Deprese a ve stáří?

Ve snaze zvýšit kvalitu poradenství ve svých lékárnách Vám lékárníci sítě „Moje lékárna“ nabízí možnost kvalifikovaného poradenství spočívající v posouzení rizika deprese.  Ve spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností jsme pro Vás připravili možnost posouzení míry rizika přímo v těchto lékárnách, jako rozšíření poradenských služeb a chceme napomoci vyhledávat a cíleně směřovat do ordinací lékařů rizikové osoby na specializovaná vyšetření jako součást léčebně preventivní péče.

Deprese totiž významně zhoršuje kvalitu života lidí, a to nejen ve vysokém věku. Deprese je onemocněním, které je zejména ve stáří časté, přináší zhoršení kvality života i zhoršení soběstačnosti. Jedná se však o onemocnění, které je na rozdíl od většiny dalších neuropsychiatrických onemocnění vyššího věku dobře léčitelné a lze mu do značné míry předcházet. K dispozici máme v současné době velkou paletu moderních léků, které se dobře snášejí, prakticky nemají vedlejší účinky a nejsou návykové. U starších lidí se vyskytují netypické obrazy deprese – může se jednat „jen“ o apatii, zanedbávání péče o sebe, nechuť ke dříve obvyklým činnostem. Tyto "mírné" deprese však mají velmi významný vliv jak na kvalitu života, tak na zdravotní stav.

Další informace získáte v lékárnách označených logem Mojelekarna.cz, kde naleznete i letáky zabývající se problematikou seniorů (např. bezpečí domova seniora a další).

„Nechejte si otestovat riziko deprese v nejbližší lékárně projektu Moje lékárna“



Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!