Úvod
Volně prodejné léky
Chřipka a nachlazení
Rýma
Ataralgin por.tbl.nob.20

Ataralgin por.tbl.nob.20

Ataralgin por.tbl.nob.20

Rýma

Tablety proti bolesti obsahující paracetamol, guafenezin a kofein. Celý popis

Dostupný
Lékarny

110 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Analgetikum s kombinací účinku paracetamolu, guaifeneisinu a kofeinu pro úlevu od bolesti hlavy, krční páteře a zad, a při příznacích chřipkových onemocnění. Účinek se projeví standardně do 1/2-1 hodiny a trvá cca 4 hodiny.

- Tlumí bolest hlavy, krční páteře a zad
- tlumí bolest zubů
- používá se při horečce, při bolesti svalů nebo kloubů při chřipkových onemocněních
- Snižuje svalové napětí.
- Snižuje emoční a psychické napětí.

Paracetamol působí proti bolesti a snižuje horečku.
Guaifenesin zvyšuje protibolestivé účinky paracetamolu. Také snižuje duševní a emoční napětí s pocitem úzkosti, má slabé zklidňující účinky a usnadňuje vykašlávání.
Kofein zesiluje protibolestivé účinky , zejména u bolestí hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševní aktivitu.

 
Dávkování 

1-2 tablety, dále podle potřeby několikrát denně (v intervalech nejméně 4 hodin), do 6 tablet denně. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 3 tablety.

 
Složení

1 tableta obsahuje: paracetamolum 325 mg, guaifenesinum 130 mg, coffeinum 70 mg. Pomocné látky: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselina stearová 50%, magnesium - stearát

 
Upozornění
Přípravek není určen pro děti a mladistvé do 15 let.
Neužívat v případě známé přecitlivělosti na léčivé nebo kteroukoliv z pomocných látek tohoto přípravku.
Kontraindikace při: těžké formy hepatální insuficience, akutní hepatitida, alkoholismus, myasthenia gravis, myastenický syndrom.

Lék k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Parametry

SUKL název

Ataralgin 325mg/130mg/70mg tbl.nob.20

Značka

Farmakoterapeutická skupina

ANALGETIKA

EAN

08595112610756

PDK

5011177

SUKL kód

0048888

ATC

PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]