Úvod
Zvířata
Pro psy
ALAVIS Kloubní výživa tbl.90

ALAVIS Kloubní výživa tbl.90

ALAVIS Kloubní výživa tbl.90

Pro psy

Veterinární přípravek určený pro psy. Je vhodný jako prevence a doplnění léčby chorob pohybového aparátu, zejména osteoartrózy. Celý popis

Dostupný
Lékarny

671 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Intenzivní výživa kloubů pro psy. Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát ve vysoké koncentraci. Pro správnou funkci kloubní chrupavky a zlepšení pohyblivost kloubů.

ALAVIS Kloubní výživa obsahuje látky Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, což jsou látky, které se řadí do skupiny tzv. glykosaminoglykanů (GAG). Tyto látky tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a kloubní synoviální tekutiny. Jejich úbytek se projeví ve zhoršení funkce kloubu a v urychlení rozvoje artrotických změn. Z přípravku ALAVIS Kloubní výživa se tyto látky snadno vstřebávají a vestavují do poškozené chrupavky. Jejich dostatečný přísun zabezpečuje dlouhodobě správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost. Mechanismus účinku těchto látek je společný a spočívá v chondroprotek¬tivním působení. Účinné látky jsou přítomny v potřebném množství, a navíc v koncentrované podobě.
ALAVIS Kloubní výživa dlouhodobě zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost kloubní chrupavky.

Doporučujeme:
• pro ochranu a regeneraci kloubní chrupavky
• pro velmi intenzivní výživu kloubů
• pro preventivní ošetření kloubů u mladých a zdravých jedinců
• pro zmírnění bolesti kloubů
• pro zlepšení pohyblivosti zejména u starších psů
• pro zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubních chrupavek
• pro prodloužení aktivního věku zvířete

Látky obsažené v přípravku ALAVIS Kloubní výživa:

Glukosamin sulfát
Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

Chondroitin sulfát
Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.
Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 176–03/C.
Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Dávkování:
Hmotnost psa / Iniciační dávka (prvních 14 dní) / Udržovací dávka (pokračovací):
1 – 5 kg / 1 tableta / 0,5 tablety
5 – 10 kg / 1,5 tablety / 0,75 tablety
10 – 25 kg / 2,5 tablety / 1 tableta
25 – 45 kg / 3 – 3,5 tablety / 1,5 tablety
45 a více kg / 3,5 – 4,5 tablety / 2 – 2,5 tablety

Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.
Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.


Složení Glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, pomocné látky (mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý, methylhydroxy¬propylcelulosa).

Upozornění Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší. Při kloubních obtížích je vhodné ALAVIS Kloubní výživu podávat společně s přípravkem ALAVIS Single. POUZE PRO ZVÍŘATA! Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Parametry

Značka

PDK

621629400400

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]