Přírodní přípravky

Přírodní přípravky pro rovnováhu a zdraví ve spolupráci s MUDr. Frejem

Již 17 let společnost Ecce Vita ve spolupráci s Mudr. Frejem přináší na trh řadu produktů převážně v bio kvalitě zaměřených na přírodní léčbu a doplnění našeho života. Kromě tradic a dávných, mnohdy tisíce let starých receptur využíváme i dlouholeté zkušeností dr. Freje s léčbou chronických zánětů a civilizačních nemocí, které se dr. Frej věnuje dvacet let.

Přírodní léčba je věda a umění zdravého života bez léků vycházející z prokázané filozofie starověkých medicínských systémů. Zásady zdraví a nemoci a principy léčení se liší od západní medicíny. Zásadním rozdílem mezi přírodní léčbou a západním způsobem terapie je to, že teorie a praxe vychází z holistického, celkového pojetí člověka. Léčba se nezaměřuje na pojmenovávání nemocí a následně jednotnou léčbu jedné nemoci bez ohledu na to, koho léčíme. Naopak, bere v úvahu souhrn všech faktorů, které mohou zdravotní stav ovlivnit, například nepravidelnost v režimu, špatná životospráva, nedostatek spánku, či stres, což v souhrnu pak vede k poruchám v činnosti organismu a nemocem. V přírodní léčbě pomáháme správnou stimulací a regulováním samoléčebných sil v těle v uzdravení. Bylinná léčba je u chronických nemocí spolu s úpravou stravy a snížením stresu zásadní.

Důležité byliny

Byliny se považují za potraviny, které podporují přirozené procesy v těle a negativně neovlivňují například imunitní systém při dlouhodobém užívání jako mnoho chemických léků. Byliny působí v harmonickém souladu s potřebami lidského těla. Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.
Byliny obsahují kromě živin, vitaminů a minerálů ještě mnoho dalších, doposud nepoznaných látek. Je vhodné užívat kapsle s celými nadrcenými bylinami, nebo extrakty z celých bylin. Kapsle v rostlinné celulóze se rozpustí spolehlivě v tráviím traktu a tak mohou působit v organismu. Také doporučujeme kupovat přípravky, které obsahují certifikované organické byliny (uvedeno na etiketě), neboť takový bio výrobek daleko lépe působí v těle a koupí přípravku podporujete pěstování na biofarmách. Pro maximální účinek je nutné byliny užívat několik měsíců.

Ze široké nabídky bylin a směsí vyzkoušených tisíce let a též originálních receptur se můžeme zmínit například o 5000 let používanou kombinaci zaměřenou na očistu (Triphala).

Odpadní látky z trávícího systému, metabolismu a toxiny z různých vnějších zdrojů kolují po celém těle, usazují se a často bývají příčinou různých zdravotních problémů,“ vysvětluje MUDr. David Frej, odborník na regeneraci a detoxikaci organismu. A dodává důležitou radu: „Je vhodné pravidelně provádět očistu těla“. Triphala není žádnou radikální kúrou, spíše naopak. Bylinky se průběžně starají o pročištění vašeho těla a zároveň pomáhají přirozeným způsobem k regeneraci celého organismu. Tělo se tak zbaví i nejhlouběji usazených toxinů a zrychlí metabolismus. Snadné je i samotné užívání. Nasušené bylinky jsou již připravené v přírodních kapslích, a tak si stačí v průběhu detoxikace vzít každý večer tři z nich a zapít je teplou vodou. Účinky je možné pozorovat již po dvou až třech měsících. Triphalu lze užívat dlouhodobě, není návyková.

Tulsi (Ocimum sanctum), která je uznávána jako obecný posilující a vitalizační prostředek neboli „Elixír života“, je již po dlouhý čas tradičně používána pro léčbu širokého spektra poruch - působí na vyšší obranyschopnost, přispívá k fyzické pohodě a větší vitalitě, navozuje energetické povzbuzení organismu.Tulsi v našich čajích a kapslích je pěstována výhradně certifikovanými pěstiteli podle zásad organického zemědělství.

Kromě kapslí Lze Tulsi pít v různých chuťových podobách v bio Tulsi čajích.

Amalaki (Emblica officinalis) - indický angrešt je nejznámějším tonikem a nejbohatším přírodním zdrojem vitaminu C, který se nezničí ani varem a úpravou do kapslí. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů. Ašvaganda (Withania somnifera) je jedna z hlavních bylin podporující tvorbu imunity, tedy posilující imunitu. Zvyšuje odolnost a sílu.

Himalájská bylina Kutki (Picrorhiza kurroa ) posiluje nejen imunitu, ale zejména játra. Nachází se v přípravku Immunity.

Na chronické záněty zodpovědné za civilizační nemoci působí extrakt kurkumy (Kubra), na stres a deprese užíváme pupečník zvaný gotu kola neboli Brahmi, Vynikající je starodávná kombinace bylin (B Skin) která čistí krev a játra a tím pleť a kožní nemoci. Chřest hroznovitý, Śatavari (Asparagus racemosus) posiluje ženský organismus a imunitu. Grapin, směs antioxidantů ze standardizovaného extraktu přímořské borovice obsahující 70 % zdraví prospěšných proanthokyanidinů a prášku z révy vinné chrání buňky před oxidačním stresem. Ankak, extrakt z červené rýže za pomoci kvasinek Monascus purpureus harmonizuje tvorbu cholesterolu v játrech a hladinu krevních tuků. Pro pravidelné čistění zubů lze doporučit bylinnou zubní pastu bez fluoridu, která obsahuje bylinu Neem, známou svým antibakteriálním působením, a přírodní esenciální oleje z hřebíčku a máty.

Mnohé bylinné přípravky navozují bez nežádoucích účinků rovnováhu. V přírodě najdeme tisíce bylin s prokázanými zdravotními účinky. V dnešní technické době není lehké najít čisté přírodní produkty, bez chemikálií a konzervantů.  Pod značkou Ecce Vita najdeme kvalitní bylinné přípravky, kosmetiku a čaje, které vycházejí z tisíciletých moudrostí starodávné medicíny. Spojení znalostí našich moudrých předků s moderními výrobními postupy umožnilo uvést řadu originálních přípravků, mnohé z nich v bio kvalitě na různé zdravotní obtíže.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!