Úvod
Volně prodejné léky
Oči, uši, nos
Kapky a masti do očí
Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml

Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml

Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml

Kapky a masti do očí

Trápí Vás svědění nebo pálení očí, otok víček, slzení či překrvení spojivek v důsledku alergie? Právě pro Vás je zde LIVOSTIN®, oční kapky, které přináší téměř okamžitou úlevu od alergické konjunktivitidy. Díky lokální aplikaci působí přímo v místě potíží. Celý popis

Dostupný
Lékarny

199 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Co je alergie?

ALERGIE je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme - tzv. alergeny.1 Nejčastěji je vyvolána pylem z kvetoucích rostlin nebo prachem. Jde o jeden z nejčastějších zdravotních problémů naší doby a počet lidí postižených těmito poruchami v posledních letech trvale narůstá.2 Alergici jsou zároveň hlavní rizikovou skupinou pro vznik astmatu.

Trpí na alergii více muži nebo ženy?

Tato „bitva“ je velmi vyrovnaná. Ženy zastupují 55– 56 % pacientů, muži 44– 45 %. Nedá se tedy říci, že by převažovala enormně jedna nebo druhá skupina. Nejdůležitější vliv na alergie má náš životní styl a životní prostředí, ve kterém se pohybujeme a trávíme čas. Odhaduje se, že do roku 2025 bude mít některou formu alergie až 50 procent obyvatel.

Livostin proti alergiím

Zánět spojivek způsobený alergeny - ALERGICKÁ KONJUNKTIVITIDA

Alergická konjunktivitida se projevuje svěděním a nebo pálením očí, otokem víček, slzením a překrvením spojivek, přičemž postižený má výrazně červené oči. V závažnějších případech může být napadena i oční rohovka.

Alergická konjunktivitida je velmi často doprovázená i alergickou rýmou.

Livostin alergie vs rýma

 

Léčba alergie

Základem léčby je tlumení příznaků pomocí léků doplněné individuální alergickou imunoterapií. V rámci možností je důležité omezit styk s alergenem!

Při léčbě alergie je doporučeno volit antihistaminika selektivně blokující pouze receptory H1, aby nedocházelo k nežádoucím účinkům v důsledku ovlivnění jiných typů receptorů v jiných tkáních (např. známý útlum centrálního nervového systému při léčbě antihistaminiky 1. generace).3

 
LIVOSTIN® - Účinná látka LEVOCABASTINI HYDROCHLORIDUM 

 • Lokální antihistaminikum.
 • Velmi účinný a rychle působí při akutních obtížích.
 • Vysoce selektivní antagonista H1 -histaminového receptoru s prodlouženým účinkem.
 • Téměř okamžitě a na několik hodin zmírňuje příznaky alergické konjunktivitidy – Livostin®, oční kapky  a alergické rinitidy – Livostin®, nosní sprej

Tipy pro pylové alergiky:

 • Před létajícím pylem se můžete do jisté míry ochránit brýlemi s velkými skly, rukavicemi a respirátorem.
 • Pokud nemusíte, pobyt venku odložte na pozdní odpoledne, kdy je koncentrace pylu ve vzduchu mnohem nižší než ráno a dopoledne.
 • Na konci dne se vždy důkladně osprchujte a umyjte si i vlasy, abyste ze sebe spláchli pylová zrna, oblečení nenechávejte pokud možno v místnosti, ve které budete spát.
 • Perte na jaře častěji ložní prádlo. Když větráte, dostane se pyl a další alergeny na vaše povlečení.
 • Sekání trávy a práci na zahradě přenechte někomu jinému. Trávit čas venku je důležité, nicméně se vyhněte blízkému kontaktu s alergeny.
 • I vaši zvířecí miláčci přenáší alergeny na srsti.
 • Vyzkoušejte lék Livostin® !

Livostin pylový kalendář

Pro koho je přípravek určený?
Přípravek je indikován k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

 

Dávkování

Děti od 6 let: Obvyklou dávku představuje jedna kapka očních kapek LIVOSTIN 2x denně do obou očí. Dávkování lze zvýšit na jednu kapku 3-4x denně. Léčba má pokračovat až do vymizení příznaků.

Dospělí: Obvyklou dávku představuje jedna kapka očních kapek LIVOSTIN 2x denně do obou očí. Dávkování lze zvýšit na jednu kapku 3 až 4x denně. Léčba má pokračovat až do vymizení příznaků

Upozornění

Oční kapky LIVOSTIN lze používat jeden měsíc po prvním otevření lahvičky.

U všech oftalmologických přípravků obsahujících benzalkonium-chlorid a propylenglykol a estery je zapotřebí pacienty upozornit, aby během léčby očními kapkami LIVOSTIN nepoužívali měkké (hydrofilní) kontaktní čočky, protože při léčbě očními kapkami LIVOSTIN může dojít k podráždění očí. Pacient má odstranit kontaktní čočky před aplikací a počkat nejméně 15 minut před opětovným nasazením. Zakaluje měkké kontaktní čočky.

 

Benzalkonium-chlorid může způsobit podráždění očí, příznaky suchého oka a může mít vliv na slzný film a povrch rohovky. Má být používán s opatrností u pacientů se syndromem suchého oka a u pacientů s možným poškozením rohovky. Pacienti mají být sledování v případě dlouhodobé léčby.

 

Zdroj: http://www.pylovasluzba.cz/dokumenty/pylovy_kalendar2.pdf Datum ověření zdroje: 25.1.2023

 

1) Fineman SM: The burden of allergic rhinitis: beyond dollars and cents. Ann Allergy Asthma Immunol. 2002 Apr;88(4 Suppl 1):2-7.

2) Humlová, Zuzana. Alergická rinitida, její diagnostika a terapie. Interní Med 2010; 12(3): 131-135

3) Drouin MA, Yang WH, Horak F: Faster onset of action with topical levocabastine than with oral cetirizine. Mediators Infl amm. 1995;4(7):S5-S10.

Parametry

SUKL název

Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml

Farmakoterapeutická skupina

OFTALMOLOGIKA

EAN

3574660512656

PDK

3672947

SUKL kód

0233477

ATC

LEVOKABASTIN

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]