Úvod
Volně prodejné léky
Alergie, kůže, vlasy
Suchá kůže
Bepanthen Plus crm.1x30g (D)

Bepanthen Plus crm.1x30g (D)

Bepanthen Plus crm.1x30g (D)

Suchá kůže

Krém k ošetření poranění kůže s rizikem infekce (odřeniny, oděrky, řezné rány), včetně chronických (proleženiny). Vhodný po epilaci i depilaci. Podporuje hojení ran a zabraňuje jejich vysušování. Rychle se vstřebává. Obsahuje regenerační a antiseptické léčivé složky. Celý popis

Dostupný
Lékarny

185 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Popis produktu

Bepanthen Plus je hojivý krém vhodný k ošetření drobných povrchových poranění kůže. Dezinfikuje a hojí různé typy ran s rizikem infekce, jako jsou odřeniny, řezné rány, oděrky, otlaky, lehké popáleniny a další. Vhodný po epilaci i depilaci. Po poradě s lékařem se dále používá k léčbě chronických stavů, jako jsou bércové vředy a proleženiny, k léčbě kožních infekcí a po drobných chirurgických zákrocích. Podporuje hojení ran a rychle se vstřebává.

Bepanthen Plus obsahuje dvě léčivé látky. Dexpanthenol podporuje tvorbu a regeneraci kůže.  Antiseptická látka chlorhexidin zabraňuje šíření mikrobů na povrchu ran. Tím brání vzniku a šíření infekce v ráně.

 

Výhody výrobku

  • Podporuje hojení ran
  • Dezinfikuje a zabraňuje vzniku a šíření infekce v ráně
  • Obsahuje dexpanthenol pro podporu přirozené regenerace kůže
  • Lehce se roztírá, nemastí a nelepí

 

Použití

Nanášejte tenkou vrstvu Bepanthen Plus krému i několikrát denně (1-5x), podle potřeby, na očištěnou ránu nebo zanícenou oblast pokožky. Podle potřeby lze ránu chránit náplastí nebo obvazem. Je třeba se vyhnout aplikaci přípravku na větší plochy kůže.

Tento přípravek vždy používejte přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

 

Specifika produktu

Bepanthen Plus se lehce roztírá. Bepanthen Plus nemá být používán při zraněních nebo podráždění kůže, která nevykazují riziko infekce (například spálení od slunce). V těchto případech se doporučují přípravky s obsahem samotného dexpanthenolu, např. Bepanthen Krém.

 

Složení

dexpantenol, chlorhexidin, racemický pantolakton, cetylalkohol, stearylalkohol, bílá vazelína, tekutý parafín, tuk z ovčí vlny, makrogol-2000- stearát, čištěná voda.

Léčivá látka: Dexpanthenolum 50 mg a chlorhexidini dihydrochloridum 5 mg v 1 g krému

 

Další informace

Pokud příznaky přetrvávají déle než 7 dní (nedochází k zmenšení vředu nebo zhojení rány) nebo dojde k zhoršení (zduření a zarudnutí okrajů rány, zvýšená bolestivost, horečka), je třeba vyhledat lékaře. Těžká, hluboká nebo velmi znečištěná poranění musí být ošetřena lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte Bepanthen Plus déle než 14 dní. Pokud máte obavy nebo jakékoli další otázky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Bepanthen Plus je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití.

Parametry

Značka

PDK

8590322000038

SUKL kód

0059714

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]