Úvod
💥 Akce a slevy
Cenové hity
Imodium Rapid 2mg por.tbl.dis.12

Imodium Rapid 2mg por.tbl.dis.12

Imodium Rapid 2mg por.tbl.dis.12

Cenové hity

Jak se zbavit rychle a účinně průjmu? IMODIUM RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech nabízí rychlou pomoc při léčbě akutního průjmu. Tablety se okamžitě rozpouštějí na jazyku, mají příjemné mátové aroma a není nutné je zapíjet vodou. Komfortní užití je skvělé na cesty a oceníte jej také při podání léku dětem. IMODIUM RAPID mohou užívat dospělí, dospívající a také děti od 6 let. Celý popis

Dostupný
Lékarny

189 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Průjem je popisován jako změna normální peristaltiky střev a obvykle je definován výskytem tří a více akutních řídkých a vodnatých stolic během jednoho dne.

Jaké jsou nejčastější příčiny akutních průjmových obtíží?

Virové a bakteriální infekce
Cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
Potravinové alergie
Menstruace u žen
Stres
Syndrom dráždivého tračníku
Špatné stravovací návyky
 

Jak IMODIUM RAPID pomáhá?


IMODIUM RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech nabízí rychlou pomoc při průjmu. Účinkuje do 1 hodiny a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Tablety nabízí diskrétní a praktické řešení průjmu při každodenních činnostech a také na cestách. IMODIUM RAPID má příjemné mátové aroma a tablety není nutno zapíjet samostatně vodou. Vhodné k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.

IMODIUM RAPID je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Balení obsahuje 6 tablet dispergovatelných v ústech.

Složení: Jedna tableta obsahuje loperamid - hydrochlorid 2 mg. Želatina, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný, mátové aroma v prášku.

Dávkování:

Dospělí, dospívající a děti od 6 let

Akutní průjem: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) pro děti, následuje jedna tableta (2 mg) po každé další řídké stolici.

Chronický průjem: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tablet (2 mg - 12 mg) denně.

Pacienti s ileostomií: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1-2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tablet (2 – 12 mg) denně.

Maximální dávka pro akutní a chronický průjem a u pacientů s ileostomií je 8 tablet (16 mg) denně pro dospělé, u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tablety/20 kg), avšak nelze překročit 8 tablet denně.

Parametry

SUKL název

Imodium Rapid 2mg por.tbl.dis.12

Farmakoterapeutická skupina

ANTIDIAROIKA, STŘEVNÍ PROTIZÁNĚTLIVÁ A PROTIINFEKČNÍ LÉČIVA

EAN

5909990755653

PDK

3670982

SUKL kód

0233902

ATC

LOPERAMID

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]