Úvod
Zvířata
Ostatní zvířata
Alavis MSM pro koně 600g

Alavis MSM pro koně 600g

Alavis MSM pro koně 600g

Ostatní zvířata

ALAVIS MSM je veterinární preparát určený pro koně a pony. Působí proti zánětu a bolesti, na zpevnění vazů a šlach a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále podporuje kvalitu kůže a srsti. Prokazatelně zlepšuje fyzickou výkonnost. Nejedná se o doping. Celý popis

Dostupný
Lékarny

775 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

ALAVIS MSM pro koně obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v kombinaci se značkovými kolageny COLLYSS a CARTIDYSS.

Přípravek má analgetické a protizánětlivé účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů. Díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům se podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.

ALAVIS MSM pro koně lze podávat i preventivně. Není-li v těle zánět, využívá se látka MSM pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí, a tím dojde ke zpevnění jak chrupavek, tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

ALAVIS MSM pro koně je vhodný zejména při těchto potížích:

  • při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích,
  • při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů, zánět kloubní hlavice, zánět škáry kopytní,
  • při onemocnění střelky kopytní,
  • při bolestech bederní části páteře,
  • při zánětu pohrudnice,
  • při prasklinách kopytního pouzdra.
     

Dávkování:
 Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy.
Délka užívání není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.
Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS MSM pro koně + ALAVIS Duoflex – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

Dávkovací tabulka dle hmotnosti zvířete pro iniciační dávku trvající 10 dní.
100 kg: 2 odměrky
500 kg: 6–10 odměrek

Dávkovací tabulka dle hmotnosti zvířete pro udržovací dávku.
100 kg: 1 odměrka
500 kg: 3–5 odměrek

1 odměrka = 4,3 g

 
Složení

Obsah účinných látek v 1 kg:

Methylsulfonylmethan 994 g,
Collyss 3 g,
Cartidyss 3 g.
Methylsulfonylmethan
MSM je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organismu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů, což jsou základní stavební látky kloubních chrupavek a pojivových tkání.

COLLYSS
Collyss je kolagen typu I v nejvyšší kvalitě. Vyskytuje se v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I Collyss je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.

CARTIDYSS
CARTIDYSS je kolagen typu II v nejvyšší kvalitě, který udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků.

 
Upozornění

Skladujte uzavřené v suchu při teplotě do 30 °C. Chraňte před mrazem a uchovávejte mimo dosah dětí.

Parametry

Značka

PDK

621629400202

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]