Úvod
Volně prodejné léky
Srdce a cévy
Krevní oběh a žíly
Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Krevní oběh a žíly

Aspirin Protect obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která v nižších dávkách brání tvorbě krevních sraženin, chrání před ucpáním tepen, které může být příčinou mnoha závažných onemocnění, například srdce, mozku a jiných orgánů. Celý popis

Dostupný
Lékarny

103 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Aspirin Protect brání tvorbě krevních sraženin a chrání před ucpáním tepen, které může být příčinou mnoha závažných onemocnění, například srdce, mozku a jiných orgánů. Užívá se k dlouhodobé léčbě dospělých pacientů s prokázaným onemocněním tepenného řečiště, například stabilní anginy pectoris, stavy po proběhlém infarktu myokardu, stavy po cévní mozkové příhodě nebo po transitorní ischemické atace. Aspirin Protect lze na doporučení lékaře užívat rovněž pro snížení rizika vzniku tepenných onemocnění u doposud zdravých osob, jejichž zdravotní stav by mohl těmto onemocněním předcházet. Další indikací přípravku jsou stavy po cévních operacích nebo po jiných výkonech na cévním řečišti, kterými jsou například angioplastika, zavedení takzvaných stentů a podobně. Aspirin Protect se také užívá při podezření na akutní infarkt myokardu nebo záchvat nestabilní anginy pectoris.

Dávkování 
Dospělí užívají 1-3 tablety denně. Bez porady s lékařem užívejte vždy nejnižší dávku, to znamená 1 tabletu denně. Tablety užívejte nejméně 30 minut před jídlem a zapijte dostatečným množstvím vody. Tabletu přípravku Aspirin Protect chrání enterosolventní obal, který při průchodu žaludkem odolává a rozpouští se až ve střevě, tím předchází nežádoucímu působení léčivé látky na žaludeční sliznici. Proto tablety polykejte celé! Při podezření na akutní infarkt myokardu nebo záchvat nestabilní anginy pectoris užijte najednou 2-3 tablety, které nejprve rozdrťte nebo rozkousejte. Narušení povrchové vrstvy tablety umožní urychlené vstřebání léčivé látky.

Složení
Léčivá látka: acidum acetylsalicylicum 100 mg. Pomocné látky: celulosový prášek, kukuřičný škrob, methakrylátový kopolymer TYP C, natrium-lauryl-sulfát, polysorbát 80, mastek, triethyl-citrát.

Upozornění
Není určeno pro děti do 18 let. Neužívejte Aspirin Protect, pokud jste alergičtí na jakoukoliv složku přípravku, trpíte zvýšenou krvácivosti, žaludečními nebo dvanácterníkovými vředy, v poslední třetině těhotenství. Před užitím přípravku Aspirin Protect se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud současně užíváte léky, které snižují srážení krve, pokud plánujete operaci/chirurgický zákrok. Ženy v první a druhé třetině těhotenství a během kojení užívají Aspirin Protect pouze po poradě s lékařem. S lékařem nebo lékárníkem se poraďte také o vhodnosti současného užívání přípravku Aspirin Protect s jinými přípravky proti bolesti, zánětu nebo nachlazení. Při léčbě tímto přípravkem nepijte alkoholické nápoje. Uchovávejte mimo dosah dětí!


LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry

SUKL název

Aspirin Protect 100mg tbl.ent.98x100mg

Farmakoterapeutická skupina

ANTIKOAGULANCIA, ANTITROMBOTIKA

EAN

4057598000697

PDK

3490902

SUKL kód

0223519

ATC

KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]