříjemné břišní potíže způsobené tvorbou střevních plynů, nadýmání a křeče.

*po poradě s lékařem

Rychle a spolehlive

HLAVNÍ BENEFITY PŘÍPRAVKU

hodinky

Účinek nastupuje do 1 hodiny*

streva

Šetrný k Vašemu zažívání

rodinka

Vhodný pro celou rodinu včetně dětí od 6 let

*při užití předepsané dávky přípravku Loperon®, tj. 4 mg

Jaké jsou nejčastější příčiny průjmu?

Průjem může způsobit nezvyklé jídlo, stres, ale i bakterie nebo viry. Je nejen nepříjemný, ale také vyvádí tělo z rovnováhy. Průjem je známkou toho, že něco ve vašem těle nefunguje správně. Kvůli vodnatému průjmu ztrácíte příliš mnoho tekutin, a tím i energii. Loperon® zastavuje akutní průjem a pomáhá obnovit fyziologickou činnost střeva.

 

Mezi příčiny akutního průjmu patří například:

Priciny_prujmu

Na co bychom si měli dát při průjmu pozor?

Střevo má velký význam pro trávení - absorbuje živiny ze stravy a tekutiny. V případě průjmu fungují střeva „zrychleně“, což má za následek, že strava není zcela trávena, přijaté tekutiny nejsou dostatečně vstřebány a stolice se tak stává řídkou a vodnatou. Zde přichází na řadu Loperon®. Jeho účinná látka látka loperamid-hydrochlorid zpomaluje činnost střev, tím se zvyšuje absorbce tekutin a rychlé střevní pohyby se vrací k normálu a akutní průjem je zastaven.

toaletak

Jelikož při průjmu ztrácíte mnoho tekutin, je důležité věnovat velkou pozornost jejich náhradě a dostatečně (mnohem více, než obvykle) pít, abyste předešli dehydrataci organismu.

Kromě toho je důležité dbát na správnou stravu. Doporučují se častá, malá jídla a je vhodné vyhýbat se mléku, nápojům s obsahem kofeinu a potravinám s vysokým obsahem vlákniny. Vhodné jsou potraviny, které Vaše zažívání nebudou moc dráždit, jako například banány, dušené mrkev, starší pečivo, piškoty, vařené libové maso apod.

sklenicka

DÁVKOVÁNÍ A UŽITÍ

Tobolky Loperon® se užívají nezávisle na jídle v libovolnou denní dobu, spolu s přiměřeným množstvím tekutiny.

Při akutním průjmu užívají dospělí a dospívající od 12 let jako zahajovací dávku 2 tobolky, děti od 6 let 1 tobolku. Následně se užívá 1 tobolka po každé neformované stolici. Maximální denní dávka pro dospělé je 8 tobolek. U dětí se maximální denní dávka určuje v závislosti na tělesné hmotnosti (3 tobolky na 20 kg), nikdy však nesmí překročit 8 tobolek denně. Dlouhodobé užívání je možné jen pod lékařským dohledem. Pokud se do 48 hodin váš stav nezlepší, poraďte se s lékařem.

Při chronickém průjmu užívejte tento přípravek pouze na doporučení lékaře. Dávkování a délku léčby vždy určí lékař.

UPOZORNĚNÍ

Neužívejte přípravek Loperon®, jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; jestliže trpíte akutním průjmem provázeným přítomností krve ve stolici nebo vysokou horečkou. Přípravek Loperon® se nesmí podávat dětem mladším 2 let. Užívání přípravku se nedoporučuje v těhotenství a v období kojení.

 

LEGAL LINE

Loperon® 2 mg tvrdé tobolky, volně prodejný léčivý přípravek k vnitřnímu užití s účinnou látkou loperamidi hydrochloridum, k symptomatické léčbě průjmu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Parametry

SUKL název

Loperon 2mg cps.dur.20 I

Farmakoterapeutická skupina

ANTIDIAROIKA, STŘEVNÍ PROTIZÁNĚTLIVÁ A PROTIINFEKČNÍ LÉČIVA

EAN

5907626701722

PDK

2748466

SUKL kód

0192853

ATC

LOPERAMID

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]