Úvod
Doplňky stravy
Imunita
Barnys Kozí kolostrum cps.60

Barnys Kozí kolostrum cps.60

Barnys Kozí kolostrum cps.60

Imunita

Pro podporu zdraví
Kozí Kolostrum vhodné pro děti i dospělé s přirozeným obsahem tuku, vitaminů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek.
Barny´s Kozí Kolostrum je obohaceno o zdroj hořčíku ve formě uhličitanu hořečnatého
Celý popis

Dostupný
Lékarny

579 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Naši předkové odjakživa věděli, že kozí mléko má pozitivní vliv na naše zdraví. Pili jej ve velkém množství a věřili, že právě mlezivo odebrané koze po porodů kůzlátek, má zázračné účinky.

Ne nadarmo se říká „mlsná jako koza“. Ve volných výbězích na kozích farmách, si mohou tato zvířata sama vybírat, co zkonzumují a co jim chutná. Výsledkem je pak kvalitní kolostrum, které je pravidelně analyzováno v laboratořích na obsah aktivních a nutričních látek. Bylo zjištěno, že kozy, které se chovají na volných pastvinách nemají sklon k onemocnění.

Kolostrum – mlezivo neboli první mateřské mléko je tekutina vylučována mléčnou žlázou matky několik dní po porodu mláděte. Pro nově narozená mláďata savců je nejcennějším a nenahraditelným darem pro život. Vytváří základ imunitního systému pro celý život daného jedince.

Koza po porodu produkuje cca 5 dní mlezivo, které v sobě obsahuje řadu biologicky aktivních látek, jakými jsou imunoglobuliny, laktoferin, vitaminy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, cytokiny, růstové faktory a další. Obsažené látky ve vzájemné kombinaci a správném poměru dodávají kolostru jako celku nenahraditelnou hodnotu.

Barny´s Kozí Kolostrum obsahuje kolostrum odebírané převážně z českých kozích farem s  kvalitními pastvinami nacházejícími se v čistém prostředí. Hlavním dodavatelem je česká farma založená na principu chovu francouzských farem, které jsou zaměřené na kvalitu s vysokými nároky na dodržování čistoty a hygienických pravidel. Kolostrum je šetrně odebíráno od čistokrevných koz sánského mléčného plemene, vyšlechtěného původně v okolí Bernu ve Švýcarsku. Pochází pouze z prvních 2 dojení od špičkových plemenných zvířat z Francie, šlechtěných nejen pro vysokou kvalitu a produktivitu, ale i na příjemnou vůni a sladkou chuť mléka.

Pro zajištění vysoké stability mleziva – kolostra na minimální standardizovaný obsah 22 % imunoglobulinů IgG byla vybrána jako hlavní dodavatel česká farma s vlastním chovem špičkových plemenných koz, garantující stálou vysokou kvalitu. Protože porodnost kůzlat je sezónní záležitostí a Barny´s používá pouze kolostrum z prvních dvou nádojů, je hlavní zdroj doplňován o kvalitní kolostrum z dalších prověřených chovných farem z Nizozemska, Francie, Španělska a Rakouska, zajišťujících stálý garantovaný obsah aktivních látek min. 22 % IgG. Díky přírodnímu původu kolostra a kvalitě chovů může obsah imunoglobulinů v průběhu sezony dosahovat až 35 % IgG.

Výhody produktu:

doplněk stravy s kolostrem přírodního původu
kolostrum je odebíráno z kozích farem s různým podnebím a odlišnou vegetací za účelem vyššího podílu aktivních a tělu prospěšných látek
ošetřeno šetrnou krátkodobou pasterizací a lyofilizací (sušení mrazem) pro zachování nutriční hodnoty kolostra
v 1 kapsli je obsazeno 250 mg kolostra standardizovaného na min. obsah 22 % imunoglobulinu IgG
neutrální až nasládlá chuť s příjemným mléčným aroma
obsah hodnotných bílkovin
přirozený obsah tuků, vitaminů, minerálů, stopových prvků a dalších tělu prospěšných látek
lze užívat krátkodobě i dlouhodobě, u zdravých lidí doporučeno cca 2-3 měsíční užívání
kolostrum zpracováno dle normy IFS Food (International Featured Standards), celosvětově uznávaného posouzení výrobců potravin se zaměřením na bezpečnost potravin, kvalitu procesů a produktů
kapsle rostlinného původu
Barny´s Kozí Kolostrum je obohaceno o zdroj hořčíku ve formě uhličitanu hořečnatého.

Hořčík:

přispívá k normální činnosti svalů a udržení dobrého stavu kostí i zubů.
se podílí na procesu dělení buněk.
přispívá k správné syntéze bílkovin.
přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a elektrolytické rovnováze
(1 KAPSLE 0,739 g):
 
 uhličitan hořečnatý (hořčík 81 mg, 22 % RHP) 338 mg, kozí kolostrum (mléko) (standardizováno na min. 22 % IgG) 250 mg, plnidlo (hydroxypropylmethylcelulosa), látka protispékavá (oxid křemičitý, hořečnaté soli mastných kyselin).
 
 RHP – referenční hodnota příjmu
Dospělí užívají 1 – 2 kapsle 2x denně, nejlépe nalačno. Děti od 3 let užívají 1 kapsli denně. Děti od 6 let 2 kapsle denně.
 
 Zapijte dostatečným množstvím vody. V případě potřeby je možné kapsle vysypat a užívat rozmíchané např. v jogurtu nebo jiné tekuté stravě.

Parametry

SUKL název

Barnys Kozí kolostrum cps.60

Značka

Výrobce

EAN

621629903062

PDK

4519006

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]