Úvod
Volně prodejné léky
Trávení a zažívání
Zácpa
Dulcolax 10mg sup.6

Dulcolax 10mg sup.6

Dulcolax 10mg sup.6

Zácpa

DULCOLAX čípky je místně působící projímadlo, které působí v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn střeva, který vede k vyprazdňovacímu procesu) a změkčuje stolici. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

Dostupný
Lékarny

119 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Dulcolax je místně působící projímadlo, které působí v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn střeva, který vede k vyprazdňování) a změkčuje stolici.

Dulcolax se používá ke krátkodobé léčbě zácpy.
Na doporučení lékaře (a pod lékařským dohledem) se přípravek používá přípravě na diagnostická vyšetření, k použití před a po operacích a u stavů, které vyžadují usnadnění vyprazdňování stolice.
Přípravek nezmění trávení, ani vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

Čípky Dulcolax jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti nad 10 let. Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí přípravek používat. Vhodné také pro kojící.

Dulcolax 10 mg čípky je volně prodejný lék k rektálnímu podání. Obsahuje bisacodylum. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 
Dávkování:
 Dospělí užívají 1 čípek (10 mg) pro okamžitý účinek, maximálně 1x denně. Maximální doporučená denní dávka by neměla být překročena.

Děti nad 10 let užívají 1 čípek (10 mg) pro okamžitý účinek, maximálně 1x denně. Maximální doporučená denní dávka by neměla být překročena. Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí přípravek užívat.

Obvykle jsou čípky účinné asi za 10 až 30 minut. Čípek je třeba nejprve vyjmout z blistru a potom zavést do konečníku.

Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Přípravek Dulcolax můžete v průběhu těhotenství používat pouze na doporučení lékaře.
Přípravek Dulcolax lze používat během kojení.

 
Složení:

Účinná látka: Bisacodylum.

Složení: Čípkový základ W 45

 
Upozornění: Určeno pro dospělé a děti od 10 let. Lék k rektálnímu podání. Obsahuje bisacodylum. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. 

Registrovaný léčivý přípravek

Parametry

SUKL název

Dulcolax 10mg sup.6

Farmakoterapeutická skupina

LÉČIVA PROTI ZÁCPĚ

EAN

8595116523540

PDK

4593506

SUKL kód

0254158

ATC

BISAKODYL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]