Zoologické zahrady v ČR

5.7.2017

Jaro už definitivně převzalo vládu a v tomhle období jsme obvykle celí nedočkaví vyrazit někam ven. Po zimě jsme přímo vyhladovělí po hřejivých paprscích sluníčka, rozkvetlých loukách a stromech a probouzející se přírodě. Kam se vydat, když se nám zrovna ještě nechce vyrazit někam na túru, protože hrozí jarní deštík a polní cestičky ještě úplně nevyschnuly od bláta? Tou nejlepší volbou je přece zoologická zahrada!

Zoologické zahrady v ČRA že je z čeho vybírat. Vždyť v České republice jich máme hned patnáct a to už se nezmiňujeme o spoustě malých soukromých zoo či farmách, které účel prohlédnutí a někdy třeba i pohlazení a nakrmení zvířátek plní stejně dobře. Dokonce i nějaká ta exotika se občas najde – papoušci, pštrosi, lamy, velbloudi, zebry či jaci už dávno nežijí jen v zahraničí.
Jestli někdo ocení zoologickou zahradu všemi deseti, pak jsou to samozřejmě děti. Ale i jejich rodiče se rádi přidají, protože zabavit zvídavé dítko na celý den je občas nadlidský úkol, a tak je k tomu zoo jako stvořená. Navíc díky chodníkům a dalšímu zázemí je zoo velmi dobře schůdná i s kočárkem a vhodná i pro ty nejmenší děti.

V České republice jich máme hned patnáct a to už se nezmiňujeme o spoustě malých soukromých zoo či farmách...

Zoologické zahrady v ČRKrálovnou světového významu mezi českými zoologickými zahradami je ta pražská, která se dokonce podle celosvětového žebříčku TripAdvisor umístila na čtvrtém místě nejlepších zoo světa. Kdo jste v ní ještě nebyli, rozhodně si udělejte volno na celodenní výlet a vydejte se tam. I když se v roce 2002 a 2013 potýkala se zničujícími povodněmi, nyní je ještě hezčí než dřív. Za návštěvu rozhodně stojí expozice Údolí slonů, kde se nebudete kochat jen těmito obrovskými zvířaty, ale také na vás čekají buddhistické a hinduistické chrámy, sochy a spousta povídání a legend, odkud k nám sloni přišli.

Pražská zoo se pyšní také například chovem goril, velemloků či lemuřím ostrovem, navíc pro své návštěvníky pravidelně chystá mnoho doplňkového programu, mezi ním i noční procházky zoo. Nenechte si ujít ani pavilon Indonéská džungle, který je tím nejnákladnějším pavilonem v dějinách českých zoo. A vaše ratolesti budou milovat dětskou zoo, která nabízí divadlo, bazének i elektrickou tramvaj, ale také výběhy koz, které si mohou děti dokonce i pohladit. A pokud máte chuť podívat se z výšky na Prahu, vylezte na místní rozhlednu.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!