Úvod
Volně prodejné léky
Alergie, kůže, vlasy
Kožní a nehtové plísně
Fungicidin ung.1x10g Léčiva

Fungicidin ung.1x10g Léčiva

Fungicidin ung.1x10g Léčiva

Kožní a nehtové plísně

Fungicidin Léčiva mohou používat dospělí, dospívající i děti od novorozeneckého věku k léčbě kvasinkových onemocnění kůže, kvasinkového zánětu nehtového lůžka a doplňkově k léčbě kvasinkového onemocnění pochvy. Celý popis

Dostupný
Lékarny

134 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Popis Produktu

Pokud se do 10 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Léčivá látka přípravku Fungicidin Léčiva nystatin tlumí a zastavuje růst kvasinek a některých dalších nižších hub. Kvasinková onemocnění kůže (kandidózy) vznikají nejčastěji v místech zapářky (mezi prsty u nohou, v oblasti třísel, na trupu nebo na rukou) a projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže, zejména na nohou. Kvasinkový zánět nehtového lůžka (kandidová paronychie) se projevuje otokem a zarudnutím zadních a postranních nehtových valů.

Použití

Fungicidin se obvykle nanáší 2-3x denně na postižená místa (na kůži, sliznici, do pochvy) až do vyhojení. I po zhojení je potřeba v léčbě pokračovat ještě několik dní, mast stačí aplikovat 1x denně.

Specifika produktu

Délka léčby bez porady s lékařem by neměla přesáhnout 2 týdny. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Složení

Léčivá látka:

  • Nystatinum

Pomocné látky:

  • bílá vazelína, tuk z ovčí vlny (lanolin), bílý vosk, tekutý parafin, cetylalkohol

Další informace

Léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahuje nystatium. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. 

Parametry

PDK

8594739023321

SUKL kód

0001069

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]