Úvod
Volně prodejné léky
Ledviny a pohlavní orgány
Gynekologické obtíže
Canesten Gyn Combi Pack vag.tbl.+crm.1+20g

Canesten Gyn Combi Pack vag.tbl.+crm.1+20g

Canesten Gyn Combi Pack vag.tbl.+crm.1+20g

Gynekologické obtíže

Canesten GYN Combi Pack léčí komplexně kvasinkovou infekci a tím ulevuje od svědění. Obsahuje 1 vaginální tabletu pro léčbu mykózy a krém, který léčí kvasinkovou infekci intimních partií. Je tedy vhodný k léčbě vnitřních i vnějších projevů infekce. Krém je zároveň vhodný i k léčbě partnera. Celý popis

Dostupný
Lékarny

334 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Popis produktu

Léčivý přípravek Canesten GYN Combi Pack je určen ke komplexní léčbě kvasinkové infekce a tím ulevuje od pocitu svědění. Představuje komplexní způsob léčby, který léčí kvasinkovou infekci přímo v pochvě a zároveň na vnějších intimních partiích. Je tedy vhodný ke kombinované léčbě vnitřních i vnějších projevů kvasinkové infekce.

Balení obsahuje 1 vaginální tabletu s léčivou látkou klotrimazol, která léčí kvasinkovou infekci zevnitř, zatímco krém léčí projevy kandidózy vnějších intimních partií.

Tableta se večer před spaním jednoduše zavede do pochvy pomocí komfortního a hygienického aplikátoru. Krém je zároveň vhodný i k léčbě partnera. Krém by se měl používat dvakrát nebo třikrát denně po dobu 1-2 týdnů, dokud symptomy úplně nezmizí.

Ke kvasinkové infekci u žen často dochází v případě, kdy je narušena mikrobiální rovnováha poševního prostředí a není možné udržet pod kontrolou počet přítomných kvasinek (nejčastěji Candida albicans).  Vaginální mykóza nepatří mezi pohlavně přenosné infekce. Může být jistě nepříjemná, ale ve většině případů je poměrně jednoduše léčitelná.

 

Výhody výrobku

  • Ulevuje od svědění, pálení, zarudnutí, otoku, výtoku a bolesti
  • Komplexní léčba kvasinkové infekce
  • Jednorázová léčba vaginální tabletou léčí kvasinkovou infekci zevnitř
  • Krém zklidňuje podráždění vnějších intimních partií
  • Krém je vhodný i k léčbě partnera

 

Použití

Přípravek Canesten GYN Combi Pack je vhodný pro dospívající od 12 let. Aplikace vaginální tablety se provádí jednorázově, nejlépe večer před spaním. Tableta se zavádí co nejhlouběji do pochvy pomocí aplikátoru. Léčení nemá být prováděno během menstruace. Během léčby se nesmí používat tampony.

Canesten krém se nanáší 2 až 3x denně na postižená místa v tenké vrstvě, u žen na zevní rodidla až k análnímu otvoru, u mužů na kůži předkožky a žaludu. Obvyklá doba léčby je 1-2 týdny.

Vždy dodržujte pokyny pro užívání přípravku, které jsou uvedeny v příbalové informaci.

 

Specifika produktu

Klotrimazol, pokud je aplikován v oblasti genitálií, může snižovat účinnost a bezpečnost některých antikoncepčních pomůcek, jako například kondomu. Účinek je dočasný a vyskytuje se pouze v průběhu léčby. Canesten krém obsahuje cetylstearylakohol, který může vyvolat lokální kožní reakce.

 

Složení

Jedna vaginální tableta obsahuje clotrimazolum 500 mg. Jeden g krému obsahuje clotrimazolum 10 mg. Pomocnými látkami u Canesten vaginální tablety jsou pentahydrát kalcium-laktátu, krospovidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosa 2910/15, mikrokrystalická celulosa, kyselina mléčná. Pomocnými látkami u Canesten krému jsou benzylalkohol, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda.

 

Další informace

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Canesten GYN Combi Pack je léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Krém přípravku Canesten GYN Combi Pack je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku clotrimazolum.

 

www.canesten.cz

Parametry

SUKL název

Canesten Gyn Combi Pack vag.tbl.+crm.1+20g

Farmakoterapeutická skupina

GYNEKOLOGICKÁ ANTIINFEKTIVA A ANTISEPTIKA

EAN

8590322000977

PDK

2551712

SUKL kód

0180434

ATC

KLOTRIMAZOL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]