Úvod
Volně prodejné léky
Trávení a zažívání
Zácpa
Dulcolax 5mg tbl.ent.40

Dulcolax 5mg tbl.ent.40

Dulcolax 5mg tbl.ent.40

Zácpa

– účinné projímadlo, změkčuje stolici, působí přímo v tlustém střevě, proto neovlivňuje vstřebávání důležitých živin ze stravy. Účinek nastupuje 6–12 hodin po užití. Pro dospělé a děti od 4 let. Celý popis

Dostupný
Lékarny

128 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Dulcolax je místně působící projímadlo, které působí v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn střeva, který vede k vyprazdňování) a změkčuje stolici.


Přípravek působící v tlustém střevě, stimuluje vyprázdnění v dolní části zažívacího ústrojí. Proto při užívání přípravku nedochází ke změně vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

Dulcolax se používá ke krátkodobé léčbě zácpy (k usnadnění vyprázdnění při zácpě).
Na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem se používá k přípravě na diagnostická vyšetření, k použití před a po operacích a u stavů, které vyžadují usnadnění vyprazdňování stolice.

Dulcolax je určen pro dospělé, dospívající a děti od 4 let. Vhodný také pro kojící.

Dulcolax je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje bisacodylum. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. 

Dávkování: Dospělí užívají 1 – 2 tablety (5 – 10 mg) 1x denně. Doporučuje se začít s 1 tabletou denně. Dávka může být upravena až do maximální dávky 2 tablety, aby stolice byla pravidelná. Nepřekračujte maximální dávku 2 tablety denně.
Děti starší 10 let užívají 1 – 2 tablety (5 – 10 mg ) 1x denně. Doporučuje se začít s 1 tabletou denně. Dávka může být upravena až do maximální dávky 2 tablety, aby stolice byla pravidelná. Nepřekračujte maximální dávku 2 tablety denně.
Děti ve věku 4 - 10 let užívají 1 tabletu (5 mg) 1x denně. Nepřekračujte maximální dávku 1 tabletu denně. Děti mohou přípravek užívat pouze pod dohledem lékaře.
Enterosolventní tablety se doporučuje užít večer před spaním, aby následující ráno došlo k vyprázdnění. Tablety se polykají vcelku a zapíjí se přiměřeným množstvím tekutiny (ale ne s mlékem).

Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Přípravek Dulcolax můžete v průběhu těhotenství používat pouze na doporučení lékaře.
Přípravek Dulcolax  lze používat během kojení.

Složení: Monohydrát laktosy, Sušený kukuřičný škrob, Modifikovaný škrob, Glycerol 85%, Magnesium-stearát, Sacharosa, Mastek, Práškovaná arabská klovatina, Oxid titaničitý (E 171), Kopolymer MM/MMA 1:1, Methakrylátový kopolymer typ S, Panenský ricinový olej, Makrogol 6000, Žlutý oxid železitý (E 172), Bílý vosk, Karnaubský vosk, Šelak

Parametry

SUKL název

Dulcolax 5mg tbl.ent.40

Farmakoterapeutická skupina

LÉČIVA PROTI ZÁCPĚ

EAN

8595116522628

PDK

4593498

SUKL kód

0254157

ATC

BISAKODYL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]