Úvod
Zvířata
Pro psy
ALAVIS 5 tbl.90

ALAVIS 5 tbl.90

ALAVIS 5 tbl.90

Pro psy

Vyživuje kloubní chrupavky, podporuje funkční viskoelastické vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček. ALAVIS 5 obsahuje kombinaci látky MSM, glukosamin sulfátu, chondroitin sulfátu, kyseliny hyaluronové a kolagenu. Celý popis

Dostupný
Lékarny

665 Kč

cena vč. 12 % DPH

Kus
Oblíbené
Přídat do oblibených

Popis

Osvědčená kombinace látky MSM a glukosamin sulfátu pro správnou funkci kloubů, svalů, vazů, šlach a kostí. Vhodný zejména pro podávání mladým psům a psům malých plemen. Složení vylepšené o hydrolyzovaný kolagen a vitamin C.
ALAVIS MSM + Glukosamin sulfát je osvědčenou kombinací látky MSM a Glukosamin sulfátu pro správnou funkci vazů, šlach, kloubů a kostí.

Doporučuje se u štěňat a mladých psů pro správný vývoj pohybového aparátu a dále u psů každého věku při nemocech kloubů, kostí a svalových úponů a pro jejich prevenci. Jedinečná kompozice tohoto přípravku vykazuje výrazný účinek proti bolesti a zánětu. Protizánětlivý účinek látky MSM je výrazně podpořen olejem z brutnáku lékařského, boswelií, kurkumou a zázvorem.

ALAVIS MSM + Glukosamin sulfát podávejte zejména při těchto kloubních onemocněních:
• dysplazie kloubu (zejména velká a obří plemena)
• luxace a subluxace pately (spíše malá plemena)
• částečná ruptura zkřížených kolenních vazů
• zánět vazů, šlach a svalů
• poúrazové a pooperační stavy
• onemocnění páteře
• osteoartróza
• osteoporóza (řídnutí kostí)

Účinné látky obsažené v přípravku ALAVIS MSM + Glukosamin sulfát:

Glukosamin sulfát
Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

MSM – Methylsulfonylmethan
Látka MSM je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.

Olej z brutnáku lékařského
Olej z brutnáku lékařského je bohatý na nenasycenou mastnou kyselinu gama-linolenovou, která vykazuje pozitivní vliv na průběh zánětlivého postižení kloubů a přispívá zejména ke zlepšení stavu při zánětlivém postižení kloubů.

Hydrolyzovaný kolagen
Hydrolyzovaný kolagen je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS MSM + Glukosamin sulfát je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.

Vitamin C
Vitamin C je potřebný pro metabolismus aminokyselin, zejména aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou velmi důležité pro syntézu kolagenu. Vitamin C dále hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

Zázvor obecný, Kurkuma dlouhá, Boswelie
Kurkuma, boswelie a zázvor jsou byliny, které pomáhají eliminovat zánět a s ním související otoky.
Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 052–03/C.

Dávkování:
Hmotnost psa / Iniciační dávka (prvních 14 dní) / Udržovací dávka (pokračovací):
1 – 5 kg / 0,5 tablety / 0,25 tablety
5 – 10 kg / 1 tableta / 0,5 tablety
10 – 15 kg / 2 tablety / 1 tableta
15 – 25 kg / 3 tablety / 1,5 tablety
25 – 45 kg / 4 – 5 tablet / 2 – 2,5 tablety
45 a více kg / 5 – 6 tablet / 2,5 – 3 tablety


Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.
Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce. Přípravek je možné podávat dlouhodobě až trvale.

Složení: Glukosamin sulfát, MSM – Methylsulfonyl¬methan, olej z brutnáku lékařského, hydrolyzovaný kolagen, vitamin C, zázvor obecný, kurkuma dlouhá, boswelie, pomocné látky (mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová, síťovaná celulóza, stearan hořečnatý, oxid křemičitý).
Upozornění
Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší.

Parametry

SUKL název

ALAVIS 5 tbl.90

Značka

EAN

8594191410059

PDK

2470285

Dotaz

Pro dotaz nebo pomoc s objednáním využijte emailový kontakt, telefon či internetový formulář. Volejte v časovém rozmezí 8.00-15.00.

737 994 450
[email protected]