Úvod
Volně prodejné léky
Alergie, kůže, vlasy
Kožní a nehtové plísně
Canesten 10mg/g crm.50g

Canesten 10mg/g crm.50g

Canesten 10mg/g crm.50g

Kožní a nehtové plísně

Canesten krém je účinné širokospektré antimykotikum s klotrimazolem na léčbu kožní plísně. Canesten se velice dobře se nanáší a roztírá, rychle se vstřebává. Určen k léčbě zánětů způsobených především kvasinkami a plísněmi. Canesten krém je pro dospělé a děti od 2 let. Celý popis

Dostupný
Lékarny

328 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Popis produktu

Canesten krém je účinné širokospektré antimykotikum s léčivou látkou klotrimazol, která brání rozmnožování původců kožní mykózy. Je vhodný také na léčbu mykóz v intimní oblasti žen i mužů. Canesten krém je bílý krém měkké konzistence, velice dobře se nanáší a roztírá na postiženou plochu a rychle se vstřebává. Canesten krém je vhodný pro dospělé a děti od 2 let.

 

Výhody výrobku

  • Krém s klotrimazolem na léčbu kožní plísně
  • Vhodný i na léčbu mykóz v intimní oblasti žen i mužů
  • Dobře se nanáší a roztírá
  • Rychle se vstřebává
  • Vhodný pro dospělé a děti od 2 let

 

Použití

Canesten se nanáší 2-3x denně na postižená místa v tenké vrstvě. Proužek krému o délce půl centimetru by měl postačit k zaléčení oblasti velikosti dlaně.

Obvyklá doba léčby je u dermatomykóz - 3 až 4 týdny, u dg. erythrasma -2 až 4 týdny, u pityriasis versicolor – 1až 3 týdny. Pro dosažení kompletního uzdravení musí být krém používán výše uvedenou dobu, a to i pokud vymizí klinické známky onemocnění.

Canesten se u zánětů zevních rodidel u žen a balanitidy u mužů nanáší 2 až 3x denně na postižená místa v tenké vrstvě, u žen na zevní rodidla až k análnímu otvoru, u mužů na kůži předkožky a žaludu. Proužek krému o délce půl centimetru by měl postačit k zaléčení oblasti velikosti dlaně. Obvyklá doba léčby je 1-2 týdny.

Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit.

 

Specifika produktu

Klotrimazol může snižovat účinnost a bezpečnost latexových antikoncepčních pomůcek, jako jsou kondomy a pesary (pokud je užíván v oblasti genitálií). Účinek je dočasný a vyskytuje se pouze v průběhu léčby.

Je třeba zamezit kontaktu přípravku s očima, přípravek se nesmí polykat.

Canesten obsahuje cetylstearylalkohol, který může vyvolat lokální kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

Přípravek Canesten obsahuje 20 mg benzylalkoholu v 1 gramu krému. Benzylalkohol může způsobit alergickou reakci. Benzylalkohol může způsobit mírné místní podráždění.

 

Složení

Jeden gram krému obsahuje clotrimazolum 10 mg. Jedna tuba (20 g) obsahuje clotrimazolum 200mg. Pomocné látky se známým účinkem: cetylstearylalkohol, benzylalkohol. Další pomocné látky: Sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol, čištěná voda.

 

Další informace

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Canesten 10 mg/g krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol. 

 

www.canespor.cz

Parametry

SUKL název

Canesten 10mg/g crm.50g

Farmakoterapeutická skupina

ANTIMYKOTIKA PRO POUŽITÍ V DERMATOLOGII

EAN

8590322003749

PDK

3959179

SUKL kód

0249111

ATC

KLOTRIMAZOL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]