Úvod
Zdravá strava, čaje a bylinky
Potraviny pro zvláštní lékařské účely
Kulíšek sáčky 10x6.8g

Kulíšek sáčky 10x6.8g

Kulíšek sáčky 10x6.8g

Potraviny pro zvláštní lékařské účely

Kulíšek ➤ při průjmových potížích, zvracení a dehydrataci pro miminka od 1. týdne života. 

Kulíšek je potravina pro zvláštní lékařské účely určená pro perorální aplikaci.

Celý popis

Dostupný
Lékarny

80 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus

Popis

Kulíšek je ryze česká rehydratační kúra při dehydrataci, průjmech nebo zvracení u miminek a malých dětí. Kulíšek je ORS roztok, který napomáhá zavodnění a doplnění iontů a základních solí. Kulíšek pro miminka od 1 týdne života obsahuje optimální skladbu a množství glukózy a solí. Glukóza v roztoku pomáhá soli optimálně se vstřebat. Kulíšek je ideální nápoj pro opětovnou rehydrataci, napomáha doplnění iontů a vody, právě když je jich nejvíc potřeba. Doporučujeme jako běžnou součást domácí lékárničky. Kulíšek můžete přibalit i na cesty a když ho budete potřebovat, bude po ruce. Kulíšek je kladně posouzený Českou pediatrickou společností a k dostání ve vše lékarnách po celé ČR.

Co je to ORS?

Pod označením ORS rozumíme ve vodě rozpustný prášek pro přípravu rehydratačního roztoku při průjmech a zvracení. ORS zamezuje dehydrataci organismu doplněním tekutin a potřebných iontů.

Jak může dojít u dětí k dehydrataci?

K dehydrataci organizmu může docházet z různých příčin:

  • špatný pitný režim
  • průjem
  • horečka
  • úžeh ze slunění
  • vysoká okolní teplota
  • nadměrná tělesná námaha

Balení: 10 sáčků v krabičce - prakticky zabaleno po porcích

Hmotnost balení: 68 g

Příprava a užití: Množství a dobu podávání doporučuje lékař, lékárník nebo nutriční terapeut. Roztok lze použít jako jediný zdroj výživy pouze v prvních 4 hodinách podávání u nekojených dětí, u kojených dětí jej podávejte bez přerušení kojení.

Obsah 1 sáčku rozpusťte v 250 ml převařené kojenecké vody. Podávejte vychlazené z láhve, hrnečku nebo po lžičkách. Každou změnu stavu dítěte během podávání, (silné zvracení, neklid, spavost, náhlé bolesti břicha, přetrvávající průjem) konzultujte s dětským lékařem.

Složení: glukóza, chlorid sodný, citronan sodný, chlorid draselný.

Doporučení: Použití doporučuje lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě. Kompletní kúra určená k dietnímu postupu při průjmových potížích a dehydrataci. Směs pro přípravu rehydratačního roztoku (ORS – podle doporučení ESPGHAN). Osmolalita: 240 +/- 10 mOsm/kg. Současné podávání rehydratačního roztoku a probiotik při průjmovém onemocnění může zkrátit dobu jeho trvání. Roztok je rovněž vhodný jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních doprovázených pocením a při činnostech, kdy dochází k lehké dehydrataci (přehřátí organizmu – vysoká teplota okolí, zvýšená tělesná námaha a cvičení, delší pobyt na slunci).

Více informací najdete na www.kulisek-ors.cz

Parametry

Značka

PDK

8594003323003

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]