Úvod
Poradna
Alergie
Pyl – Pronikání přes pokožku

Pyl – Pronikání přes pokožku

Pyl – Pronikání přes pokožku trápí alergiky u senné rýmy

se začátkem jara zároveň začala sezóna pylu. Proto je jarní vzduch pro alergiky často spojen s opravdovou výzvou. Ke každodenním projevům pak patří usmrkaný nos, neustálé kýchání, slzící a svědící oči, jakož i potíže při dýchání. Doposud se vycházelo z toho, že pyl vniká do těla jen nádechem, ale nové studie ukazují, že si pyl dokáže najít přístup do těla i přes pokožku. S efektivní péčí o pokožku můžeme proniknutí pylu skrze pokožku velmi zmírnit a posílit vlastní kožní bariéru.

Naše pokožka je náš největší orgán, má hlavně funkci ochrany a je pod vlivem neustálého střídání našeho životního prostředí. V normálním případě se pokožka brání před vnějšími útočníky jako např. před viry a bakteriemi a nedovolí jim vniknout do našeho těla. Ale někdy je toho i pro pokožku hodně. Když je naše pokožka přetížená, nebo díky nepřiměřené péči o naši pokožku a následkem vlastního způsobu života jsou kožní bariéry oslabeny a vetřelci mohou vniknout do našeho těla. Následky mohou být vyrážky na pokožce, silné svědění, ekzémy a vysušení pokožky. Čím lépe se o pokožku pečuje, tím silněji se tato ubrání před nepřátelskými bakteriemi a viry. I když je pokožka s celkem 3 vrstvami velmi hrubá, je zároveň jemně složená. Prostřednictvím agresivních složek v kosmetice a pracích prostředcích a nedostatečnou nebo nesprávnou péčí, může být napadena vlastní kožní bariéra a zvýšena její propustnost. Poté mají externí substance jako třeba alergeny snazší přístup. Pro alergiky a ty, které trápí pyl, by měla být kromě lékařské péče o pylovou alergii také péče o pokožku tak důsledná a pravidelná, jako každodenní čištění zubů. Takto může být kožní bariéra udržována v rovnováze, čímž se velmi zesílí přirozená ochrana pokožky.

Vlasový váček jako vchod


Pyl může proniknout přes naši přirozenou ochranu kůže a skrz vlasové váčky pronikne krevním oběhem do našeho těla. Proto je důležité co nejvíce snížit možnost proniknutí pylu do našeho těla a tím i snížit zatížení těla alergika alergenem. Proto je zapotřebí pokožku posílit. Podle nejnovějších zkušeností vědeckých studií radí experti posílit pokožku a kožní bariéru péčí o ni a udržovat ji v potřebné rovnováze.  Jen díky dobře fungující kožní bariéry lze podstatně snížit vnikání pylu přes pokožku do těla, popř. mu lze dokonce úplně zabránit. Speciální výrobky pro péči o pokožku alergiků propůjčí kůži navíc ochranu a obranu. S určitou účinnou látkou v pleťovém mléku nebo krému mají být enzymy kůži vlastní chráněny a tím také kožní bariéra. Riziko vniknutí pylu do naší pokožky je tím výrazně sníženo.

Zatím co může obvyklá běžná kosmetika zaútočit na kůži agresivními látkami, jsou speciálně vyrobené krémy a pleťové mléka pro pylové alergiky velmi šetrné a proto pro pleť lehce snesitelné. Velmi důležité je to zrovna v období pylu, protože lékaři a odborníci neustále radí alergikům, aby si vždy před spaním umyli vlasy a tělo od pylu. Ale protože i neustálé umývání pokožku zatěžuje a kožní ochrana může být napadena, je velmi důležité používat jemné a snesitelné šampóny a prací prostředky. Protože jinak se alergik ocitne rychle v začarovaném kruhu a ubližuje své kůži více, než sama snese. Kdo si chce i přes alergii užívat slunce a jarní vzduch, měl by se nakrémovat speciálním krémem nebo mlékem předtím než vyrazí do přírody. Nejen, že takto může být zmírněno vniknutí nežádoucího pylu do kůže, ale vedlejším účinkem této péče je měkká a jemná pokožka.

