Úvod
Volně prodejné léky
Klouby, kosti, svaly
Calcii Carbonici 0.5tbl.MVM por.tbl.nob.100x0.5g

Calcii Carbonici 0.5tbl.MVM por.tbl.nob.100x0.5g

Calcii Carbonici 0.5tbl.MVM por.tbl.nob.100x0.5g

Klouby, kosti, svaly

Tablety s obsahem vápníku ve formě uhličitanu vápenatého. Tento osvědčený přípravek slouží k doplnění hladiny vápníku v organismu, vyšší dávky mají terapeutické účinky. Celý popis

Dostupný
Lékarny

172 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Calcii carbonici je léčivý přípravek s obsahem vápníku. Přípravek je určen k prevenci i léčbě nedostatku vápníku (hypokalcémie) při jeho nedostatečném příjmu ve stravě nebo při jeho zvýšené potřebě.

Může se užívat v těhotenství a při kojení.
Je vhodný při hojení zlomenin a u starších osob jako prevence zlomenin.
Užívá se při dlouhodobé léčbě kortikoidy, při poruchách vápníkového metabolismu, při alergických onemocnění vzniklých zejména v důsledku vrozené dispozice (např. atopický ekzém), při křečích, křivici (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), řídnutí kostí (osteoporóza), při alergickém zánětu nosohltanu a různých kožních chorobách (dermatózy).
Přípravek je vhodný pro dospělé, dospívající a děti.
 
Dávkování 
 Dospělí užívají 2-4 tablety denně při preventivním podávání, při léčebném podávání lze dávku zvýšit podle doporučení lékaře.
Děti užívají ½-1 tableta denně.

 
Složení
 Léčivou látkou je calcii carbonas 0,5 g v jedné tabletě. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, pšeničný škrob, želatina, mastek, magnesium-stearát.

 
Upozornění
 Podávání solí vápníku může vést ke vzniku zácpy a nadýmání. Bez porady s lékařem neužívejte žádné další přípravky obsahující vápník nebo vitamin D.

Parametry

PDK

8595112610077

SUKL kód

0017994

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]