Zentiva a Moje lékárna daruje 80 tisíc kusů desinfekce

25.5.2020

Česká farmaceutická společnost Zentiva, lékárenský velkoobchod PHARMOS a síť lékáren Moje lékárna podpoří české nemocnice, školy a lokální komunitu darem 80 tisíc kusů desinfekce.

Zentiva reagovala na nedostatek desinfekčních prostředků v České republice okamžitě a díky zvláštnímu povolení od Ministerstva zdravotnictví a SÚKL uvedla na trh již v březnu vlastní desinfekci vyvinutou a vyrobenou v pražském výrobním závodě. „Občané České republiky by se měli chránit před nákazou různými viry i po ukončení nouzového stavu, a proto se Zentiva rozhodla ve výrobě vlastní desinfekce pokračovat. V květnu letošního roku přinášíme desinfekci s názvem Sanicor Zentiva, která odpovídá doporučením Světové zdravotnické organizace," uvedla Soňa Porubská, generální ředitelka společnosti Zentiva pro Českou republiku a Slovensko.

 „Rozhodli jsme se společně se Zentivou pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují. Desinfekcí od Zentivy podpoříme přední nemocnice v České republice, střední školy a gymnázia v Moravskoslezském kraji a městskou část Praha 10, kde Zentiva své přípravky vyrábí, darem 80 tisíc kusů," uvedla Kateřina Majerová ze sítě nezávislých lékáren Moje lékárna, který distribuci společného daru zajistí.

Cílem daru 80 tisíc balení je podpořit tzv. přední linii, tedy zdravotníky, policii, hasiče, ale i například úředníky, či učitele znovuotevřených škol. Společnost Zentiva i síť Moje lékárna se cítí být důležitou součástí místní komunity, ve které působí.

Řetězec Moje lékárna je už více než deset let sdružením českých nezávislých lékárníků poskytujících kvalifikované poradenství. V současné době je v této nezávislé síti, která stojí a padá jen na vůli jednotlivých lékárníků, zapojeno více než 380 lékáren. Běžný člověk se s Mojí lékárnou potkává jako s označením členských lékáren. A také na portálu mojelekarna.cz, který funguje i jako on-line poradna a rezervační systém pro objednání léků.

Přípravek Sanicor Zentiva bude českým občanům k dispozici v kapesním balení 50ml a v baleních 500 a 1000 ml. Vyráběn je ve výrobním závodě v Praze, českými lidmi, což zaručuje nejen původ, ale i kvalitu.


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!