Peeling pomocí mikrodermální abraze


Naše pleť je denně namáhána. Vítr a počasí, intenzivní UV-záření a také častý kontakt s vodou a mycími prostředky nebo kosmetikou mohou narušit pokožku a přirozenou kožní ochranu. S mikrodermální abrazí, mechanickou peelingovou metodou, se může zlepšit kožní struktura. Právě u namáhané pokožky, u akné nebo jizev může být šetrné a bodové ošetření metodou mikrodermální abraze cestou k čerstvé a jasné pleti.

Aktuálně lze v oblasti kosmetiky a dermatologie stále častěji slyšet a číst o fenoménu mikrodermální abraze. Ale co vlastně přesně stojí za tím vším? Mikrodermální abraze se skládá z Mikro - malý, derma – kůže a abraze /= brasion/ – broušení.  V podstatě se zatím skrývá označení malého kožního obroušení. S pomocí mikrodermální abraze jsou vnější buňky mechanicky odstraněny jemnými krystaly.  Představit si to můžeme na základě principu pískových paprsků. Odumřelé kožní buňky lze takto zcela bezbolestně odstranit. Při tom se také aktivuje lymfatický systém. Nejdříve se zanalyzuje pokožka, která má být ošetřena. Při tom se vyjasní všechny otázky týkající se citlivosti a struktury pokožka. Potom se pokožka připraví tím, že se jemně vyčistí. V další fázi se pokožka znova intenzivně vyčistí speciálními prostředky, kožní povrch je odmaštěn. Nyní lze provést  mikrodermální abrazi. Poté se provede následné očištění, pak se na pokožku mohou nanést ošetřující výrobky a speciální kosmetika. S pomocí mikrodermální abraze můžeme stimulovat tvorbu nových buněk v naší pokožce. Také může být zvýšena mikrocirkulace buněk, čímž je podpořena obnova intaktní zrohovatělé vrstvy pokožky. Při aplikaci mikrodermální abraze mohou látky nanesené na pokožku působit mnohem intenzivněji. Tím se normalizuje tvorba buněk a celkový prospěch z toho má kompletní buněčný systém. Protože může být povzbuzena také tvorba elastanu, působí naše pokožka pevně a čerstvě. To nejlepší na tom: výsledek je přímo patrný.

Šetrné a kontrolovatelné odstraňování kůže


Oproti mnoha jiným metodám obrušování kůže, je odstraňování kůže za pomocí mikrodermální abraze regulovatelné a tím také kontrolovatelné. Tímto nejsou jednoduše odstraněny vrstvy kůže, ale tloušťka odstranění je regulována počtem ošetření a intenzity zásahu. K dalšímu rohovatění kůže již nedochází, ba naopak. Tvorba kožního mazu se může normalizovat, takže se také nečistá a mastná kůže může dlouhodobě zlepšit. Obzvláště lidem, kteří trpí už léta na akné nebo jizvy z akné, prospívá mikrodermální abraze. Tato metoda je také vhodná pro suchou pokožku, těhotenské strie a celulitidu, větší kožní póry a jizvy. Mikrodermální abraze se také s oblibou používá u ošetření Anti-Aging. Mikrodermální abraze se nevyužívá jen na obličeji, ale na celém těle. Podle typu a tvorby kůže je po mikrodermální abraze doporučena léčba ultrazvukem. Mikrodermální abraze se má opakovat v pravidelných intervalech, aby se dosáhlo efektivních a především stálých výsledků. Dle pokožky se mikrodermální abraze provádí buď jednou týdně a poté v intervalu 14 dnů nebo jako kůra několikrát za týden. Velmi důležitá je poté také péče doma. V žádném případě se nedoporučují mastné produkty, protože tato kosmetika způsobuje zrohovatění kůže. Místo toho se doporučují produkty, které poskytují vlhkost. Kromě toho by měla být pokožka po ošetření mikrodermální abrazí chráněna před slunečním zářením.