167

Indonésie

1. Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici je požadováno od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Certifikát o očkování je vyžadován u dětí všech věkových kategorií. Děti mladší 9 měsíců by neměly být očkovány z důvodu možného vzniku encefalitidy po podání vakcíny proti žluté zimnici. Je-li plánovaná cesta vedena přes oblasti s výskytem žluté zimnice, doporučuje se raději cestu odložit do doby, kdy dítě dosáhne věku 9 měsíců a může být očkováno bez obav. Očkování by mělo proběhnout alespoň 10 dní před vstupem do země.
2. Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. V případě delšího pobytu i očkování proti virové hepatitidě B. Bude-li pobyt v zemi velmi dlouhodobý, v odlehlých venkovských oblastech, vlhkých lokalitách, doporučuje se očkování proti Japonské B encefalitidě. Pokud nemá cestovatel zajištěno kvalitní stravování, může zvážit očkování proti choleře. Převažuje-li pobyt ve venkovských oblastech, je možné očkování doplnit o očkování proti vzteklině. Dále se doporučuje očkování proti záškrtu a dětské přenosné obrně. Zkontrolujte si svá očkování proti tetanu a spalničkám.
3. Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských částí vyjma oblastí: Jakarta, Surabaya, Denpasar (Bali) a další velká města jsou bez rizika, včetně pláží a letovisek v jižní Bali. Ojedinělé případy malárie u cestovatelů byly hlášeny z venkovských oblastí Bali (Padangbai oblasti), Bintan a ostrovů Lombok.
Poznámka: Osoby cestující po venkovských oblastech, nebo plavící se mezi ostrovy, nebo podnikající noční výlety, noční festivaly ve venkovských oblastech by měly užívat antimalarickou profylaxi. Irian-Jaya patří emzi oblasti s nejvyšší incidence malárie.
Výskyt malárie v nižších nadmořských výškách než je 1200 m.
4. Další rizika infekčních onemocnění:
Hepatitida typu E (Borneo), Brucelóza , Horečka dengue, Epidemická polyartritida (Ross-River) - Irian Jaya, Chikungunya, Filarióza, lymfatická, Skvrnitý tyfus, (blechy, vši), Bilharzióza - Centrální Sulawesi, Centrální Java, Hepatitida typu C, Venerické infekce, Tuberkulóza, Antrax, Leptospiróza

Aktuality v Mojí lékárně

14. 3. 2019

TV reklama

24. 2. 2019

Měření stáří cév

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Vitamin C...

Přispívá k udržení normální funkce imunitního...

Navíc ani korunu!

Podívejte se na naši novou TV reklamu