Úvod
Zdravá strava, čaje a bylinky
Potraviny pro zvláštní lékařské účely
Kulíšek Forte sáčky 10x6.8g

Kulíšek Forte sáčky 10x6.8g

Kulíšek Forte sáčky 10x6.8g

Potraviny pro zvláštní lékařské účely

Kulíšek Forte ➤ s rostlinným výtažkem ze zázvoru pro rehydrataci a zklidnění podrážděného žaludku při průjmech a zvracení pro kojence od 4. měsíce věku, malé děti a dospělé. 

Zesílené složení forte.

Celý popis

Dostupný
Lékarny

83 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Kulíšek Forte je kompletní ORS kúra určená k dietnímu postupu při průjmových potížích a zvracení pro kojence od 4. měsíce věku, malé děti a dospělé. Instantní směs pro přípravu nápoje při dehydrataci organismu: vede k rychlé úpravě hospodaření s vodou a normalizaci vnitřního prostředí organismu. Kulíšek Forte je navíc obohacen rostlinným výtažkem ze zázvoru pro zklidnění podrážděného žaludku. Roztok lze využít i jako iontový nápoj u dospělých osob. Kulíšek Forte je kladně posouzený Českou pediatrickou společností v souladu s ESPGHAN (Evropskou společností pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu).

Co je to ORS?

Pod označením ORS rozumíme ve vodě rozpustný prášek pro přípravu rehydratačního roztoku při průjmech a zvracení. ORS zamezuje dehydrataci organismu doplněním tekutin a potřebných iontů.

Jak může dojít u dětí k dehydrataci?

K dehydrataci organizmu může docházet z různých příčin:

  • špatný pitný režim
  • průjem
  • horečka
  • úžeh ze slunění
  • vysoká okolní teplota
  • nadměrná tělesná námaha
Kulíšek forte je vhodný pro kojence od ukončeného 4. měsíce věku, malé děti a dospělé:
  • při průjmu, zvracení, horečnatých onemocněních spojených s pocením
  • u žaludečních nevolností (tzv. kinetózy) během cest
  • jako iontový nápoj pro sportovce a těžce fyzicky pracující

Balení: 10 sáčků - praktické balení po jednotlivých porcích.

Hmotnost: 68 g

Příprava a užití: Množství a dobu podávání doporučuje lékař, lékárník nebo nutriční terapeut. Připravený roztok je vhodný jako jediný zdroj výživy v prvních 4 hodinách podávání u nekojených dětí, u kojených dětí jej podávejte bez přerušení kojení. 1 sáček rozpusťte ve 250 ml převařené kojenecké vody a vychladíme. Podáváme z láhve, hrnečku nebo po lžičkách. Každou změnu stavu dítěte během podávání (silné zvracení, neklid, spavost, náhlé bolesti břicha, přetrvávající průjem) konzultujte se svým dětským lékařem.

Složení: glukóza, chlorid sodný, citronan sodný, chlorid draselný, zázvorový extrakt. Osmolalita: 240 +/- 10 mOsm/kg.

Doporučení: Potravina pro zvláštní lékařské účely určená k perorální rehydrataci při průjmových potížích a/nebo zvracení. Použití doporučuje lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě. Současné podávání rehydratačního roztoku a probiotik při průjmovém onemocnění může zkrátit dobu jeho trvání. Roztok je rovněž vhodný jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních doprovázených pocením a při činnostech, kdy dochází k lehké dehydrataci (přehřátí organizmu – vysoká teplota okolí, zvýšená tělesná námaha a cvičení, delší pobyt na slunci).

Více informací najdete na www.kulisek-ors.cz

Parametry

Značka

PDK

8594003320323

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]