Úvod
Volně prodejné léky
Oči, uši, nos
Kapky do nosu
Livostin 0.5mg/ml nas.spr.sus.1x10ml

Livostin 0.5mg/ml nas.spr.sus.1x10ml

Livostin 0.5mg/ml nas.spr.sus.1x10ml

Kapky do nosu

Trápí Vás alergická rýma? Právě pro Vás je zde Livostin®, nosní sprej, který přináší téměř okamžitou úlevu od příznaků alergické rinitidy. Díky lokální aplikaci působí přímo v místě potíží. Celý popis

Dostupný
Lékarny

199 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Co je alergie?

ALERGIE je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme - tzv. alergeny.1 Nejčastěji je vyvolána pylem z kvetoucích rostlin nebo prachem. Jde o jeden z nejčastějších zdravotních problémů naší doby a počet lidí postižených těmito poruchami v posledních letech trvale narůstá.2 Alergici jsou zároveň hlavní rizikovou skupinou pro vznik astmatu.

Trpí na alergii více muži nebo ženy?

Tato „bitva“ je velmi vyrovnaná. Ženy zastupují 55– 56 % pacientů, muži 44– 45 %. Nedá se tedy říci, že by převažovala enormně jedna nebo druhá skupina. Nejdůležitější vliv na alergie má náš životní styl a životní prostředí, ve kterém se pohybujeme a trávíme čas. Odhaduje se, že do roku 2025 bude mít některou formu alergie až 50 procent obyvatel.

Livostin proti alergiím

Alergická rýma

ALERGICKÁ RINITIDA je nejčastějším projevem alergie a vzniká bezprostředně po styku s alergenem (do několika minut). Projevuje se kýcháním, vodnatou sekrecí, svěděním a otokem nosní sliznice. Občas se mohou objevit i tmavé kruhy pod očima způsobené rozšířenými cévami prosvítajícími přes kůži. Alergická rýma je velmi často doprovázená i zánětem spojivek způsobeným alergeny.3

Livostin alergie vs rýma

 

Léčba alergie

Základem léčby je tlumení příznaků pomocí léků doplněné individuální alergickou imunoterapií. V rámci možností je důležité omezit styk s alergenem!

Při léčbě alergie je doporučeno volit antihistaminika selektivně blokující pouze receptory H1, aby nedocházelo k nežádoucím účinkům v důsledku ovlivnění jiných typů receptorů v jiných tkáních (např. známý útlum centrálního nervového systému při léčbě antihistaminiky 1. generace).4

 
LIVOSTIN® - Účinná látka LEVOCABASTINI HYDROCHLORIDUM 

 • Lokální antihistaminikum.
 • Velmi účinný a rychle působí při akutních obtížích.
 • Vysoce selektivní antagonista H1 -histaminového receptoru s prodlouženým účinkem.
 • Téměř okamžitě a na několik hodin zmírňuje příznaky alergické rinitidy – Livostin®, nosní sprej a alergické konjunktivitidy – Livostin®, oční kapky.

Tipy pro pylové alergiky:

 • Před létajícím pylem se můžete do jisté míry ochránit brýlemi s velkými skly, rukavicemi a respirátorem.
 • Pokud nemusíte, pobyt venku odložte na pozdní odpoledne, kdy je koncentrace pylu ve vzduchu mnohem nižší než ráno a dopoledne.
 • Na konci dne se vždy důkladně osprchujte a umyjte si i vlasy, abyste ze sebe spláchli pylová zrna, oblečení nenechávejte pokud možno v místnosti, ve které budete spát.
 • Perte na jaře častěji ložní prádlo. Když větráte, dostane se pyl a další alergeny na vaše povlečení.
 • Sekání trávy a práci na zahradě přenechte někomu jinému. Trávit čas venku je důležité, nicméně se vyhněte blízkému kontaktu s alergeny.
 • I vaši zvířecí miláčci přenáší alergeny na srsti.
 • Vyzkoušejte lék Livostin® !

Livostin pylový kalendář

Pro koho je přípravek určený?
Přípravek je indikován k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od šesti let

Obvyklou dávku pro dospělé, dospívající a děti od šesti let představují dva vstřiky 2x denně do každé nosní dírky. Dávku lze zvýšit na dva vstřiky 3-4x denně. Léčba má pokračovat až do zlepšení příznaků. Pokud však nenastane do jednoho týdne po zahájení léčby výrazné zlepšení nebo ústup obtíží, je zapotřebí konzultace s lékařem.

 

1) Greiner AN, Hellings PW, Rotiroti G, et al.: Allergic rhinitis. Lancet. 2011 Dec 17;378(9809):2112-22.

2) Fineman SM: The burden of allergic rhinitis: beyond dollars and cents. Ann Allergy Asthma Immunol. 2002 Apr;88(4 Suppl 1):2-7.

3) Humlová, Zuzana. Alergická rinitida, její diagnostika a terapie. Interní Med 2010; 12(3): 131-135

4) Drouin MA, Yang WH, Horak F: Faster onset of action with topical levocabastine than with oral cetirizine. Mediators Infl amm. 1995;4(7):S5-S10.

Parametry

SUKL název

Livostin 0.5mg/ml nas.spr.sus.1x10ml

Farmakoterapeutická skupina

NOSNÍ LÉČIVA

EAN

3574660511345

PDK

3672954

SUKL kód

0233905

ATC

LEVOKABASTIN

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]