Úvod
Volně prodejné léky
Trávení a zažívání
Zácpa
Bisacodyl Krka 5mg tbl.obd.105

Bisacodyl Krka 5mg tbl.obd.105

Bisacodyl Krka 5mg tbl.obd.105

Zácpa

Projímavý lék k použití při akutní funkční zácpě (například při změně životosprávy). Pro dospělé, dospívající a děti starší 10 let. Celý popis

Dostupný
Lékarny

233 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Přípravek Bisacodyl Krka je lék proti zácpě (projímadlo). Působí na pohyblivost tlustého střeva, přičemž zvýšením střevní peristaltiky (pohyb střeva, který vede k vyprazdňování) podporuje vylučování stolice a plynů.
Přípravek se užívá při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy).

Dávkování 
Krátkodobá léčba zácpy:
Dospělí, dospívající a děti nad 10 let:
Užijte jednu nebo dvě tablety (5 nebo 10 mg) denně před spaním.
Léčbu zahajte nejnižší dávkou, tj. 1 tableta denně. V případě potřeby může být dávka upravena až do maximální dávky 2 tablety denně. Nepřekračujte maximální dávku 2 tablety denně.
Děti ve věku 2 až 10 let:
Obvyklá dávka pro děti je jedna tableta (5 mg) denně před spaním.

Složení
Léčivou látkou je bisacodylum. Jedna obalená tableta obsahuje bisacodylum 5 mg.
Dalšími složkami jsou sacharóza, monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, kyselina stearová a polyethylenglykol 6000 v jádru tablety a kopolymer kyseliny methakrylové typu A, kopolymer kyseliny methakrylové typu B, triacetin, mastek, sacharóza, arabská guma a žlutý oxid železitý (E172) v obalové vrstvě.

Upozornění
Děti ve věku 10 let nebo mladší mohou přípravek Bisacodyl Krka užívat pouze pod dohledem lékaře. Děti ve věku 2-3 roky mohou tento přípravek užívat pouze v případě, že jsou schopny spolknout tabletu (jinak existuje riziko vdechnutí tablety). U této věkové skupiny může být vhodné podat bisakodyl ve formě čípků. Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí bisakodyl užívat. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje bisacodylum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Volně prodejný léčivý přípravek

Parametry

SUKL název

Bisacodyl Krka 5mg tbl.obd.105

Farmakoterapeutická skupina

LÉČIVA PROTI ZÁCPĚ

EAN

3838989741624

PDK

4692860

SUKL kód

0260415

ATC

BISAKODYL

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]